Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

co se smaze kdyz se vybije baterka??

padrinos (72)|18.6.2005 10:13
odjizdim na 5 dnu pryc. a nevim jestli mi muj LOOX 720 vydrzi v nabitem stavu a vypla doma.
moje prvni otazka Jak dlouho vydrzi plne nabity LOOX kdyz je vyply??
2) co se smaze kdyz se baterka i ta zalozni vybije??
-SD karta urcite ne
-LOOX storage to uz nevim
-kontakty,,?? telef.cisla,,
-a nebo i programy co jsou ulozene v program files ( nerad bych prijel a mel vse pryc)

jeste je jedna moznost nechat to 5 dnu v nabijecce. ale co se deje s takovou prebijenou baterkou. nici se a nebo je tam neco co ta brebijeni zastavi.
vsem predem dekuji:D
hybo (3107)|18.6.2005 10:45
smaze se vse krome loox store a SD karty, po novem zapnuti bude Loox jako "panna", takze bud udelat zalohu, nebo ho nechat nabijet, o prebijeni se nebojte, k tomu nedochazi, po nabiti se jiz jen udrzuje baterie nabita...
padrinos (72)|18.6.2005 10:55
mocinky dekuji a za jak dlouho se plne nabita baterka vybije. nevydrzi ted 5 dnu jen tak??nekde sem cetl ze v pohotovostnim rezimu vydrzi 350 hodin a to by bohate stacilo. dekuji
hybo (3107)|18.6.2005 11:06
tak to nevim, ale 5 dnu by to snad mohlo vydrzet, proc to ale nenechas na napajeni, nebo proc si neudelas zalohu?
dort (1212)|18.6.2005 12:57
pokud ho těch 5 dnů nebude nikdo používat, a zároveň vypneš všechny upozornění, budíky, připomínky atd. - tak Ti bohatě vydrží ;)
Ivanm_ce4you (466)|18.6.2005 14:22
Pokud se bojis prebijeni, je tu jeste tato moznost:
Poridit si "casovanou zasuvku". Mechanickou, nebo elektronickou. Mechanicka se da opatrit pri ruznych akcich v OBI a pod. i za mene, nez 200,-
Minimalni nastavitelna doba je 15 min. Takze to sepne nabijecku 1x/24 hod na 15 minut- coz bude abslolutne dostacujici.
Zdenek Malinsky (9781)|18.6.2005 15:27
Jak již bylo řečeno-udělat zálohu na kartu (popř.ji i zkopírovat do PC), vypnout všechny alarmy a připomínky na kritických 5 dní, vypnout podsvícení, vypnout zvuk. Mělo by vydržet. S tím ponecháním na nabíječce 5 dní si netroufám rozhodnout. Myslím, že baterie v PDA má ochranu, ale zase jsem někde četl, že by PDA na nabíječce nemělo být déle než 48 hodin. Také možná při odjezdu vypínáš hlavní jistič (nevím, někdo to tak dělá), takže je to o ničem.
Otázka na závěr: Proč si PDA nevezmeš s sebou? Jak bez něj můžeš 5 dní přežít??? :O :O :O
markjag (386)|19.6.2005 01:46
[QUOTE="hybo"]smaze se vse krome loox store a SD karty, po novem zapnuti bude Loox jako "panna", takze bud udelat zalohu, nebo ho nechat nabijet, o prebijeni se nebojte, k tomu nedochazi, po nabiti se jiz jen udrzuje baterie nabita...[/QUOTE]

Vies co... O mojom NB som mal info ze sa nebude batery porebijat. No ale prelso 6 mesiacov a namiesto 2 hodin my vydrzi NB 40 MINUT!!!!!!!!!!!!!!!!!

CO to znamena? Mam NB prikovany k el.zasuvke.

BTW otazocka, ako dlho vam trva kym sa vam pokazi baterka v PDA?, proste ze vydrzi omnoho menej?

Dalsia vec.......
Niekto pouziva zaloznu baterku, ako ich vymiena ked jednu vybere tak sa zmaze PDA a zmeni sa na tu "pannu" nie? :>
hybo (3107)|19.6.2005 04:15
vsetky PDA, ktore maji vymennu bateriu mju zaroven aj zaloznu, ktora po dobu vymeny udrzi RAM pod napatim

co sa tyka toho, co tu popisujes, vada bude asi inde, nez v tom, ze by si to mal stale napajane...

mal som uz snad desiatku PDAciek, smartov ci telefonov a nikdy som nepocitil velku zmenu mezi tym, kolko vydrzala bateria na zaciatku a kolko pred zbavenim sa, ta ista skusenosti s notebookmi, 95% casu boli vzdy na zdroji a ked bolo treba, vydrzal aj 4h s WiFi ci BT pripojenim na net...a to som mal aj notebook repasovany s povodnou bateriou, Compaq Armada 4130 a ta mi tiez vydrzala 1,5h bez problemov...takze by som osobne siel notebook, ci bateriu reklamovat, aj ked na no asi je zaruka len 6 mesiacov, aspon bezne to tak je...
daww (687)|19.6.2005 22:50
[QUOTE="markjag"]Vies co... O mojom NB som mal info ze sa nebude batery porebijat. No ale prelso 6 mesiacov a namiesto 2 hodin my vydrzi NB 40 MINUT!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

No, on je taky mezi baterií NB a PDA značný rozdíl. U NB jsou většinou NI-MH kdežto u PDA Li Polymer. U těchto baterií mám informaci, že se mají dobíjet co možná nejčastěji. Já osobně mám origoš baterii u MDA1 cca dva roky a stále má stejný výkon. Tedy není znát úbytek kapacity. U NB mám zkušenost takovou, že pokud se baterie velmi často dobíjí, tedy NB jede víc ze zdroje, baterka rychle odchází.Já NB odpojuji od zdroje i když jsem u zásuvky a opět ho připojuji až když na mě začne řvát.
IntEx_ce4you (130)|19.6.2005 23:38
Ad. prebijeni baterii v NTB: Pokud se nejedna o "sunku" typu Acer (prominte mi to oznaceni, ale rukama mi jiz proslo hodne techto NTB a mohu rict, ze horsi notebooky jsem nevidel) a podobne, tak veskere notebooky maji jiz logiku, ktera ridi nabijeni nastavenou presne pro dany typ baterii (NiMH). To, ze nekomu nejdrive vydrzel notebook pri koupi 2 hodiny a po pul roce ani ne hodinu je u Aceru naprosto bezne a bohuzel i normalni. Kazdopadne kazda baterka ma svoji nabijeci krivku (urovnen nabijeciho napeti/produ v case), ktera zarucuje, ze pokud se bude nabijeni v rozmezi techto predepsanych hodnot drzet, baterka bude podavat dobre vykony po co mozna nejdelsi dobu. Cimz chci rici, ze se nabijeci logika notebooku teto krivky striktne drzi a neumozni baterii prebit, jelikoz hlida nejen onu nabijeci krivku, ale i teplotu baterky (pokud je teplota vyssi, baterie se prebiji nebo neco neni v poradku...) a take jeji samotnou impedanci (vnitrni odpor). Dale se take dela tzv. palivomer - pocitadlo, ktere na zaklade vybijeni urci dobu nabijeni a naopak (toto vetsinou byva orisek, protoze baterie tak ma "vlastni hlavu", takze pokud se meni clanky, musi se vynulovat i tento hlidaci obvod).

Nicmene tim, ze nabijeni notebooku budete paranoidne vytahovat ze zasuvky v jeho nabijecim cyklu s predstavou, ze "se baterka muze prebit" baterce tedy spise uskodite, protoze se zapomene stav nabijeci krivky a pri naslednem pripojeni sitoveho napajeni se nabijeci krivka zacne provadet od zacatku. Toto plati pro baterie NiMH (Nikl-Metal-Hydrid), kde je take obecne znamy baterivoy efekt, coz je vlastnost, diky ktere se pri nabijeni nevybite (vybite na urcitou mez, ne na maximum "do krve"!!) baterie vytori chemicka pamet, diky ktere neni jiz mozne akumulator plne nabit a dochazi tak k postupnemu zniceni. Existuje sice "formatovani" baterky, ktere provede za sebou nekolik nabijecich s maximalnim vybitim a nabitim dane baterie, ale nikdy ji nenavrati puvodni "zdravi a silu", cize je lepsi se k ni chovat setrne a pokudmozno nabijet az pri vybiti (kdy nejde NTB zapnout, popripadne se zobrazuje uporoneni o nizkem stavu energie). Toto plati pro baterie NiMH, s nastupem akumulatoru LiION (Lithium-Iont) je jiz nabijeci charakteristika pomerne odlisna, avsak temto akumulatorum jiz nevadi nabijeni i ve stavu, kdyz neni akumulator plne vybit.

Tak jsem se hezky rozepsal, ale jsem si jisty, ze vyse zminovany princip bude i v PDA zarizenich, ale jeste dodam, ze v akumulatorech typu LiPOL (Lithium-Polymer) caste nabijeci cykly jedine prospivaji (udrzuji se tak v provozuschopnem stavu s dlouhou zivotnosti). Rovnez neni u akumulatoru vseobecne vhodne nechavat je plne vybite po dlouhou dobu, jelikoz tak take ztraceji svoji kapacitu.

EDIT: Chovani k baterii, ktere jsem zde popsal je samozrejme idealni a kazde zarizeni je hlavne urceno k pouzivani, takze neni vzdy mozne se k nemu ucebnicove chovat (nechci ani videt, ze cekam u zakaznika, az se mi plne nabije notebook :sarcastic: ), ale kdo se toho bude snazit alespon z casti se toho drzet, urcite nebude mit s akumulatorem dlouhou dobu problem.
markjag (386)|20.6.2005 09:04
Ake baterie uziva PDA? Prosim povedzte ze nie NiMH. Idem si to hned zistit... ale napisat mozte :> .

padrinos (72)|24.6.2005 19:11
tak sem prijel a hned nazhavil sveho milaška.:D a vybil se mi ze 100 na 70 procent. coz znamena pri prime umernosti ze na hlavni baterku by to asi vydrzelo 483 hodin. takze udaje ktere sem nekde cetl tech 350 hodin vypadaji jako verohodne. takze 350 hodin coz zanamena 15dnu. to jde

a PDA sem si nemohl vztit jel sem na VODU. konkretne sjizdel sem na raftu Vltavu a o sveho drobka bych se bal a nemel bych ho kde mabijet. vsem dekuji :yes: :D
hybo (3107)|24.6.2005 20:49
[QUOTE="padrinos"]tak sem prijel a hned nazhavil sveho milaška.:D a vybil se mi ze 100 na 70 procent. coz znamena pri prime umernosti ze na hlavni baterku by to asi vydrzelo 483 hodin. takze udaje ktere sem nekde cetl tech 350 hodin vypadaji jako verohodne. takze 350 hodin coz zanamena 15dnu. to jde

a PDA sem si nemohl vztit jel sem na VODU. konkretne sjizdel sem na raftu Vltavu a o sveho drobka bych se bal a nemel bych ho kde mabijet. vsem dekuji :yes: :D [/QUOTE]

prima umera ale v bateriich neni, baterie maji tzv. vybijeci krivky ;)
markjag (386)|24.6.2005 23:40
ale inac ja si stale neviem dat rady, ze ked nabijem looxa ci ho nehat dalej v koliske nabijat alebo odpojit kolisku od napajania, fakt by som nerad pokazil kartu

a dalsia vec
velmi vadi ze ak napriklad idem do skoly, vybijem looxika na 70% a dam ho nabijat nebude tam ten pametovi efekt?
nie je lepsie ho nehat vybit na minimum a potom nabit az znova?

a este posledna otazka, ked vyberem hlavnu baterku ako dlho vydrzi ta zalozna aby sa mi nezmazali udaje ked je nabita na 100% ?
Diky za rady...
xkovi_ce4you (568)|25.6.2005 00:12
Chtel sem se zeptat, jako majitel Acer n30 nemam moznost vymenne baterie, ovsem pravidelne na cestach ci pri praci vycucam pda do stavu,kdy se mi automaticky vypne,pac uz proste nema stavu, ale kupodivu vse zustane, o nic neprijdu..mam vyzkouseno, ze ani po trech hodinach, kdy se mi v dusledku vybite baterie vypl o jediny bajtik neprijdu, nebo se to aspon tak jevi..
Zajimalo by me, zda muze vadit, ze ho tak casto nabijim az pri "totalnim" vybiti? Ackoli jestli mi vse zustava, tak to asi totalni neni a Acer si nechava nejakou rezervu..
Zdenek Malinsky (9781)|25.6.2005 02:02
[QUOTE="markjag"]ale inac ja si stale neviem dat rady, ze ked nabijem looxa ci ho nehat dalej v koliske nabijat alebo odpojit kolisku od napajania, fakt by som nerad pokazil kartu[/QUOTE]Delší pobyt na nabíječce nevadí. Jsou tam ochranné obvody, tak bez obav. Když nabíječku odpojíš nebo dáš PDA z kolébky je to úplně jedno. Ovšem nevím, co myslíš tím, že by se mohla pokazit karta. Mívám PDA v kolíbce i přes 24 hodin a bez problémů.
[QUOTE]
a dalsia vec
velmi vadi ze ak napriklad idem do skoly, vybijem looxika na 70% a dam ho nabijat nebude tam ten pametovi efekt?
nie je lepsie ho nehat vybit na minimum a potom nabit az znova?[/QUOTE]
To je zbytečné a nepraktické. Mám iPAQ přes 14 měsíců, dobíjím nepravidelně a za různého stavu baterie a zatím žádný znatelný úbytek výdrže. Nejlépe je nabíjet přes noc, tak máš ráno, než vyrazíš do koloběhu života full.
[QUOTE]
a este posledna otazka, ked vyberem hlavnu baterku ako dlho vydrzi ta zalozna aby sa mi nezmazali udaje ked je nabita na 100% ?
Diky za rady...[/QUOTE] To se liší dle modelů. Ale min.30 sekund na výměnu baterie by měla záložní vydržet. Proč chceš vyndavat baterii? Pro klidné spaní raději před vyndáním baterie zazálohuj.
Doporučuji nazapomínat na pravidelnou zálohou.
Zdenek Malinsky (9781)|25.6.2005 02:21
[QUOTE="xkovi"]Chtel sem se zeptat, jako majitel Acer n30 nemam moznost vymenne baterie, ovsem pravidelne na cestach ci pri praci vycucam pda do stavu,kdy se mi automaticky vypne,pac uz proste nema stavu, ale kupodivu vse zustane, o nic neprijdu..mam vyzkouseno, ze ani po trech hodinach, kdy se mi v dusledku vybite baterie vypl o jediny bajtik neprijdu, nebo se to aspon tak jevi..
Zajimalo by me, zda muze vadit, ze ho tak casto nabijim az pri "totalnim" vybiti? Ackoli jestli mi vse zustava, tak to asi totalni neni a Acer si nechava nejakou rezervu..[/QUOTE]
Úplně totální vybití to určitě není, to by si přišel o data. Schválně se někdy podívej na ukazatel stavu baterie. Neměj obavu. Je to spotřební zboží a až bude její čas, necháš ji vyměnit.
Doporučuji pravidelně zálohovat. Nevím, co má Acer za defaultní backup manager (nebo je-li přiložen na CD), ale nastav si zálohu při poklesu baterie pod cca 15%. Pravidelnou každodenní zálohou na kartu nic nezkazíš. Protože nemáš možnost měnit baterii a "vycucáváš" ji skoro na nulu, pak nechápu, proč nenosíš s sebou nabíječku a nedobíjíš v práci nebo na cestách. A příště si raději kup PDA s možností výměny baterie.
hybo (3107)|25.6.2005 06:23
1. styl nabijeni zalezi na typu baterie, LiPolkam nevadi nabijeni pri nevybite baterii
2. nevadi, kdyz je zarizeni i mesic na nabijecce, dnes snad neni zarizeni, ktere nema ochranne obvody, tedy baterie...
3. kdyz se zarizeni vypne a nejde zapnout, baterie ma jeste dost energie na zahovani dat, je to udelano tak, ze se proste vypne drive, nez je baterie nepouzitelna, treba pri 15% energie prave z duvodu zachovani dat
PavelR. (2184)|25.6.2005 06:48
[QUOTE="markjag"]velmi vadi ze ak napriklad idem do skoly, vybijem looxika na 70% a dam ho nabijat nebude tam ten pametovi efekt?[/QUOTE]

... uz jen doplnim prispevky vyse, pametovym efektem nejvice trpely NiCd baterie, castecne rovnez NiMH. Baterrie na bazi lithia (tj. Li-ion a Li-pol), ktere se pouzivaji v dnesnich PDA, jim jiz netrpi a lze je dobijet v jakemkoli stavu. Jinak kolem baterie koluje spouta mytu a je velmi obtizne se ve vsech informacich zorientovat. Jako dobry zdroj informaci doporucuji tento a take tento web s nekolika uzitecnymi odkazy.

PavelR.
Ivanm_ce4you (466)|25.6.2005 08:16
Trosku prispeji:

Onen pametovy efekt je vec spise teoreticka. Napr. v drivejsich dobach /mozna i ted/ baterie na satelitech byly nabijeny presne tak, ze by se mel tento efekt projevit. Pravidelne vybijeni nikoli do prazdna, ale treba jen 30%, opetne nabijeni a to vse s nemennou pravidelnosti. Presto se tento efekt neprojevil.
Ona ztrata kapacity je ve vetsine pripadu zpusobena pouzivanim vyslovene hloupych nabijecek. Nabijecka nema zadne omezovani proudu/napeti pri dokonceni nabijeni a stale nabiji naplno . Pokud se da nabijet ne zcela vybity clanek, zakonite dojde k prebijeni. Diky tomu dojde k nadmernemu zahrivani clanku. Toto mu skodi ze vseho nejvic /jeste skodi prepolovani pri hlubokem vybiti clanku/.

Navic vyrobci temer lhali uvadenim nesmyslnych poctu cyklu, ktere clanek snese. Treba 1000 cyklu pro NiCd. Potom si clovek myslel, ze je sotva v 1/3 zivotnosti a on se zatim clanek odebiral do vecnych lovist.
xkovi_ce4you (568)|25.6.2005 10:55
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Úplně totální vybití to určitě není, to by si přišel o data. Schválně se někdy podívej na ukazatel stavu baterie. Neměj obavu. Je to spotřební zboží a až bude její čas, necháš ji vyměnit.
Doporučuji pravidelně zálohovat. Nevím, co má Acer za defaultní backup manager (nebo je-li přiložen na CD), ale nastav si zálohu při poklesu baterie pod cca 15%. Pravidelnou každodenní zálohou na kartu nic nezkazíš. Protože nemáš možnost měnit baterii a "vycucáváš" ji skoro na nulu, pak nechápu, proč nenosíš s sebou nabíječku a nedobíjíš v práci nebo na cestách. A příště si raději kup PDA s možností výměny baterie.[/QUOTE]

Acer ma moznost zalohy na kartu,i nastavit automaticke spusteni pri nizkem stavu baterie..pouzivam to jak kdy,kdyz vim,ze o data pri vypnuti pda z duvodu nizkeho stavu baterie nic neztracim..docela by me zajimalo,jak dlouho by musel byt bez stavy,abych o ty data opravdu prisel..kazdopadne jak se vypne,tak ho uz nezapnu,dokud neni na nabijecce,to mam vyzkousene..
Co se tyce nabijeni na cestach..no kdyby ceske drahy mely ve druhe tride 220V zasuvky,vubec bych se nezlobil..me pravidelne cesty Praha-Cheb by to jiste zprijemnilo ;)
A tohle je me prvni PDA, chtel sem si vse osahat, Acer je jen prestupni stanice na pristi vykonnejsi stroje, ale mel sem strach, ze me pda nemusi uspokojit, tudiz sem hned nechtel jit treba prave do FS 720:)
A jeste mala otazecka, mel bych spis pouzivat defaultniho backum managera od acera na kartu, nebo je lepsi Sunnysoft BM? Mam moznost ho mit...
hybo (3107)|25.6.2005 11:27
[QUOTE="Ivanm"]
Navic vyrobci temer lhali uvadenim nesmyslnych poctu cyklu, ktere clanek snese. Treba 1000 cyklu pro NiCd. Potom si clovek myslel, ze je sotva v 1/3 zivotnosti a on se zatim clanek odebiral do vecnych lovist.[/QUOTE]

no, ono krome samotne ohrany nabijecky je tu taky otazka spravneho napeti a proudu a to jeste v zavisloti na casu, jsou treba testy, ktere dokazuji, ze nespravne nabijeni (i kdyz s ochranou) snizi zivotnost clanku prave na treba tu 1/3, ciselne treba stejne clanky vydrzeli cca 400cyklu pri "nespravnem zachazeni" a pri "spravnem" cca 1300 cyklu coz je sakra rozdil...dale je ptoreba si uvedomit, ze kazdy clanek je "original" a ma svoje vnitrni parametry, takze i tohle dost ovlivnuje samotne nabijeni, zivotnost...jsou treba firmy, ktere prodavaji specialni "rady" baterii, ktere jsou i 3x tak drahe, nez bezne, ale zarucuji odchylku jednotlivich clanku o hodne mensi, nez pri bezne produkci...dyt se jen kouknete po trhu, bezne koupit nabijecku od 100kc za "sracku" do treba 1000kc za "super stroj" a pritom jsou nabijecky, ktere stoji treba 10000 a jsou programovatelne, zapisuji si vybijeci krivky a dalsi parametry a dle toho nasledne dokazi nabit clanek-clanky nejlepe, jak je to mozne....
Zdenek Malinsky (9781)|25.6.2005 11:58
[QUOTE="xkovi"]...docela by me zajimalo,jak dlouho by musel byt bez stavy,abych o ty data opravdu prisel..kazdopadne jak se vypne,tak ho uz nezapnu,dokud neni na nabijecce,to mam vyzkousene..[/QUOTE]Když to je, jak říkáš, tak je jen dobře a víc bych se tím snad ani nezabýval. Zálohy máš, o data jsi nepřišel, tak co se tím víc zabývat.
[QUOTE]Co se tyce nabijeni na cestach..no kdyby ceske drahy mely ve druhe tride 220V zasuvky,vubec bych se nezlobil..me pravidelne cesty Praha-Cheb by to jiste zprijemnilo ;) [/QUOTE]S tím ti nepomůžu. Musíš dobít před cestou (doma,práce,škola,restaurace). O tom si přečti tady a hlavně tady.[QUOTE]A jeste mala otazecka, mel bych spis pouzivat defaultniho backum managera od acera na kartu, nebo je lepsi Sunnysoft BM? Mam moznost ho mit...[/QUOTE]Měl jsem ho zdarma ke kartě, ale býval problém (který je prý už odstraněn) s opakovanou automatickou zálohou (2x a dost), takže jsem raději používal defaultní iPAQ Backup Manager a teď mám Sprite Backup. Doporucuji zalohy nekomprimovat a zalohovat do samospustitelného souboru. Ale ten SS Backup Manager si instaluj a vyzkoušej. Za to nic nedáš.
xkovi_ce4you (568)|25.6.2005 12:38
Krasny to clanek, dekuji :yes: Ovsem jak to tak vypada, tak ikdbych jezdil IC do Chebu, tak se zasuvky nedockam..ale kdo vi, treba z duvodu velke casti nemeckych cestujicich timto smerem na Nürnberg se CD pochlapi :D
Zdenek Malinsky (9781)|25.6.2005 13:29
S tím Ti nepomůžu. Když zásuvky nejdou ani v prestižním Super City Manažer, těžko očekávat u EC/IC něco lepšího. Já při cestě do Bzence jsem z Prahy do Brna EC musel jet 1.tř., protože ve 2.tř.zásuvky nebyly. Jediná možnost si stěžovat. V každé osobní pokladně je kniha přání a stížností-pokud to tam sepíšeš a necháš kontakt (třeba mail.adresu), musí Ti dopovědět. Když budeš nadávat průvodčímu, nic se dít nebude. On to sice může nahlásit, ale to pak dál vyšumí do ztracena a nebude se dít nic.
Trošku se dostávám od tématu. Jak už jsem psal, jedině dobít někde před cestou nebo běhěm cesty. V busu taky nejsou zásuvky.
xkovi_ce4you (568)|25.6.2005 14:46
Njn, ovsem tu knihu stiznosti, to jeste promyslim :D
Kazdopadne cesta do Chebu trva cca 3,5 hodiny, coz je hranicni vydrz samotneho Acera, kdyz budu hrat hry nebo serfovat pres BT, tak spis min, coz vyvolava povinnost nabit opravdu tesne pred jizdou vlakem, coz neni tak uplne vzdy snadne..ale jak uz si psal vyse, bude to casem chtit vykonnejsi stroj a asi rovnou dve baterie no;)
hybo (3107)|26.6.2005 08:17
mozna se konecne dockame toho, ze nam bude jedno, jestli CD maji ve voznich elektrinu :D, vice zde
xkovi_ce4you (568)|26.6.2005 11:56
[QUOTE="hybo"]mozna se konecne dockame toho, ze nam bude jedno, jestli CD maji ve voznich elektrinu :D, vice zde[/QUOTE]
Uz vidim, jak na meho acera zacnou nabizet palivovy clanek :D Si rovnou muzu tahat na cesty maly dieselovy generator, jeste si na tom udelam zivnost, mobilni zdroj energie pro cestujici za rozumnou cenu:)
xkovi_ce4you (568)|26.6.2005 22:07
Jinak sem na tvoji radu Zdenku otestoval Sprite,kdyz tu jsou vsichni tak spokojeni a je to super,narozdil od problemu s AS a obnovy pres nej se po HR Acer chova po obnove zcela ok :yes: