Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NOVY LEng pro 2003SE !

Orloj_ce4you (299)|15.6.2005 14:52
Paragon software uvolnil novou verzi lokalizace Language Extender nyni vcetne kompletni lokalizace prostredi Widlous Mobile 2003 SE -vyzkouseno na MDA compact s nejnovejsi rom 1.11 -funguje :yes: :yes: :!: -pro stavajici zakazniky samosebou zdarma :yes:
Miloš Strouhal (3997)|15.6.2005 15:16
Co nejaky link? Odkud jsi to stahnul treba ty..
Orloj_ce4you (299)|15.6.2005 18:19
Stahnul jsem z jejich stranky. Po jedne rozlicene noci s cestinou od sunnysoftu jsem se rozhodl si leng za tech par stovaku koupit.. A ted mi prisel emajl, ze si mohu stahnout verzi ktera funguje i s prekladem rozhrani widlous. Zkusit muzete toto, ale je to demo ktere preklada pry jen zakladni veci- nevim, zkuste. Plna verze se stahuje pres link z emajlu, ktery sem z pochopitelnych duvodu neuvadim..
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|15.6.2005 18:53
[QUOTE="Orloj"] Zkusit muzete toto, ale je to demo ktere preklada pry jen zakladni veci- nevim, zkuste. Plna verze se stahuje pres link z emajlu, ktery sem z pochopitelnych duvodu neuvadim..[/QUOTE]

Poopravím, link vede na plnou verzi a jedná se o Build 5150.

V případě zadání správného Serial, je to plná verze. ;)

A funguje bez problémů i na čistých WM2003 - ( bez SE ).

Jelikož v dřívějších dobách firma nové verze češtiny zde vystavovala, nevidím důvod proč jí zde opět nevystavit. Kdo nemá SN, tak si vyzkouší DEMO.
Miloš Strouhal (3997)|15.6.2005 18:57
Přesně toto jsem chtěl slyšet! ;)
jiri.cech (151)|15.6.2005 19:48
Kolegové netušíte prosím vás pro jakou že to verzi ROM 2003SE v MDAII je tato čeština ušita ?

Díky.
daww (687)|15.6.2005 21:04
To je super. Funguje to i na MDA I s WM2K3SE. A na původní registraci, která byla u 2002. Tomu říkám přístup. Zatím se to chová stabilně.:yes:
hybo (3107)|15.6.2005 22:30
[QUOTE="jiri.cech"]Kolegové netušíte prosím vás pro jakou že to verzi ROM 2003SE v MDAII je tato čeština ušita ?

Díky.[/QUOTE]

dle toho, co je tu napsano je "univerzalni"
Miloš Strouhal (3997)|16.6.2005 00:54
Zkus si ji nainstalovat, a zjistíš, že příliš "univerzální" není. Na Compactovi toho zůstává opět mnoho nepřeloženo. A to jak s originální T-mobile ROM 1.01.00 tak nejnovější QTEK ROM 1.11.00.. :? Tahle čeština bude zřejmě určena opět především pro zařízení MDA/Dataphone III. U MDA II si troufám odhadovat, že toho opět zůstane dost nepřeloženo, jako u Compacta.. Takže nejvíc se mohou radovat asi "trojkaři", nám s Compactama a MDA II udělá radost snad alespoň "lite" lokalizace..
hybo (3107)|16.6.2005 01:57
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Zkus si ji nainstalovat, a zjistíš, že příliš "univerzální" není. Na Compactovi toho zůstává opět mnoho nepřeloženo. A to jak s originální T-mobile ROM 1.01.00 tak nejnovější QTEK ROM 1.11.00.. :? Tahle čeština bude zřejmě určena opět především pro zařízení MDA/Dataphone III. U MDA II si troufám odhadovat, že toho opět zůstane dost nepřeloženo, jako u Compacta.. Takže nejvíc se mohou radovat asi "trojkaři", nám s Compactama a MDA II udělá radost snad alespoň "lite" lokalizace..[/QUOTE]

no, ale jde a nemrzne a nepada, coz je dost dulezite treba pro lidi, co updatovali z ROM 1.03 u Compacta :D
jiri.cech (151)|16.6.2005 07:30
Tak jsem tento LENg nahrál namísto původní verze LENg 4197 do MDAII s ROM 1.72.
Přeložena je odhadem tak polovina textu, také polovina aplikací nefunguje když zabrousíte do jejich nastavení.
Ani není divu - původní full LENg měl 4,4MB, tenhle má 2,3MB ...
jiri.cech (151)|16.6.2005 07:54
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="Orloj"] Zkusit muzete toto, ale je to demo ktere preklada pry jen zakladni veci- nevim, zkuste. Plna verze se stahuje pres link z emajlu, ktery sem z pochopitelnych duvodu neuvadim..[/QUOTE]

Poopravím, link vede na plnou verzi a jedná se o Build 5150.

V případě zadání správného Serial, je to plná verze. ;)

A funguje bez problémů i na čistých WM2003 - ( bez SE ).

Jelikož v dřívějších dobách firma nové verze češtiny zde vystavovala, nevidím důvod proč jí zde opět nevystavit. Kdo nemá SN, tak si vyzkouší DEMO.
[/QUOTE]

JirkoP bohužel se pleteš, jde o demo i se sériovým číslem ...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.6.2005 08:13
[QUOTE="jiri.cech"]
JirkoP bohužel se pleteš, jde o demo i se sériovým číslem ... [/QUOTE]

Nevím, ale já mám přeloženo vše. Přesněji nenašel jsem vůbec nic co by bylo nepřeloženo.

I volby nastavení telefonu ( známý to problém ), nastavení zvuků, nastavení připojení vše je prostě v češtině.

EDIT: Napiš co nemáš přeloženo.
jiri.cech (151)|16.6.2005 08:21
Jak říkám polovinu, navíc po odinstalaci je to na hard reset - nic nejde spustit nebo aplikace hlásí málo paměti ... :(

To je teda ráno ...
00070325_leng_98rr.jpg
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.6.2005 08:28
[QUOTE="jiri.cech"]Jak říkám polovinu..[/QUOTE]

Je to divné, já mám přeloženo vše. Ať hledám jak hledám, tak jsem nic nenašel - co by nebylo přeloženo.


Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.6.2005 08:30
Je však pravda, že jsem tuto verzi češtiny nainstaloval na předcházející, tak nevím jestli to nebude náhodou tím.
Ale hlásí se jako nová -Build 5150, fak nevím.
Miloš Strouhal (3997)|16.6.2005 08:35
Ani jeden z Vás nemá v MDA Second Edition ROM. Navíc ROM JirkyP 1.60.00 se strukturou velice odlišuje od 1.72.00 Jirky Čecha, takže vůbec se nedivim, že jednomu z Vás to chodí dobře, a druhému ne. Spíš mne udivuje proč to dost dobře nefunguje na MDA Compact, a to s žádnou dostupnou ROM. Velká část zůstane nepřeložena.. Zřejmě je velký rozdíl ve struktuře Second Edition v MDA III (pro které je tato čeština evidentně určena) a v Compactovi..:?

Jinak u mne se to vůbec jako "demo" netváří, řeklo si to o seriové číslo při první instalaci z PC a naprosto normálně se to nainstalovalo. Nikde žádná hláška že by se mělo jednat o demo, že by to opětovně chtělo zaregistrovat či podobně..
daww (687)|16.6.2005 08:40
I mě to stále jede v pohodě. Instaloval jsem přes minulou verzi malé češtiny plnou češtinu, zadal ser. číslo a také se to hlásí jako build 5150. Několik věcí není přeloženo, ale s tím se počítá, neboť tato čeština asi NENÍ určena pro MDAI. O demu není nikde ani zmínka, žádná hláška, prostě nic.
jiri.cech (151)|16.6.2005 09:30
To, že máte pánové přeloženo vše je dáno tím, že jste to "flákli" přes původní LENg ..
Ta velikost CABu instalace nového LENg mluví myslím za vše ...
Jestli netoužíte po HR, radím neodinstalovávat.
Moje MDAII teď umí jen telefonovat :evil: a můj program na dnešní večer je jasný.
daww (687)|16.6.2005 10:44
Tak jsem se unáhlil. Nějak jsem si nevšiml, že není přeložen telefon. Přeložena je jen ta část, ve které se zadává PIN po SR:( Taky je nějaká hnutá cz klávesnice. Normálně ji nepoužívám, tak jsem si toho hned nevšim. A teď ještě ta informace o odinstalování:(( Zkusím to odebrat a budu se modlit.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.6.2005 11:20
[QUOTE="jiri.cech"]To, že máte pánové přeloženo vše je dáno tím, že jste to "flákli" přes původní LENg ..
Ta velikost CABu instalace nového LENg mluví myslím za vše ...
Jestli netoužíte po HR, radím neodinstalovávat.
Moje MDAII teď umí jen telefonovat :evil: a můj program na dnešní večer je jasný.[/QUOTE]

Odpoledne zaměním starou češtinu v EXT-ROM za novou, a provedu HR.

A pak dám vědět.
daww (687)|16.6.2005 11:27
Tak bohužel. Vše co bylo napsáno o odinstalaci je pravdou.:evil: Ještě zkusím doinstalovat starou verzi malé češtiny a když to nepomůže tak jedině HR. No co se dá dělat. Stejně mám navařenou novou ROM, tak to sfouknu při jednom. Doufám že bude fungovat alespoň sinchronizace kontaktů a pod.:no:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.6.2005 16:44
[QUOTE="JirkaP."]
Odpoledne zaměním starou češtinu v EXT-ROM za novou, a provedu HR.

A pak dám vědět. [/QUOTE]

Tak bohužel, ta čeština je opravdu na nic.

Pokud se provede instalce této češtiny na nějakou předchozí, tak se to to tváří, že je vše vpořádku, a hlásí se to novým číslem verze.

Ale bohužel reality je jiná. Teprve, když se provede instalace na čistý systém , tak se zjistí, že stojí za prd.
Miloš Strouhal (3997)|17.6.2005 00:39
Nadá mi to, a musim podotknout, že je pro mne opravdu nepochopitelné jak mohou někteří z Vás instalovat "program přes program", "nové přes staré".. Vždyť minimálně je rozumné to "staré" nejprve odinstalovat, provést soft reset, a teprve potom tam cpát něco nového.. :? Nevím, pro mne je testování nových programů prostě odjakživa s tímto postupem úzce spojeno, a ve většině případů bezprostředně po otestování všeho "nového" stejně dávám hard reset, a na čistý systém instaluji své oblíbené prográmky, plus ty z těch "nových" jež prošly pečlivým testem a mam pocit, že si zaslouží být na delší čas instalovány..
8daniela (23)|17.6.2005 06:35
Nedá mi to a musím reagovat. Kdybych měla při každé nové verzi programu, který mám nainstalovaný, původní verzi odinstalovávat, pak provádět HR a opět vše znovu instalovat, myslím, že bych nedělala nic jiného. Jenom na NTB kolik je záplat na WIN, kolik je verzí CD clone, DVD clone, Any DVD, Nera (vše legáně koupené)- a to jen z jedné oblasti.Pokud půodní verze před změnou má být odinstalována, mělo by to být jasně řečeno v průvodní informaci, nebo by odinstalace měla být součástí programu. Jinak mi jako běžnému uživateli připadá samozřejmé instalovat novou verzi do staré.
daww (687)|17.6.2005 06:55
Pravda je taková, že instalace nového Lengu upozorňuje na skutečnost, že již máte instalovanou některou z předchozích verzí a doporučuje ji nejprve odinstalovat. Také to běžně dělám. Teď jsem to neudělal a problém. Jen nevím, zdali by tento problém nenastal i při odinstalování starší verze. Jinak mě taky neminul HR. Ale naštěstí jsem měl 24h starou zálohu, takže je vše OK.
Pavlucha (1496)|17.6.2005 07:27
[QUOTE="8daniela"]Nedá mi to a musím reagovat. Kdybych měla při každé nové verzi programu, který mám nainstalovaný, původní verzi odinstalovávat, pak provádět HR a opět vše znovu instalovat....[/QUOTE]

... kdo mluvil o HR? Myslím, že Miloš ten "SoftReset" i zvýraznil ....:sarcastic:
Já s ním naprosto souhlasím.


... nemluvě o tom, že jsou tu tací, kteří LENGem přemáznou bez zardění Interwrite.
Miloš Strouhal (3997)|17.6.2005 08:35
[QUOTE="8daniela"]Nedá mi to.[/QUOTE]A jak se dělá hard reset na notebooku?..:) Tímto dotazem Ti asi dostatečně naznačím, že jsem se bavil o MDA, a vůbec ne o NTB.. Tam je vše trošku jinak, a pravdou je, že spousta programů pro PC se instaluje "nové přes staré", jako aktualizace, či záplata. Proto se to také nazývá aktualizace, či záplata, patch. Ale o notebooku či o PC se tu přeci nikdo nebavil.. A to, že dělám při testování třeba deseti nových programů hard reset na svém MDA je proto, abych je znovu otestoval jak se budou chovat na "čistém" systému. Bez zbytků po starších verzích jež v zařízeních často zůstávají po nekvalitním odinstalování. Jelikož mi svědomí nedovolí začít psát na ce4you do diskuse hlášky typu že něco funguje/nefunguje bez toho abych to opravdu pořádně vyzkoušel po všech stránkách. Jednou jsem to udělal jinak, a hned se mi to nevyplatilo. Viz. diskuse o přetaktování Compacta.. ;)
Orloj_ce4you (299)|17.6.2005 11:32
to na co jsem daval link je opravdu demo. plna verze ma 4111712 B, coz je dvakrat vic nez soubor z odkazu -jedine co neni na compactu prelozene je nastaveni BT a jeste nejaka drobnost co je predelane v nove verzi ROM 1.11.
Podotykam ze problemy se stabilitou jsou na 99% zpusobene tim, ze jste si neprecetli varovani pred instalaci, ze se NESMI instalovat nova verze prez puvodni a musi se puvodni napred odinstalovat..
Jinak zatim se zda vse v pohode. Pokud ma nekdo ftp, mohu vystavit komplet verzi, samozrejme bez serioveho cisla
Miloš Strouhal (3997)|17.6.2005 11:39
A můžeš zaslat na mejl komplet plnou verzi bez seriového čísla? Muj mejl Ti zasílám do SZ, děkuji.
jval (453)|17.6.2005 12:45
někde jsem tu zahlédl, že lze vložit i původní sériové číslo ale může mi někdo poradit kde ho najdu

Páč když jsem koupil MDA2 tak byl Leng v ExtRom v cabu a tudíž serial nebyl třeba.



PS: jestli mi někdo řekne, že ho najdu na CD, tak se propadnu, protože to CD jsem ani nevybalil.
Crusader_ce4you (624)|17.6.2005 13:04
Tady by měl být odkaz na neregistrovanou plnou verzi.
jval (453)|17.6.2005 13:20
Tak teď jsi mi v tom udělal ještě větší zmatek.

Mluví se tu o novém buildu 5150

a tenhle se hlásí jako 5225

hyml to je gulage
Orloj_ce4you (299)|17.6.2005 14:08
tak beru zpet vse co jsem napsal o bezproblemovosti.. mam dojem ze nova cestina po urcite dobe dost zpomali beh celeho compacta.. :mad: -jeste prolustruju ostatni veci, ale uz to vidim docela spatne..
Luboš Severa (13)|17.6.2005 15:41
Tak jsem zkusil oba buildy - 5150 i 5225 a myslím že jsou skoro stejné - oba mají skoro stejnou velikost (menší než plná předchozí verze) a přeložena je také jenom část. Takže to zřejmě plná verze zase není. Škoda.
jiri.cech (151)|17.6.2005 16:02
Navíc jsem dnes od jednoho ochotného človíčka z Moravie dostal informaci, že poslední jejich build pro WIN2003SE je pěkně prosím 4573.

Dobré ne ?
Miloš Strouhal (3997)|17.6.2005 16:29
Sakra, proč pouštějí informace že je to universální Leng pro Second Edition, když je to dle všeho určené přímo pro MDA 3/Dataphone 3? Všimli jste si hlášky po prvním soft resetu "Caching Minipad"? Přesně tuto hlášku můžete spatřit po nainstalování Lengů dodávaných přímo k MDA 3/Dataphone 3. Žádné jiné PDA či MDA na trhu nemá integrovanou výsuvnou klávesnici krom "trojky"..

Může někdo z Vás co "trojku" vlastníte některý tento nový Leng testnout? Vsadím se že zjistíte, že na Vašem zařízení běhá naprosto skvěle a přeložilo se 99,9% všeho.. ;)
PavelR. (2184)|17.6.2005 17:23
... pratele, pouzivejte posledni verzi CZ LEngu jen kterou dostanete od Moravie. Tam vam rovnez reknou pro ktere zarizeni je urcena. Slova "univerzalni" u lokalizace bych se obaval a to i presto ze to Paragon tvrdi. Navic ze sve vlastni zkusenosti :) vim, ze testovani CZ verze bylo vzdy peclivejsi v Moravii nez v Paragonu - receno velmi diplomaticky ...

PavelR
beecher (9270)|18.6.2005 10:29
Par poznamek:
1. Tohle je univerzalni cestina pro Windows Mobile 2003 SE, takze to bude opravdu prekladat jenom veci, ktere naleznete ve vsech edicich WM2k3SE. Tzn. ze nebudou prelozeny veci specificke pro Phone Edition (telefon, nastaveni SMS, MMS klient atd.). Je to tak se vsemi verzemi LEngu vydanymi primo Paragonem.
2. Moravia Consulting vzdy musela takovou hodne upravit pro MDAII ci MDAIII, coz urcite potvrdi PavelR.
3. "Caching nazev_klavesnice" je hlaseni o tom, ze se predgenerovava vzhled klavesnice a MiniPad je klavesnice pro VGA zarizeni, ktera se objevuje vedle normalni klavesnice v Landscape modu, zobrazuji se v ni specialni znaky.
Orloj_ce4you (299)|18.6.2005 12:52
[QUOTE="beecher"]Par poznamek:
1. Tohle je univerzalni cestina pro Windows Mobile 2003 SE, takze to bude opravdu prekladat jenom veci, ktere naleznete ve vsech edicich WM2k3SE. Tzn. ze nebudou prelozeny veci specificke pro Phone Edition (telefon, nastaveni SMS, MMS klient atd.). Je to tak se vsemi verzemi LEngu vydanymi primo Paragonem.
[/QUOTE]
ja teda nevim jestli je univerzalni a nakolik, ale telefon zrovna prelozeny mam ;)
EDIT: pravda, jenom z casti. Stejne tak Bluetooth -je prelozen z poloviny. Ale to prikladam novym verzim ROM v compactu..
Miloš Strouhal (3997)|18.6.2005 13:53
[QUOTE="beecher"]
3. "Caching nazev_klavesnice" je hlaseni o tom, ze se predgenerovava vzhled klavesnice a MiniPad je klavesnice pro VGA zarizeni..[/QUOTE]Aha, tak takhle je to.. A ja si naivne celou dobu myslel ze to ma spojitost s tou hardware klavesnici v trojce..:? Asi proto, ze u tohotozarizeni jsem tu hlasku zaznamenal pred mnoha mesici zcela poprve..
Orloj_ce4you (299)|19.6.2005 18:07
..a po pocatecnim nadseni dalsi studena sprska -pri psani textovek s touto cestinou NEFUNGUJE ta vychytavka ze u adresata oznacite <...>, zacnete psat jmeno a naskoci vam nabidka jmen z kontaktu -musite listovat v kontaktech. grr :evil: :evil:
beecher (9270)|19.6.2005 18:37
[QUOTE="Orloj"]...pri psani textovek s touto cestinou NEFUNGUJE ta vychytavka ze u adresata oznacite <...>...[/QUOTE] Jo, to byla jedna z veci, ktera byla myslim specialne dodelavana tady v Moravia Consulting...
Orloj_ce4you (299)|20.6.2005 13:40
Tak to si to myslis asi spatne. :) Me to fungovalo na predchozi (neuplne)cestine z Paragonu naprosto dokonale.

Ale jako by toho nebylo dost, je zde dalsi chyba teto lokalizace -NEZOBRAZUJI se budiky -budik zacne zvonit, ale nevyskoci okno kde si mohu vybrat jestli ho chci zrusit, nebo uspat.. -tedy alespon me ne