Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA III jako GPRS modem?

Pavel Vojta (42)|7.6.2005 22:48
Help! Jak nakonfigurovat PC a MDAIII tak abych ho mohl požívat jako modem pro GPRS na T-Mobile? Připojení buď BT nebo USB. Jde o stroj kolegy, sám používám S65 od Siemense a tam je to naprosto bez problémů!
beecher (9270)|7.6.2005 23:08
[QUOTE="Pavel Vojta"]Help! Jak nakonfigurovat PC a MDAIII tak abych ho mohl požívat jako modem pro GPRS na T-Mobile? Připojení buď BT nebo USB. Jde o stroj kolegy, sám používám S65 od Siemense a tam je to naprosto bez problémů![/QUOTE] USB - pustit program Bezdratovy modem
BT - nelze...
Pavel Vojta (42)|7.6.2005 23:40
Jak ho nainstaluji? Pro S65 modem mám driver. Existuje něco takového pro MDA?
beecher (9270)|8.6.2005 00:05
[QUOTE="Pavel Vojta"]Jak ho nainstaluji? Pro S65 modem mám driver. Existuje něco takového pro MDA? [/QUOTE] Driver je na CD. Vytahnout MDAcko z kolibky, pustit Bezdratovy modem, zvolit USB a stisknout Start, vrazit PDA do kolibky a nove nazlezenemu zarizeni nainstalovat driver z toho CD. Pak akorat staci spravne nastavit pripojeni na PC...
Pavel Koza (4761)|8.6.2005 09:00
Jen doplnim:

1. Je nutne v nastaveni ActiveSync VYPNOUT pripojeni pres USB
2. Velmi pekna diskuze o stejnem tematu, pouze na MDA Compact, je zde. Mozna pomuze.
Pavel Vojta (42)|8.6.2005 23:32
Díky všem už to běhá. Problém byl v tom, že jsem se snažil to standartním způsobem rozchodit přez BT. Přez USB po nalezení driverů na netu, protože T-Mobile k našemu kusu, jeden z prvních, se neobtěžoval dodat drivery je to OK. Přez BT to podle technika bude běhat až po upgrade BT softu v MDA bohužel nevěděl kdy možná za několik týdnů!

-----------------------------------------------------------------------------------

Mimo tento problém dnes jsem strávil asi 2hod na zákazniccké lince T-Mobile a musím se přiznat že mě ty naučené kecy už značně se.. Dnes odpoledne mě přestalo běžet přez GPRS ICQ. Připojení na ICQ přez ISDN - Telecomu a Eurotelí data naprosto bezproblémů. U T-Mobile není možné se připojit a ta kráva na lince mě tvrdí, že jim vše funguje a ICQ není jejich služba a že je to nezajímá! Navíc mě začala poučovat co vlastně GPRS je .... Mám jich dnes plný zuby.
Ale to jen tak naokraj abych si měl komu poztěžovat. Uffff
Zdenek Malinsky (9781)|9.6.2005 12:35
Tak já si tu taky pobrečím;)
V úterý 7.6. jsem byl v Praze. Asi od 9:00 se mi nedařilo připojit PDA přes GPRS na ICQ. Inet i mail šel v pohodě. Pronášel jsem mnoho sprostých slov na Agile a sliboval, že musím po návratu domu nainstalovat ICQ klasické. Zkoušel jsem celé odpoledne a cestou vlakem domů. Vyzkoušel jsem 2 SIM karty a 2 mobily, pak i doma na notebooku a nic. ICQ začalo běžet až po 23 hodině. Ve středu opět výpadek ICQ od cca 12:00. Na infolince mě tvrdili, že problém u nich není, že se mám obrátit na poskytovatele služby. Večer se šlo k ICQ přihlásit opět až kolem půlnoci. Dnes opět kolem 11:00 výpadek ICQ, dokonce neběží ani Skype a chvíli ani nešlo stáhnout mail či web. stránku. Už mě to pěkně autocenzura:( :(( :mad: :evil: :dead: :no:
Jinak na obranu T-Mo musím říci, že dosud jsem byl plně spokojený, na ntb se spojení nerozpadá, za 4 měsíce pouze 3x, z toho 1x cestou vlakem do Brna (úsek Blansko-Brno, ale tam dle windmastera nejde ani GPS), surfování z PDA také nemá žádné vážné problémy.

Tady je o tom debata na debilmanii http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=2580
beecher (9270)|9.6.2005 13:38
Ze by T-M mel sve dny? :D
Václav Endler (96)|12.6.2005 16:28
a da se MDA III pouzit jako pocitac pripojeny pres GPRS k interfernetu a vyuzivat v male bezdratove siti ad-hoc?
Pavel Koza (4761)|13.6.2005 12:22
Kdyz na nej nainstalujete nejakou malou proxynu (pro Pocket PC uz myslim existuje), tak by to mohlo fungovat... Ale teoreticky, prakticky nevim.