Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Které PDA si vybrat

porty (19)|4.6.2005 11:18
Zdravím...
Mám asi trochu obvyklý dotaz...
Mám asi jenom 3 požadavky.
Aby zvládal obstojně MP3(chci ho jako MP3player), video, a měl WiFi.Cena by taky mohla být rozumná.Poradíte mi?Díky všem.
beecher (9270)|4.6.2005 12:30
Ze by nejaky prenosny MP3/DivX prehravac s displayem?
Ted jsem jich par videl s internimi disky a vypadali dost dobre, akorat mam trochu obavy s tou WiFi, ze ta asi na zadnych moc nebude (vsechno USB2.0)...
porty (19)|4.6.2005 12:54
2beecher:
heh, no jako chtěl bych PDA. Na takové ty kontakty a tak.Ale jelikož jsem ted plánoval i koupi mp3ky s větší pamětí, tak jsem tyhle věci chtěl zkloubit.Když jsem psal že chci aby umělo video, tak jsem vlastně chtěl říct že nějaký ten výkon by nebyl marný :) A wifinka by přišla vhod, už znám jaké to je chodit po bytě a surfovat :)
Kája_oldd (759)|4.6.2005 13:04
Na MP3...mnoo, to snad stačí s 3,5mm jackem, na video stačí skor všeci stroje na trhu, jen tak wifinka není u fšech....Co třebas loox 420, možná acera n50? Ale na druhou stranu, má nepohodlný surfing, a tak je rovnou lepší VGA...co tahle loox 720;) :D
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2005 13:39
Kvalita MP3 a videa je spíše věcí kvality nahrávky a prohlížeče-přehrávače, než samotného PDA.
Pokud začínáš a nechceš investovat větší sumu peněz, možná koukni třeba zde do bazaru a u toho zařízení, co Ti padne do oka si zjisti (třeba zde v recenzi), zda má wifi a ....To samé u zařízení nového.
dort (1212)|4.6.2005 13:39
co takhle se povdívat sem

a alespoň orientačně si vybrat?!

a pak s konkrétním modelem hledat odpovědi?! ;)
porty (19)|4.6.2005 14:49
Tak jsem se díval.
Ten LOOX420ka nevypadá zle, uměl by všecko tak co já bych potřeboval.

Acera jsem okouknul, ale ta n50ka mě štve,že má takovy blby jack.Tak ten asi ne.Celkem dost peněz a ještě se zatěžovat s redukcí.

To ten Acer n30 je taky třída, sice nemá wifinu,ale zase jsem někde něco četl o nějakém modulu.Jacka má sice taky malého, ale tak když srovnám ceny, tak je podle mě výhodnější z mého pohledu.

Jaké máte zkušenosti s WIFI moduly a co na ně říkáte?
Btw. Taky nepodporuje CF karty.Je to velké mínus?
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2005 17:06
[QUOTE="porty"]Jaké máte zkušenosti s WIFI moduly a co na ně říkáte?
Btw. Taky nepodporuje CF karty.Je to velké mínus?[/QUOTE]
1. Mám integrováno v PDA, ale wifi moduly si vyhledej zde v diskuzích, je jich tu několik.
2. Pokud nemáš nějaké zařízení, kde CF karty máš (digi foťák), ani doma žádnou kartu CF nemáš, tak ne.
porty (19)|4.6.2005 21:03
Díky moc
vahač.x (67)|6.6.2005 07:58
[QUOTE="porty"]
Acera jsem okouknul, ale ta n50ka mě štve,že má takovy blby jack.Tak ten asi ne.Celkem dost peněz a ještě se zatěžovat s redukcí.
Jaké máte zkušenosti s WIFI moduly a co na ně říkáte?
Btw. Taky nepodporuje CF karty.Je to velké mínus?[/QUOTE]

Mp3, klasický sluchátkový jack, video jako každé jiné QVGA, WiFi zabudované v základu, SD i CF karty, ceny rozumné ....
Zkuste se podívat na recenzi Asus A716 ... :))

Jinak tyto dotazy doporučuji do "Jaké si mám vybrat/koupit zařízení" ...
porty (19)|6.6.2005 09:31
Ehm, tak to me opravdu mrzi. Ja si te kategorie opravdu nevsiml.Tak se moc nezlobte, ale jinak diky za tip ;)
porty (19)|6.6.2005 11:38
Btw. ted jsem cetl zajimavou diskuzi o VGA displayi. Myslite, ze by to melo smysl mit?Bude to me prvni PDA... Dik
dort (1212)|6.6.2005 11:45
ale to přeci záleží na tom k čemu ho chceš používat a kolik do něj investovat ;)

v tomhle Ti přeci nemůže nikdo poradit, pokud jsi z Prahy, nebo se do Prahy dostaneš, tak doraž na sobotní sraz - viz můj podpis a můžeš se podívat jaký je rozdíl a hlavně se zeptat a to je asi to nejdůležitější :yes:
porty (19)|6.6.2005 12:01
Schvalne jsem napsal ze je to me prvni PDA.Na co jej chci jsem jiz taky psal, nehodlam permanentne hrat hry, obcas neco zkouknout,poslechnout(ja vim, to sem nepatri).A trosku serfovat.A psat ve Wordu. Zhruba vse co si tak zatim predstavuju ;) a s tou cenou.Mno, nemusela by presahnout 10 tis. Jestli jsem ted napsal sci-fi, tak se mi nesmejte, zas tak se v tom nepohybuju :sarcastic:
dort (1212)|6.6.2005 12:05
10.000 - a máš vyřešeno, do 10.000 ,- zařízení s VGA nekoupíš :(

projdi si tady recenze zařízení, podívej se na mobilmania.cz do katalagu PDA a příležitostně mrkni do bazaru - a uvidíš kolik co stojí a zároveň co umí :yes:

BTW - myslím, že pokud je první, tak bych si koupil něco bazarového a dle spokojenosti a zkušeností pak vybíral další a klidně i nové, přeci jen nestojí to 5,- Kč ;)
porty (19)|6.6.2005 12:45
Tak to jo, dik, vyresil jsi mi dalsi problem.Po precteni nekolika nazoru od Beechera jsem nabyl nazoru, ze bez VGA se neda zit ;) :yes:

S tim bazarovym nevim, jelikoz jsem prece jen student, a mozna dostanu nejakou tu financni injekci od rodicu, tak by asi nebyli nadseni ze to kupuju z druhe ruky, ale taky moznost :yes:
dort (1212)|6.6.2005 12:53
ale v tom má Beecher pravdu - bez VGA se nedá žít, ale za podmínky že si na něj jednou zvykneš :D

ano VGA je výborný pomocník a poskytuje dostatek místa pro všechny aplikace nejen na today, ale třeba i na práci s Word nebo Excel - jen škoda, že přizpůsobení některých aplikací je tak pomalé :disgusted:

já bych PDA bez VGA už nechtěl, ale jsou i lidé, kteří přešli z VGA zpět třeba na MDA Compact ;) - takže jako dogma to neber

věřím, že se to rodičům nebude zamlouvat - koupě z druhé ruky - ale nazačátek je to podle mne dobrá volba, neb pokud Ti nebude vyhovovat tak ho prodáš s minimálním rozdílem pořizovací a prodejní ceny a můžeš si koupit jiné - s PDA je to trošku jako s ženskou - ta co se Ti líbí na první pohled, Tě může po týdnu hodně nudit ;)
porty (19)|6.6.2005 13:13
Tak to prirovnani k zenske bylo hodne dobre :D Mno tak pokud ta cena bude delat velky rozdil, tak asi zacnu o tom uvazovat.Jinak jsem se asi uz nastalo rozhodl pro n50ku. Vidim to na nejlepsi volbu a investici zaroven ;)
dort (1212)|6.6.2005 13:15
no nevím, zeptej se těch kteří ji mají, respektive těch kteří ji měli, neb tam se dozvíš více ;)
Zdenek Malinsky (9781)|6.6.2005 14:00
Přesunuto do Jaké si mám vybrat / koupit zařízení?

Prostě máš zhruba 2 možnosti: buď si koupíš z bazaru něco staršího, naučíš se s tím zacházet, ověříš si potřeby a nároky které na PDA máš, popř.i zda ho vůbec potřebuješ (i to se může stát, že Ti to nebude vyhovovat) nebo rovnou koupit něco pořádného (třeba s VGA). To je jen můj názor. Konečná volba bude na Tobě. A peníze k zaplacení taky.