Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 2210 - REKLAMACE

lukassvihel (31)|4.6.2005 19:47
Přibližně před rokem jsem si koupil iPAQ 2210 od HP. A od té doby jsem ho již dvakrát reklamoval z důvodu zvlnění gumových bočnic (viz FOTO ). Reklamace byly uznány a závady odstraněny. Tento problém se ale pokaždé projevil znovu ... jako i teď ... protože je to potřetí mám (podle zákona) nárok na odstoupení od smlouvy.
Mám přesto několik otázek:
-Nemohou se vymluvit, že tato závada neovlivňuje používání zařízení?
-Nebo, že jsem toto poškození způsobil já při používání?
-Mohu já sám odstoupit od smlouvy a požadovat od nich vrácení peněz?
-Mohu si vybrat zda-li vzít nové zařízení nebo peníze?
-Pokud dostanu peníze dostanu částku, kterou se zaplatil před rokem nebo částku za kterou se zařízení prodává dnes?
…nebo něco obdobného. Napište čím by mohli proti mně vyrukovat, popřípadě taky čím bych se měl bránit.

http://www.volny.cz/lukassvihel/1.jpg
http://www.volny.cz/lukassvihel/2.jpg

Díky za jakoukoliv pomoc či odpověď
Vasek_ce4you (74)|4.6.2005 19:51
mysliím, že ti to jako závadu neuznají ....
lukassvihel (31)|4.6.2005 19:54
...ale když mi to už dvakrát uznali??????????
Vasek_ce4you (74)|4.6.2005 20:07
Opraví to, ale neuzanjí ti to jako dvě záruční opravy (určitě budou argumentovat tím že to opravili z dobré vůle :) )
OLE_ce4you (78)|4.6.2005 23:54
Navyse to nema vplyv na funkcnost.
hybo (3107)|5.6.2005 09:26
muzou vse, nemusi nic, jako zaruka by to uznatelne byt melo, protoze sice to nesnizuje funkcnost zarizeni, ale znehodnocuje ho a snizuje jeho pouzitelnost, tahle chyba je chyba jednoznacne v pouziti materialu. Proste tam bez, my Te sice podporime, ale bojove pole je v servisu HP
lukassvihel (31)|5.6.2005 14:04
OK
Díky za příspěvky.:yes:
Příští týden se tam vydám ... tak jsem zvědav :?
dort (1212)|5.6.2005 14:34
špetka české vyčuranosti v mezích zákona by neškodila ;)

předchozí dvě reklamace máte uznané vřetně reklamačních protokolů?

pokud ano, je na nich závada popsána stejně?

pokud i tato odpověď zní ano, reklamujte v tichosti potřetí a nechte si zapsat opět stejnou závadu na reklamační protokol :-)

no a pak už budete mát právo na odstoupení od smlouvy, byť ještě maličkost jde o to, kdy se závada projevila poprvé - po jak dlouhé době od prodeje?
lukassvihel (31)|5.6.2005 23:53
...ano předchozí dva reklamační protokoly jsou se stejným popisem závady :
zvlněná guma na bocích
...poprvé se závada projevila po dvou necelých měsících... K čemu je tento údaj užitečný?????
...já myslel, že pokud reklamuji zařízení z jakéhokoliv důvodu potřetí mám právo na odstoupení od smlouvy ... tak proč mám potiše reklamovat potřetí a teprve pak (až se závada projeví) odstoupit od smlouvy??? Takto jsem příspěvek pochopil. :?:
dort (1212)|6.6.2005 00:02
no obávám se, že po třech se opakujích ( stejných ?? ) závadách, ale to je jen pocit ;)

po dvou měsících - hm, tak to jste měl už v té době nárok na výmněnu zařízení, opět domněnka - myslím, že pokud se projeví závada do 3 měsíců od prodeje, tak můžete žádat výmněnu ?!

mohu se mýlit :?
lukassvihel (31)|6.6.2005 00:10
Takže mám to tedy nechat potichu projít potřetí??
....ale kdy po vrácení reklamovaného zařízení mám žádat o odstoupení od smlouvy???
Hned jak mi ho vratí v servisu??:?: :?:
dort (1212)|6.6.2005 00:18
tady by to chtělo názor někoho kdo má s HP Service zkušenosti, ale ty moje nejsou moc dobré :evil: a vím, že většinou jsem měl pocit, že udělají vše proto aby reklamaci nemuseli uznat :no:
lukassvihel (31)|6.6.2005 00:27
Tak to není pozbudivé.. :(
Chtělo by to alespoň nějakou zkušenost s podobnými servisy...
Jo a mimochodem HP servis není. Chodím do C SYSTEM jejichž servisní služby HP používá podobně jako COMPAQ, AOC, FUJITSU-SIEMENS, LYNX, PANASONIC atd.
beecher (9270)|6.6.2005 00:28
Priznam se, iPAQ 2210 jsem nikdy nemel v ruce, ale muzu se zeptat, jak se vam to stalo? Protoze mi prijde divne, ze by se takhle dokazala zvlnit (asi)tvrzena guma...
Protoze porovnam-li vas obrazek s timto (kde jde evidentne videt, ze je jsou ty bocnice o takoveho dobre 2 az 3 centimetry delsi), tak mi to prijde, bez urazky, ze se spise nekdo pokousel to vytahnout a moc to neslo...
lukassvihel (31)|6.6.2005 00:39
Tato tenká guma(0,5mm), která se začala zvětšovat vyvolala odlepovaní od černého plastového základu.
První přiznaky je tvorba bublinek na bočnicích.
Tedy bočnice (to černé) je plast a na něm nalepená protiskluzová guma.
Navíc jsem zařízení nevystavoval žadným vysokým teplotám ani teplotním rozdílům ani vlhkosti (jsem šetrný uživatel)...navíc se guma na bočnici zvlnila jak v průběhu léta tak v průběhu zimy (roční období)!

Nejsem magor abych snažil dostat do zařízení takto brutálním způsobem když má záruku... je možné že to takto vypadá :-s
Pavel Koza (4761)|7.6.2005 09:54
[QUOTE="beecher"]Priznam se, iPAQ 2210 jsem nikdy nemel v ruce, ale muzu se zeptat, jak se vam to stalo? Protoze mi prijde divne, ze by se takhle dokazala zvlnit (asi)tvrzena guma...[/QUOTE]

Odpoved zni blbej material a nevhodny ORIGINAL pouzdro. Ono je totiz hrozne tesny a tak jsou pri zandavani a vytahovani zarizeni ty bocnice namahany. Navic to neni zadna tvrzena guma, ale guma dost podobna te gume co se z ni za starych casu delaly takove ty cerne gumicky, jen je nalepena (spatne) na takovem plastovem vylisku.

Bocnice jsou znama chyba, uznalo to i HP, je to proste nevhodna technologie - vyrobni vada. Klidne se s nimi sudte, na ce4you i dalsich webech je podobnych pripadu popsana cela rada. Stalo se to i me, byt v mnohem mensi mire (pak sla h2210 do sveta:).