Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS Nemerix Adapt BT

Miloš Strouhal (3997)|12.6.2005 22:11
Máte s ním někdo nějaké zkušenosti? Celkem mne zaujala jeho cena, "kamarádění se s MDA Compact", schopnost až 16ti satelitů, a možnost výměny baterie za běžnou Nokiáckou, takže bych hned dokoupil nějakou s mnohem vyšší kapacitou než je ta dodávaná, ale jinak nevím co si mam o tomto GPS přijímači myslet.. Chtělo by to nějaké praktické zkušenosti.. Máte je někdo? :)
hybo (3107)|13.6.2005 08:36
PetrSenk (23)|13.6.2005 08:36
Zkus kouknout zde forum. Mám ji také a jsem s ní velmi spokojen. Baterie opravdu drží a vydrží hodně. Měl jsem jí na dvouhodinovou cestu a po připojení napájení se dobíjela asi 10 minut a ukázalo mji to, že je plno...
PetrSenk (23)|13.6.2005 08:38
KOukám, že jsme ke compu zasedli úplně stjeně...:D
Miloš Strouhal (3997)|13.6.2005 08:50
Díky za tip, hledal jsem tu všemožně ale tu diskusi jsem nenašel, takže sorry za zdvojení tématu.. Jestli hajekm nekecá, jdu si ji v blízké době koupit do AH.. ;)
PetrSenk (23)|13.6.2005 09:11
Nekecá...:D :D Já ji tam koupil taky;)
hajekm (308)|13.6.2005 16:43
Jo, skoro nekecá :)) . Takže po dalších pár dnech testování musím říct, že jsem moc spokojený. Už si připadám jako dealer a měl bych od AH mobilu dostat nějakou dealerskou odměnu, protože si ji tam na moje doporučení už koupilo spouta lidí :-). Jen ještě malá poznámka k zaměnitelnosti nebíječek. Nejsou úplně 100% kompatibilní. Určitě jdou vzájemě prohodit baterie s N6230. Ty jsou stejné. Ale nabíjecí konektor má nepatrně jiný průměr a nejdou zaměnit. Nemám teď možnost to proměřit a otestovat, protože nemám u sebe žádnou nokii. Ale každopádně doporučuji. Moje první zkušenosti byly popsány v tomto fóru.

Milan
Johny99 (3)|21.7.2005 16:42
Ahoj,
pokud nekdo chcete Bluetooth GPS s chipsetem Nemerix (vydrz na baterie 23 hodin), tak ze ozvete. Popis je tady: http://www.xaiox.com/navone.htm. Je shodna s vyse diskutovanou GPS, ale ma vetsi kapacitu baterie...
Vzal jsem jich z jednoho nemeckeho eshopu vic (uspora postovneho), takze mam jeste 3 kusy volne - cena vychazi celkem na 2700 CZK. Je to uplne nove, nerozbalene. Proste platit 30 EUR za postovne za 1 GPS by bylo fakt moc... :-) Pro informaci, vcera jsem podobnou s mensi kapacitou baterie zahledl na webu sunnysoftu za 3500, AHMobile dnes za 2650 + DPH.
Pokud mate zajem, ozvete se na telefon 603 846 240 nebo na johny99@post.cz
Zdravim,
Johny99
Pavel Stejskal (155)|21.7.2005 23:29
Dobrý večer,
dnes jsem si koupil také GPS Nemerix, ale mám dotaz. GPSku jsem normálně napároval s LOOXem 718 bez jakéhokoliv problému. Ale pokud chci obě zařízení připojit, tak mne modrá dioda cca po 2min. bliká 1x za 3s, což je v tom kratičkém manuálu popsáno jako chyba připojení. Dále červená dioda (indikace satelitů) má jeden stav, který nemám v návodu popsán a to takový, že mne v tom 2min. propojení než spadne spojení, určitý čas červeně bliká. Upozorňuji, že nemám v PDA nainstalovaný žádný mapy ani mapový prohlížeč, to si musím teprve koupit.
Je toto chování standardní? Já myslím že bluetooth by mělo být připojené i bez map a jiného sw v PDA jak chci dlouho já a ne jen ty 2min. Poradí příp. odzkouší někdo?
Předem dík
hajekm (308)|22.7.2005 09:52
Ahoj,
dej si do PDA ten softik co je na CD nebo jeste lepe VisualGPS . Pokud bude komunikace aktivni, bude ti modra ledka blikat po 1s. Cervena ledka zacne pravidelne blikat, pokud GPS chytne kvalitne signal z alespon 3 druzic a vysila do BT platna, fixovana data o pozici.

Milan

Pavel Stejskal (155)|22.7.2005 11:05
Dík za typ, VisualGPS jsem stáhnul PDAčkem, rozbalil na SD kartu. Propojil jsem přes bluetooth Nemerixe a Looxe, otevřel VisualGPS. Neděje se vůbec nic i v tom sw. Spojení vydrží opět asi 2 min (blikání po 1s) a potom opět blikání 1x za 3s (spadlé spojení), mezitím začne blikat červená LED, takže asi nějaký ten satelit najde, ale to je vše. Ve VisualGPS musím něco nastavit? Nastavil jsem pouze metrické jednotky, ale Port 1 jsem nechal a Baud 4800 rovněž. Je toto v pořádku, nebo musím nastavi něco jiného? prosím nemějte ze mne srandu, ale s GPS mne v okolí nikdo neporadí a já jsem na IT techniku antitalent a neruzumím ji.
Taže můžu mít třeba i banální školáckou chybu, kterou třeba ani nepředpokládáte. Jo, s noťasem ten samý problém, ale také tam nemám žadný sw.
Díky za pomoc.
beecher (9270)|22.7.2005 11:38
Na Portu 1 to urcite nebude, zkuste jine COM porty - COM4 a vyse...
Pavel Stejskal (155)|22.7.2005 12:16
Díky, díky, mezi tím, co jste mne, psal odpověď, tak jsem testnul jiné porty, a na COM6 jsem se chytil. Teď uvidíme, jestli nespadne bluetooth spojení. zatím se zdá, že to bude dobré. Tak snad!!!!!
janj (80)|23.7.2005 13:44
Ahoj,

chtel bych se zeptat na nasledujici.Stava se vam,ze by vam Adapt GPS ukazovala ve spojeni treba s mapu PocketKim,ze jedete mimo silnici?Vsude mi to ukazuje presne (Praha a okoli),ale cestou na dovolenou do zapadnich cech uz mi to i v Plzni a dal na zapad ukazovalo hodne nepresne.Byl jsem treba i v Klatovech na hlavni silinici mimo mesto. Muze to byt starsi verzi mapy nebo spise "nepresnosti" GPS? Dekuji za vase namety
rossini_ce4you (72)|25.7.2005 17:28
to není problém toho Tvého gps ale systému. Z povahy věci je gps "přesná" při jízdě autem na cca 5m plus mínus, ale! Ale někdy je i přesnější a někdy zase méně. Vstupuje do toho strašně moc vlivů a faktorů. Obecně se dá říci, že čim více vidíš družic, tím je přesnost lepší. Ale svůj vliv má i počasí atd... "Chytřejší" software umí tyto chyby eliminovat minimálně tak, že předpokládá jízdu autem "hlavně" po cestě (jak chytré :-)) a do určité tolerance "umísťuje" auto v mapě na silnici. Pokud samozřejmně nějaká cesta v okolí je... Levnější SW toto nedělá a neumí, z povahy věci se jedná většinou o Tebou zmiňované aplikace zobrazující polohu do bitmapových podkladů... uff, chápeš?
Saman_ce4you (1451)|26.7.2005 21:47
Zdravim,
uvazuju o koupi nejaky BT GPS a momentalne se rozhoduju mezi zde diskutovanou GPS a GPS Bluetooth Navilock BT-338, ktera je hodne probirana tady.
Jak ta od Adaptu funguje v zastavbe? Jak je to bezne s poctem satelitu co vidi a co pouziva?
Vim, ze ta Navilock stoji asi 2x tolik, ale zase kdyz uz neco, tak aby to k necemu bylo..
rossini_ce4you (72)|27.7.2005 09:10
Jezdím s ADAPTem a něměl jsem jakýkoliv problém v zástavbě! Navíc upozorňuiji, že GPS vozím v přihrádce před spolujezdcem, a i tak v husté zástavbě s nebem zakrytým postraními stromy si udrží toliko signálu, aby to bylo dostatečné pro určení polohy....
mdaco (19)|28.7.2005 18:36
[QUOTE="rossini"]to není problém toho Tvého gps ale systému. Z povahy věci je gps "přesná" při jízdě autem na cca 5m plus mínus, ale! Ale někdy je i přesnější a někdy zase méně. Vstupuje do toho strašně moc vlivů a faktorů. Obecně se dá říci, že čim více vidíš družic, tím je přesnost lepší. Ale svůj vliv má i počasí atd... "Chytřejší" software umí tyto chyby eliminovat minimálně tak, že předpokládá jízdu autem "hlavně" po cestě (jak chytré :-)) a do určité tolerance "umísťuje" auto v mapě na silnici. Pokud samozřejmně nějaká cesta v okolí je... Levnější SW toto nedělá a neumí, z povahy věci se jedná většinou o Tebou zmiňované aplikace zobrazující polohu do bitmapových podkladů... uff, chápeš?[/QUOTE]

PocketKim zrovna nezobrazuja polohu do bitmapovych podkladu ;)
rossini_ce4you (72)|28.7.2005 23:16
Tak to je jasný... já ho totiž viděl jen na obrázku... ale i tak jsem se snažil poradit :)
Ivanm_ce4you (466)|29.7.2005 07:53
Ja bych to spis videl na nepresnost mapovych podkladu. Dokonce se mi zda, ze s PK je castejsi.

A zamozrejme malo viditelnych druzic take neprispiva k presnosti. Zalezi, jestli se to delo i na "poli", nebo spis v huste zastavbe.
Saman_ce4you (1451)|29.7.2005 16:38
Tak jsem si tu vecicku taky koupil. Nejdriv jsem si rikal, esli to nekoupit tady (jmenuje se to jinak, ale vypada to stejne,az na ty kruhy), pozdejc (az po koupi tady), jsem si dokonce vsim ze u toho je nejakej drzak do auta, ale pak sem si rek, ze to je choulostivy zarizeni a co pak reklamace :disgusted: ....
Nicmene, k jadru veci: S PDA to chodi v pohode, ale nemuzu to rozchodit s notebookem. Parovani se tvari v pohode, ale nb nemuze najit zadnou servisu (mel by najit SPP). Zkousel to nekdo krom k PDA pripojit k PC?
AleqCZ (105)|1.8.2005 01:08
[QUOTE="Saman"]...vypada to stejne,az na ty kruhy...[/QUOTE]
Ty kruhy jsou watermark webu ;)
Saman_ce4you (1451)|2.8.2005 10:06
Aha, to jsem si predtim nevsim, vypadalo to realisticky ;)

Jinak je pozadi tyhle vecicky zahadne.. Jednak se prodava ruzne po svete pod ruznyma nazvama (napr. na eshopu v USA BT-15, u nas v Alzasoftu GPS Qstarz BT-Q770) a nedari se mi najit verohodne stranky vyrobce. Neco co vypada jako stranka vyrobce je na Adapt-mobile, ale takhle si stranky vyrobce nepredstavuju. Chybi tam napr. tech. specifikace, co maj shopy na strankach (kde to vzali)?..
AHMobile ma u tohohle v popisu, ze to umi WAAS/EGNOS, nicmene nikde jinde to napsany neni a ani z NMEA vety GGA to nevypada, ze to podporuje..

Jinak jsem s tim celkem spokojeny, porad si s tim hraju, a jeste jsem to nenabijel. Ale zarazila me laxnost na signal na Slunecnim namesti v Novych Butovicich v Praze. Zde je krasne videt na oblohu, temer jaho na poli, ale platny GPS signal je jen v mistech, kde neni blizko zadna budova..
hybo (3107)|2.8.2005 10:23
je to vcelku bezna praxe...zkus treba najit vyrobce HTC a co nabizi....

kompletni popis je vzdy od dodavatele...mozna se sekne on a pak to tak meji temer vsichni....

Obsah balení: GPS receiver, baterie Li-ION mAh shodná s NOKIA, síťový napaječ. vývod na externí anténu.
1. Bezdrátový přenos GPS do vzdálenosti 10 m.
2. SiRF Star II chipset zapuštěný ARM7TDMI CPU.
3. Vysoce citlivý přijímač sleduje až 16 satelitů s rychlou inicializací a malou spotřebou
4. RTCM (real time corrections) přesnost pozice 5 - 1m.
6. Nabíjecí baterie udržuje GPS interní hodiny a paměť. Je možno nabíjet během normálního provozu.
7. Možnost upgrade SW pro GPS a Bluetooth.
8. Vestavěný WAAS / EGNOS demodulátor.
1.3 Technická Specifkace
1.3.1 Rozměry
Zařízení obsahuje integrovanou anténu.
Rozměry: 77.1(šířka) x 47.8(hlobka) x 30.3(výška) (mm) Váha: 87g
1.3.2 Pracovní podmínky
Teplota: -40oC to +85oC při použití externího napájení.
-20oC to +60oC na interní baterii.
1) Skladovací teplota: -55oC to +100oC.
1.3.3 Elektr. Characteristika
standby 80hod .
1.3.4 Představení
1.3.4.2 GPS Funkce
1) trekování až 16 satelitů
2) Aktualizace: 1 sec.
3) Acquisition time Reacquisition 0.1 sec., Horký start 10 sec., Teplý start 35 sec,Studený start 60 sec.,
4) přesnost pozice:
bez možnosti DGPS (Differential GPS)
Position 5-25 meter CEP with SA off
Velocity 0.1 meters/second, with SA off
Time 1 microsecond synchronized GPS time
5) Dynamic Conditions:
Altitude 18,000 meters (60,000 feet) max
Velocity 515 meters / second (1000 knots) max
Acceleration 4 G, max
Jerk 20 meters/second, max
1.3.5 Interfaces
1) Dualní kanál RS-232 kompakti., s (4800-nastaveno, 9600, 19200, 38400).
2) NMEA 0183 Verze 2.2 ASCII output (GPGGA, GPGLL, GPGSA, GPGSV, GPRMC,
GPVTG).
3) SiRF protokol.
Saman_ce4you (1451)|2.8.2005 11:03
No, pokud to opravdu ma WASS/EGNOS, tak by mela byt moznost to zapinat/vypinat, jak je bezny, proto jsem hledal stanky vyrobce jeslti nema nejakou utilitu. S BT NCTLite na PC nevim esli se to da delat, protoze, jak jsem jiz psal, s PC to nerozebehnu..

Dalsi vec je popsany chipset, kde nektere ceske shopy pisou SIRF II. Tahle GPS ma ale Nemerix chipset.. SIRF II nema tolik kanalu a ani tak nizkou spotrebu... to pak az SIRF III
bubo_ce4you (151)|4.8.2005 07:04
To by mne zajimal ten upgrade... ;-)

Zdenek
Josef57 (35)|21.8.2005 12:30
MDA Compact - GPS BT Nemerix

Mám GPS pár dní a velká spokojenost. Mám však dotaz, k balení je dodáván i autonabíječ 12V přes USB konektor. Je tedy možné tímto nabíječem nabíjet i MDAc v autě s využitím USB kabelu dodáváném k tomuto MDAc ?

Děkuji za odpověď
bubo_ce4you (151)|21.8.2005 18:30
Add zmínka o nabíjení MDAc - ne, nejde to.

Zdenek
hajekm (308)|22.8.2005 08:55
Zajímavé, mě právě tohle perfektně funguje jak s MDAc s original kabelem, tak i s MDA II s dokoupenym USB nabijecim kabelem a povazuju to za jednu z vyhod teto GPS. MDA mam trvale zapnute na USB nabíječ a když náhodou dojde baterie v Nemerixu, jen přehodím kabely a za chvilku je nabito a pak můžu pokračovat v nabíjení PDA.
Milan
Josef57 (35)|22.8.2005 09:33
Já si také myslím, že by to mělo jít, myslel jsem však přehazování kabelů v autě, tedy bych přes 12V nabíjel nejen GPS ale i MDAc.
Pavel Stejskal (155)|22.8.2005 09:56
A nevíte někdo prosím, jaký je schopen ten autonabíječ dát proud v mA na výstupu?

Díky
hajekm (308)|22.8.2005 10:00
No ja jsem mluvil prave o tom autonabijeci 12V/USB 5V. Jaky proud dava jsem nemeril ale urcite je to dost na jakekoli zarizeni.
Milan
bubo_ce4you (151)|22.8.2005 10:07
Já zkoušel tento USB adapter i jeden, co jsem si dřív koupil v Sunnysoftu, zkoušel jsem několik USB-miniUSB kabelů a MDAC nikdy nic :-(

Dokonce jsem na toto téma kdysi založil jedni diskusi. A pak tam někdo psal, že si koupil USB adapter - tuším Hama - a taky mu to nefugovalo. Takže je to asi nějaka duchařina :-(

S474N (660)|22.8.2005 13:03
bubo: jenze ono to chce mit kabel, ktery "umi" nabijet ;)
Radek Novák (309)|22.8.2005 13:13
To by me taky zajimalo, jestli to zvladne nabijet oboji najednou... zkusim si ubastlit rozdvojku pro MDAc a Nemerix a uvidime :)
Josef57 (35)|28.8.2005 09:59
Bohužel i já jsem při dovolené zjistil, že nabíječ do auta pro GPS BT Nemerix spojený USB - mini USB kabelem originál k MDA Compact od T-mobile MDA Compact nenabíjí! Přitom stejným kabelem si MDAc z desktopu klidně přes USB nabiju. Nezbývá mi tedy nic jiného, než koupit autonabíječ pro MDAc ....
bubo_ce4you (151)|28.8.2005 15:15
[QUOTE="S474N"]bubo: jenze ono to chce mit kabel, ktery "umi" nabijet ;) [/QUOTE]

V tom případě prosím o definici, jak se liší kabel, který "umí nabíjet" z USB v počítači, od toho, který "umí nabíjet" z USB adapteru...

Z
yasmeene2 (794)|1.9.2005 23:04
Dá se u této gps updatovat firmware?
Radek Novák (309)|1.9.2005 23:07
Tak před chvilkou můj Nemerix absolvoval kutálení po střeše a následný pád z desetimetrové výšky přímo na dlažbu. Rozlít se asi na 15 součástek :evil: . Po připájení pár přetrhanejch drátků a následným slepením funguje zase jako dřív. Jen nevím, jak to teď bude se zárukou :sarcastic: . Zkoušel jsem totiž nový GPS software a aby měl Nemerix dobrý signál, položil jsem ho na střešní okno. Asi minutu na to přišel bratr a samozřejmě první co udělal, zavřel okno a v tom mi řek, že sem hovado, že takhle sem akorát nalítají komáři...
yasmeene2 (794)|2.9.2005 02:31
Au. To mě ho včera kamarád shodil ze stolu na parkety a na něj pak popelník.. Nemerix naštěstí jen na dvě části, nicméně vruty pro šroubky co drži černej kryt pohromade jsou nenávratně pryč. Netuší někdo zda-li je v čr servis firmy nemerix?
mms (11)|2.9.2005 06:52
Tak mi to taky nejde nabíjet MDA Compacta přes autoadaptér Nemerixe :(
Jel jsem autem na dovču v domění že to jde, plný jas na displeji kvůli sluníčku a po dvou hodinách pípání o docházející baterii. Docela mě to zklamalo, teoreticky to má fungovat. Prakticky si myslím, že v autoadaptéru je nabíjecí obvod, který to řídí a nerozumí si s MDAčkem. Ono v autě je 12V a na USB je jen 5V, takže tam nějaký nabíjecí brouk bude. Rozdvojka by šla udělat, ale nejdříve se musí srazit napětí na 5V a ještě k tomu by možná nešel nabíjet Nemerix.
S474N (660)|2.9.2005 07:54
Ziji v domeni, ze to musi byt shodne s PC. Samozrejme je mozne, ze je v tom obvod, ktery srazi 12 na 5, ovsem PDA jsou haklive a muze se stat, ze ten vystup USB nedava 5, ale treba 4.95 a uz to MDAc nestaci pro dobijeni.
Karm (365)|2.9.2005 08:07
případně to adaptér nemusí zvládat proudově,ono zapnuté PDA s podsvícením naplno a dobíjením trochu žere
Ronin (45)|2.9.2005 09:19
Kamarád se ptal ohledně nabíjení MDA C v servisu a bylo mu sděleno, že neexistuje na trhu originální nabíječka pro MDA C. Ty co se dají sehnat nenabíjí a není to závada přístroje, jde o neoriginální příslušenství. Jediné co pomáhá je zapojit MDA na nabíječku a provést restart zařízení, poté bude nabíjet a je vše bez problémů, jen je otravný ten restart, ale je to vyzkoušeno a vše O.K.
hajekm (308)|2.9.2005 09:50
Hmmm, tak to mam asi fakt kliku, protoze me ten adapt adapter fakt mdac i mda ii nabiji. Musim tomu zmerit voltaz a dam vedet. Mozna u MDAc zalezi I na fw. viz podpis.
Milan
S474N (660)|2.9.2005 10:05
Taky muze byt problem v aute ;)
yasmeene2 (794)|2.9.2005 13:38
Mě to mda 2 nabíjí dobře, i přes samonavíjecí kábl. Problém v autě by byl tehdy, kdyby nabíječka po zapojení do zapalovače nesvítila. A ještě mám dotaz. Ono to nabíjí, i když mám vypnutý motor, nemůže se stát, že bych si tím vybyl celou autobaterii? Popřípadě jak dlouho bych to tam musel nechat, aby se vybila?
S474N (660)|2.9.2005 16:21
Tak vybyl a nebo vybil ? :D

Ted vazne - to je zajimave, spousta aut (novejsich) to ma udelane tak, ze musis mit pootoceny klicek, jinak je zapalovac vypnuty. Jinak par minut baterce urcite neuskodi.
Ivanm_ce4you (466)|2.9.2005 22:05
spousta aut to ma zese trvale pod napetim.
A tech minut by muselo byt hooodne par :)-nekolik set.
PDA bude sice ze zacatku brat treba 2A, ale az se to nabije, tak ten proud klesne na tak malou hodnotu, ze v ramci klidove spotreby auta /alarm, hodiny atd + samovybijeni BAT/ to bude temer zanedbatelne.
Saman_ce4you (1451)|4.9.2005 11:46
No, ja treba mam na auto adapteru pro PDA 5V 0.8A. Zajimalo by me, kde berete ty 2A. Moje cihlicka ma baterku 900mA. Nabiji se vic jak hodinu. Kdyby se nabijela presne hodinu, vychazi prumerny nabijeci proud 0.9A. Je sice pravdepodobne ze nabijeni neni konstatni proudem, ale ty 2A mi prijdou dost..