Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-Mobile GPRS a ICQ

Zdenek Malinsky (9781)|17.6.2005 21:04
Sousede, došel mi rum a tak se jdu zeptat, zda je to v celém baráku.:D
V duchu tohoto vtipu se ptám, jak vám chodí ICQ, pokud používáte T-Mo GPRS. První problém nastal v úterý 7.června v Praze, kdy se mi nedařilo připojit z PDA na ICQ (Agile). Pošta i net chodily normálně, tak jsem pronesl několik sprostých slov na adresu Agile a zkoušel v různých místech Prahy (zda nebyl problém BTS) i cestou domů. K mému údivu mi nešlo ICQ (Trillian) ani na notebooku. Až teprve kolem 23 večerní se rozeběhlo. Další výpadek byl ve středu 8. (cca od 11 hodin) a čtvrtek 9. Od té doby chodilo ICQ po celou dobu mého připojení k inetu=téměř pořád. Další výpadky nastaly včera t.j.16.6. od 16 do cca 23 h. a dnes opět a pro změnu od 11 do 15 hodin. Skype kromě asi 2 10 minutových výpadků šlape dobře.

Operátoři na infolince mi opakují nacvičenou formulku, že pokud mi jde inet a pošta, tak problém není u nich a ať kontaktuji poskytovatele služby. Jenže když jsem se zkusmo připojil ve stejnou dobu přes GPRS Eurotelu nebo přes mikrovlnku u bratra tak mi ICQ bezproblémů fungovalo.

Proto se ptám: " máte také tyto problémy?" Kdy, kde, jak a jak dlouho trvají? Nemáte nějaké tajné informace od T-Mo? Nedělají nějaké úpravy nebo změny? Nemůže to mít nějakou souvislost s tímto?
Debata T-Mo a problémy s ICQ probíhá tady.
Pavel Vojta (42)|17.6.2005 23:40
Jen mohu potvrdit tvé poznatky. ICQ přez T-Mobile GPRS od onoho úterka funguje jen občas. Vše ostatní je OK a je to jedno jestli se připojuji přez PDA nebo PC doma. Přez jine poskytovatele vše OK. Operátorky melou stejný bláboly dokola ale nic se neděje:((
kchrz_ce4you (120)|18.6.2005 01:25
Taky jsem měl celý týden problémy připojit se na ICQ přes GPRS na MDA II (T-mobile). Teď jsem to zkusil a zázrakem to naběhlo.
A co se týče operátorek ... neni to tak dávo, co jsem vám tu plakal na rameno,jak mě operátorky vypekly a V prodejně mi pak (face 2 face) řekli, že operátorky toho občas napovídaj, že za to oni nemohou :D
ipf (2136)|1.10.2005 00:19
Koukám, že nejen já mám problémy s ICQ přes GPRS od TM. Už od pondělka každý večer ani ťuk. A přitom přes pevnou linku ICQ chodí. A jako zázrakem se ráno chytne a funguje celé dopoledne. A večer, opět konec.
Je zde momentálně někdo připojen přes GPRS od T-Mobile?
Zkoušel jsem se připojit jak z cihly, tak z NTB, prohlížeč Miranda, ani ICQ2003b ani ICQ5; nefunguje ani jedno.
Zdenek Malinsky (9781)|1.10.2005 00:40
Tak jsem to teď zkusil přes GPRS a TMo a vůbec mi to nenaběhne, přitom přes mikrovlnku běží od rána. Mám na PDA Agile v noťasu Trillian.
beecher (9270)|1.10.2005 07:20
Rek bych, ze tohle je na T-Mobilu vecny problem... No, ja bych zavelel k prechodu. ;)
ipf (2136)|1.10.2005 09:02
To tvoje veleni je na ..... Mám klienta, kde jsem poměrně často a závislý na internetu a tam ještě ET nedolezl. A mít dvě karty také není řešení. Takže, máte-li někdo jiný nápad, než změnu operátora, rád si ho přečtu.
hybo (3107)|1.10.2005 09:39
mne pro zmenu jiz druhej den neindikuje vubec GPRS signal...
Zdenek Malinsky (9781)|1.10.2005 09:42
Jedině bombardovat T-Mo stížnostmi a alternativně používat i třeba Skype. Je zajímavé, že ICQ nejde a Skype ano (a naopak).

T-Mo nemám z nostalgie, ale protože mám BTS 300 m od domu, vidím na ní a kromě ICQ téměř žádné problémy nejsou. S Oskarem a ET si doma skoro ani nezavolám (pokud se hovor spojí, tak se během hovoru 2x rozpadne), natož abych byl připojen datově.

EDIT:
Stěhovat se kvůli tomu nechci.