Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nutný hard reset ...

PavelKa_ce4you (46)|1.6.2005 16:37
Zdravím všechny spokojené uživatele, máte-li chvíli pomozte.
Situace : Používám PDA cca 7 let, začátkem roku jsem přešel z Palmu na Pocket PC, po úvodní nedúvěře jsem přišel tomuto OS na huť. Komunikace s MS Office, rozlišení no a nakonec i určité řešení CRM a PIM bylo a je OK.
Problémů ale je tak i tak dost,za ten jednodušší považuji stále pro mne nejasné nastavení alarmu resp. budíku. Nechápu jak zařízení za cca 15 000 Kč nedokáže to co dokáže mobil z hračkárny. Texy např. to aby byl vypnutý zvuk, ale alarm pracoval normálně. ale to není záležitost kterou bych nedokázal omluvit.
Horší je to co se mi stalo již 3 - 4 x :
Nejdříve jsem neznal důvod, dejme tomu že jsem dva dny nebo ale i jen půlden nepoužíval LOOXe a při snaze o zapnutí, nic - žádná reakce. V jiné sitaci při několikahodinové pauze se jen rozsvítil do " bílého " spíše šedého podsvícení a dál nešlo nic.
Po jednoduchém resetu se rosvítí delfíni a dál nic ... Nucený Hard reset.
Po dnešní příhodě mám pocit že jde o toto : včera večer jsem si připravil několik schůzek které následují těsně za sebou, od 8:30 další 9.30 ... . LOOX má snahu upozotnit mě na první schůzku, já ale na toto nereaguji, potom přijde alarm na další schůzku a znovu nechávám stroj dejme tomu v tašce. Upozorňuji že není slyšet žádný alarm, jen bliká zelená kontrolka.
V této situaci LOOX " Zamrzá " .
Co s tím ?

Potřebuji PDA hlavně na PIM a OFFICE, nyní mám nového asistenta a pro něho bych rád použil kompatibilní přístroj, o to je sitace složitější, protože po něm nemohu chtít aby si takovouto sitaci řešil každý týden.
Zvažuji i návrat k Palmu nebo přechod na Symbian.

Co doporučíte ?

Díky
Pavel KA ;) null
ipf (2136)|1.6.2005 23:35
Mně známými odborníky na LOOXe jsou Milan Švec a Šeba (ten se ale momentálně někde potápí), takže vydrž, až se tady objeví.
Podle mé zkušenosti zřejmě bude problém v konfliktu s nějakým jiným SW, nejpravděpodobněji s českou lokalizací. Doporučil bych vyzkoušet tebou popisované stavy po HáeR a bez instalace jakéhokoliv SW. Pokud budou problémy přetrvávat, zřejmě bude nutná návštěva servisu.
Také zkus projít diskuze v sekci FS, jestli tam nenarazíš na stejný problém (problémy s budíkem, či jinými upozorňovači jsou poměrně časté a tudíž permanentně někde rozebírány).
Pavel Koza (4761)|2.6.2005 08:53
Pokud jde o budik, tak tam by snad nemel byt problem - na Today obrazovce tapnete na tu cast s hodinami a datem, prepnete na Alarms a nastavite si ktere dny a kdy... Na WM2003SE by to uz melo fungovat celkem spolehlive, i kdyz nekdy na to maji vliv ruzne dalsi aplikace.

Pokud jde o vytuhavani, muze jit jak o HW zavadu, pravdepodobnejsi je ale spatny SW. Nemate nejaky soft nahrany na karte? Specialne nejaky, ktery se spousti po startu ci ktery ma co do cineni s moduly do Today?
PavelKa_ce4you (46)|2.6.2005 18:22
Děkuji zatím za rady,
na kartě něco mám, nemyslím že se ale něco spouští hned po startu, nebo je napojeno na Today. Používám Pocket Informant.
Dávám mému LOOXu ještě šanci, nainstalovaljsem jen minimum aplikací. A budu čekat co se bude dít.
Kdyby někoho něco ještě napadlo napište. Uvidíme za týden.

Pavel Ka.:yes: