Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google nabízí optimalizaci pro uživatele kapesních zařízení

Pavel Koza (4761)|20.6.2005 08:26
http://www.google.com/xhtml

Google, v tuto chvíli nejvýznamější hráč na poli vyhledávání na Internetu, vylepšil svůj produkt pro přístup z kapesních zařízení. Kromě již stávající možnosti vyhledávání na Webu, vyhledávání obrázků a vyhledávání v závislosti na fyzickém umístění (mám chuť na Pizzu a jsem v tomto městě) je k dispozici i betaverze vyhledávání stránek optimalizovaných pro kapesní zařízení.

Zdá se ale, že to není úplně dokonalé - výraz ce4you to najde, ale nikoliv jako mobile.ce4you.cz, ale pouze jako odkazy na něj... Zdá se, že pokud stránka není ve formátu WAP, že ji nepovažuje za mobilní... No nic:)
00070937_Goooogle_1Mj8.gif
Zdenek Malinsky (9781)|20.6.2005 10:42
[QUOTE="Pavel Koza"] Zdá se ale, že to není úplně dokonalé - výraz ce4you to najde, ale nikoliv jako mobile.ce4you.cz, ale pouze jako odkazy na něj... Zdá se, že pokud stránka není ve formátu WAP, že ji nepovažuje za mobilní... No nic:)[/QUOTE]Pokud klikneš na vyhledaný odkaz ce4you, tak se stránky zobrazí nějako podivně.
Taky zkus při vyhledávání ce4you zvolit Mobile Web (Beta). :D Doufám, že to chlapci doladí. Pak nebude důvod chodit na seznam.cz
oltcit (1098)|20.6.2005 11:13
Osobne nejak nechápem motívy, ktoré viedli k takejto verzii vyhladávača,pretože verzia pre wap existuje a je plne funkčná,vid. wap.google.com a dokonca som ju používal istý čas ako emulátor webovských stránok na mobile.Ale čas ukáže,čo tým vlastne sledujú;)
Pavlucha (1496)|20.6.2005 11:33
No, ono je to spíše o tom, že ti vyhledá stránky, které jsou optimalizované pro zobrazení v PDA. To mi přijde při připojení přes GPRS celkem užitečné.
oltcit (1098)|20.6.2005 11:51
No ved práve,na základe akého algoritmu dokážu určiť,či je ,alebo nie je stránka optimalizovaná(velkost stranky,počet obrázkov na stránke,alebo len popis webmajstra,že je optimalizovaná ? :? To by predsa stačilo presentovať nejaké doporučené hodnoty a do samotného vyhladávača zakomponovať možnosť výberu len z takýchto stránok........Osobne mi najlepšia pripadá funkcia použitá v Netfront 3.2 kedy sa zobrazí len prostý text s určitou optimalizáciou stránky, na prvotnú informáciu dostačujúcou a daľší postup užívateľa je na jeho voľbe.
Pavlucha (1496)|20.6.2005 11:55
Nevím, jestli nekecám, ale když jsem zkoušel dělat stránku (myslím že v MS Publisheru) tak tam byla možnost ve vlastnostech nastavit pro co je stránka optimalizovaná. PDA formáty tam byly taky. Asi to hledá podle toho.
Zdenek Malinsky (9781)|20.6.2005 19:29
:!: Off topic příspěvky smazány:!:
aaischa (660)|21.6.2005 20:37
nic proti je to peknej srot... neco sem zkousel a kdovico to naslo optimalizace spis zhybridneni stranek :sarcastic:
hubik (1)|10.7.2005 22:44
ahoj, nevim jak vypnout google verzi pro pda. chtel bych pouzivat normalni verzi, ale porad se mi tam cpe zjednodusena verze. dekuji za radu
ElSoft (1244)|11.7.2005 13:24
no ja tam mam tlacitko "Full Google", ale v 1. prispevku ho nevidim