Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus 730W - Nastaveni systemu - Automaticka uspora

mathes (32)|13.6.2005 15:17
Cetl sem v zde v diskuzi ze pokud se nezobrazuje v meny Nastaveni-rezim procesoru "Automaticka uspora energie" jedna se o chybu ktera je treba reklamovat. Chtel bych se Vas na to zeptat protoze tento problem se u mne vyskytl a jestli nemate nejake dalsi zkusenosti diky.
duff2 (32)|13.6.2005 21:57
Mám takový pocit, že když jsem poprvé pročítal manuál, byla tam zmínka o tom, že u verze 730W je automatické přepínání rychlosti procesoru deaktivováno kvůli Wi-fi modulu. teď jsem to tam ale nemohl najít, tak nevím, jestli to není jen nějaký můj pocit. Až budu mít chvilku, znovu to pročtu. Každopádně jestli někomu kdo má verzi 730W tato funguje automatická změna ffekvence procesoru, tak se, pls, ozvěte...
Dzejkob (286)|13.6.2005 22:08
[QUOTE="duff2"]Mám takový pocit, že když jsem poprvé pročítal manuál, byla tam zmínka o tom, že u verze 730W je automatické přepínání rychlosti procesoru deaktivováno kvůli Wi-fi modulu. teď jsem to tam ale nemohl najít, tak nevím, jestli to není jen nějaký můj pocit. Až budu mít chvilku, znovu to pročtu. Každopádně jestli někomu kdo má verzi 730W tato funguje automatická změna ffekvence procesoru, tak se, pls, ozvěte...[/QUOTE]

Mam pocit, ze by to fungovat melo. Nekde se tady myslim resilo, ze to je vada techto PDA a lze na ni uplatnit zaruku. Na mem stroji tato volba funguje bez problemu, takze s wifinou to nema co delat. A pokud tato volba v systemu je, ale neda se pouzit, tak je neco v neporadku s hardwarem. Ale at se k tomu radsi vyjadri take nekdo, kdo A730W ma a ma s tim zkusenosti ;).
pekro (346)|14.6.2005 08:57
Psal jsem o tom tady
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=6987
Reklamoval jsem něco jiného
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=6996
Po té co se mi vrátilo opravené PDA s novou základní deskou, byla tato volba již aktivní.
mathes (32)|14.6.2005 10:15
[QUOTE="pekro"]Psal jsem o tom tady
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=6987
Reklamoval jsem něco jiného
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=6996
Po té co se mi vrátilo opravené PDA s novou základní deskou, byla tato volba již aktivní.[/QUOTE]


Tyto diskuze jsem prohlizel ale odpoved na to jak zapnout automaticky mod sem nenasel....
Jedine me napada zkusit se obratit na asus
j-cop (80)|14.6.2005 13:22
Mno mne to tedy taky nefunguje, ale vzhledem k tomu, ze kdyz se zapne pomalejsi mod (rucne) tak PPC pomalu ale jiste prestava byt pouzitelny, tak to snad ani nebudu resit :-)
duff2 (32)|14.6.2005 18:05
hMM, TAK JÁ NEVÍM, V TOM NÁVODU JSEM TO NENAŠEL..TAK SE MI TO ASI ZDÁLO..TÍM PÁDEM JSEM ALE TROCHU NERVÓZNÍ,PROTOŽE MĚ ŠTVE, ŽE NEFUNGUJE TO, CO BY FUNGOVAT MĚLO...NEVÍTE NĚKDO, JAK ZJISTITM JESTLI TO JE DŮVOD NA REKLAMACI..NEMÁTE NĚKDO KONTAKT NA AUTORIZOVANÝ SERVIS ASUS?
pekro (346)|15.6.2005 09:03
Autorizovaný záruční servis asus je

www.sil.cz
Johny A730W (7)|15.6.2005 09:38
Jojo, taky mi to nejede. :mad:
j-cop (80)|15.6.2005 12:26
Pokusil jsem se dohledat odpoved primo na supportu Asusu, a ejhle, maji nove stranky... :yes: - jenze vzapeti prislo zklamani, vyhledavani nic podobneho 730W nenaslo a po nejake dobe se mi tvrdosijne porad dokola objevovalo:
Dear ASUS User
Due to vast number of connections online, the page that you requested cannot be displayed properly. Please re-connect using any of the following URL. Sorry for the inconvenience.
Takhle si teda podporu FAKT NEPREDSTAVUJU.
:no:
Neboli - zvazuje-li nekdo koupi asuse, pocitejte s tim, ze to co koupite je finalni produkt, upgrade nebo diskuze o zlepseni jsou proste jen plane nadeje. (Tudiz me znova napada - pujde upgrade na nove wokna?)

EDIT: Německé stránky (http://support.asus.de) šlapou skvěle - nějaký novější upgrade mého kamaráda ale dostupný není :-)
mathes (32)|16.6.2005 22:17
Ten automaticky tam pry neni kuli wifine tudiz verze 730 (ne w) tam tu funkci ma. Ma ji i starsi modely.

Jinak ty vokna by me taky zajimaly jestli bude nejakej upgrage na nove nebo jestli se na to asus vykasle....
beecher (9270)|18.6.2005 09:46
Mne jenom napada... Tem, co to nejde, nemate tam nainstalovanou cestinu? Pokud ano, zkuste ji vypnout (pocesteni prostredi) a pak se podivat, jestli to neni aktivni...
duff2 (32)|19.6.2005 10:00
Tak ta volba se nezaktivnila, ani když jsem vypnul češtinu od Sunnysoftu..fakt mám pocit, že jsem někde četl, že to souvisí s tou wi-finou..ale zaboha to nemůžu teď nikde najít.......
beecher (9270)|19.6.2005 10:29
No jo, fakt...
akro260 (1)|1.7.2005 11:47
Tento problém reší Microsoft NET compact framework 1.1.service pack 3 :) Stačí nainstalovat, pak SR a volba je přístupná :yes:
beecher (9270)|1.7.2005 13:49
OMG! To snad Asus nemysli vazne... :sarcastic:
Dzejkob (286)|1.7.2005 17:47
Bohuzel se tomu vubec nedivim. Chci nejake VGAcko, ale Asus to teda rozhodne uz nebude, protoze at se na me nikdo nezlobi, ta podpora je fakt otresna. Co si uzivatel neudela, to nema. A to nemluvim o windows 5.0 :no:.
mathes (32)|1.7.2005 17:56
Podpora je slaba ale produkty jsou dostupne za vyhodnejsi cenu oproti konkurenci...
mathes (32)|1.7.2005 18:00
[QUOTE="akro260"]Tento problém reší Microsoft NET compact framework 1.1.service pack 3 :) Stačí nainstalovat, pak SR a volba je přístupná :yes: [/QUOTE]
Diky hned to vyzkousim snad to pomuze protoze baterka nedrzi skoro vubec...
martinhamr_ce4you (486)|4.7.2005 17:39
Nevíte někdo,kde by se dal stáhnout návod Asus 730W,česky samo...
beecher (9270)|4.7.2005 17:52
Na CD neni? Pokud ne, mel by... Teda aspon podle ceskych zakonu...
martinhamr_ce4you (486)|4.7.2005 18:43
[QUOTE="beecher"]Na CD neni? Pokud ne, mel by... Teda aspon podle ceskych zakonu...[/QUOTE]

To ne,já si ho chystám koupit a chtěl jsem se ze tvědavosti mrknout.:)
beecher (9270)|4.7.2005 19:22
Cesky bohuzel jsem nenasel, ale English je zde.
mathes (32)|6.7.2005 11:18
Myslim ze na CD k tomu byl ceskej takze ho muzu poslat...
Be@r (42)|6.7.2005 14:58
[QUOTE="mathes"]Ten automaticky tam pry neni kuli wifine tudiz verze 730 (ne w) tam tu funkci ma. Ma ji i starsi modely.

Jinak ty vokna by me taky zajimaly jestli bude nejakej upgrage na nove nebo jestli se na to asus vykasle....[/QUOTE]

Mam ASUS 730/w (tudiz verzi s wifi) a v "Nastaveni systemu" mohu bez problemu prepinat pracovni rezimy, vcetne moznosti zatrzeni volby "Povolit automaticky mod", takze podle me neni pravdou, ze verze s wifi ma toto deaktivovano. Je ale zajimave, ze kamos ma taktez ASUS 730/w a on tam tento problem ma. Mel jej jednou jiz v oprave kvuli vade na zakladni desce a pri te prilezitosti se techniku v SILu (Ostrava) na toto ptal, a ti mu sdelili, ze je to u tohoto modelu nefunkcni! Nevim, kde k tomuto zaveru dosli (asi na tomto foru), protoze jak jsem jiz vyse uvedl, tak u me to funkcni je.

Jeste bych podotknul, ze mam nainstalovanou cestinu od SunnySoftu, takze ta na to vliv u me urcite nema.
pekro (346)|7.7.2005 10:16
Mám již 3-tí 730W (reklamace - SIL)

A jen u jednoho byla tato volba funkční

první NE
druhé ANO
třetí NE

Stejně jsem, ale u drhého PDA tuto volbu nezapnul. Zkoušel jsem to, ale zdálo se mi pak PDA nějaký zabržděný. A rozdíl ve spotřebě jsem nepozoroval.
Be@r (42)|7.7.2005 10:35
Ja mam u sveho PDA trvale zvolenou volbu "Turbo" a soucasne u "Automaticke uspory energie" zatrzeno "Povolit automaticky mod" a zda se mi, ze vse pracuje jak ma.
Podle me ASUS 730/w tuto funkci podporuje (nevidim duvod, proc by nemel) a zarazi me, proc se k tomu rozporuplne vyjadruji lide, kteri provadi odborny servis (viz technici SILu ;) )
rmasek (43)|27.7.2005 11:52
Ahoj,
mám 730W a nejde mi to.Tak jsem zkoušel nějakej prográmek, kterej by to vyřešil - skončil jsem u pocket hack master 2005.
V něm je možný si nastavit automatickej "scaling", ale v případě, že máte PHM zapnutej, tak nefunguje WIFI - tedy alespoň mě ne :-(

:evil:
mathes (32)|27.7.2005 16:15
[QUOTE="rmasek"]Ahoj,
mám 730W a nejde mi to.Tak jsem zkoušel nějakej prográmek, kterej by to vyřešil - skončil jsem u pocket hack master 2005.
V něm je možný si nastavit automatickej "scaling", ale v případě, že máte PHM zapnutej, tak nefunguje WIFI - tedy alespoň mě ne :-(

:evil: [/QUOTE]

A je nejak prokazatelne znat ze batreka drzi dele ? diky
mathes (32)|27.7.2005 16:15
[QUOTE="rmasek"]Ahoj,
mám 730W a nejde mi to.Tak jsem zkoušel nějakej prográmek, kterej by to vyřešil - skončil jsem u pocket hack master 2005.
V něm je možný si nastavit automatickej "scaling", ale v případě, že máte PHM zapnutej, tak nefunguje WIFI - tedy alespoň mě ne :-(

:evil: [/QUOTE]

A je nejak prokazatelne znat ze batreka drzi dele ? diky
rmasek (43)|28.7.2005 12:43
žádnej benchmark jsem nezkoušel - používám to jenom pár dní, takže těžko říct. každopádně když nemůžeš používat wifi, tak to dýl určitě vydrží :-)
To tě ale asi nepotěší. Tady ve Varech je to stejně s wifinou ubohý - a platit za wifi jet mi přijde blbost, protože to funguje jenom v tom jejich krámě (což jsem fakt nepochopil - asi si myslí že jim dal litr a budu chodit serfovat do prodejny s mobilama :-)
spamoid (83)|29.9.2005 09:40
[QUOTE="akro260"]Tento problém reší Microsoft NET compact framework 1.1.service pack 3 :) Stačí nainstalovat, pak SR a volba je přístupná :yes: [/QUOTE]
Chtel jsem se zeptat, kde se da toto stahnout. Marne jsem hledal na MS strankach :oops:

Diky moc.
beecher (9270)|29.9.2005 09:51
Treba zde.
Jóža_oldd (3)|2.10.2005 11:36
Dříve to doopravdy fungovalo. Došlo k poruše dispeje a po reklamaci co jej vyměnili již onen aztomatický mód nejde zaškrtnout. Dřívo to však šlo. Skusím vyreklamovat uvidíme co se bude dít.
Díky za informace.
Jóža_oldd (3)|3.10.2005 17:35
DD,
co se automatického módu na tomto PDA týče je ASUSem zakázán, pro zvýšení stability WLAN karty. Jedná se o úpravu OS, kterou nejsme schopni odstranit, jedná se o konstrukční provedení PDA.
Pokud Vám ovšem PDA nejde zapnout, bude nutné k nám PDA poslat na otestování, případnou opravu.

S pozdravem

Lukáš Batík
Technik NB,PDA - ASUS, Premio
SIL Eastern Europe a.s.
Tešínská 1970/56, Slezská Ostrava, 710 00
tel: +420 552 300 688, fax: +420 552 300 699
e-mail: batik@sil.cz, www: www.sil.cz
Prodej repasovaných CRT monitorů za výhodné ceny.
Více informací najdete na: http://www.sil.cz/prodej_monitoru.htm

Tak toto jsem obdržel- kde je pravda? Dříve šlo to vím na beton po opravě ne? tak proč.
Díky
Jóža_oldd (3)|3.10.2005 17:41
________________________________________
From: Batik@sil.cz [mailto:Batik@sil.cz]
Sent: Monday, October 03, 2005 5:31 PM
To: jezekskts@volny.cz
Subject: RE: dotaz ASUS MyPAl 730W nejde zapnout "Automatický mód"

Je to tak, že od jisté revize mainboardu v tomto PDA tato položka není prosvícena a je tím pádem zakázána. Výměna mainboardu u tohoto PDA nikam nevede, taktéž to nebude
fungovat. Nikdy jsme tento problém neřešili výměnou mainboardu PDA, to je nesmysl.

-----Original Message-----
From: JEŽEK a JZ stav. [mailto:jezekskts@volny.cz]
Sent: Monday, October 03, 2005 4:54 PM
To: Batík Lukáš
Subject: RE: dotaz ASUS MyPAl 730W nejde zapnout "Automatický mód"
Děkuji za odpověď. V manuálu píší že se zapíná a když byl nový ještě před havarií tak zapnout šel, to vím bezpečně. Na ce4you.cz píší, že jim to též dělalo a došlo z Vaší strany k výměně zákl. desky a již jim to funguje.
Tak jak to je když z výroby funguje a potom ne.
Děkuji Ing. Ježek


________________________________________
From: Batik@sil.cz [mailto:Batik@sil.cz]
Sent: Monday, October 03, 2005 4:24 PM
To: jezekskts@volny.cz; tech@sil.cz
Subject: RE: dotaz ASUS MyPAl 730W nejde zapnout "Automatický mód"

DD,
co se automatického módu na tomto PDA týče je ASUSem zakázán, pro zvýšení stability WLAN karty. Jedná se o úpravu OS, kterou nejsme schopni odstranit, jedná se o konstrukční provedení PDA.
Pokud Vám ovšem PDA nejde zapnout, bude nutné k nám PDA poslat na otestování, případnou opravu.

S pozdravem

Lukáš Batík
Technik NB,PDA - ASUS, Premio
SIL Eastern Europe a.s.
Tešínská 1970/56, Slezská Ostrava, 710 00
tel: +420 552 300 688, fax: +420 552 300 699
e-mail: batik@sil.cz, www: www.sil.cz

Tady je názor opraváře. Tak si se to někde láme na před revizí desky a po revizi desky.
Jde o to aby to fungovalo a současně udrželo baterie.
Jóža