Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile - obecně prodloužení výdrže na baterii?

Merlin_CZ (108)|1.6.2005 06:15
tak blíží se nám léto (teplotami uz pomalu i je :) a s ním i čas dovolených ... a hlavně dovolených bez přístupu k zásuvce.)

tak mi prozraďte co používáte aby vám váš miláček vydržel co nejdéle ?
konkrétně by me zajímalo řešení pro mda III :)

samozřejmě cl adaptér vlastním ... jde mi o to jak to vyřešit třeba v případě stanování (kdyz pominu ze 2km v dali je hospoda s přívětivým hostinským který jako službu k pivečku dodá i prodlužku k zásuvce :)))
ifco_ce4you (186)|1.6.2005 10:14
S mojim n30 je to nasledovne:

1. podsvetlenie na minimum, ak je slnecno alebo je pda pod halogenovou lampou tak podsvetlenie vypinam
2. podsvetlenie max na 10 sekund
3. Ak pocuvam v GSPlayeri MP3 , tak vypinam display po 5 sekundach
4. ak nepoouzivam bluetooth tak ho vypinam
5. zistitelny mod v Bluetooth je vypnuty
6. IR port je vypnuty na prijimanie
Merlin_CZ (108)|1.6.2005 11:04
jeste me napadlo .. zkousel to nekdo podtaktovat ? jak moc se to projevi na vydrzi ?? treba rekneme na 200mhz a pod ?jestli je tam prodlouzeni rekneme o vic nez 20procent ?? jinak by to asi ani nemelo poradne vyznam podtaktovavat :c)
Martin Ráž Hoch (1832)|1.6.2005 11:08
[QUOTE="merlin_cz"]jeste me napadlo .. zkousel to nekdo podtaktovat ? jak moc se to projevi na vydrzi ?? treba rekneme na 200mhz a pod ?jestli je tam prodlouzeni rekneme o vic nez 20procent ?? jinak by to asi ani nemelo poradne vyznam podtaktovavat :c)[/QUOTE]

Ne, ver tomu ze to nema prakticky vyznam...
beecher (9270)|1.6.2005 11:32
[QUOTE="MRH"][QUOTE="merlin_cz"]... jinak by to asi ani nemelo poradne vyznam podtaktovavat :c)[/QUOTE] Ne, ver tomu ze to nema prakticky vyznam...[/QUOTE] No nechci se hadat, ale na Dellu se dost dramaticky prodlouzi (az o 45min u standardni baterie - 1100mAh) doba provozu, pokud ho nechavam na Auto mod, tzn. podle zatizeni si urcuje tak procesoru, nez kdyz to bezi stale na 624MHz...

Jinak trochu nechapu tuhle diskuzi...
Pokud pojedu nekam na dovolenou a budu tam dejme tomu tyden a budu na nem neco delat kazdy den, tak se bez nabijecky neobejdu, a pokud cestuji, kde maji jine zasuvky, tak neni problem si prece koupit prepojku.
Pokud pojedu pod stan, tak si rozhodne PDAcko brat nebudu, necham ho doma a vezmu si jenom telefon, ktery vydrzi byt tyden na prijmu uplne v pohode (holt vyhoda nePhoneEdition :D ) a pripadna ztrata je daleko mensi...
A vubec na dovolenou si jedu odpocinout, kdyz uz, ne abych tam pracoval...
hybo (3107)|1.6.2005 12:50
No, tak pozor, ja bych bez MDAc nanesel ani jen pro postu do schranky, o dovolene bez MDAc ani nepremyslim, to bych se mohl i zblaznit ;) Kazdopadne souhlasim, ze zadne "special" figle nejsou, to, jak setrime energii bezne plati i pro jine situace. Tim,z e jdete na tyden pryc se neukaze jako zajimava jina moznost. Leda vzit treba solarni nabijecku, nebo tu mechanickou na kliku, pripadne nabijec z jine baterie, ktera je bezne k dostani (i kdyz treba na Ukrajine by mi ani to nepomohlo - osobni zkusenost:D )
ifco_ce4you (186)|2.6.2005 11:12
Moje setrenie funguje hlavne vo vlaku. Vacsinou tam zdroj 220V nie je alebo nefunguje.Typicky priklad je moja cesta do Nemecka kazdy weekend ked v madarskych vagonoch nic nie je. Vtedy kazda usetrena minuta je dobra. A predsa nebudem sediet vo vlaku len tak a zabijat cas cumenim z okna :)
freeman_ce4you (428)|2.6.2005 14:50
Myslíte že bude stačiť solárny
panel čo dáva 1-1,5 V :?: Iný nemám :( :D
Zdenek Malinsky (9781)|2.6.2005 15:08
Už se to tu v minulosti řešilo-koukni do starších diskuzí. Pokud stčí solární panel k častečnému nabití mobilu, tak na PDA ani náhodou. :( Muselo by se těch panelů spojit víc a i tak by to trvalo dlouho. Náhradní baterie nebo různé přídavné akumulátorky jsou jistější.
Martin Ráž Hoch (1832)|2.6.2005 16:44
No, fakt funguje akorat podsviceni nebo tak. Jak snizit procesor v zakladu bez special aplikaci, tak to nevim.
Ja doporucuju nejezdit nikam, kde neni zasuvka.
Nebo si sebou vzit booka s additional baterkou a energii postupne precerpavat:)
...a nebo existuje nabijecka, ktera ma na konci krabicku se 4 AA - ale musite prepajet konektor na USB:D
dort (1212)|2.6.2005 17:16
hm, pod stan s bookem - tak to zní rozumně :no:

asi nejlepší rešení je nabíječka z obyčejných baterií, kterou si při troše čikovnosti a základních znalostí vyrobí větši uživatelů ( já určitě ne :D )

anebo dvě baterie -

a nejlepší řešení, když pod stan tak bez PDA, anebo do civilizace kde je proud ;)
Martin Ráž Hoch (1832)|2.6.2005 20:24
Bez MDA?! Tak to radsi do civilizace:D
sep_ce4you (351)|4.6.2005 09:30
Ja sem ted pri vlakovem cestovani vyzkousel ruzne podtaktovavat procesor pomoci Xscalu a musim rict, ze sem ta 45 minut ziskal MDA 2 totiz obvykle staci na beh jedne aplikace tech 200 Mhz a pokud si ctu tak i tech 100 Mhz je uplne v pohode ... jeste doporucuju vypnout BT.
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2005 10:45
[QUOTE="ifco"]
1. ... ak je slnecno ... tak podsvetlenie vypinam[/QUOTE]
Díky za tip.:yes:
Včera ověřeno. Na prudkém slunci je čitelnost lepší s úplně vypnutým podsvícením.
lukike (278)|4.6.2005 11:01
Neviete niekto ako znizit osvetlenie displeja na MPx200 ?Da sa to nejak cez registry?Nikde v menu nemam zlozku a znizeny alebo vypnuty podsvietenia displeja a klavesnice..Hm.. :mad:
dort (1212)|4.6.2005 11:24
za a) tento dotaz by měl patřit do sekce Motorola

a za b)pokud si dobře vzpomínám podsvícení vypnout nelze :(
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2005 11:38
Správně-dotaz patří do sekce Motorola Smartphone.
Jinak tento problém byl už někým vznesen také v sekci registry, stačilo si vyhledat.

Stručně řečeno a po konzultaci s moderátorkou sekce Motorola Smartphone odpovídám: NEJDE:!:
dort (1212)|4.6.2005 11:44
jedno malé OT ;)

stejně jako Zdeněk jsem včera vyzkoušel funkčnost PDA s vypnutým podsvícením na slunci, PDA super v pohodě

avšak moje maličkost díky delší době zkoušení se proměnila v "červenáčka" - takže lze používat, ale opatrně :yes: :D
lukike (278)|4.6.2005 11:52
[QUOTE="dort"]za a) tento dotaz by měl patřit do sekce Motorola

a za b)pokud si dobře vzpomínám podsvícení vypnout nelze :( [/QUOTE] Ano,suhlasim z vami tento dotaz mal patrit do inej kategorie,som ho tam vz pisal davnejsie a nikto nevie,alebo odpoved neda...hm Tato diskusia je o setreni energie,tak som myslel,ze niekto bude vediet..Tak za ten prispevok sa vam ospravedlnujem... :sarcastic:
Zdenek Malinsky (9781)|4.6.2005 12:32
Dávej dotaz na Motorolu k Motorolám. Chápej taky, že pokud nikdo neví, nemůže poradit a taky smartfouny jsou trošku jiná zařízení, než PDA/MDA. A taky jich není tolik, aby tu bylo tolik lidí, kteří ji mají a mohli radit. Je to přímá úměra.A např. moderátorka Motoroly nesleduje jiné diskuzní skupiny. Takže tak. Není třeba se omlouvat, to jen pro vysvětlení.:)
osch (1330)|4.6.2005 18:16
Z vlastní zkušenosti: Když už se mi stane, a já při docházející baterii nemám nabíječku, tak stačí vypnout vysílací část cihly (tedy zapnout flight mode). Mám osobně vyzkoušeno, že pouhých 8 % hlavní baterie vystačilo na dalších cca 24 hodin. Samozřejmě se už pracovat na cihle nedá, ale zase to alespoň ušetřilo data od "total erase" :yes:
Vachunek David (14)|7.6.2005 17:08
Tak jsem to vyžkoušel a modlil jsem se ,aby nedošlo k HR.Ono to funguje.Díky:)
sep_ce4you (351)|9.6.2005 11:51
beecher (9270)|9.6.2005 13:43
Sakrys, ukazte mi dneska misto v civilizovanem svete, kam nevede elektrina. A sbalit par gramovou nabijecku snad neni problem... ;)
osch (1330)|9.6.2005 13:54
[QUOTE="beecher"]Sakrys, ukazte mi dneska misto v civilizovanem svete, kam nevede elektrina. A sbalit par gramovou nabijecku snad neni problem... ;)[/QUOTE]

Voni se asi chlapci chystají objevovat nový kmeny v amazonským pralese :D
Anitka (108)|1.11.2008 18:18
Nabíječka na cesty: ME-27A. Umí i solární panel (je v nabídce). Pro aktivní uživatele Ce4you sleva 200Kč! ;) Stačí mi poslat soukromou zprávu. :)