Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Softeq DURATEQ 3100 - odolné Pocket PC pro běžného uživatele

Pavel Koza (4761)|1.6.2005 14:49
http://www.durateq.com/

Pokud chce uživatel zařízení, které vydrží i hrubé zacházení a obtížné pracovní podmínky, má na výběr více méně pouze dva extrémy - buď si koupí něco jako TDS Recon 400, tedy zařízení doslova a dopísmene připravené na válku, ovšem za hromadu peněz, a nebo si koupí klasické Pocket PC s nějakým odolným obalem a bude doufat, že se mu nepříjemnosti co nejdéle vyhnou.

Společnost Softeq se rozhodla tuto mezírku na trhu vyplnit svým zařízením nazvaným Durateq 3100. Toto zařízení bylo navrženo v úzké spolupráci s firmou Hewlett-Packard, takže část komponent je s iPAQy od HP úplně stejná (tipoval bych to na iPAQ řady rx3700), ovšem pozor - nejde jen o iPAQ obalený gumou, ale kompletně předělané zařízení s komponentami z iPAQu. Jinak by ale mělo jít o zařízení, které si z obou kategorií bere to lepší. Z klasických Pocket PC velikost, hmotnost a rozumnou cenu, z kategorie druhé pak právě zvýšenou odolnost proti prachy, vodě a fyzickému násilí.

Po technické stránce nejde o žádný zázrak, ale o to jde v případě odolných zařízení vždy až ve druhé řadě. Zařízení bude běžet se systémem Windows Mobile 2003 Second edition. Procesorem bude Samsung S3C 2440 taktovaný na 300 nebo volitelně 400MHz, k dispozici bude 56 nebo 152MB paměti včetně iPAQ Store a hned trojice bezdrátových komunikačních modulů (WLAN 802.11b, Bluetooth 1.1 a IrDA). V neposlední řadě v zařízení najdeme SDIO slot, pozici pro rozšíření zařízení nějakým speciálním modulem a vibrační motorek pro upozornění uživatele na nějakou akci / problém.

Ostatní vlastnosti jsou již celkem běžné, 3,5" QVGA displej schopný zobrazit 65 tisíc barev, integrovaný mikrofon, reproduktor a 3,5mm konektor na sluchátka, vyměnitelná 1440 mAh Lithium-Ion baterie.

Pokud se budeme bavit o fyzických parametrech zařízení, jeho rozměry jsou 121 x 76 x 19 milimetrů a hmotnost 147 gramů, na odolné zařízení vynikající výsledek. Jeho konstrukce je odolná proti pádům, prachu a vodě. Pokud bude v září, až se podle předpokladů začn prodávat, cena kolem 900 amerických dolarů, může jít o velmi zajímavé rešení pro méně bezpečné prostředí.
00067368_durateq.3100_6OTW.jpg
Loox-man (9)|1.6.2005 15:28
Hezké... ještě kolik to bude stát :sarcastic: :$:
hybo (3107)|1.6.2005 15:30
no prece kolem 900:$: , ze jo, krom toho, nevim, kdo presne potrebuje pro osobni uziti neco takove ;)
Loox-man (9)|1.6.2005 15:41
Já jsem si toho nevšiml, přečetl jsem si technické info a dál už jsem nedošel:D.
Stejně to nechci, má to QVGA displej.Loox zatím stačí:D .