Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Koupe MDA Compact - obecne rady

S474N (660)|15.6.2005 08:21
Zdravim vsechny, po delsi odmlce, kdy jsem se zbavil PDA jsem tu zase zpet. Docela se me zalibilo MDA Compact a chci se vsech majitelu (doufam, ze stastnych) zeptat, na co si dat pri koupi pozor - ma vubec cenu do nej jit, rozhoduje treba nejak verze HW apod ? Diky za Vase rady ci nazory.

P.S. Taky bych nepohrdnul osobnim radcem via ICQ :D :cool:
hybo (3107)|15.6.2005 08:50
Pri kupovani si dej leda tak pozor, od koho kupujes, to je tak vse. Jeho vlastnosti jsou zname ze specifikaci a problemy, ktere zde mame budes mit i Ty, jelikoz jsou zatim take vlastnosti, i kdyz casem upravitelnou.
Pavel Koza (4761)|15.6.2005 09:02
O verzi HW nevim, urcite bych zkusil telefonovat a dat reprak naplno, jak moc a jestli vubec drnci. Jinak klasika, prohlidnout displej, zkusit nejakou kartu atp.
hybo (3107)|15.6.2005 09:08
no ja predpokladam, ze se jedna o zakoupeni noveho, jelikoz bazarove kousky nejsou zatim moc vyhodne
S474N (660)|15.6.2005 09:38
Presne tak, budu kupovat uplne novy. Koukal jsem, ze si s tim jde docela vyhrat a libi se mi i velikost.

A co vy, jste spokojeni? Sli byste do nej znovu a nebo radeji do jineho ?

PS. slo by tady nejak ve zkratce shrnout, co vam vyslovene vadi a ty konkretni chyby? Diky
hybo (3107)|15.6.2005 09:45
ja bych sel znovu a nemenil bych, mam ho jeste od doby, co se ani oficialne neprodavalo nikde a porad jsem spokojen a nic mi nevadi, neni na nem nic tak extra spatne, co neni mozne najit na jinych zarizenich a kopu veci je lepsich....
S474N (660)|15.6.2005 09:55
[QUOTE="hybo"]ja bych sel znovu a nemenil bych, mam ho jeste od doby, co se ani oficialne neprodavalo nikde a porad jsem spokojen a nic mi nevadi, neni na nem nic tak extra spatne, co neni mozne najit na jinych zarizenich a kopu veci je lepsich....[/QUOTE]

Skvele, diky. A muzes me jeste napsat prosim o tech chybach, co jsou vlastnostmi ?

Treba u znameho jsem videl, ze kdyz se zadava PIN, tak misto 1 mu tam sviti 0, tj. celkove jsou na ciselniku dve nuly.
hybo (3107)|15.6.2005 09:56
to je tady popsano jiz 100x, takze spise hledej ;)
S474N (660)|15.6.2005 10:02
Vim ze je tady toho mnoho, vcerejsiho dne jsem se prokousaval nekolika prispevkama, jenze je toho tolik, ze se to fakt neda. Neslo by opravdu neco tady shrnout ? Diky
hybo (3107)|15.6.2005 10:27
slo, jenze to chce kazdej, nikomu se nechce hledat a dnes Ty, zitra ten, pozitri tamten.... musime se chovat rozumne,pac o meisc prijde dalsi jako Ty a zase nic nenajde, pac tu bude dalsich 10 vlaken o tom samem.... a tak vypada pak celej internet, je tam toho mraky, vse XXX krat a kdyz nekdo neco vazne potrebuje a i hleda, tak se zblazni....
S474N (660)|16.6.2005 08:08
Nemate nekdo tohle? Jestli ano, je to dobra vec a nebo k nicemu?

http://shop.palmpc.cz/prodavej/palmpc/katalog.asp?jis=16620058646&fId=100309&fIds=nn48w7dda5&fExt_idkat=11049&fExt_idkats=n44dw8dd5o&fExt_Action=CATCHANGE&fKatCis=kovmdacom#
Pavel Koza (4761)|16.6.2005 08:25
Jo, videl jsem to. Celkem slusny. Nicmene ja osobne mam ten nazor, ze jakekoliv pouzdro (snad krome toho silikonoveho ci z jakeho materialu to je a ktere zarizeni dokon ale obejme) u MDAc naprosto rusi jeho prednost a tou jsou minimalni rozmery a moznost nosit ho vzdy bezpecne pri sobe...
Martin Ráž Hoch (1832)|16.6.2005 08:31
[QUOTE="Pavel Koza"]Jo, videl jsem to. Celkem slusny. Nicmene ja osobne mam ten nazor, ze jakekoliv pouzdro (snad krome toho silikonoveho ci z jakeho materialu to je a ktere zarizeni dokon ale obejme) u MDAc naprosto rusi jeho prednost a tou jsou minimalni rozmery a moznost nosit ho vzdy bezpecne pri sobe... [/QUOTE]

Presne tak, musim souhlasit. Taky jsem si kupoval pouzdro, ktere umoznovalo pouzivani v obalu, ale telefon se pak da nosit jedine na pasku a to je na nic - veskere vyhody jsou pak v cudu, tak MDAc nosim v kapse:o) a cekam na silicon.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.6.2005 08:36
[QUOTE="MRH"]
cekam na silicon.[/QUOTE]

Silicon na MDAC nabízel na pražském srazu "XP".
hybo (3107)|16.6.2005 09:20
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="MRH"]
cekam na silicon.[/QUOTE]

Silicon na MDAC nabízel na pražském srazu "XP".[/QUOTE]

exXP ;) jinak souhlasim taky, proste dnes je PDA, stejne jako telefon a dalsi mala prenosna zarizeni skoda davat do pouzdra, krom velikosti proste prichazim o tu krasu. Na co asi porad delaji nove tvary, barvy, materialy? Proto, aby jsme pak vsichni meli stejne kozene pouzdro? ;) ale samozrejme, je to otazka preferenci. kazdoapdne je mylnej dojem, ze zarizeni v pouzdro je chraneno
GeorgeCZ_ce4you (141)|16.6.2005 16:18
Ja mam MDAC skoro tyden, tak nevim, jestli to necemu pomuze:
1) Puvodni pouzdro z krabice mi zatim naprosto vyhovuje
2) Presel jsem z Palma a tak jsem si zatim nenasel nejvhodnejsi zpusob psani (za to nemuze MDAC)
3) Porad jsem nenasel optimalni zpusob, jak z toho volat. IntelliDialer je bez diakritiky a velkym mnozstvym kontaktu je skoro nepouzitelnej. Zatim hledam kontakt v adresari a pak volam z nej.
4) Soft resetu uz probehlo mnoho, ale za to muze spis laborovani s hromadou software na vsechno mozny (nemuze za to MDAC)
5) Bez pametove karty se toho tam opravdu moc nevejde. Urcite je treba pocitat s jejim nakupem.
6) Dodavany software (soucast OS a nebo T-mobile) sice neni obecne uplne k nicemu, ale rozhodne je treba pocitat se spoustou hledani tech malo nejvic vychytanejch aplikaci :-)

Na druhou stranu je to opravdu tak mala, krasna a technoidni vec, jak jsem doufal :-)
Martin Ráž Hoch (1832)|16.6.2005 17:04
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="MRH"]
cekam na silicon.[/QUOTE]

Silicon na MDAC nabízel na pražském srazu "XP".[/QUOTE]

Jj, tohle info jsem tu nekde zachytil, ale mel jsem za to, ze je to pase. Nijak na to nespecham a kdyztak je normalne v prodeji. Zatim jej nosim v kapse zamerne, pac se nektere skrabance docela vylestily:o)
S474N (660)|17.6.2005 07:53
Ze jeste otravuji, kdo budete mit cas a naladu, muzete me zde napsat, jake programy pouzivate i s kratkym komentarem? Diky.
Orloj_ce4you (299)|17.6.2005 11:41
[QUOTE="GeorgeCZ"]
3) Porad jsem nenasel optimalni zpusob, jak z toho volat. IntelliDialer je bez diakritiky a velkym mnozstvym kontaktu je skoro nepouzitelnej. Zatim hledam kontakt v adresari a pak volam z nej.
[/QUOTE]
Doporucuji tento software na volani -bez nej uz si nedokazu zivot s compactem predstavit. Je to bezkonkurencne nejrychlejsi a nejpohodlnejsi zpusob jak vytoci cisla ze seznamu. Doporucuji rovnez si pohrat s nastavenim -super featurka je treba zapnuti kratkeho zavibrovani kdyz stisknete tlacitko na displeji -mate jistotu, ze jste ho opravdu zmackli. Takhle se da vytocit cislo pohodlne jednou rukou i pri rizeni auta ;)
Zkusil jsem demo a druhy den uz putovalo 10:$: k imaginetu. Myslim ze takovahle vec je za 300 Kč zadarmo
Zdenek Malinsky (9781)|17.6.2005 12:20
[QUOTE="S474N"]Ze jeste otravuji, kdo budete mit cas a naladu, muzete me zde napsat, jake programy pouzivate i s kratkym komentarem? Diky.[/QUOTE]Třeba koukni tady. Ovšem nejjistější to bude tady:yes:
S474N (660)|17.6.2005 12:54
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Třeba koukni tady. Ovšem nejjistější to bude tady:yes: [/QUOTE]

Ano, rada na Vyhledavani nema chybu, jeste tak vedet, jake nazvy softu mam hledat. Navic radeji bych komercni software, ktery skyta jistou zaruku kvality nez free programky.

PS. psal jsem slusnou zadost adresovanou tem, kteri maji, cituji "cas a naladu" - zrejme mezi ne nepatrite a je tedy zbytecne reagovat. Dekuji.
Zdenek Malinsky (9781)|17.6.2005 13:49
Myslím, že je zde v diskuzích několik hitparád software. Takže to není o mojí neochotě, ale o tvé pohodlnosti si něco vyhledat.
Nenapsal, jaké softy konkrétně tě zajímají. Je jich několik tisíc. Myslím, že není potřeba zde znovu a znovu opakovat již napsané. Vyhledej si diskuze o MDAC a podívej, které programy např.dělají s Compactem problém. A navíc-toto není diskuze o softech, že.:? :sarcastic:
PS:
Jak jsi přišel na to, že komerční programy jsou zárukou kvality? Někdy je to spíše naopak - jednoduchý free program splní svůj úkol lépe (a nazatíží tolik systém ani nezebere tolik místa v paměti), než některý placený.
S474N (660)|17.6.2005 13:54
Procetl jsem tu spoustu diskuzi o MDA Compact a stale se rozhoduji, zdali do nej "jit". Bohuzel uz z toho mam hlavu jak patraci balon a opravdu si nedelam poznamky, zdali ten ci tamten program nekomu delal potize ci nikoliv. Myslmi si, ze pokud nekdo bude mit "cas a naladu", tak tu rad napise softy, ktere pouziva a to, ze v te kombinaci nejsou potize. Pokud nikdo ten cas nenajde, ci nenajde chut, tak me proste nikdo neodepise - nevidim na tom nic k nepochopeni.