Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA 2 a BT Gigabyte gn-btd02

hrtak_ce4you (314)|16.6.2005 23:35
Tak posledni dobou se na neco furt jen ptam, ale ted uz jsem vazne v koncich.

Odpoledne sem prosmejdil vsechny obchody v KV, abych sehnal BT modul s dlouhym dosahem (100m), nakonec jsem narazil na Gigabyte gn-btd02. Po prichodu domu nainstaloval, nic, tak sem se podival na web vyrobce a stahl nejnovejsi verzi ovladacu, stale nic, tak jsem se vydal na stranky vybroce ovladaciho software, jenze nese hrdy nazev BlueSoleil a to ivt coproration.

A ted mi vysvetlete - jak mam verit vyrobci software, jenz v zivote nejspis neslysel o jinem browseru nez IE a jehoz hlavni stranka obsahuje vice nez 150chyb. No hruza, tedy stahl jsem nejnovejsi relase ovladacu a vsiml si, ze existuje i software pro WCE, nuze po stazeni prisel prekvapive neuspesny pokus o instalaci, rekl bych ze to nebezi pod 2k3SE.

V tuto chvili sem v koncich - nedari se mi rozjet ani ActiveSync a ani pripojit MDA jako k LAN. Nebyl by nekdo ochoten pomoci? Idealne pres ICQ....

a pak
- Neni moznost pouzit na PC jini SW? Jaky?
- Nejsou nejake zaplaty? V Ex_ROM sem nic nenasel...
- A je vubec realne to rozbehnout?
- Da se nejak PC s pripojenym internetem nastavit jako modem?

predem diky za jakoukoliv pomoc a radu
(pozn. Clanky o AS a nastaveni BT i poslednich 20stranek diskuze jsem cetl...) a mym hlavnim cilem je rozchodit internet a prenos dat, sync. zas az tak nehori
hrtak_ce4you (314)|17.6.2005 02:02
tak uz jsem trosku postoupil.... Uz se mi to zacina chytat a dokonce mi jednou active sync zahlasil ze zarizeni nebylo rozpoznano (v tu chvili jsem ale byl synchro nejbliz :o)

----
editovano o dalsich 30min pozdeji
huh, tak ActiveSync stale nejak nechce pochopit, ze se ma synchronizovat :o/. Pro ty kdo to budou zkouset po me navod specialne pro MDA - http://www.geekzone.co.nz/content.asp?contentid=2417
ja to pro ted vzdavam a jdu spat, rano budu pokracovat :)
Feel_ce4you (45)|17.6.2005 12:43
Ahoj. Přihodím svou zkušenost. Scháněl jsem přesně jako ty taky BT dongle s velkým dosahem. A to i přes údajnou "nekompatibilitu" CLASS A s CLASS B.

Podle pár článků a diskusí, co jsem četl to vypadalo, že pokud je v přístroji BT třídy B(což v XDA II údajně je), tak efektní vzdálenost je stále jen oněch cca 10m i kdyby dongle žhavil kdovíjak moc.

Ovšem moje praktická zkušenost je zcela jiná:

Po dlouhém vybírání jsem koupil Epox BT-DG05A, signál mám při vhodném umístění donglu po celém domě(80tky kamenné zdi!). Dokonce chytám signál i před barákem, to mě uzemnilo úplně :yes: Takže maximální spokojenost. Můžu jen doporučit. Synchronizace funguje perfektně(používá stack Widcomm), v XDA mám klasickej MS stack. S nastavením jsem se chvilku pral, ale stačilo v podstatě jen nadefinovat porty. Podle návodu, co je zde na serveru to musíš po krátkém zápase určitě zvládnout rozchodit.
hrtak_ce4you (314)|17.6.2005 12:46
Mno jako tohle sem zkousel taky, BT signal najdu i na druhy strane domu pres 4 zdi, tudiz to jo, ale problem vidim v tech ovladacich na PC. Ty od widcommu se asik nikde stahnout nedaji ze?
- Ted flashuju ROMku, pak se s tim jeste zkusim poprat, pokud to nepujde, tak jim to zitra jdu omlatit o hlavu

- jo a - jeste jsem premyslel nad tim, ze bych koupil USB prodluzovak a hodil to vic smerem ke stredu domu, nemate s tim nekdo zkusenosti? Aby mi to nebralo signal, preci jen to USBcko tolik energie nedava
Pavel Koza (4761)|17.6.2005 12:48
[QUOTE="hrtak"]Odpoledne sem prosmejdil vsechny obchody v KV, abych sehnal BT modul s dlouhym dosahem (100m), nakonec jsem narazil na Gigabyte gn-btd02. [/QUOTE]

Uplne identicky BT dongle. Posledni soft z webu. Prvni pokus neprosel, hadalo se to s radicem PC CArd slotu. Po vytazeni a reinstalaci v pohode. Synchronizace s MDA Compact rovnez. Dosah je slusny, pripojim se i pres nenosnou zed v panelaku, ale jakmile je tech zdi vic, mam smulu...