Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová verze Sunnysoft InterWrite 8.6 Pro

Pavel Koza (4761)|1.6.2005 12:28
http://www.sunnysoft.cz/clanek.php?clanekid=4

Sunnysoft s. r. o. uvádí novou verzi lokalizace. Aplikace přináší vylepšené rozložení kláves. Součástí lokalizace je univerzální ovladač pro externí klávesnice. Uživatel má nyní možnost zvolit si v průběhu instalace mezi velkou a malou lokalizací. Nová verze 8.6 plně podporuje VGA rozlišení. Uživatelé využívající rozvržení obrazovky "na šírku" uvítají také rozšíření standardní klávesnice o numerickou část. Využijte nové funkce: CoverKey, RunCalc a NumPadExtra.

Co je nového ve verzi 8.6?

  • vylepšeno rozložení kláves
  • možnost přepínání na numerickou klávesnici
  • podpora VGA rozlišení
  • implementován univerzální ovladač pro externí klávesnice
  • funkce NumPadExtra - automatické rozšíření klávesnice o numerickou část v režimu displeje "na šířku"
  • funkce CoverKey - skrytí softwarové klávesnice pomoci CTRL+SHIFT na externí klávesnici
  • funkce RunCalc - rychlé spuštění systémové kalkulačky stiskem tlačítka
  • možnost volby typu instalace (mala/velká lokalizace)
  • optimalizace lokalizace ovládacích panelů
  • textové korektury

Upgrade z verze 8.5 je zdarma a registrační název v PDA, stejně tak i registrační klíč, zůstavají stejné - není třeba žádat o nové! Upgrade z verzí 8.3 a nižší je zpoplatněn. Zakoupit upgrade je možné zde.
00067315_screen2_ksT0.gif
dort (1212)|1.6.2005 12:47
proč mám pocit, že tuhle klávesnici vídám den co den už pár let na svém PDA :no:
Crusader_ce4you (624)|1.6.2005 12:58
[QUOTE="dort"]proč mám pocit, že tuhle klávesnici vídám den co den už pár let na svém PDA :no: [/QUOTE]

Nevím, co je na tom špatného, Je to přesně to, so jsme po SS chtěli ( na toto téma zde proběhla nejedna obsáhlá diskuse se SunnySoftem) a oni se to snažili udělat dle našich přání. Takže za mě je to naopak :yes:
dort (1212)|1.6.2005 13:16
OT - asi otázka osobního vkusu a hodnot - takže stále :no: /OT
j-cop (80)|1.6.2005 13:43
Tak jsem nainstaloval - poměrně bez problémů (díky za to). Nicméně - ta podpora realVGA je kde? Nebo jsem úplně blbej? Já žádnou změnu nevidím, tlačidla jsou pořád minipidi :-)

EDIT :: Jsem opravdu úplně blbej, bylo to v paměti, nemohlo se to přepsat, takže odinstalace a nová instalace docela pomohly...
Ivo Pokorný (400)|1.6.2005 14:48
Nainstalovano, funuguje... :yes:

BTW, nevite nekdo jak zvetsis systemovou klavesnici? Ne vzdy pouzivam ceskou. Diky.
fockey (33)|1.6.2005 21:54
Super, konečně funguje HP BT klávka s českou diakritikou!!! Žádný AEK už není zapotřebí.... :D :yes:
beecher (9270)|1.6.2005 21:59
[QUOTE="Ivo Pokorný"]BTW, nevite nekdo jak zvetsis systemovou klavesnici? Ne vzdy pouzivam ceskou. Diky.[/QUOTE] Pokud se nepletu, tak IW ma i US klavesnici, takze staci na ni prepnout (pripadne jeste doinstalovat) a je vystarano... ;)
beecher (9270)|1.6.2005 22:01
[QUOTE="fockey"]Super, konečně funguje HP BT klávka s českou diakritikou!!! Žádný AEK už není zapotřebí.... :D :yes: [/QUOTE] No, ja nevim, ale s LEng Lite mi to funguje uz pul roku... ;)
Neo Jedi (145)|2.6.2005 09:18
Tak jsem to též nainstaloval , klávesnice konečně je použitelná ale nevím proč je odsazená od dolního okraje, kde je normální mezera.
Došlo i k zpřístupnění nabídky Start - nastavení :-).
Chtěl jsem teď použít IE, ale soft. klávesnice nějak nekomunikuje, nelze psát webové adresy :-( .
Kleid (213)|2.6.2005 09:52
Nerozumim co znamen IE nekoumikuje a nelze psat webove adresy.

Prosim zkontrolujte v Start-Nastaveni-System-InterWrite-Hardware, jestli nemate nahodou spustenou proceduru odchytavani scankodu na danou aplikaci. (knihovan iexxx.dll nebo nejak tak).

PS: Na externi klavesnici se vyplati pouzit CTRL+SHIFT a skryt tak SW klavesnici nadobrou (dekuji za dobry napad ctenarum CE4YOU), zobrazeni klavesnice se provede opet pres CTRL+SHIFT na HW klavesnici.
Neo Jedi (145)|2.6.2005 10:08
Díky za radu :-)
Sice tuto knihovnu jsem tam nenašel, ale nepoužívané knihovny a soubory jsem "vyházel" a už to funguje :-).
jumbo_ce4you (162)|2.6.2005 10:15
Instalátor mi hlásí, že nejdřív musím nainstalovat AS, který už mám. :disgusted: Má někdo podobný problém? Nemohl by sem někdo dát cab, prosím? On je to i námět pro SunnySoft, o co vylepšit stránky :D
Kleid (213)|2.6.2005 11:24
Ted testovano na h550 a vse ok, pokud napisete na jaroslav.prchal@sunnysoft.cz , poslu cab obratem.
jumbo_ce4you (162)|2.6.2005 12:12
Přišlo, nainstalováno, děkuji! :) :yes: Nechci vypadat jako potížista, ale přestala mi fungovat přídavná klávesnice :O Mám originál od HP, model G750. Před chvílí (IW Pro 8.5) fungovala, teď s IW Pro 8.6 (při instalaci jsem zvolil možnost "malé" lokalizace) ne-e.

EDIT: Tak funguje spouštění aplikací přes klávesové zkratky (Fn + klávesa), ale psaní ne.

EDIT 2: V menu Start pod položkou Settings se otevře prázdné okno, v okně Programs jsou sice položky všechny, ale po kliknutí jde cihlu znovu zprovoznit jen vyndáním baterky :evil:

EDIT do třetice: To všechno lze napravit zapnutím lokalizace systému a lokalizování statických dat, tedy kromě rozchození klávesnice. Ale takové řešení se mi nelíbí :?
Kleid (213)|2.6.2005 12:28
AD2 a 3 - vypnete lokalizaci a smazte vsechny soubry *.mui z adresare windows

Na chybku jsme narazili vsechny BT a INfa chodi, ale stari fordable prestali chodit, nejspis chyba v driveru. Dnes se na to podivame a posleme novou verzi.
ZdenekP (224)|2.6.2005 17:35
Nějak jsem tam nenašel verzi pro MDAc. Je nutné se obrátit na prodejce (AH Mobile)?
Kleid (213)|2.6.2005 17:45
Setup Compact bude na webu pristi tyden.
ZdenekP (224)|2.6.2005 20:44
[QUOTE="Kleid"]Setup Compact bude na webu pristi tyden.[/QUOTE]
OK. Fajn. A nemohla by tato informace na Vašich www stránkách?
Peca_ce4you (45)|3.6.2005 10:56
Zdravím, prosím vás, dá se někde sehnat IWPro 8.6 v CAB archívu? Momentálně nemám přístup k Windowsům...
oltcit (1098)|3.6.2005 11:21
Dve poznámky.
1/ Pri inštalácii treba vypnúť Magic Button/nejde totiž potvrdiť pokračovanie inštalácie,prihováram sa zakomponovať potvrdzovacie tlačítko do dialogového okna a nie na OK tlačítko(vpravo hore)
2/ Dá sa nejak zmeniť font na soft klávesnici,je príšerne veľký,hlavne v portrait režime.

Ináč chválim počin Sunnysoftu,že konečne sa rozhodli neignorovať potreby užívateľov RealVGA režimu. :yes:
jumbo_ce4you (162)|3.6.2005 11:53
[QUOTE="Peca"]Zdravím, prosím vás, dá se někde sehnat IWPro 8.6 v CAB archívu? Momentálně nemám přístup k Windowsům...[/QUOTE]

Včera jsem od Kleida (J. Prchal ze SunnySoftu) dostal po předchozí domluvě cab pro h5550 - ten ti bude k ničemu. Zkus ho zkontaktovat na [EMAIL=jaroslav.prchal@sunnysoft.cz]e-mail[/EMAIL] nebo přes SZ. Ale prý budou opravovat drivery pro některé starší klávesnice, tak si rozmysli, jestli ještě nepočkáš.
duff2 (32)|3.6.2005 21:05
Nainstaloval jsem InterWrite Pro 8.6Pro, upgrade z verze 8.5. Je to pěkný, ale mám problém, při ťapnutí na back space nebo del začně toto tlačítko pořád samo blikat a na klávesnici již nelze psát. Pomůže jen přepnutí na jinou klávesnici a následně návrat k české klávesnici. Stejně tak to dělá i se slovenskou klávesnicí. Nevíte někdo, čím to může být Díky. Mám Asus 730W
xkovi_ce4you (568)|3.6.2005 21:20
Asi budu vypadat jako uplny hlupak, ale rozhodl sem se procistit sve PDA a tak sem udelal HR a vse zacal instalovat od zacatku..hezky s novym AS 4.0.. nainstaloval sem si i tohle IW 8.6,ale nemuzu to registrovat,v sekci licence nelze doplnit nic :-( Tak se ptam, zda to,co stahnu na jejich strankach je jen upgrade na 8.5,takze nejdriv mam nainstalovat svoji originalni 8.5 a pak tohle,pricemz registrace zustane z me 8.5,nebo je na to jiny postup?:?
shiftik_ce4you (48)|3.6.2005 22:12
Zkoušeli jste někdo tenhle novej upgrade s Pocket Informantem 5.6.1 ve VGA?
xkovi_ce4you (568)|3.6.2005 22:50
Tak jo,uz sem prisel na to,ze staci nejdriv nainstalovat 8.5,odinstalovat a nainstalovat 8.6 a je to ok..njn,nekdo ma delsi vedeni :D
Ale mam problem, CTRL+SHIFT je sice pekne,ale at se snazim jak chci,tak klavesa CTRL je absolutne mrtva :(( Takze si o ni mohu nechat ze sve HW klavesnice jen zdat..a docela chybi takove zkratky jako CTRL+C(V) :sarcastic: Nemel nekdo podobny problem? Pouzivam standardni klavku Genius KB-06XE.
Yankee.106 (231)|4.6.2005 15:37
Nevím kde je problém, ale na mém hx4700 (SP1) ať verze 8.5 tak verze 8.6 (plná lokalizace) po druhém SR VŽDY naprosto zatuhne a mě nezbývá nic jiného než HR. Zkoušel jsem jak CAB, tak nynější EXE instalaci. "Malá instalace" mi chodí fpoho, takže nejspíše zůstanu u ní. Konzultoval jsem to s kolegou, který má LOOXe620, a ani po vyjmutí karet (SD a CF, jak to dělá on) mi to nepomohlo. Vidím to na nějakou blbou rybu :-(
Be@r (42)|4.6.2005 17:04
[QUOTE="j-cop"]Tak jsem nainstaloval - poměrně bez problémů (díky za to). Nicméně - ta podpora realVGA je kde? Nebo jsem úplně blbej? Já žádnou změnu nevidím, tlačidla jsou pořád minipidi :-)

EDIT :: Jsem opravdu úplně blbej, bylo to v paměti, nemohlo se to přepsat, takže odinstalace a nová instalace docela pomohly...[/QUOTE]

Takze nejprve je treba odinstalit verzi 8.5 a teprve pote nainstalit 8.6? Chapu to dobre?
Vasek_ce4you (74)|4.6.2005 17:39
Jasně není to upgrade je to celá nová instalace
xkovi_ce4you (568)|4.6.2005 23:19
Chci se zeptat,existuje i jiny postup pro instalaci 8.6 nez nejdriv nainstalovat a registrovat 8.5,odinstalovat a pak teprv dat 8.6,pricemz prevezme registracni kod z 8.5?Prijde mi to hrozne otravny to delat takhle krkolomne:sarcastic:
Honza69_ce4you (13)|5.6.2005 00:12
S IW 8.6 Pro mám taky problém - nejde potvrdit výběr Malá či Plná lokalizace na PDA. Oltcit píše, že je nutno vypnout Magic Button. Co to je? Vypnul jsem všechna tlačítka na PDA, pokud tím myslí ten křížový ovladač, tak nevím, kde ho vypnout. Enter tlačítko na boku taky nejde.:(( :(( :((
Nevíte někdo, co s tím? Díky za radu.
Pavel Stejskal (155)|5.6.2005 14:20
Magic button je sw, který je možno nainstalovat do Vašeho PDA, jedná se o kategorii task manager. Takže pokud jej nemáte nainstalovaný, tak ho opravdu nenaleznete.;)
GROOVEMAN_ce4you (95)|5.6.2005 15:47
mi to dela to same..co je magig button
je to i SPB pocket plus?
jak to vypnu?
Pavel Stejskal (155)|5.6.2005 16:58
Spb a Magic button jsou dva rozdílné sw, Spb rovněž používám také a při instalaci jsem s ním žádný problém neměl. IW 8.5 jsem vypnul, následoval SR odinstaloval a následně IW 8.6 nainstaloval, registry jsem nečistil. Žádné jiné zásahy jsem neprováděl ani v PDA ani v noťasu a vše OK. U magic buttonu jsem měl víckrát problémy s některým sw, tak ho nepoužívám.
TomK_ce4you (41)|7.6.2005 12:24
Tak jsem nainstaloval a chválím za SW klávesnici, která konečně vypadá, tak jak má. Jen se zdá, že přepínání HW klávesnice z české na US a naopak se opět nekoná. Je tomu tak, nebo jsem jen nenašel ten správný "hmat" ? Používám Loox 720 se Stowawey IR Wireless. Také se mne instalace neptala na to, zda chci plnou, nebo light, ale nainstalovala se plná, tak mne to nepálí.
Kleid (213)|7.6.2005 15:04
Prepinani klavesni je pres ikonku vpravo CS, v combu si vyberete klavesnici, pridavani dalsich klavesnic je pres rozhrani InterWrite
TomK_ce4you (41)|7.6.2005 16:37
[QUOTE="Kleid"]Prepinani klavesni je pres ikonku vpravo CS, v combu si vyberete klavesnici, pridavani dalsich klavesnic je pres rozhrani InterWrite[/QUOTE]
Díky za odpověď, ale ta mne příliš nepotěšila. Často potřebuji psát speciální znaky jako $, &, ^, @ a td. a pokud bych měl neustále "ťapat" stylusem do rohu a přepínat takto, tak z toho za chvíli omdlím. Takže bohužel, stále je pro mne jediným východiskem konkurenční LEng :(
beecher (9270)|7.6.2005 17:22
[QUOTE="TomK"][QUOTE="Kleid"]Prepinani klavesni je pres ikonku vpravo CS, v combu si vyberete klavesnici, pridavani dalsich klavesnic je pres rozhrani InterWrite[/QUOTE]
Díky za odpověď, ale ta mne příliš nepotěšila. Často potřebuji psát speciální znaky jako $, &, ^, @ a td. a pokud bych měl neustále "ťapat" stylusem do rohu a přepínat takto, tak z toho za chvíli omdlím. Takže bohužel, stále je pro mne jediným východiskem konkurenční LEng :( [/QUOTE] Zkuste prepinat mezi EN a CZ klavesnici pomoci CTRL+SHIFT...
GROOVEMAN_ce4you (95)|7.6.2005 20:53
prestoze mam full verzi.. 8.5 , ma registrace neni platna a u sunnysoftu nereaguji!!
co mam delat? za chvli vyprsi demo
TomK_ce4you (41)|9.6.2005 17:51
[QUOTE="beecher]Zkuste prepinat mezi EN a CZ klavesnici pomoci CTRL+SHIFT...[/QUOTE]
To bylo druhé, co jsem zkoušel. První bylo Alt+Shift.
Vasek_ce4you (74)|9.6.2005 18:57
GROOVEMAN: nainstaluj si IW 8.6 co je momentálně na webu je možný že se na půl dne na sunnysoftích stránkách vyskytovala verze co nešla zaregistrovat :(
GROOVEMAN_ce4you (95)|10.6.2005 08:00
[QUOTE="GROOVEMAN"]prestoze mam full verzi.. 8.5 , ma registrace neni platna a u sunnysoftu nereaguji!!
co mam delat? za chvli vyprsi demo
[/QUOTE]

pomuzete mi nekdo? neni tady nekdo od sunnysoftu? proc nereagují???
pisu jim na support@sunnysoft.cz a nic!!
jsem v beznadeji
cozpak si nevazi svych klientu??
na co uvadeji email na pomoc kdyz nemaji snahu ani odepsat??
Zdenek Malinsky (9781)|10.6.2005 08:37
Zkus tady, ale v sekci Sunnysoftu. A nediv se, že neodpovídají na mail - jsou zaplaveni tisíci nasdšených a děkovných E-mailů. Ale jak jsem pochopil z odpovědí pana Prchala na srazu ce4you v Bzenci, tak většina problémů s jejich softy je způsobena špatným používáním, tedy uživateli. :?

PS: A bez češtiny by to nešlo? Ja umím jen "pasivně česky", ale pár angl.slovíček, co potřebuju znám a stačí mi to. Od doby, co jsem přestal InreWrite používat běží PDA svižněji a rapidně se snížil počet SR.
Vasek_ce4you (74)|10.6.2005 09:30
GROOVEMAN: a už si to přeinstaloval?
Striker_ce4you (224)|10.6.2005 09:46
To GROOVEMAN:

Taky jsem se s tim desne trapil, na mejl mi nereagovali tak jsem zkousel a zkousel. Nakonec mi pomohlo, kdyz jsem si udelal CABy z obou verzi (8.5 i 8.6) - das PDA do kolibky, spustis lokalizaci a kdyz ti nabidne okno s vyberem kam to chces v PDA instalovat tak to prerus - a v adresari c:/program files/activeSync/Sunnysoft/sunnysoftInterwrite/ mas funkcni .CAB tohle jsem zopakoval s obemi verzemi, caby jsem prekopiroval na SD kartu, odtud spustil instalaci 8.5, zaregistroval ji (OK) - restartoval - spustil nastaveni Interwritu - zrusil zaskrtnuti vsech policek - restart - odinstaloval verzi 8.5 - restart - pak nainstaloval verzi 8.6 a uz byla registrovana. Uf.

Zkus tenhle postup, byl to muj asi 15 pokus o registraci 8.6 a vsechno ostatni mi hlasilo "selhání registrace"

Jo vsechno jem delal po predchozim HR

:)
Striker_ce4you (224)|10.6.2005 09:55
Jen pro uplnost - naprosto stejny postup - akorat jsem neinstaloval primo .CABy, ale standartni instalace pres stolni komp - mi vzdy na konci hlasil jiz zminovane "Selhání registrace" :disgusted:
Vasek_ce4you (74)|10.6.2005 10:11
řešil sem to se třema 720 a při použítí posledního buildu na webu nemám problém .....
Striker_ce4you (224)|10.6.2005 10:17
Je to mozny duvod proc mi to neslo, stahoval jsem ji asi pred 3 dny. Nicmene nakonec se podarilo i s tou starsi verzi ;)
ZdenekP (224)|10.6.2005 14:46
[QUOTE="Kleid"]Setup Compact bude na webu pristi tyden.[/QUOTE]

Příští týden nastal a kde nic tu nic? Jen se změnilo rozhraní pro stahování.:(( :(( :((
ninja_ce4you (102)|10.6.2005 16:35
mam problem s Acer n10. Pouzivam velkou cestinu InterWrite 8.5 Pro a vzdy pri pokusu o odinstalaci (abych nahral v8.6) mi po Vyzve k soft restartu PDAcko vytuhne. Jen se rozsviti a nic, pomuze pouze jen tvrdy (hardware) restart.

Je jedno jestli zkousim odinstaloat pres ActiveSync nebo jen na PDAcku a jestli restartuji ihned nebo az pozdeji, proste po restartu uz nic :(