Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

odstranění fólie

jedle_ce4you (98)|12.6.2005 14:08
Mám možná trochu zvláštní dotaz. Řeším jak odstranit starou fóliii ze svého PDA, abycho mohl nalepit novou. Stávající fólie tam totiž drží jako přibitá :(. Zkoušel jsem ze ji ze strany kousek odloupnout ostrým hrotem nože (špendlíku), ale nešlo to. Bál jsem se, abych nepoškodil display.

Hledal jsem ve fórech, zda-li už někdo řešil podobný problém. Našel jsem však pouze příspěvky, kde se řeší pouze to, jak fólii bezpečně nasadit. Poradíte prosím jak na bezpečné odstranění fólie, případně hodíte link či klíčová slova pro vyhledání příspěvků, kde se toto řešilo?

Díky

P.S.: Jedná se o fólii Brando od Sunnysoftu.
IntEx_ce4you (130)|12.6.2005 20:08
Ja folii sundaval naostrenym hrotem (drevene!!!) spejle, vetsinou to pri trose snazeni a tlaku slo celkem bez problemu.
Jerry Salcer (197)|12.6.2005 20:14
Již léta se mi osvědčuje flaxnpajcr čili párátko ze švýcaráku, nesmí být ovšem otupělé vašimi zuby.
jedle_ce4you (98)|12.6.2005 21:12
Díky za tipy :). Zkusím asi tu špejli. Promiň mou neznalost, ale co je "flaxnpajcr"?

BTW: Dloubete do toho ze strany nebo uděláte díru někde uprostřed?
Jerry Salcer (197)|12.6.2005 21:39
Promiň za ten výraz flaxnpajcr, Ivan Mládek ho kdysi použil jako německý překlad pro zubní párátko, čili páčidlo na flaksy, což jsou zbytky tuhého masa v zubech. To jsem ale odbočil. No a ve švýcarském armádním noži, je takové šikovné, plastové, placaté párátko, kterým prostě tu starou folii nadzdvihneš v rozích. Folii, která drží takto jak přibitá, loupej pomalu. Až uvidíš, jak pruží displej za ní orosí se ti z toho čelo, proto opatrně ;)
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2005 21:41
:sarcastic: Máš to tam napsané - flaxnpajc čili párátko.
Flaksa = počeštěné německé slovíčko maso
Pajcr = sochor
Myrek_ce4you (188)|15.6.2005 12:25
Nalep na kraj folie pevnou (treba textilni) lepici pasku a tahem oddel pasku i s folii.