Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP BT klávesnice

Jerry Salcer (197)|11.6.2005 17:55
Prosím o rychlou radu. chtěl bych zakoupit BT klávesnici od HP, ale těchto pár bodů mi není jasných :
1/Nepoužívám češtinu v PDA, pouze klávesnici Resco keyb.Pro. Tam jsou české znaky bez problémů. Mohu na BT kl. psát české znaky ? pokud ne, co pro to udělat.
2/Lze pomocí BT kl.přepínat mezi několika programy bez tapání stylusem ? Existuje tam něco jako ctrl/tab?
3/ Nesehnal jsem nikde podrobné foto HP BT skládací klávesnice, aby bylo vidět co tam je za klávesy, ví někdo kde bych ho našel ?
4/ Lze rozbalovat pomocí kl. nástrojové lišty u wordu, např.save as atd ?
5/ A vůbec, kde najdu podrobný návod, než do toho půjdu ? Neviděl jsem ji totiž nikdy v praxi.
beecher (9270)|11.6.2005 21:33
[QUOTE="Jerry Salcer"]1/Nepoužívám češtinu v PDA, pouze klávesnici Resco keyb.Pro. Tam jsou české znaky bez problémů. Mohu na BT kl. psát české znaky ? pokud ne, co pro to udělat.
2/Lze pomocí BT kl.přepínat mezi několika programy bez tapání stylusem ? Existuje tam něco jako ctrl/tab?
3/ Nesehnal jsem nikde podrobné foto HP BT skládací klávesnice, aby bylo vidět co tam je za klávesy, ví někdo kde bych ho našel ?
4/ Lze rozbalovat pomocí kl. nástrojové lišty u wordu, např.save as atd ?
5/ A vůbec, kde najdu podrobný návod, než do toho půjdu ? Neviděl jsem ji totiž nikdy v praxi.
[/QUOTE]1) Je potreba neceho, co umoznuje psat ceske znaky pomoci HW klavesnice, takze bud klavesnice z cestin Language Extender (zkr. LEng) pripadne InterWrite.
2) Na to se snazim prijit, bohuzel zatim to nejde
3) https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4937
4) Ne, to snad nejde ani z zadnou klavesnici...
5) Viz bod 3. ;)
Jerry Salcer (197)|11.6.2005 21:51
Díky vřelé za link, vidím že Language extender je přiložen, doufám že ne jako demo. Při překladech na cestách totiž přepínám mezi Lingeou a wordem a originálem, proto jsem se tak hloupě vyptával. To by ovšem znamenalo tapat stylusem, tudíž to je jaksi neobratné. To ani tedy nejde na klávce rozbalit menu start ?
beecher (9270)|11.6.2005 21:59
[QUOTE="Jerry Salcer"]Díky vřelé za link, vidím že Language extender...

To ani tedy nejde na klávce rozbalit menu start ? [/QUOTE]1. Neni prilozen. To si musite koupit... Co mate za PDA? Vy jste k tomu cestinu nedostal?

2. Ted nevim, ale myslim, ze ne...
Jerry Salcer (197)|11.6.2005 22:08
Mám HP 2210, češtinu jsem používal SS 8.5 Pro, ale odinstaloval jsem jí. Po skoro ročním používání SS češtiny a půlročním používáním Resco soft.klávesnice, mohu zodpovědně prohlásit, že počet vytuhnutí pda se omezil na minimum, ne-li skoro vymizel. Většinou provádím soft reset pouze po backupu. A softwarová klávesnice Resco keyboard Pro, to je potěšení na ní psát. A umí české znaky na jedničku, kromě jiného. Investice se vyplatila. Tedy poslední otázka na Vás jako na zkušeného uživatele klávesnice. Hodí se BT HP klávka pro psaní překladů s častým přepínáním mezi otevřenými dokumenty ?
beecher (9270)|11.6.2005 22:19
[QUOTE="Jerry Salcer"]A softwarová klávesnice Resco keyboard Pro, to je potěšení na ní psát. A umí české znaky na jedničku, kromě jiného. Investice se vyplatila. Tedy poslední otázka na Vás jako na zkušeného uživatele klávesnice. Hodí se BT HP klávka pro psaní překladů s častým přepínáním mezi otevřenými dokumenty ?[/QUOTE] No, klavesnice LEngu je taky pecka...
Pokud se nepletu, tak take cestina InterWritu se da instalovat taky tak, ze se nainstaluje pouze klavesnice...
No, na psani textu je to OK, ale na preklady? Je to vubec dobry napad, delat to na PDAcku?
hybo (3107)|12.6.2005 00:10
pokud nepujde prepinat bez tapatni, muzete teoreticky zkusit mit dve aplikace viditelne najednou
Namornik. (184)|12.6.2005 08:03
to prepinani preziju. Asi do toho pujdu.
Pavel Vojta (42)|12.6.2005 08:21
Mám sice jinou klávesnici IrDA od PalmOne přepínání aplikací pomocí alt-tab mě s touto klávesnicí funguje naprosto spolehlivě. Nevím jen jestli je to obecná vlastnost W-CE nebo je to práce ovladače.
beecher (9270)|12.6.2005 08:58
ALT+TAB prepinani: Ted to tady zkousim zprava zleva a nefunguje mi to... :(

Ale vymyslel jsem si na to opet workaround, cesky vojebavku: Tahle klavesnice umi pres Fn+cislo spoustet programy, takze staci si ty dve aplikace nastavit pod nejake cisla a pak mezi nima prepinat... Ted to zkousim mezi Wordem a Excelem... :)
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2005 09:17
Hledal jsem na stránkách SS něco o psaní háčků, čárek a kroužků při psaní "rukou" pomocí InterWrite. V sekci FAQ - časté otázky jsem zde nalezl toto:

Proč nepíše klávesnice HP Bluetooth Keyboard česky?

K rozšíření podpory psaní českých znaků na této klávesnici je potřeba stáhnout a nainstalovat tento soubor:
http://www.sunnysoft.cz/download.php#185

Po stažení souboru extrahujte ZIP archiv a získaný CAB soubor překopirujte do PDA pomocí Průzkumníka a poté v PDA spusťte, proběhne instalace podpory.
Jerry Salcer (197)|12.6.2005 09:52
No konečně pánové a voto mi de:D přepínat aplikace klávkou, jdu do toho v pondělí objednávám:yes: Takovéhle důležité detaily se člověk nedočte, hlavně že vím kolik to váží gramů, ale vychytávky a vojebávky nikde.
Jerry Salcer (197)|12.6.2005 09:58
Ještě detail, mám Sunnysoft IW 8.5Pro, ale odinstalovanou, jak jsem psal, vzpomíná si někdo kde přibližně při instalaci se nabídne instalovat jen klávesnice samotná? Nebo jak je to s tou podporou externích klávesnic, abych nemusel instalovat celou češtinu a potom jí vypínat. Zabere asi 700kB zbytečně.
beecher (9270)|12.6.2005 10:17
[QUOTE="Jerry Salcer"]Ještě detail, mám Sunnysoft IW 8.5Pro, ale odinstalovanou, jak jsem psal, vzpomíná si někdo kde přibližně při instalaci se nabídne instalovat jen klávesnice samotná? Nebo jak je to s tou podporou externích klávesnic, abych nemusel instalovat celou češtinu a potom jí vypínat. Zabere asi 700kB zbytečně.[/QUOTE] Nejsem si jist, jestli to jde takto nainstalovat, ale co pujde urcite:
1. Instalace 8.6 kompletni
2. Vypnout preklad prostredi + SR
3. Smazat *.mui soubory ve \windows
4. A je to...
Jerry Salcer (197)|12.6.2005 10:26
OK díky, matně si vzpomínám, že vlastně když jsem měl SSoftí češtinu, tak tam byl slušný výčet podpory externích klávesnic. Teď jen doufám, že až si koupím někdy HP 4700, tak mi ta klávesnice bude makat taky. Já si vždycky nakoupím tolik krávovin jako doplňky a pak PDA prodám. Samozřejmě že nový majitel si mlaská blahem, co k tomu všechno dostal v podstatě zdarma. :?
Jerry Salcer (197)|15.6.2005 18:51
Tak jsem pánové koupil klávesnici HP BT. OK, jenže, mám češtinu od Sunnysoftu 8.4PRO podpora foldable HP keyboard zaškrtnutá a český znaky nikde. Za druhé, pokud vypnu ipaqa FN OFF na klávesnici, nahodí ho jen SW reset, takže asi zapínání nebude přes klávesnici, to by mi nevadilo, ale žere mě ta četina. Co dělám blbě??????
Jerry Salcer (197)|15.6.2005 21:46
Tak mi nikdo nepomohl, odkaz na stažení ZIP souboru mne navedl na stažení SS IW 8.6PRO, to je na češtinu. Tu mám, tedy ne 8.6, ale 8.4, to je jedno, ale nechápu to. Myslel jsem že tam bude jen nějaký souborek jako ovladač a ne celá čeština. Má nová klávka tedy nepíše česky a nikdo mi nepomůže:?
Jerry Salcer (197)|15.6.2005 21:48
Kde je ten "získaný CAB soubor", když rozbalím tu celou češtinu, je z toho exáč na instalaci celé lokalizace.
beecher (9270)|19.6.2005 07:12
Doporucim upgrade/update na verzi 8.6 (trochu nechapu obavu z update), kde je podpora HW klavesnic uz daleko lepsi nez ve starsich verzich.
Peta_ce4you (314)|19.6.2005 11:47
[QUOTE="beecher"]Doporucim upgrade/update na verzi 8.6 (trochu nechapu obavu z update), kde je podpora HW klavesnic uz daleko lepsi nez ve starsich verzich.[/QUOTE]

Tak tak s 8,6 fuguje uple dobre. Taky mam vypnutou lokalizaci prostredni...
Jerry Salcer (197)|19.6.2005 13:32
Díky za radu, opravdu verze češtiny 8.4 nepodporovala BT klávesnici. Nyní mám 8.6 a čeština maká jak hodinky. Jediný znak, který jsem dosud neobjevil je "zavináč". Jo a taky "Euro". Prostě na ext.klávesnici se SS češtinou nevím co mám zmáčnout:?
beecher (9270)|19.6.2005 14:08
Tak kvuli tem znakum budete bohuzel muset prepnout na anglickou klavesnici...
Vlastislav Šťastný (275)|13.9.2005 08:19
Chtěl jsem si ze stránek SUNNYSOFTU také stáhnout ten samostatný soubor
"php=185", protože si myslím, že i s mojí verzí IW 8.2 by mi klávesnice psala
s českou diakritikou, ale navedlo mě to přímo na stažení demoverze češtiny IW 8,6. Teď si lámu hlavu, jestli ji nainstalovat a zaplatit "apgrejd", abych dostal nové licenční číslo, má to ale skoro 8 MB a ještě v zipu. Nebo dělám něco špatně se stažením výše uvedeného souboru?
Napsal jsem na suppurt SS, tak mi snad odpoví. Ani si teď nejsem jist, zda před instastalací vyšší verze češtiny musím odinstalovat stávající. Jestli někdo něco víte, prosím poraďte. Díky.
Jerry Salcer (197)|13.9.2005 08:28
Bohužel jsem ten upgrade na tu barevnou 3D klávesnici zaplatil, jiná možnost nebyla, ale stálo to asi 150 Kč, to se dá unést a hlavně ta pohoda psát na extrní klávesnici bez sebemenších problémů, to se vyplatí.
Vlastislav Šťastný (275)|13.9.2005 11:43
Pan Mahdal ze SUNNYSOFTU mi na moje dotazy odpověděl téměř okamžitě, takže snad už všechno vím.
aximman (9)|24.10.2005 18:18
Tak mě tahle klávesnička pod WM5 vůbec nejede :( , nemáte někdo driver pro WM5?
Standa_ce4you (380)|8.1.2006 17:25
Hm, to by mne taky zajímalo, jede někomu tahle klávesnice pod WM5? Uvažuju o HTC Wizardu a nevím. Tady nějaké ovladače jsou, ale o WM5 nic nepíšou...

EDIT: No, asi to spíš patří sem, kdyžtak mne někdo smázněte...
Vlastislav Šťastný (275)|21.8.2007 21:32
Podařilo se někomu tuhle klávesnici zprovoznit s WM5?