Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ako sformátovať CF kartu?

vlado4 (71)|4.6.2005 22:16
Ešte by som mal jeden dotaz. Čítal som tu o možnostiach formátovania karta na FAT, resp. FAT32, ale nenašiel som, ako kartu sformátovať ako takú. Teda našiel som jeden príspevok, ale to išlo o nejaký špeciálny (externý) program.
Predpokladám, že formát by sa mal dať urobiť v systéme samotnom (mám WM 2003), tak ako napr. na bežnom PC, len neviem ako.
Poradí niekto? Ďakujem.
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2005 23:26
Používám Pocket Mechanic - můžeš vyzkoušet trial verzi a naformátovat si dle libosti. Z freeware je třeba Format 2.2
vlado4 (71)|5.6.2005 08:59
Čiže, ak sa nemýlim, tak v samotnom OS to nejde? Treba teda použiť externý program - napr. niektorý z vyššie menovaných?
Díky.
beecher (9270)|5.6.2005 15:48
Ne, samotny OS formatovat neumi... Bohuzel...
oltcit (1098)|5.6.2005 15:53
[QUOTE="vlado4"]Čiže, ak sa nemýlim, tak v samotnom OS to nejde? Treba teda použiť externý program - napr. niektorý z vyššie menovaných?
Díky.[/QUOTE]
V systeme to nejde,ale okrem spominanych utilit(doporučujem Pocket Mechanic) sa dá formátovať napríklad aj v súborovom manažéri Resco Explorer,ked sa mu to povolí v nastaveniac. :)
Pavel Koza (4761)|7.6.2005 10:16
Jen pro info - system formatovat kartu umi, ale bohuzel to nejde vynutit. Zformatuje ji pouze pokud kartu pozna, ale neprecte system...:?