Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qmail3 - emailový klient na pocketpc

psaf (81)|1.6.2005 22:43
Velmi povedený e-mailový klient na pocketpc.
Download
beecher (9270)|1.6.2005 23:34
Pocket Outlooku, papa! :D

Diky za info. ;)
Zdenek Malinsky (9781)|2.6.2005 00:14
http://www.palmserver.cz/clanek.php3?show=2735 tady už o tom psal včera ráno Palmserver. Novější verze bety je ke stažení tady. Jen si nejsem jistý, kterou verzi stáhnout. Richarde poraď.
beecher (9270)|2.6.2005 01:11
A ty si myslis, ze ja tem rozsypanym cajovym listkum rozumim? ;)

Ale snad to ma byt takto:
1. Pokud chcete pouzivat SSL komunikaci s SMTP nebo POP3 server, tak musite do PDA nainstalovat tuto SSL knihovnu (ARM procesory)
2. A pak jsou tady dve moznosti:
a) Stabilni verze (aktualni 2.9.14):
- pro PocketPC 2002
- pro Windows Mobile 2003
- pro Windows Mobile 2003 SE
b) Vyvojova verze (tzv. Nocni sestaveni):
- pro Pocket PC 2002
- pro Windows Mobile 2003
- pro Windows Mobile 2003 SE

No, a ted se vsichni modleme, ze jsem to pochopil dobre... :D
TheMelin (1642)|2.6.2005 07:42
Ahoj.Prosímtě kam mám nakopírovat ty dvě dll knihovny pro SSL a POP3?
beecher (9270)|2.6.2005 10:35
Zkuste:
1. \windows
2. Do adresare, kam se nainstaluje QMail3

Neco z toho proste musi zafungovat... ;)
TheMelin (1642)|2.6.2005 18:03
4 beecher: Prosím potřeboval bych poradit jak nastavit tento mailový klient, aby mi stahoval zprávy třeba po 30 minutách. Nějak se mi to stále nedaří :(
A jde někde zapnout notifikace nových zpráv? Myslím tu bublinu v horní liště.

Děkuji
beecher (9270)|2.6.2005 18:06
[QUOTE="TheMelin"]4 beecher: Prosím potřeboval bych poradit jak nastavit tento mailový klient, aby mi stahoval zprávy třeba po 30 minutách. Nějak se mi to stále nedaří :(
A jde někde zapnout notifikace nových zpráv? Myslím tu bublinu v horní liště.[/QUOTE] Jezis!!! Vzdyt ja to jeste ani nenainstaloval...
Ale podivam se na to...
psaf (81)|2.6.2005 20:00
Mám to nainstalováno a užto testuju.
Nepodařilo se mi jej však přesvědčit, aby mi stahoval pouze hlavičky e-mailů.
Našel jsem tam filtry, které by se o to měli starat, ale nefungují.
TheMelin (1642)|2.6.2005 20:16
Ono se to instaluje? Já to stáhl z odkazu co si uvedl a stačí rozbalit do PDA a tuknout na spoušťák a jede to.
yasmeene2 (794)|2.6.2005 20:17
umí psát esemesky? A webis?
beecher (9270)|2.6.2005 21:50
[QUOTE="yasmeene2"]umí psát esemesky? A webis?[/QUOTE] Neumi to psat SMSky, je to emailovy klient...

A co s WebISem?
yasmeene2 (794)|3.6.2005 14:19
[QUOTE="beecher"] Neumi to psat SMSky, je to emailovy klient...

A co s WebISem?[/QUOTE]

Jo dobrý už si mi odpověděl - chtěl jsem vědět jestli webis je neumí (esemesky), ale je to emailovy klient, viď. :) Tak nic, moc se mi líbí mít v jednom programu jak email tak sms tak mms.
bobo.4150.sk (176)|4.6.2005 18:54
Neexistuje na QMail náhodou niekde príručka? Google ma poslal do ...
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2005 19:48
Není to ono?
Dost informací je na stránkách výrobce a ve spodní části jsou odkazy na další stránky, pokud tento cizí jazyk nevyhovuje.
Tady je také něco.
TheMelin (1642)|5.6.2005 19:53
Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně registrů, kde a co změnit abych měl jako defaultní mailový klient Qmail, místo standardního inboxu.Nejsem moc zběhlý registrech.
děkuji
bobo.4150.sk (176)|6.6.2005 09:44
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Není to ono?
Dost informací je na stránkách výrobce a ve spodní části jsou odkazy na další stránky, pokud tento cizí jazyk nevyhovuje.
Tady je také něco.[/QUOTE]
:yes: Ď.
Vynikajúci preklad ("At the time of the first starting because the dialogue which asks the mail folder opens") :D
Pavel Koza (4761)|7.6.2005 09:18
[QUOTE="TheMelin"]Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně registrů, kde a co změnit abych měl jako defaultní mailový klient Qmail, místo standardního inboxu.Nejsem moc zběhlý registrech.[/QUOTE]

Co si pod tim defaultnim predstavujes?
TheMelin (1642)|7.6.2005 16:35
Třeba v nastavení WebIS mail je Set as Default.Tak to mám na mysli u Qmail.Aby když v nějaké aplikaci spustím nějakou činnistí mailový klient aby se spustil Qmail ;)
beecher (9270)|7.6.2005 17:25
[QUOTE="TheMelin"]Třeba v nastavení WebIS mail je Set as Default.Tak to mám na mysli u Qmail.Aby když v nějaké aplikaci spustím nějakou činnistí mailový klient aby se spustil Qmail ;) [/QUOTE] Tak si exportni cele registry, pak nastav WebIS Mail jako default, exportni znova registry, stahni ty dva soubory do PC a pak porovnej, co se zmenilo... ;)
cyrilsvet (56)|8.6.2005 09:03
V jednom z uvedenych navodu zde ve foru je uvedeno toto:

If you want QMail to invoke automatically every time you tap a 'mailto:' link in Pocket IE, you should change some things in registry (as you may guess!)

\HKCR\mailto\Shell\Open\Command - rename Default to Default_old. Create new string value Default, then set it to "\full path\to the program\QMail\q3u.exe" -s "%1" (do not forget quotation marks!)

Use the next tweak if you do not want Inbox to start in the background every time you put your device in the cradle for syncing.

\HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shell\Event\Dock\Inbox - rename command to command_old.


Tak zkus treba tento postup, mohlo by to fungovat.
TheMelin (1642)|22.6.2005 22:55
Ahoj.Mám problém.Z ničeho nic mi v q3mailu zmizel účet,který jsem tam měl nastavený a s ním i všechny maily.Nový účet nejde vytvořit a píše to"error occured while creating an account" :-( Nevíte kde by mohl být problém?Není tato beta verze nějak časově omezena?
Složka s mailama mi zůstala.Nešlo by někde v nastavení ukázat programu,kde tu složku mám a on si z ní vytáhl data?
TheMelin (1642)|23.6.2005 16:28
No nepřišel jsem na to jak to obnovit.Má teorie je, že se mi nějak zbortila struktura v adresáři s maily a program nedokázal z uvedeného adresáře číst.Smazal jsem tedy adresář a vše jede.A mimo jiné jsem přišel na novou verzi 2.9.15 :)

a) Stabilni verze (aktualni 2.9.15):
- pro PocketPC 2002
- pro Windows Mobile 2003
- pro Windows Mobile 2003 SE
b) Vyvojova verze (tzv. Nocni sestaveni):
- pro Pocket PC 2002
- pro Windows Mobile 2003
- pro Windows Mobile 2003 SE
ioio_ce4you (16)|24.6.2005 14:00
Ahojte. Mam iPAQ 4700 a QMail3 mi nejde ani spustit. Pri prvom spusteni sa ma spytalo na adresar pre maily. Po zadani mi stuhol cely iPAQ. Skusal som ten adresar dat aj do Main Memory aj do iPAQ File Store aj na SD kartu a stale to iste. Po restarte zase hodi ortazku ze: This mail folder is locket by "Unknown". Would you like to continue? Ak dam ze xcem pokracovat nic sa nespusti a nie je ani medzi beziacimi procesmi. Ma niekto podobny problem?
ioio_ce4you (16)|1.7.2005 11:08
no tak som to skusal nainstalovat aj na cistu masinu po HR (pripominam iPAQ 4700 :) ) a stale to iste. Robim nieco zle, alebo je to vseobecny problem 4700viek? Kde treba dat vytvorit ten adresar pre maily?
beecher (9270)|1.7.2005 11:20
Ted nad tim laboruji...

Co jsem zatim vypozoroval, tak kdyz jsem QMail3 dal do \Program Files\QMail3 a pod timto adresarem jeste vytvoril slozku mail, program spustil a zadal jako cestu k mailum \Program Files\QMail3\mail, tak to nabehlo a chodilo...

Mam podezreni, ze QMail ma nejak natvrdo cesty k nekterym souborum/knihovnam a tudiz se nechce z jinych mist moc spoustet...

Kdyz se to to vypise "This folder is locked by Uknown", smazte obsah toho adresare a mel by najet znova (akorat bez dat)...
cyrilsvet (56)|1.7.2005 14:16
[QUOTE="beecher"]Ted nad tim laboruji...

Kdyz se to to vypise "This folder is locked by Uknown", smazte obsah toho adresare a mel by najet znova (akorat bez dat)...[/QUOTE]

Stalo se mi to uz jednou taky, ale nebylo potreba mazat obsah adresre, ale byl tam pokud si dobre pamatuji nejaky soubor s priponou .lck, ktery stacilo smazat a bylo to. QMail si zrejme takto zavira adresar a kdyz dojde treba k padu programu, tak se ten soubor nesmaze a jevi se to jako zavrene.
beecher (9270)|1.7.2005 14:25
Mne tohle nefungirovalo... :)

Ale je to beta 2.9.15 (jak chapu, to cislovani ZIP souboru), takze chybicky se odladi... Jenze k tomu neni zadny aspon EN forum, kde by autor fungoval, aby mu clovek mohl reportovat chyby... Ten jejich rozsypany caj vazne neumim...
TheMelin (1642)|1.7.2005 16:22
Nevím, zda jste si toho též všimli,ale při spuštěném qmailu,nefungují správně některé programy, nebo nenaběhnou.
Například třeba mám v Pocket Breeze aktivován Pocket RSS a ten nenajede, nebo Vito Sound Explorer :(
To Beecher: zkousel jsi už zprovoznit nějak RSS v qmailu? Mě se to nedaří.
TheMelin (1642)|6.7.2005 13:42
Už jste někdo zkoušel označit a zkopírovat část textu v mailu? Je to o silné nervy. Když začnu označovat text, začne mail lítat nahoru a dolu a za boha nemohu označit jen dvě slova (dalo by se říci, že je to strašně citlivé). Je to chyba qmailu, nebo se to dá někde nastavit?
lukike (278)|2.12.2005 17:21
Vysla nova verze Qmailu 2.9.19 download
Slavek69 (183)|15.10.2008 20:23
[quote=cyrilsvet]V jednom z uvedenych navodu zde ve foru je uvedeno toto:

If you want QMail to invoke automatically every time you tap a 'mailto:' link in Pocket IE, you should change some things in registry (as you may guess!)

\HKCR\mailto\Shell\Open\Command - rename Default to Default_old. Create new string value Default, then set it to "\full path\to the program\QMail\q3u.exe" -s "%1" (do not forget quotation marks!)

Use the next tweak if you do not want Inbox to start in the background every time you put your device in the cradle for syncing.

\HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shell\Event\Dock\Inbox - rename command to command_old.


Tak zkus treba tento postup, mohlo by to fungovat.[/quote]


Prosím o radu, jak bude vypadat cesta, když mám Qmail v paměti zařízení ve složce Program Files v podsložce Qmail a soubor se jmenuje q3u.exe. Předem děkuji za radu.
Losos_ce4you (1147)|20.9.2009 22:35
Nepodařilo se mi vnutit qmailu server odchozí pošty - O2 , resp. smtp.etmail.cz , je tam nekde nejaky hacek ???
Zdenek Malinsky (9781)|21.9.2009 22:58
Předpokládám, že máš SIM kartu od O2, takže je smtp dobře, ale klidně zkus i smtp svého providera (centrum?).
Koukni na blog Radka Hulána, ten tam o Qmailu asi před 2 roky psal, dokonce s GMailem, atk tam možná najdeš nějakou inspiraci: link 1, link 2.