Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox 718/720 nebo HP4700?

Lada Dekany (130)|4.6.2005 14:07
Prej hezky den.
Mam zajem pouzivat GPS ve spojeni s PDA.
Jsem novy v oboru PDA GPS a potreboval byvh poradit, ktery z techto dvou PDA si mam vybrat.
Nemaji nektere z nich "nezname" vlastnosti nepopsane napr. v testech na ce4you, ktere by "vadili " pri praci s GPS 720 ma vetsi RAM, 4700 vetsi displej...... Na co mam dat duraz. Na jake jine vlastnosti mam dat duraz pro praci s GPS (zajima me pouze prace s GPS).
Program jsem si vyresil, GPS jsem si vyresil (i diky teto konfere - diky), jenom s PDA vaham.
Spise me zajimaji osobni zkusenosti a dojmy uzivatelu (napr. postacuje hlasitost reproduktoru pro jizdu v aute?)
Jo a posledni dotaz: mam v aute modrozuby HF. Umi mluvit = navigovat hlasem nejaky soft pres BT HF v aute? Umi to zaroven s BT navigaci? Pri je to v profilech.
Diky
Lada
hybo (3107)|4.6.2005 15:21
sel bych do 4700, sice nema USB host, coz se tady casto hodnoti jako neprekonatelne minus, pravdou je, ze vetsina tech, co ho tak strasne obdivuji jej prakticky nepouzivaji a nepotrebuji
dort (1212)|4.6.2005 15:27
ještě se podivejte na DELL X50v - další konkurent do řady

a jinak rady moc nečekejte, neb málo kdo měl všechny zařízení v ruce, přečtěte si recenze a pak jednotlivé diskuze k daným modelům, tam najdete asi vše, chce to trochu času, ale ve finále se Vám to vyplatí ;)
Lada Dekany (130)|4.6.2005 16:08
Konference jsem si precetl.

Loox 720/718 hodne uzivatelu se pta na technicke problemy typu: nejde karta, ztuhlo mi to, zapnul jsem a nejede.. obecne problemy pristroje
HP4700 vetsina uzivatelu resi spise nastavbu, jako: jak pripojit, jak propojit...
Dival jsem se i na zahranicni konfery, je to podobne.

Testy jsem cetl take. Nic ale nedava odpovedi na otazky, jako:
-je prekreslovani mapoveho podkladu dostatecne
-je hlasitost vestaveneho repro dostatecna
-potrebuji vetsi RAM LOOXe, nebo staci mensi RAM HP4700
-jaka je realna vydrz s BT CPS modulem (da se s tim jezdit na kole), nebo to po 2 hodinach odejde?
-menil tady nekdo LOOXe za HP4700, nebo naopak? Kdyz jo tak proc?
-a hlavne ma cenu jit do 640x480, nebo saci 320x280
Vsechno se tyka pouze pouziti pro GPS
Diky
dort (1212)|4.6.2005 16:21
[QUOTE="Lada Dekany"]
- je prekreslovani mapoveho podkladu dostatecne
- je hlasitost vestaveneho repro dostatecna
- potrebuji vetsi RAM LOOXe, nebo staci mensi RAM HP4700
- jaka je realna vydrz s BT CPS modulem (da se s tim jezdit na kole), nebo to po 2 hodinach odejde?
-menil tady nekdo LOOXe za HP4700, nebo naopak? Kdyz jo tak proc?
- a hlavne ma cenu jit do 640x480, nebo saci 320x280
Vsechno se tyka pouze pouziti pro GPS
[/QUOTE]

jaké jsou vlastně Vaše záměry s PDA, zatím bych si tipnul na největší využití s GPS jako navigace?

- jaký mapavý soft chcete používat? - chyby jsou odvislé od software
- k hlasitosti je asi nejlepší číst tento příspěvek
- RAM větší x menší - no pokud nepředpokládáte využitý paměťových karet? ale pak se Vám tam některé mapy ani nevejdou a pokud počítáte s kartou, tak neřešte RAM ;)
- BT GPS - HAICOM - zatím vyzkoušená výdrž 9 hodin :-)
- nechápu, otázku zda se s tím dá jezdit na kole? / já s GPS a PDA na kole jezdím stylem - PDA v batohu, či kapse, BT GPS v kapse na zádech trika a jsem spokojený - ale že bych si PDA připevnil na řídítka horala a vydal se s ním na cestu, tak to asi ne :no:
- rozlišení - to hodně záleží na Vašich očích - jasně že 640 * 480 je lepší, ale pro zdravé oči ;)
Lada Dekany (130)|4.6.2005 16:39
Trochu upresnim:
-pouziti pouze pro GPS
-mapovy SW, SmartMaps jako navigaci po CR, do mest bud PK, nebo Garmin
-samozrejme, jiz mam 1GB SD. Ale doporuceni je mapy do karty, aplikaci do RAM. Neznam velikosti aplikaci, rad bych tam mel minimalne SmartMAps a pak vektorovou pro mesta. Vim ze ne zaroven, ale nechci za jizdy delat komplikovane ukony s PDA
-GPS mam, BT338, vydrzi 15-20hodin, ultra citliva, mala spotreba.
-na kole jezdim a pouzivam OTTERBOX model 1900 (otterbox.com). Prezije prejezd tankem (ted v nem vozim Treo 650)
-prekvapuje me , ze rozliseni "zalezi na ocich" . To u mapoveho SW nejde nastavit zvetseni jake potrebuji (zoom)? To je napevno? bud hodne jemne, nebo hodne hrube?
dort (1212)|4.6.2005 16:48
s tím rozlišením jsme si nerozumněli - já to myslel v globálu, ne jen na mapy

mapy se samozřejmě zoomovat dají :D ale pokud si nastavíte rozlišení 640 * 480 - tak při běžném používání PDA je podmínkou mít dobré oči, anebo raději používat rozlišení jen 320 * 240 - tedy ono je to ještě trošku složitější s tím rozlišením - neb VGA přístroje mají vždy 640 * 480, jen jde o vykreslování bodů :D

- k mapovým software se raději vyslovoval nebudu :D - ale je tu dost diskuzí o každém jednom softu ;)

a k výdrži PDA s GPS - no se standartní baterií žádné velké zázraky nečekejte :-( já osobně má k Dellu baterii 2200 mAh, základní je 1100mAh a na kole mi vydržela právě těch zmiňovaných 9 hodin :-) což je super a ještě něco málo zbylo
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2005 17:22
Já bych volil HP, protože (kromě jiného):
1. Větší displej a v současnosti bez debat nejkvalitnější.
2. Sice má větší ROM a menší RAM, ale po přeflešování na w2k5, kde se budou programy instalovat jen do ROM je toto spíše výhodou
3. Už jen ten pocit lepší a prestižnější značky ;)
4. Není z plastu

Edit: Bral bych i Dell Axim X 50 V
spiderxxl_ce4you (84)|6.6.2005 12:40
Resim stejny problem a to jake PDA pro navigaci?
Taky jsem uvazoval o HP 4700 a Lox 720.GPS modul jsem temer rozhodnuty jit do Navilock 338.Jedine na co cekam je jak to dopadne s MDA IV,hodne si od tohodle zarizeni slibuji.
Pokud proste nevydrzim to cekani ,jdu do HP 4700...

:-)
Lada Dekany (130)|21.6.2005 20:21
Dekuji vsem zapomoc a radu.
Zvolil jsem si HP hx4700 .
Duvod? nejrychlejsi procesor, nejlepsi display, i zpracovani je dobre. Technologicky by mel "vydrzet" nejdele.
Tim nerikam, ze LOOX je spatny, ale HP mi bylo blizsi :)
Pavlucha (1496)|21.6.2005 23:14
... blahopřeji, jen by mně zajímalo (bez jakýchkoliv narážek) co říkáš touchpadu? Schválně, jestli ho budeš používat. ;)
Vlastislav Šťastný (275)|21.6.2005 23:26
Nechci se odchylovat od tematického zaměření této dizkuze, ale musím reagovat na příspěvek Pavluchy ohledně touchpadu na hx 4700. Rád bych si tento stroj pořídil, jen jak bude s novým OS. O touchpadu jsem se zatím nejvíce dozvěděl v recenzi pana Kozy a ten byl ve svém hodnocení poněkud zdrženlivý. Napište, kdo s tím máte jaké zkušenosti, ať vím, do čeho jdu. Díky.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.6.2005 23:41
2 spiderxxl: Pokud ti jde o zejména o navigaci, tzn. i dobrou čitelnost map, tak nečekej na MDA IV, bude sice VGA, ale rozhodně nebude mít tak velký displej, jako má HP4700 ;)
Pavlucha (1496)|21.6.2005 23:49
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]... o touchpadu jsem se zatím nejvíce dozvěděl v recenzi pana Kozy ... [/QUOTE]

Upřímně řečeno - já jsem ho snad ještě "opravdu" nepoužil. Zkusil jsem to, pravda, ale nějak mně to neoslovilo. Přiznám se, že bych měl raději klasický "joystick".
Podle mého je určen pro útlý prstík japonské gejši a ne pro moje pazoury :D ... a že je to OPRAVDU jediná věc, která mně na HX4700 fakt mrzí !
Lada Dekany (130)|22.6.2005 05:40
Touchpad.

Cetl jsem pred porizenim vsechny recenze, i recenze p. Kozy. Kdyz beru do uvahy me vylucne pouziti hx4700 jako pouze pro navigaci GPS a hlavne do auta (tak jsem ho i vybiral a kde ocenuji veliky a kvalitni displej) tak tauchpad nepotrebuji.
Nepouzivam ho. Zkousel jsem ho, funguje, ale nepotrebuji ho. Neni to idealni, problem s citlivosti.
Pro me je daleko dulezitejsi kvalitni ochranna folie na displeji, protoze na displej saham za jizdy. JInak, poridil jsem si aktivni drzak (s reproduktorem Brodit) do auta a s pevnou instalaci. SUpr vec. Bez repro by to nefungovalo.
Chtel jsem puvodne to resit BT spojenim s mou HF sadou, ale zjistil jsem, ze pokud chci pouzivat BT HF pro telefon v aute (a na to to tam mam), tak dalsi zarizeni se mi jiz s BT HF nesparuje (aby hx 4700 jednim spojenim BT prijimalo data z GPS a aby drhuhym BT spojenim komunikovalo s HF a hlasove navigovalo).
Ted mam BT spojeni TREO 650 BT HF a druhe je GPS a PDA.
libor_m (1026)|22.6.2005 07:53
[QUOTE="Pavlucha"][QUOTE="Vlastislav Šťastný"]... o touchpadu jsem se zatím nejvíce dozvěděl v recenzi pana Kozy ... [/QUOTE]

Upřímně řečeno - já jsem ho snad ještě "opravdu" nepoužil. Zkusil jsem to, pravda, ale nějak mně to neoslovilo. Přiznám se, že bych měl raději klasický "joystick".
Podle mého je určen pro útlý prstík japonské gejši a ne pro moje pazoury :D ... a že je to OPRAVDU jediná věc, která mně na HX4700 fakt mrzí ! [/QUOTE]
Nemohu nic jen souhlasit, bohužel :no:
Andilek (173)|22.6.2005 21:20
Podle meho touchpad neni tak uplne spatna idea, jen WM2003 nejsou na takove zarizeni pripraveny a aplikace uz teprve ne.
Kdyz to shrnu, tak mi vychazi:
1) rezim joypadu
- spatne odlisena tlacitka, takze clovek obcas nevi co vlastne macka
- tahy na touchpadu jsou interpretovany jako tlacitka a to nekolikanasobne. Napriklad pri cteni ebooku to tedy obcas skoro samo odroluje az buh vi kam a clovek musi hledat kde skoncil
- naprosto desive je mackani prostredniho tlacitka, protoze se na nej clovek velmi tezko trefuje

2) rezim ukazatele mysi
+ zajimavy napad a rozhodne uzitecne v pripade, ze pouzivate PDA v miste, kde nechcete tahat stylus a nebo je pda kryte, aby nedoslo k poskozeni
- nez nekam dojedete ukazatelem abyste mohli kliknout, je to vecnost
- nejvetsi minus tohoto rezimu je kurzor. Pokud s nim nehybate, nezmizi. Navic se po spusteni PDA pokazde objevi uprostred obrazovky a brutalne prekazi.

No a na zaver jen dodavam, ze jsem zvedavy na Linux, jak se s hx4700 vyporada. tam si totiz dokazu dost dobre predstavit, jak touchpad pouzivam pod xwindows misto mysi. Jen aby umel schovat nepouzity kurzor, jinak je to k nicemu.
Vlastislav Šťastný (275)|22.6.2005 22:14
Dík za Vaše názory. Stejně po po 47-čce toužím. Možná, že ve WM 05 bude funkčnost lepší.
spiderxxl_ce4you (84)|16.7.2005 07:58
ja touchpad pouzivam minimalne ale zda se mi ze funguje uplne bezvadne.Je pravda ta citlivost ale jinak pohoda.
Lada Dekany (130)|18.7.2005 22:20
Tak po 3 tydnech pouzivani:
volil bych LOOX 718.
Hlavnim problemem je mala pamet (maximalne z 64MB RAM vyzdimu 36 MB, zbytek sezere system.)
Chci to pouze pro GPS a Navigon 5 je pekny zrout pameti.
Hlasitost: musel jsem si koupit aktivni drzak do auta (Brodit), jinak nebylo nic rozumet (pri pustenem radiu a nebo pri vypnutem ale pri jizde na betonu =D11).

JInak je bytelny, dobry velky displej, pomaly displej :(