Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sdílení internetu přes wifi - tipy, triky a zkušenosti

cenebris (144)|15.6.2005 02:03
Za cca 700 kc jde koupit usb wifi klient - bude to stacit na zprostredkovani netu na pocitaci pro pda nebo je treba koupit wifi router? Ad hoc to podporuje, nevim ale zda to pojede. Jake s tim mate zkusenosti?

Diky.
hybo (3107)|15.6.2005 07:47
router je volba pro Ty, kteri nechteji mir porad zaple PC kvuli sdileni a pripojuji vice lidi, pokud to nevadi a pripajite se sam, tak proc ne..
RStein (2012)|15.6.2005 10:39
Ale je to norma b, radeji bych si priplatil za rychlejsi g variantu.

http://cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=228&Shortcut=ASU-151113

Wi-Fi klient v PDA musi podporovat ad hoc pripojeni, jinak byste problemy mit nemel. Samozrejme AP je lepsi volba...

Sam pouzivam Wi-Router s ADSL modem Draytek vigor a jsem spokojenej :)

cenebris (144)|15.6.2005 11:05
Diky za info :)
beecher (9270)|19.6.2005 06:20
[QUOTE="cenebris"]Za cca 700 kc jde koupit usb wifi klient - bude to stacit na zprostredkovani netu na pocitaci pro pda nebo je treba koupit wifi router? Ad hoc to podporuje, nevim ale zda to pojede. Jake s tim mate zkusenosti?

Diky.[/QUOTE] Na pripojeni to bude stacit a v modu Ad-Hoc funguje kazde WiFi zarizeni.
A jestli verzi b nebo g? To je uplne jedno, pokud to budete mit opravdu pouze pro to PDAcko, protoze to stejne pro brouzdani po webu neumi vyuzit ani ten datovy tok 802.11b v modu Ad-Hoc, tedy 2Mbps, a na prehravani DivX filmu pres share to je taky dostacujici...
RStein (2012)|19.6.2005 07:45
[QUOTE="beecher"] Na pripojeni to bude stacit a v modu Ad-Hoc funguje kazde WiFi zarizeni.
A jestli verzi b nebo g? To je uplne jedno, pokud to budete mit opravdu pouze pro to PDAcko, protoze to stejne pro brouzdani po webu neumi vyuzit ani ten datovy tok 802.11b v modu Ad-Hoc, tedy 2Mbps, a na prehravani DivX filmu pres share to je taky dostacujici...[/QUOTE]
Souhlasim, ale stejne si myslim, ze g varianta je lepsi volba, protoze vetsinou clovek nezustane u pripojeni PDA pres WI-FI, ale prida taky NB nebo jiny komp a pak je rozdil treba pri kopirovani filmu vice nez markantni. A tech par stovek rozdilu...
BTW: Mam dojem , ze jsem uz cetl recenze zarizeni, ktere rezim ad-hoc nepodporovaly...
beecher (9270)|19.6.2005 08:19
[QUOTE="RStein"]Souhlasim, ale stejne si myslim, ze g varianta je lepsi volba, protoze vetsinou clovek nezustane u pripojeni PDA pres WI-FI, ale prida taky NB nebo jiny komp a pak je rozdil treba pri kopirovani filmu vice nez markantni. A tech par stovek rozdilu...[/QUOTE] Ono, pokud budeme uvazovat o pridavani dalsich zarizeni, je pak uz taky lepsi premyslet o nejakem jinem reseni, napriklad Access Point s routerem atp. ;)
Ale pokud se ma jednat o to, jak nejlevneji a nejrychleji pripojit pouze PDAcko, to /b bude naprosto stacit...
Sateza (2)|5.4.2008 08:53
Zdravím vás všechny, koupil jsem si MDA vario a co jsem četl, tak by neměl být vůbec problém se k wifi připojit. Mám doma vytvořenou wifi síť, protože máme dva notebooky. Musel jsem ale vytvořit doma síť, kdy router změnil síťový klíč na HEX KEY. Tento však do mda zadat nejde, nebo spíš mi to hlásí, že klíč není správný. Co teď s tím, díky za rady.
SPM (182)|6.4.2008 00:29
[QUOTE="Sateza"]Zdravím vás všechny, koupil jsem si MDA vario a co jsem četl, tak by neměl být vůbec problém se k wifi připojit. Mám doma vytvořenou wifi síť, protože máme dva notebooky. Musel jsem ale vytvořit doma síť, kdy router změnil síťový klíč na HEX KEY. Tento však do mda zadat nejde, nebo spíš mi to hlásí, že klíč není správný. Co teď s tím, díky za rady.[/QUOTE]

Že by překlep? :) Ono na PDA v tý dýlce, když ani nevidíš, co píšeš, to jde velice snadno :)
Sateza (2)|7.4.2008 14:22
nene, překlep ne, zkoušel jsem to několikrát...hezky pomalu...nic.