Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bluetooth GPS & hx4700 - nepříjemný problém

vichr_ce4you (47)|2.6.2005 21:13
Ahoj,

mám iPaq hx4700 a bluetooth Navilock GPS. Celé to má jednu dost nepříjemnou vlastnost - když je to propojené a běží navigační sw (zkoušel jsem jich více) a pak vypnu PDA a GPS a poté to zase zapnu, tak se ta aplikace, která používá GPS (tj. navigační sw) zasekne a pomůže jen soft reset. Je to značně otravné - nevíte, jak to vyřešit?
beecher (9270)|2.6.2005 21:37
Na to je jednoduche reseni, tu aplikaci pred vypnutim PDAcka vypnout... :)
Protoze jakmile vypnete PDAcko, tak se vypne na nem i BT a ta app podle vseho ztrati komunikaci s GPSkou...
vichr_ce4you (47)|3.6.2005 01:12
No jo, ale vypnout tu aplikaci je nepříjemné - když jde o navigační software, dost to zdržuje. A dělají to všechny (není to chyba jedné aplikace). Podle mne jde o hlubší problém - celé se to kousne tak, že ani následné ukončení aplikace v tom stavu nepomůže - podruhé už bez resetu nenaběhne a celé PDA je takové nějaké tuhé.
Pavel Koza (4761)|3.6.2005 08:00
Ja se obavam, ze problem je spis v BT softu... Mate posledni ROMku? Neco podobneho mi delalo vic iPAQu... Tam to bylo ale horsi, pokud byl pusteny BT a nejaka aplikace s nim pracovala, zarizeni neslo vubec zapnout a musel prijit na radu soft reset.
JP_ce4you (215)|3.6.2005 08:43
[QUOTE="vichr"]Ahoj,

mám iPaq hx4700 a bluetooth Navilock GPS. Celé to má jednu dost nepříjemnou vlastnost - když je to propojené a běží navigační sw (zkoušel jsem jich více) a pak vypnu PDA a GPS a poté to zase zapnu, tak se ta aplikace, která používá GPS (tj. navigační sw) zasekne a pomůže jen soft reset. Je to značně otravné - nevíte, jak to vyřešit?[/QUOTE]

Používám již delší dobu free "automatický Bluetooth spínač pro PocketPC " ozBT (ZDE)
Tato utilitka hlídá dle nastavení aktivitu BT nebo WiFi.
Třeba to pomůže.
vichr_ce4you (47)|3.6.2005 10:06
Ano, poslední "ROMku" mám, problém se nevyřešil.
Takže teď doufám, že to vyřeší nový OS.
Zkusím tu utuilitku ... uvidím, co udělá.
Pavlucha (1496)|3.6.2005 10:35
[QUOTE="vichr"]No jo, ale vypnout tu aplikaci je nepříjemné - když jde o navigační software, dost to zdržuje. ....[/QUOTE]


Takže tobě vadí vypnou aplikaci a nevadí ti vypnout PDA? :sarcastic:
Mně to dělá to samý. Na iPAQ i na MDAc ... smiř se s tím ...
beecher (9270)|3.6.2005 10:44
Jeste bych zkusil pouze pred vypnutim PDAcka vypnout prijem dat z GPSky v tom navigacnim softu a po zapnuti PDAcka znova pustit...
vichr_ce4you (47)|3.6.2005 10:46
Jo, vadí. Někam jedu, mám PDA na držáku v autě, jdeme třeba na oběd, vyndám PDA, vypnu ho (GPS nechám v autě), přijdu zpátky a chci, abych to jen zapnul a fungovalo to dál. Ne abych musel dělat soft reset, znovu spouštěl aplikaci, zadával, kam jedu (pokud se to rozhodilo), a tak.
Smířit se s tíkm nehodlám - PocketPC je šmejd (nebo jen na iPaqu?), snad to další verze spraví.
našrot (126)|3.6.2005 21:25
On si ten navigační software snad nepamatuje tu cestu dokud se tam nedojede? Při každém vypnutí aplikace či softresetu jí zapomene? Co je to za software?
libor_m (1026)|3.6.2005 22:52
[QUOTE="Pavel Koza"]Ja se obavam, ze problem je spis v BT softu... Mate posledni ROMku? Neco podobneho mi delalo vic iPAQu... Tam to bylo ale horsi, pokud byl pusteny BT a nejaka aplikace s nim pracovala, zarizeni neslo vubec zapnout a musel prijit na radu soft reset.[/QUOTE]
Mi to taky dělá a to mám CF GPS. Se mi to takhle jednou přihodilo, když jsem si zapomněl vypnout auto off po x minutách. Tak jsem to ještě opakovaně testnul a pořád zamrzal. Používám SmartMaps.
windmaster (307)|3.6.2005 23:11
Dělám to stejně jako vichr, tzn. vypnu během navigace PDA (GPS ne). Po zapnutí během několika vteřin vše pokračuje beze změn, navigace se aktualizuje na novém místě. Platí pro PocketKim.
vichr_ce4you (47)|3.6.2005 23:34
[QUOTE="našrot"]On si ten navigační software snad nepamatuje tu cestu dokud se tam nedojede? Při každém vypnutí aplikace či softresetu jí zapomene? Co je to za software?[/QUOTE]

Jasně, že jde něco uložit, ale je to otrava - moc úkonů. Navigon (který zkouším a který jsem si dokonce objednal :) ) navíc dost pomalu nabíhá.

Ať je to jak je to, prostě bych rád, aby se to vyplo, zaplo a jelo to dál. To přece není zase tak přehnaný požadavek :)
našrot (126)|4.6.2005 00:13
vichr: a já blbec nejsem zcela spokojený se svou navigací, ale jak tu tak pročítám o různých navi sw a jak je sem tam vidím, tak vidím, že si nemám na co stěžovat :o)) Mě to totiž funguje tak, že když spočte trasu, tak dokud jí nedojedu nebo neudělám HR (vypnutí programu či PDA, SR, vyjmutí GPS z CF slotu se neprojeví) nebo nezruším navigaci, tak si to tu trasu pamatuje, tedy nemusím tu trasu nijak ukládat (pokud jí nechci tedy třeba do budoucna použít znovu)...

A co takhle třeba kdybys nejdřív vypnul BT, pak PDA a při novém připojení jen znovu zapnul BT. To nepomůže nebo je to moc úkonů? ;o)
Lada Dekany (130)|17.6.2005 11:12
Jo, u me to se SmartMaps funguje stejne. Kdyz to vypnu a po case zapnu, vsechno se sparuje a pokracuje od mista kde jsem.
hybo (3107)|17.6.2005 13:42
vite, ono je to asi tak, jako kdyz se pokusite odpojit pevny disk za chodu (no, SATA2 to zvladaji), PC vam lehne, to same i s dalsi komponentou...jiste je to neprijemne, ale je to vlastnost, za jizdy rusite komunikacni kanal, ktery se nemel jak uzavrit, nestihnul to, nebyl k tomu vyzvan, takze pokud na to neni aplikace pripravena, je to vice mene smula....

mozna by pomohla asociace nejake tlacitka pro zavreni aktualni aplikace, samozrejme, pokud to pro navigace nebude znamenat ztratu aktualnich dat..v takovem pripade asi vazne nezustane nic jine, nez ukoncit navigace pred tim, nez PDA vypnete...
tortoise (546)|17.6.2005 14:02
[QUOTE="hybo"]vite, ono je to asi tak, jako kdyz se pokusite odpojit pevny disk za chodu (no, SATA2 to zvladaji), PC vam lehne, to same i s dalsi komponentou...jiste je to neprijemne, ale je to vlastnost, za jizdy rusite komunikacni kanal, ktery se nemel jak uzavrit, nestihnul to, nebyl k tomu vyzvan, takze pokud na to neni aplikace pripravena, je to vice mene smula....[/QUOTE]

Nechci se hadat, ale kdyz behem hovoru vyndam z mobilu baterky, taky kvuli tomu nelehne GSM sit. Kdyz behem synchronizace vyndam Ipaq z kolibky, selze synchronizace, ale ani PPC, ani Widle nespadnou. Neni duvod, proc by to melo padat, na urovni OS to musi byt vyresene a neni mozny, aby kvuli tomu vytuhlo cely PDA.
Lada Dekany (130)|17.6.2005 14:39
Kdyz vytuhne cele PDA, je nekde chyba. Urcite. Nemelo by to nastat.Dobre je nainstalovat pouze holy system (bez cestiny, tj. po Hard resetu)a zapnout komunikaci. Vypnu - Zapnu. Pokud nespadne, chyba bude dale. Nainstalovat navigaci. Vypnu - zapnu. Kdyz spadne, budu muset navigaci vypinat (nebo napsat vyrobci at to koriguje). Kdyz ne, timto zpusobem najit aplikaci, ktera zpusobuje tuhnuti.
vichr_ce4you (47)|19.6.2005 01:03
Zda se mi, ze to je kombinace toho, jak je program odolny, a nekvality OS.
Prisel mi Navigon 5 a zda se, ze ma tohle o hodne lepe osetreno. Neni nutno GPS sparovavat, sam si ji najde, dokonce prezil i nektere vypnuti a zapnuti obou (GPS i PDA). Pak ale nastoupi skvely HP, kamos Microsoftu - nekdy to zahlasi nedostatek pameti pro driver a doporuci reset. Tak snad nove kapesni Windows tenhle problem odstrani a spolu s odladenym Navigonem 5 ci podobnou potvurkou to konecne zacne fungovat dobre.
qf (3)|19.6.2005 18:32
Já mám HP4700 a navigační program Navigon 5. Vše funguje ok, do doby, než se začnu pohybovat.Mapa se v PDA nepohybuje, vše se rozmaže a je nečitelné.Nevím jak tento problém vyřešit.Budu vděčný za každou radu.Díky.
vichr_ce4you (47)|18.9.2005 22:01
Tak jsem mozna objevil Ameriku, ale mam radost:
Zkousel jsem TomTom, byl znacne nestabilni. Kdyz jsem ho prehral do hlavni pameti (vim, to je doporucovany postup), tak se nejen prestane kousat, ale dokonce to preziva i vypnuti a zapnuti; bluetooth GPS funguje dal! To jsou veci :-)
libor_m (1026)|18.9.2005 22:21
Mně se taky nekouše a to ho mám na kartě (viz můj příspěvek zde).