Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SD vs MMC : jeste jednou

null (0)|13.12.2002 09:20
Kdosi tady popisoval rozdily mezi SD a MMC a psal napr, ze MMC ma max 64MB a CD jde az do 512MB.

Tak nevim. Muj "dodavatel" nabizi SD i MMC v maximalni kapacite 128MB.
SD je o neco drazsi.

A ja ted nevim:

Mam MDA, ktere je dle dokumentace kompatibilni jak s kartami SD (SecureDigital), tak i MMC (MultiMediaCard).


1) Funguje MDA spolehlive s SD/MMC kartami vsech vyrobcu? (napr. nektere digitalni fotoaparaty si nerozumi s kartami nekterych vyrobcu)

2) Jaka je soucasna maximalni kapacita SD a MMC karet? V ceniku naseho dodavatele jsem objevil pouze karty o kapacite 128MB, coz mi prijde malo.

3) Jaky je prakticky rozdil mezi SD a MMC?
SD 128MB je o vice jak 300Kc drazsi, nez MMC o stejne kapacite:
MULTI MEDIA CARD 128MB - 1736Kc
SD-Card 128MB (secure digital) - 2074Kc

Ma MMC karta stejne vlastnosti (rychlost, spolehlivost, atd...), jako SD karta, tzn. ma cenu investovat vice do SD?

4) Mam fotak na CF2 karty. Existuje nejaky adapter o velikosti CF1, ci CF2, do ktereho jde strcit SD/MMC karta?

Predem diky za info...
hybo (3107)|13.12.2002 09:39
1. myslim,z e s tim nebude problem

2. MMC 128 (vic asi nebude), SD 512, skladem mame 256, snad jde sehnat jiz i 512

3. SD rychlejsi, moznost blokace mazani, bezpecnostni vrstva /v pocketu nanic)

4.Jo, existuje adapter od pretecu (http://www.pretec.cz/produkty/adaptery/compacttrio.html)

Pavel Koza (4761)|13.12.2002 09:39
[QUOTE]Tak nevim. Muj "dodavatel" nabizi SD i MMC v maximalni kapacite 128MB.[/QUOTE]

Jo, pred casem se uvadelo pro MMC max. 64MB, ale vyrobci jsou sikovni[:D]

[QUOTE]Funguje MDA spolehlive s SD/MMC kartami vsech vyrobcu? (napr. nektere digitalni fotoaparaty si nerozumi s kartami nekterych vyrobcu)[/QUOTE]

Mam XDA (coz je vice mene to samy, mam 3 SD karty (128MB Delkin Devices, 256MB Panasonic a 128MB ted-nevim-vyrobce), vsechny funguji bez problemu... Osobne jsem neslysel, ze by u Pocket PC mel byt problem tohoto razu...

[QUOTE]Jaka je soucasna maximalni kapacita SD a MMC karet? V ceniku naseho dodavatele jsem objevil pouze karty o kapacite 128MB, coz mi prijde malo.[/QUOTE]

No, co ja vim, tak MMC je tech 128MB, u SD je snad i 1GB, ale v prodeji je max. 512MB (za dost silenou cenu), 256MB by uz melo bejt lepsi...

[QUOTE]Jaky je prakticky rozdil mezi SD a MMC?[/QUOTE]

Nerad bych se pletl, ale SD ma jeden pin navic a umoznuje sifrovat ulozeny obsah. Proto je taky max. realna kapacita SD trochu mensi nez stejne velke MMC.

[QUOTE]Ma MMC karta stejne vlastnosti (rychlost, spolehlivost, atd...), jako SD karta, tzn. ma cenu investovat vice do SD?[/QUOTE]

No, zalezi na Vas. Ja bych sel do SD, nekupujete ji na mesic, a kdo vi, kdy se Vam to sifrovani bude hodit[;)] A ten cenovy rozdil neni nejak drasticky...

Jo, existuje, http://www.pretec.cz/index_produkty_adaptery.html
PavelR. (2184)|13.12.2002 09:58
Co se tyce rozdilu mezi SD a MMC jen doplnim:

SD karty jsou o neco silnejsi (2,1 mm oproti 1,4 mm u MMC); cast tech 0,7 mm navic u SD se tyka i plaste karty, coz by melo mit za nasledek lepsi odolnost (napr. vuci elektrostatickemu naboji). ... tedy pokud se nebudete dotykat primo kontaktu [:)]

PavelR.