Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n50 /n50 premium

Barbados (189)|5.6.2005 16:47
Ahoj lidi , potreboval bych poradit , jeste nikdy jsem nemel pda a chtel bych si ho poridit . Rozhoduji se mezi temito dvema pristroji . Chci ho hlavne pouzivat na prehravani hudby , videa vcetne divx, internet pres wifi a GPRS posilaní fotek pres internet a podobne. Uz jsem na tento pristroj precetl nespocet recenzi , ale vetsinou jen na n50premium . Zajimalo by mne jak az velky rozdil je mezi temito dvema pristroji , treba jestli by mi nestacil ten levnejsi , protoze cenovy rozdil je pres 2000,- a za to by byla treba gigova pametovka . Diky za odpoved !
Octavian (81)|5.6.2005 17:03
Ale to uz je tady reseny nekolikrat preci, zkus si procist diskuze v tyhle sekci.... Kazdopadne jde jen o rozdil jestli chces kolebku nebo ti staci kabel.. a o ty pramatery pristroje.... no mam n50 a jsme s ni plne spokojen anevidem ale rozdil zas tak velkky na to co potrebujes pro ten o tridu nizsi přistroj... takze zalezi jen na tobe jestli investujes do "lepsiho " stroje nebo ne ale pro to co pises ti stacej oba bohate :)
Barbados (189)|5.6.2005 17:57
dekuji mnohokrat za odpoved , nekolikrat jsem zde diskuse procitala , ale prime srovnani 50 a 50 premium jsem nenasel - tedy prime porovnani toho co zvladne jeden a nezvladne druhy. Ber ze ja zadne zkusenosti s pda nemam pouze s normalnim pc. A vim ze prehrat film v avi na pc s procesorem 300Mhz sice lze , ale neda se na to koukat, protože se to seka atp... . Tak se proto ptam jestli je to u pda srovnatelne a nebo ne. Protoze rozdil 312 a 520 Mhz se mi zda znatelný.
Octavian (81)|5.6.2005 18:56
To ej vporadku ja to zatim zkousel na premium a slo to no problemo, akorat ze nemuzes srovnavat podle me pocitac a Pdacko pze tam ten film komprimujs takze ze 700MB filmu ti zutsane cca 100MB, podle me ti plne staci i ten slabsi, muzes to treba porovnat s HPckem rx3715 ten ma 400MHz procak a je urcenej na prehravani hudby videozaznamu apod... takze dle toho myslim ze s tim slabsim mit vetsi probelm mit nebudes :)
hanysek3099 (115)|7.6.2005 17:29
Nechápu kde jsi četl že 300 Mhz procesor se při přehráváni Divx seká. Od známěho jsem měl na otestování stařičký HP 1930 a nesekal se, viděl jsem Acer N30 i FS loox 410 a taky jely naprosto v pohodě!!! Jinak všechny mají procáky jen do 300 Mhz. takže opravdu netuším kde jsi tenhle nesmysl četl. Jinak na N50 je vše naprosto v pohodě, pokud nepotřebuješ koukat na filmy ve VGA kvalitě tak naprosto stačí, pokud ne tak budeš muset dooost přitlačit ;)
Pavel Koza (4761)|7.6.2005 19:24
Samozrejme zalezi predevsim na rozliseni, kvalite a pouzitem kodeku - neni zas takovy problem to zprasit tak, ze to neprehraje ani Xeon na 3GHz;) Problem ma Windows Media Player, ten pouziva snad jen malokdo, u DivX problemy vetsinou nejsou a pokud si film prekonvertite do spravneho rozliseni, tak proste problem neni ani na nejpomalejsim procesoru, co znam.
CommanderZ (1798)|7.6.2005 19:34
Plynulost neni jen vec rozliseni, ale taky bitrate. A taky to zalezi na rychlosti karty. Na vlastní oči jsem viděl, jak se to tomuhle cloveku na FSC Loox 720 trhá a z RAM to jde v pohode.