Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync 4 zvládne COM porty až do čísla 20. Konečně!!!

Pavel Koza (4761)|2.6.2005 15:58
Jedním z nejproklínanějších omezení synchronizačního programu ActiveSync verze 3.x bylo bezesporu omezení maximálního čísla sériového (COM) portu na rovných 10. Především uživatelé s Bluetooh moduly často propadali beznaději, když jim ovládací software vytrvale přiděloval číslo 11 či dokonce vyšší a oni proto byli odkázáni pouze na synchronizační kabel.

Zdá se ale, že i v Microsoftu občas poslouchají připomínky uživatelů a někdy jim dokonce vyjdou vstříc;) Jak vidíte na obrázku, nový ActiveSync nemá problém ani s portem COM16 a podle nápovědy je novým limitem port číslo 20.

Co k tomu dodat? Hlasujte v anketě;)
00067627_Untitled-2_CVZc.gif
Andilek (173)|2.6.2005 16:41
A nebylo by lepsi mit proste vse udelane tak, aby se neustale neprirazovaly nove a nove com porty a vystacilo se se stavajicimi?
Nejak mi unika nutnost mit po nacapnuti BT klice do PC dalsich 6 com portu a po jeho strceni do jineho USB 6 novych portu a tak dale...
beecher (9270)|2.6.2005 16:55
[QUOTE="Andilek"]Nejak mi unika nutnost mit po nacapnuti BT klice do PC dalsich 6 com portu a po jeho strceni do jineho USB 6 novych portu a tak dale...[/QUOTE] To neni nutnost, to je bohuzel vlastnost... :?
Kazde zarizeni v ramci USB je jednoznacne identifikovano svou "adresou", kterou se trasuje, kam ta komunikace ma jit... Takze dane USB zarizeni pripojene do jednoho portu ma nejakou adresu, po prendani do jineho portu ma tu adresu jinou, protoze se zmenil USB port nebo i USB radic...
Ale je to taky chyba ovladacu BT zarizeni (at uz MS ci WidCommu), ze tohle "stepeni" spravne ohlidat...
Orbb_ce4you (58)|2.6.2005 20:08
No tohle jsem resil taky ale jednoznacne jsem spise hledal pricinu zvysovani cisla portu COM ... A tady je reseni:
Spustit CMD
set DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1
pak zadat
devmgmt.msc
A nechat ve spravci zarizeni zobrazit skryte ...


Dekuji vsem :-)) snad pomuze i jinym ...
mistm (477)|2.6.2005 22:20
to cislo portu se da zmenit ve spravci zarizeni. Ale sem rad, ze to novej AS konecne umi. Mimochodem, kdyz jsem o tom nevedel, tak jsem docela dlouho zkoumal proc to nejde ;)
Pavel Koza (4761)|3.6.2005 07:53
Jasne, ze se to nakonec da rozchodit, ale laborovani v Device Manageru mi fakt neprijde jako user friendly operace... Pro vetsinu uzivatelu je vrcholem umeni nainstalovat z CDcka ovladac toho BT - kdyz to pak hned nezacne fungovat, jsou z toho zoufali...
Honbri (36)|7.6.2005 19:10
Také jsem se před pár dny opakovaně trápil s instalací bluetooth pro synchronizaci a dohadoval se asi s 15 COM porty na PC. Pak jsem si ověřil, že téměř všechny pocházejí z předchozích neúspěšných pokusů o instalaci a až na 2 jsem je všechny zrušil. No a po restartu bylo čisto a instalace BT byla do portu 4 a 5 (příchozí a oschozí). Takže pro běžného uživatele, který se nepřipojuje na spoustách cizích zařízení, není asi tolik portů potřebných.
mmambo (118)|8.6.2005 09:36
Kde by se dal AS 4.0 stáhnout, asi jsem se špatně koukal na stránky MS, ale nenašel jsem tam odkaz ani na Beta verzi. Dík za odpověď.
Pavel Koza (4761)|8.6.2005 11:27
ActiveSync 4.0 je tady. Je tak schovane proto, ze neni urceno pro verejnost, ale pro vyvojare... Takze az neco nebude fungovat, nenadavejte MS;)
mmambo (118)|8.6.2005 11:35
Díky :-) nebudu nadávat.
mmambo (118)|8.6.2005 12:17
Tak jsem tu čtyřku nainstaloval. Parááááda. Jak jsem spustil synchronizaci na PDA, hned se PC a PDA spárovala a už to jedééé. A zatím žádný problém :-) .

P.S. Zajímavé ale je, že z PC se automaticky PDA nenašlo.
Erikt68i (266)|8.6.2005 14:18
Dotaz: Ve starší verzi AS3.8 je volba v nastavení "Umožnit síti a službě vzdáleného přístupu serverové připojení k tomuto počítači" a tuto volbu používám k práci mezi PDA a PC a Internetem, tiskárnou a pod. V Beta verzi AS4.0 však tato volba chyběla a znemožňovala tím synchronizaci PDA a PC "přes síť" WiFi. Navíc po odinstalaci po....rvila XP se SP2 a opětná instalace AS3.8 již nezabrala a musel jsem přeinstalovat XP :evil: :evil: :evil: což jak sami uznáte nebylo moc příjemné. Nyní, když se ze všech stran ozývá chvála na tuto novou verzi, tak chci vědět, zda má tuto volbu AS k dispozici a zda jde již regulérně odinstalovat - nechci osud pokoušet dvakrát po sobě! Děkuji.
beecher (9270)|8.6.2005 15:38
AS4.0 nemoznuje synchronizovat pres sit s PC, pouze proti Exchange serveru. Ale to uz se tady probiralo... ;)
Erikt68i (266)|8.6.2005 22:32
Díky za radu a za "postrčení" správným směrem. Nějak jsem přehlédl, že v tématu věnovaném připojení přes WiFi je i dokonce tučně popsáno omezení pro AS4.0 :oops: Takže raději zůstanu u AS3.8.

A co odinstalace AS4.0 ? Už to někdo zkoušel na XP+SP2?
strojvudce (390)|25.6.2005 11:59
Přestala mi fungovat synchronizace pošty. Zmizel účet v PDAčku a v ActiveSyncu v OPTIONS u Doručená pošta není okénko na zaškrtnutí. Co s tím?