Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 23 z 23

Téma: dotaz pro majitele - uživatele LOOX 600

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Kdyz uz tady probirate WiFi, doporucte mi prosim nejakou CF kartu, ktera byde 100% fungovat jak ve Win2000, tak v Pocket PC... Cena neni rozhodujici, spis potrebuju vysoky vykon a nizkou spotrebu[]
    ... ta Socket WLAN karta, kterou zminuji ma zatim ovladace pouze pro PocketPC a HPC. Nicmene se chysta i soft pro stolni Windows (zacatek roku 2003). Protoze se ale jedna o OEM produkt (Symbol), tak lze po velmi jednoduche editaci .inf souboru ovladacu pro stolni Windows od Symbolu, pouzit tento software i pro Socket WLAN CF card.

Link na drivery je zde
    http://www.symbol.com/services/downloads/spec24_firmware_2_5.html

Po jejich instalaci je nutne v souboru NetWLan5.INF zmenit radku
    Symbol-Spectrum24_LA4100_Series_WLAN_PC_Card-e063
    na
    Socket-CF+_LP_WLAN_Card_Rev_A-09DF

Samozrejme to ale neni oficialni reseni ...

PavelR.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Super, a kde se to da koupit[]

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Informace o karte jsou zde
    http://www.socketcom.com/product/wlan.asp

Compatibility Matrix
    http://www.socketcom.com/product/prodmatrix.htm

Prodejci []
    http://www.socketcom.com/shop/distributor/europe.asp

PavelR.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

... jeste male upresneni linku vyse zminenych ovladacu Symbol pro stolni Windows. Puvodni odkaz jiz neexistuje a vede jen na obecny download pro vsechny produkty Symbol.

http://www.symbol.com/services/downloads/download_spec24.html

PavelR.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Vážení přátelé, jmenovitě Pavlové s indexem @ i R, Hybo a další, díky za pomoc. Tato diskuse mne přesvědčila, že Bluetooth je v oblasti sítí jako technologie pro PDA se zvláštním zaměřením na Loox naprosto vyřízená. Přešel jsem tudíž na Wi-Fi a pod dojmem této diskuse jsem si koupil Low Power Wireles LAN Socket Card 802.11b. (11 Mbps CF). Instalace jak na Compaq Ipaqu 3870 tak i na Looxu byla naprosto bezproblémová, stejně jako následná synchronizace přes MS ActiveSync. (Na PC používám PCMCIA LAN kartu 802.11b Avaya, která má být stejná jako známý typ Orinoco). Pominu-li nutnost vysoušet slzami promáčenou fakturu od firmy KOBE, musím konstatovat, že ta karta Socket je lepší oproti obecně pro Loox doporučované Connect2Air WLAN C-1100 v oblasti nízkého příkonu (25 mA vůči 70 mA).

V takto vytvořené síti mi běhá k plné spokojenosti plugin v TotalCommanderu na desktopu, a na druhé straně jeho mladší sourozenec na PDA se taky bleskurychle dostane do sítě. Rychlost připojení je obdivuhodná, subjektivně se mi zdá spojení rychlejší, než prostřednictvím klasické síťové karty Socket LP-E, kterou jsem používal dřív.

Na druhou stranu se mi nepodařilo implementovat tu novou Socket CF WLAN kartu do systému Windows ME na notebooku pomocí upravených ovladačů od fy Symbol a adaptéru PCMCIA. Zítra to zkusím do XP na desktopu. Jinak bude zapotřebí vyčkat na nové ovladače, měly by být údajně do Vánoc……

Takže závěrem si myslím, že Bluetooth na Looxu bude možno používat asi jen pro připojení mobilního telefonu (konkrétně Loox a Nokia 8910 si přes BT rozumí bezchybně), ale pro spojení s dalším počítačem, a to jak s ohledem na rychlost tak i na spolehlivost, je podle mého názoru lepší používat Wi-Fi.

P.S. Pro PavlaR: V návaznosti na naše předchozí maily, když budu na Looxe instalovat nový Language Extender, v té prostřední variantě, tj. bez překladu systému, je nutné provádět předem hardreset ? Představa, že bych zrušil po mnoha útrapách vytvořenou funkční instalaci, nyní i včetně síťového připojení, se pro mne stává děsivou noční můrou…….

Nováček
    Registrace
    Dec 2002

Asi som mimo misu. kedze to nie je zrovna CF karta, ale osobne som mimoriadne spokojny s PCMCIA kartou Nokia D211. Doma sa pripajam WIFI a mimo domu GPRS. Chodi mi to na Notebooku aj na Ipaqu 3970. Prajem pekny den

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Pro Paullus:

Pod dojmem této diskuse jsem si koupil Low Power Wireles LAN Socket Card 802.11b. (11 Mbps CF).
    To jste se rozhodl opravdu rychle ... []

Instalace jak na Compaq Ipaqu 3870 tak i na Looxu byla naprosto bezproblémová, stejně jako následná synchronizace přes MS ActiveSync.
    Jo jo, ta karta funguje opravdu dobre [] ... mimochodem co mate za AP?

Na druhou stranu se mi nepodařilo implementovat tu novou Socket CF WLAN kartu do systému Windows ME na notebooku pomocí upravených ovladačů od fy Symbol a adaptéru PCMCIA. Zítra to zkusím do XP na desktopu. Jinak bude zapotřebí vyčkat na nové ovladače, měly by být údajně do Vánoc……
    Ta editace v NetWLan5.INF, kterou jsem tu vcera uvadel by mela fungovat pod vsemi Windows, kdyz tak se zkuste ozvat soukrome. Jinak samozrejme, ze s drivery primo od Socket by to melo byt OK. Nicmene spis nez do Vanoc bych to videl az na leden. Pokud se ale Socketu podari je vypustit jeste v tomto roce tak mile prekvapi. K tomu, abyste k ovladacum ziskal pristup, rozhodne doporucuju kartu zaregistrovat na http://www.socketcom.com/prodreg/default.asp

P.S. Pro PavlaR: V návaznosti na naše předchozí maily, když budu na Looxe instalovat nový Language Extender, v té prostřední variantě, tj. bez překladu systému, je nutné provádět předem hardreset ?
    Pokud udelate to, co jsem Vam napsal v mailu, tak ne. Pro jistotu uvadim jeste i zde:

- vypnete LEng v Nastaveni LEng (Start/Nastaveni/zalozka System)
    - potvrdte restart (vas PLX bude automaticky restartovan)
    - LEng pak odinstalujte (odinstalace by mela probehnou korektne a naprosto bez problemu), opet probehne automaticky restart
    - pak nainstalujte novou verzi

PavelR.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

... jeste male doplneni spise kosmetickeho charakteru:

Pokud v NetWLan5.inf zmenite i cast

; Supported Devices
    SLA4100.DeviceDesc = "Symbol Spectrum24 LA-4100 Series Wireless Lan PC Card"

na

; Supported Devices
    SLA4100.DeviceDesc = "Socket Low Power WLAN Card (Socket Driver Set)"

tak se WLAN karta od Socketu bude ve spravci uloh hlasit jako "Socket Low ... " a ne Symbol Spectrum ... "

PavelR.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. FS Pocket LOOX N560 - SW zdarma - dotaz
    Od Lerak_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 04-04-2010, 15:01
  2. Dotaz Acer n30 x Loox 420
    Od marejak v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 17-02-2007, 10:39
  3. Dotaz Acer n30 x Loox 420
    Od marejak v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 16-02-2007, 23:07
  4. Dotaz na zkušené uživatele PI
    Od NUNY_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-11-2004, 17:03