Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tweak2k2 :: Recenze Mugen Power 4500mAh Extended Battery pro iPaq 4700 [anglicky]

Pavel Koza (4761)|8.6.2005 10:42
http://www.tweaks2k2.com/portal/staticpages/index.php?page=2005060517300620

Pokud je pro vás i extra kapacitní baterie prodávaná HP příliš malá, zkuste pro svého iPAQa Mugen Power Extended Battery s kapacitou 4500mAh:!: Při testu, kdy byl při podsvícení 75% přehráván film a zároveň puštěno WiFi (smrtící kombinace) vydržel iPAQ 8 hodin 30 minut! To snad ani nepotřebuje komentář:)

Zaslal :: beecher;)
00068734_Battery_ON99.jpg
space_cowboy (336)|8.6.2005 13:05
:O Konečne pán Boh ukázal aj na mna a vypočul moje každonočné prosby.. :))

Urobí mi hybo cenu? ;)
c-bob_ce4you (1)|8.6.2005 23:38
Neexistuje něco podobného pro ASUS MyPAL A730W?
Je to téměř dokonalý stroj, ale ta výdrž...:(
Redcar (35)|9.6.2005 20:42
Na Cybexu už několik měsíců nabízejí IPAQ hx4700 Extended Battery 3600mAh za podezřelou cenu 1.557,- včetně DPH. Podezřelou proto, že tamtéž nabízejí baterii s poloviční kapacitou za 2.375,- včetně DPH. Zkuste si to někdo objednat, schválně jestli cuknou s cenou. :D A na patro.cz ji mají dokonce pod 15 stováků.
manager (75)|10.6.2005 19:48
[QUOTE="Pavel Koza"]Pokud je pro vás i extra kapacitní baterie prodávaná HP příliš malá, zkuste pro svého iPAQa Mugen Power Extended Battery s kapacitou 4500mAh[/QUOTE]

Taky jsem na tuhle baterii při surfování narazil a trochu jsem váhal, jestli sem na ní mám dát odkaz nebo si počkat, až to udělá někdo za mě ... aby to nebylo na mě, až si to někdo objedná a bouchne mu to v kapse jako některé baterie do Nokií, že ...

Ale jinak to může být asi zajímavá věc - 4,5 Ah - to nemají ani některé notebooky, tj. leckterý notebook by mohl závidět. Na druhou stranu musím říct, že můj dojem kazily a poněkud kazí rozměry této baterie. Jistě, něco za něco, ale přijde mi to, že tohle už je trochu příliš. On už takhle je hx4700 do ruky tak akorát a mít na zad příplácnuté ještě tohle, tak nevím nevím jak moc by to (ne)bylo komfortní. A to už vůbec nemluvě o komfortu nošení.

V tomto směru by mě docela zajímalo porovnání s originál maxi baterií od HP - 3600 mAh. Někde na webu jsem četl, že 3600 mAh baterie od HP by měla být také silnější a trochu na zadní straně přečuhovat. Proto bych se tady chtěl zeptat někoho, kdo jí má, jestli je to pravda a zdali by sem případně nemohl umístit nějakou fotografii, abychom si my ostatní mohli udělat jistou představu (nebo ji zkusit alespoň rychle v mm přeměřit). Na webu hp.cz ani hp.com se o rozměrech baterií nic nepíše. Člověk by z toho tedy sice mohl usoudit, že rozměry obou budou nejspíše stejné, ale kdo mu to zaručí? Já jsem zkusil zavolat na technickou podporu HP, ale tam mi bylo řečeno, že rozměry baterií nemají k dispozici, ale že budou "asi" stejné.

Při cenovém srovnání 4500 mAh vs 3600 mAh HP musí být však, domnívám se, momentální závěr celkem jednoznačný. Kdybychom vycházeli z cen na amerických serverech, nebyl by to zase takový problém - originál HP 3600 mAh by se měl prodávat okolo 130$, zatímco neoriginál 4500 mAh se prodává za 136$. Za pouhých 6$ by tak člověk dostal 1 Ah jako bonus, což by bylo skvělé.

[QUOTE="Redcar"]Na Cybexu už několik měsíců nabízejí IPAQ hx4700 Extended Battery 3600mAh za podezřelou cenu 1.557,- včetně DPH. Podezřelou proto, že tamtéž nabízejí baterii s poloviční kapacitou za 2.375,- včetně DPH. Zkuste si to někdo objednat, schválně jestli cuknou s cenou. :D A na patro.cz ji mají dokonce pod 15 stováků.[/QUOTE]

Uvážili-li bychom však, jak bylo upozorněno v příspěvku výše, že se momentálně český HP z neznámého důvodu trochu "rozšoupnul" a u 3600 mAh baterie uvádí na svých oficiálních stránkách doporučenou koncovou cenu 1381 Kč bez DPH, pak myslím, že by nebylo moc co řešit. Otázkou podmiňující podmiňovací způsob pochopitelně je, jestli tyhle baterie do avizovaných 3 týdnů skutečně dorazí a jestli si to mezitím HP s tou cenou nakonec nerozmyslí.
Každopádně pokud někoho zajímá, jak to dopadne, tak jsem ochoten to na cybexu nebo na patru otestovat. Nejdříve bych ovšem rád měl, pokud možno, od někoho nějaké info o tom, jak ta 3600 mAh baterie vlastně vypadá a jastli je opravdu silnější a případně o kolik - abych věděl, co si za ty 4000 Kč budu nakonec kupovat ...

Jo - a kdyby se náhodou někomu zdálo málo i těch 4500 mAh, pak může zkusit štěstí např. s tímhle.
Radek Pokorný (68)|11.6.2005 00:01
Originál HP 3600 mAh se dodává i s originál zády (včetně zámků) na iPaq a platem pro nabíjení mimo PDA, rozměr je šířka 70 mm, výška 110, k tloušťce PDA přidá 5 mm, hmotnost i s těmi zády je asi 115 g (malá má 55 g), takže plus 60 g. S touto baterkou to bez problémů vleze i do pouzdra Krusel. Jak to přesně vydrží nemám ještě odzkoušeno, zkušenost zatím vypadá, že dvojnásobně bude reálné.

Podle fotografií té 4500 mAh to vypadá úplně stejně (asi získali ty záda od HP a vkládají tam svoji baterku)
manager (75)|5.11.2005 18:41
Vážené fórum,

jsem už přes 2 měsíce vlastníkem extended battery 3600 mAh od HP a zatím jsem docela spokojený - objednával jsem ji z cybexu a dal jsem za ni 1500 Kč, což si myslím, že je velice slušná cena.
Nicméně - píši, že jsem "docela" spokojený a ne plně spokojený, protože při prvním delším použití mi tahle nová baterie sekla HR :no:. Kvůli nepozornosti jsem neměl aktuálně zazálohováno, a i když se mi hodně věcí podařilo bnovit, o některá důležitá data jsem přišel, což mě velmi mrzí (= především práce v tom :(( ) Takže na tohle pozor:!: - před tím, než novou baterku "poprvé provětráte", nejprve ji doma pořádně prozkoušejte a hlavně pečlivě zazálohujte. Ale jinak je tahle baterie od té doby "docela sympatická" - výdrž super, jen hx4700 s ní se moc nedá nosit v náprsní kapse, iPAQ příliš ztěžkne (a také nakyne - viz příspěvek výše). Takže to řeším tak, že s sebou nosím obě baterie (1800 i 3600 = 5400 mAH :!: :cool: ) a průběžně je vyměňuji - na cestování 1800 a na práci v místnosti 3600.