Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HX 4700 a baterka 3600 - HP baterie (FA258A)

Peta_ce4you (314)|17.6.2005 19:50
mate nekdo tu silnejsi baterku 3 600 mAh HP baterie (FA258A)
??

o kolik je pda vetsi/tezsi??
Vasek_ce4you (74)|17.6.2005 20:56
má asi 0.4 cm navic a na rozich je skosená, PDA moc nenzvětší ale na váze je to celkem znát ...
Peta_ce4you (314)|18.6.2005 22:08
[QUOTE="Vasek"]má asi 0.4 cm navic a na rozich je skosená, PDA moc nenzvětší ale na váze je to celkem znát ...[/QUOTE]

pokud tomu dobre rozumim baterka vystupuje z pda ven, tvori tedy kopecek?
Lada Dekany (130)|18.6.2005 22:10
Nemate nekdo odkaz? Kde a za kolik?
Diky
Peta_ce4you (314)|19.6.2005 10:36
[QUOTE="Lada Dekany"]Nemate nekdo odkaz? Kde a za kolik?
Diky
[/QUOTE]

no baterka stoji cca 1350 bez DPH

Lada Dekany (130)|19.6.2005 10:58
OK. Kde?
Radek Pokorný (68)|19.6.2005 23:29
[QUOTE="Lada Dekany"]OK. Kde?
[/QUOTE]

Ja ji mam z Autocontu...
Big_Mitch (72)|20.6.2005 14:41
[QUOTE="Radek Pokorný"][QUOTE="Lada Dekany"]OK. Kde?
[/QUOTE]

Ja ji mam z Autocontu...[/QUOTE]
A jak jste s ni spokojen? Koupil by jste ji znovu, kdyby jste vedel, co od ni muzete ocekavat? (tzn. vedel by jste, ze vydrzi zhruba dvakrat dele, ale zvysi se celkova hmotnost a rozmery).
Petr Schinzel (84)|24.7.2005 07:15
Tuto baterii mám od OG,koupenou za 1600 a jsem s ní nadmíru spokojenej a klidně bych do ní šel znova.Radost mi kazí jen dvě věcičky a to že s touto baterií se mi Ipaq nevleze do žádného pouzdra/pokud ano,poraďte do jakého/ co mám-kožený Krussel,kovové Brando.A za druhé že ukazatel stavu baterie neukazuje správně.Ukazuje mi 6 hodin pořád plnou kapacitu a až pak se to začne měnit.Myslím že si právě nedokáže poradit s tou kapacitou a proto začne ukazovat až spadne na hodnotu originální baterie.Ale já už sem si zvykl,takže mě to nevadí.V provozu mě s touto baterií vydrží Ipaq 11 hodin.
Petr
hybo (3107)|24.7.2005 08:11
to se mi nejak nezda....dyt je to originalni HP prislusenstvi vydane zaroven s 4700...kdyby to bylo neoriginal, dalo by se to chapat, tyhle problemy jsou vcelku zname...mozna je chyba v baterii a jejim "procesoru"...nanestesti nemam osobni zkusenost, tak nemuzu 100% tvrdit, ze je to tak...
PavelM_ce4you (95)|24.7.2005 19:49
Pouzdro pro 4700 s ext. baterkou jsem zahledl na Stylus central
manager (75)|5.11.2005 19:06
Svůj příspěvek jsem již v jiném kontextu umístil na tomto fóru, nicméně doufám, že moderátorům nebude vysloveně vadit, když ho v upravené a doplněné podobě použiji i zde (neb je to zde i "tam" "k věci").

Tuto baterii jsem koupil před asi dvěma a půl měsíci a jsem s ní zatím docela spokojený - objednával jsem ji z cybexu a dal jsem za ni 1500 Kč, což si myslím, že je velice slušná cena.
Nicméně - píši, že jsem "docela" spokojený a ne plně spokojený, protože při prvním delším použití mi tahle nová baterie sekla HR :no:. Kvůli nepozornosti jsem neměl aktuálně zazálohováno, a i když se mi hodně věcí podařilo obnovit, o některá důležitá data jsem přišel, což mě velmi mrzí (= především práce v tom :(( ) Takže na tohle pozor:!: - před tím, než novou baterku "poprvé provětráte", nejprve ji doma pořádně prozkoušejte a hlavně pečlivě zazálohujte. Ale jinak je tahle baterie od té doby "docela sympatická" - výdrž super, jen hx4700 s ní se moc nedá nosit v náprsní kapse, iPAQ příliš ztěžkne (a také nakyne). Takže to řeším tak, že s sebou nosím obě baterie (1800 i 3600 = 5400 mAH :!: :cool: ) a průběžně je vyměňuji - na cestování 1800 a na práci v místnosti 3600.

K výše zmíněnému problému se špatnou indikací jsem zaregistroval jen tolik, že mi iPAQ "křičí", že má málo energie a že odpojuje sloty flash karet při standardních zbytkových 10%, i když by měl mít fakticky vzato k dispozici ještě dvojnásobek energie. Ale to je nejspíš problém OS a ne baterie samotné.
organiq (165)|8.3.2006 00:03
po-poznamka: nevydalo HP update pro rom v1.10 pro tuto baterii ?
kiklhorn_ce4you (15)|9.3.2006 12:11
[QUOTE="organiq"]po-poznamka: nevydalo HP update pro rom v1.10 pro tuto baterii ?[/QUOTE]

Baterie mi fungovala korektně s původní rom 1.00
Pokud si dobře pamatuji tak HP nedoporučuje flashování nové verze rom s připojenou touto baterií právě aby nedocházelo k dočasné špatné indikaci zbývající kapacity. Pokud je to jinak tak to někdo vyvraťte.

Kombinace 1800 + 3600 mi v pohodě vystačí na víkend bez elektřiny, při výraznějším používání BT a se zapnutým podsvícením skoro naplno musím někdy v neděli použít autonabíječku.

U mne platí
Doba výdrže 1800 + doba výdrže 3600 > doba nemožnosti přístupu k autu nebo zásuvce
JaK_ce4you (35)|9.3.2006 15:21
Prosim o upresneni - jak dlouho trva plne nabiti baterie 3600 mA
roger_ce4you (9)|9.3.2006 23:54
[QUOTE="Petr Schinzel"]...Radost mi kazí jen dvě věcičky a to že s touto baterií se mi Ipaq nevleze do žádného pouzdra/pokud ano,poraďte do jakého/ co mám-kožený Krussel,kovové Brando...
Petr[/QUOTE]
Ja pouzivam pouzdro od Krusellu. 4700ka se do nej s touto baterii vejde jen tak tak.
Obcas se stane, ze mi "vystreli" SD karta, pri vyndavani s pouzdra. Malem jsem ji jednou i ztratil! Asi to vyresim tim, ze si sloty na karty prelepim izolepou.

Kdyz koukam na papirovy obal od kozeneho pouzdra, tak opravdu nevim, ktere oznaceni je to prave. Proto opisi vetsinu informaci:
"Genuie Leather Case / FITS: Horizontic PDA S / Itemno: 94110"

Ze 4700ky se po pripojeni baterie 3600mAh a vymene zadniho krytu stane pekny cvalik.Nejen, ze se zvetsi proporce, ale i vaha zarizeni! Ergonomie se take znacne zhorsi. Pokud preferujete delsi vydrz a ste ochotni prijit o trochu pohodli, jdete do ni. Elegantnejsi volbou je podle mne zakoupeni dalsi/-ch 1800mAh.
manager (75)|5.7.2006 23:54
[QUOTE="roger"]Sloty na karty prelepim izolepou...[/QUOTE]

No jo, když někdo třeba ty SDčka potřebuje vyndavat ;) ...

[QUOTE="roger"]Ze 4700ky se po pripojeni baterie 3600mAh a vymene zadniho krytu stane pekny cvalik.Nejen, ze se zvetsi proporce, ale i vaha zarizeni! Ergonomie se take znacne zhorsi. Pokud preferujete delsi vydrz a ste ochotni prijit o trochu pohodli, jdete do ni. Elegantnejsi volbou je podle mne zakoupeni dalsi/-ch 1800mAh.[/QUOTE]

Jo jo, jak jsem již psal, já to řěším tak, že na delší práci, psaní atd. v imobilních podmínkách dám do iPAQa 3600, a pak když někam vyrážím, dám do něj 1800 o šoupnu ho do náprsní kapsy ... Jenom ten SR při výměně baterie je pěkný vopruz - člověk musí všechno pozavírat, pak zase pootvírat ... :mad: (Je to jedna z věcí, které mě na hx4700 fakt dost dost těžce štvou!) Jinak jsem taky uvažoval o koupi další 1800 ještě navrch, ale to mi zatím připadlo už moc brutální ... ;)
ipf (2136)|6.7.2006 08:35
Tu baterii mám víc než rok a naprostá spokojenost.
Ten problém, co píše Petr s ukazatelem na 6ti hodinách nebude ROMkou, ale PDA se tu baterku "učí". já tam měl zpočátku také 6 hodin, pak to šlo na 8 a teď po vyndání z kolébky ukazuje 9, někdy až 10 hodin. ROMku mám původní, takže to vypadá, že si HX kapacitu testuje a výdrž dopočítává.
wisp_ce4you (200)|9.8.2006 14:09
Nekupoval jste si nekdo, nebo neuvazujete o koupi kovoveho pouzdra pro iPaq s touto baterii?
Zkousel jsem AH mobile, zda by nedokazali pouzdro sehnat ale zatim nemam odezvu.
Na webu jsem nasel nekolik obchodu, ktere ji nabizeji ale nemam s nimi zadnou zkusenost. Napr: www.suntekstore.com, vyse uvedeny styluscentral.com, www.cases.com
PavelM_ce4you (95)|9.8.2006 14:25
Na styluscentral.com jsem nakupoval nekolikrat a vzdy to bylo z jejich strany bez problemu. Jenom jednou byl mensi zadrhel, kdyz jsem prekrocil bezcelni limit, tak celnik nebyl nejak schopen pochopit, ze s tim nepodnikam a ze to mam pro osobni potrebu. Ale klaplo to, balik mi celnice poslala na dobirku v hodnote DPH a cla.
libor_m (1026)|9.8.2006 22:26
A co tato baterie od Sunnysoftů. S tou má někdo zkušenost?
PavelM_ce4you (95)|9.8.2006 22:41
Tu neoriginalni 3600 od Sunnysoftu jsem mel, ale po cca mesici jsem ji vratil, protoze nesla nabit (ze zacatku fungovala dobre). Prodavac ji ani nezkousel a ze mi vrati penize, tak jsem trochu doplatil a vzal si originalni a s tou jsem spokojeny. Jeste male upozorneni, k te neoriginalni se nedodava nabijecka, ktera je soucasi originalni.
libor_m (1026)|10.8.2006 01:29
Díky Pavle za upozornění. Teď si tak uvědomuji, že už jsem tohle od tebe někde tady četl. Tak se případně omlouvám za duplicitu. Díky.
dolby_ce4you (33)|29.9.2006 20:27
Tak jsem si to tady pročetl, ale moc mi to nepomohlo. Koupil jsem baterii 3600mAh, nabil ji a vložil do pda. Po měsíci používání mi skočí údaj o baterce na 4h53min a dost. Vydrží stejně jako ta malá a po těch 4h se pda vypne. Baterii nabíjím v originál nabíječce. Používám WM2003. Kde muže být chyba? Děkuji za radu.