Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 8 z 11 PrvníPrvní ... 678910 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 106 až 120 z 156

Téma: Garmin navigace

Nováček
    Registrace
    May 2007

Děkuji za opdověď. Na seznamu Garminu podporovaných PDA pro Mobile XT https://buy.garmin.com/gmbg/start.faces
    iPaq rx5940 přímo uveděn není, napsal jsem mail Garminu, ale po předchozích zkušenostech neočekávám že by odpověděli.

Je mi jasné že pro Mobile XT si musím koupit externí GPS od Garminu, nebude externí GPS od GArminu v konfliktu s interním iPaqu?

Podle recenzí a zkušeností uživatelů se mi rx5940 zdá být spolehlivejším než FS LOOX N560 nebo Mio 550.

Jenom mě trápí, že k rx5940 nevidím žádnou možnost si přikoupit RDS-TMC přijímač. Docela cestuji po Evropě, takže bych to využil.

Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Logman: Mohl bys m prosím říct, podle jakého klíče nebo jakou aplikací jsi skládal ten hlasový výstup? Rád bych se v tom trochu porochal a vykoukal jsem z toho, že jsou to WAVy slepené dohromady a na začátku fajlu je nějaká tabulka deskriptorů odkazující na jednotlivé WAVy v souboru. Ale dělat to komplet ručně by byl asi dost vopruz. Poradíš?

Dále bych si rád upravil nebo udělal jeden kurzor do svého Nuvi 350. Pro přesnou navigaci v terénu jsou autíčka nebo 3D šipky naprd. Ty šipky totiž neukazujou hrotem na pozici, ale středem. Lepší by byl nějaký záměrný kříž nebo něco podobného. Ale tady nevím jak na ten soubor .srf

Díky

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Tak mám takovou ani ne zrovna humornou historku o místním zastoupení Picodasu... kromě tedy toho, že mají neskutečné marže na výrobky (skoro od 30% výš), tak se opravdu podle toho ani nechovají. Jak jsem tu někdy předesílal, byl jsem celý natěšený na Garmin Mobile 10, tedy ten nový BT modul a jen co byl v prodeji, tak jsem jí koupil (byl jsem snad dokonce první oficiální v ČR ;o) ). Ale abych to uvedl: Picodas jí měl na skladě někdy od začátku května, ale prodávat jí nemohl, poněvadž nebyl český manuál. I když jsem jim řekl, že jim klidně podepíšu papír, že český manuál nechci, tak jí nechtěli prodat a to ani kamarádovi, přes jehož obchod jsem jí chtěl koupit. Ale prý ho budou mít do 14 dnů, říkali. Místo 14 dnů to byl necelý měsíc, nicméně jen co jsem jí dostal, tak jsem jí hned natěšeně rozbalil a zkoušel takové blbosti jako připojení k telefonu atp. a když jsem dorazil domů, tak že nainstaluji mapy atd. Ovšem čekalo mne zajímavé překvapení - krabička s přelepkou od Picodasu, na které se píše, že balení obsahuje CZ Mapy a manuál ani jedno z uvedeného neobsahovala. Takže jsem volal do Picodasu, co že s tím.. asi na podvanácté jsem se tam někomu dovolal a od něj jsem se dozvěděl, že to tam být musí a pokud to tam není, tak se to ztratilo na cestě od nich k mému dodavateli a že oni s tím nic nemůžou udělat. To mě krapítek naštvali, takže jsem volal onomu kamarádovi a ten tedy přístroj ihned reklamoval. Poté jsem se také od něj dozvěděl, že už nejsem sám, komu chybí ony mapy, ale taky, že Picodas se k reklamaci vůbec nevyjádřil (a vyjádřit nehodlá). A takto se Picodas nevyjadřoval (pokud se jim dařilo dovolat, na e-maily nereagovali vůbec) celých 30 dnů. Až tedy dnes po 30 dnech a 20 minutovém hovoru z nich kamarád ty mapy dostal. Kdybych nebyl bohužel přesvědčený o tom, že ty Garminí GPSky a mapy jsou asi nejlepší (taková průjezdní mapa světa ke každé GPS se moc nevidí, akorát je fakt, že s hledáním míst v Garmin XT moc spokojený nejsem), tak už si tu od Picodasu v životě nic nekoupím....

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

To je škoda, že to takto v Picodasu občas chodí. - Já jsem s nimi (již během mnoha let) měl zatím pouze dobré zkušenosti.
    Mám jeden dotaz na první majitele nového GPS modulu, o kterém uvažuji jako o nástupci mé stařičké GPS 10-ky. - Daří se vám tento modul provozovat i se zcela jinými navigacemi (např. TT, Smartmaps, iGO, ...) nebo-li: je tento modul již opravdu plně kompatibilní s NMEA protokolem a lze jej tak provozovat i mimo Mobile XT? - Občas jsem totiž na zahraničních diskuzních fórech narazil na příspěvky, dle nichž není modul stoprocentně kompatibilní a uživatelé jsou tak opět pouze odkázáni na jediný navigační software...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Mam GPS 10x, bezalo to pod IGO na 100%, mobile XT pod symbianom a WM taktiez bez problemov.. u mobile xt mi vadi, ze nemozem navigovat podla vybraneho bodu na mape. Musim poznat adresu. MobileXT je stale BETA, tak to nemozme este povazovat za final produkt..

Nasrot: Tak ja som to kupil bez manualu, bez CD (www.navigacia.sk). V bielej kartonovej krabicke, bez potisku, akoby to bol OEM produkt. Mapu som dokupoval samostatne, 10x uz mam 2 mesiace. Najviac ma tesi fakt, ze bateria je uplne totozna so seriou NOKIA 3100 a pod., ako tvarovo tak aj voltaz, zrejme ju u garminu prelepuju

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Citace Původně odesláno od LiborH
    Logman: Mohl bys m prosím říct, podle jakého klíče nebo jakou aplikací jsi skládal ten hlasový výstup?...
    Tady to je všechno popsaný.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Tak jsem sesmolil aplikaci v Excelu, která umožňuje správu waypointů pro Garminí GPS (ne POI). Umí to načíst GPX soubor, porovnat stávající body s importovanými a exportovat zpět do GPX souboru + další věci. Zatím je to ve verzi Beta, protože je tam habakuk kódu a možná mi sem tam něco ulítlo. Je to potřeba pořádně otestovat. Více zde.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Logman
    Logman: Mohl bys m prosím říct, podle jakého klíče nebo jakou aplikací jsi skládal ten hlasový výstup?...
    Tady to je všechno popsaný.
    Díky, zkusím si pohrát.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Ukuchtil jsem skript, kterej zpracuje gpx soubor s radarama z poi.cz do kategorií tak, jak vždycky servíroval bloodik na radary.opevneni.cz. Pro každej typ radaru jiný zvuk a jiná sada ikon. Pokud bude mít někdo zájem může si ho stáhnout tady.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

bych si rád upravil nebo udělal jeden kurzor do svého Nuvi 350. ... Ale tady nevím jak na ten soubor .srf...
    Sorry, na tohle jsem úplně zapomněl a až teď jsem si opět všiml, tak jsem to okomentoval tady. Když se do toho pustíš, rád bych viděl tvůj výsledek.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Logman
    bych si rád upravil nebo udělal jeden kurzor do svého Nuvi 350. ... Ale tady nevím jak na ten soubor .srf...
    Sorry, na tohle jsem úplně zapomněl a až teď jsem si opět všiml, tak jsem to okomentoval tady. Když se do toho pustíš, rád bych viděl tvůj výsledek.
    Ten postup jsem už tenkrát našel taky. Vše se povedlo celkem podle mých představ, ale nějak jsem nezvládl to průhledné pozadí. Většinou to vypadá OK, ale třeba na zeleném lese v TOPOCzech je to pozadí modrý (

Dělal jsem s tím dost pokusů, ale prostě jsem se nechyt. Tak jsem to nechal zatím vyhnít...

Tu šipku jsem potřeboval na dohledávání keší, protože můj NUVI350 na to moc ideální není a tímhle způsobem vidím zkrz kurzor a zároveň směr. Takže idea je dobrá, ale ta průhlednost je špatně.
    Připojené soubory Připojené soubory

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Velmi pěkné! Něco takového jsem měl taky na mysli, jen o dost menší, aby to moc nepřekáželo. Všechny ikony od Garmina jsou příliš velké. Ale pro cache, rozumím té velikosti co jsi vyrobil.

Zatím jsem s tvou šipkou neměl žádnej problém. I na zeleném pozadí to ukazuje dobře. Kdy se ti to zobrazuje špatně (3D, 2D pohled) a v jakém detailu?

Jinak, pokud máš probémy s transparentním pozadím, zkus snížit barevnou hloubku na 16 bitů. Nebo zkus jiný editor. Já používám Fireworks a tím jsem žádné problémy u alfa transparency neměl.

Ta tvá ikona ve 2D pohledu se mi fakt líbí! Někdy si taky na tohle budu muset udělal čas a nějakou vyčarovat. Stačilo by klasickou šipku zmenšit na třetinu nebo ji vykreslovat pouze po obvodu s transparentním obsahem (+ tečka/křížek uprostřed). Snad někdy...

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Je to první pokus a samozřejmě má své nedostatky - třeba to že nevidím skrz - ta idea s kruhem a šipkou a průhledným vnitřkem a tečkou je fakt lepší. Ještě se tím budu zabývat - v Corelech to není tak komplikovaný. Co se týče velikosti - no, když to bude menší, tak to zase bude odfláknutě vykreslený. Je to otázka pokusu. 3D pohled je pro tuhle variantu dost nesmysl, možná tam fláknu nějaké originální auto, abych nemusel přepínat kurzor, když jedu autem a když hledám keš.

Jinak ten problém s průhledností mám v 2D i 3D a v libovolném měřítku. Až budu doma, tak zkusím sejmout obrazovku a hodit to sem.

Dělal jsem to samozřejmě ve Fireworksech, ale asi jsem nepochopil tu logiku.
    Ostatně se můžeme domluvit a já poupravím vstupní obrázek a ty mi to můžeš zkusit zprůhlednit - uvidíme co z toho vypadne. třeba budeme úspěšní..

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

OK

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Zdravím a bohužel přicházím se zásadním problémem: konečně jsem po cca 2,5 měsících od nekomunikujícího Picodasu vydoloval českou mapu, kterou mi nedodali s GPSkou Mobile 10. Nicméně pořád jsem na tom vlastně stejně, protože mi ta mapa nefunguje a netuším proč.. ( Tak kdyby někdo věděl co s tím, uvítám každou radu. Tedy konkrétně:
    - mapy mám odemčené, vražené na SD kartu, XTéčko je vidí, najde, ukazuje atd., nicméně pokud dám hledat např. město, tak mi to v ČR najde tak 20 měst a tím končí (třeba Prahu ani Brno nezná vůbec, Potůčky u KV detailně ;o) ). Dneska to vypadalo, že to bylo tím, že jsem pro instalaci map na SD kartu použil nový SW MapInstall, který je dodáván k CN9 EU NT, ale nebylo - když mapy naloaduju z MapSource, tak to funguje stejně blbě. Co je ale zajímavé, že když si na tu kartu nechám nahrát jen malé okolí ČR nebo jenom tu TOPO 1.20, tak to najde v ČR všechno...
    - jen ještě pro upřesnění - mapy nahrávám tak, že vyberu celou Evropu a odeberu ČR a místo ní vyberu mapy z TOPO 1.20

Ví někdo co s tím (Picodas zatím neví, po návštěvě (telefony jako vždy neberou) mi poradili, ať to nahrávám přes MapSource.. ;o) )? Abych řekl pravdu testování která z x volitelných mapových oblastí ten problém zapříčiňuje je poměrně časově náročná záležitost (1,37GB soubor tvoří skoro 40 minut...) a už mě to nějak nebaví ;o)

Strana 8 z 11 PrvníPrvní ... 678910 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Garmin Asus M-10 Změna jazyka navigace a znovuinstalace PDF prohlížeče
    Od Vidloch v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 11:44
  2. Garmin-Asus nüvifone M10 - Pěší portrait navigace do města
    Od nefrit_ce4you v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 01-03-2011, 17:18
  3. Garmin-Asus nüvifone M10 – Přizpůsobení integrované Garmin navigace.
    Od nefrit_ce4you v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-02-2011, 23:02
  4. Recenze navigace Garmin GPS 10 Deluxe
    Od basic_ce4you v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 15-11-2006, 20:54
  5. Garmin 10 Deluxe: navigace pro fajnšmekry [mobilmania.cz]
    Od Zdenek Malinsky v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-09-2006, 12:24