Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Download bin souborů přes terminál do iPAQu

pupinko (3)|12.2.2002 08:18
Upgrade iPAQu 3130 z CF se nepovedl a dostal jsem se do stavu,kdy se na iPAQ podívám přes terminál,ale nedokážu do něj přes sériový port dost bin soubory,které jsem předtím zazálohoval.Rom verzi už na CF nemám.Dokáže někdo poradit jak tam ty bin soubory dostat.
Michal Jelínek (220)|20.2.2002 08:46
Mám tu jeden návod, ale chce to mtty.exe prográmek na komunikaci s iPAQkem.
Ale z terminálu by to mělo jít taky. Nejsem autorem návodu, originál mám v angličtině, na požádání zašlu:

Problém v 2.07 je, že má blbý blbý bootloader (v. 2.35), který update neumožňuje, a jediná cesta krom CF katry je jeho přehrání.
Je to rizikové pouze v tom případě, kdyby se během uploadu bootloaderu přerušilo spojení (vykoplý kabel, přerušení dodávky elektřiny), proti tomu se ale lze zabezpečit. Celé to trvá pár minut.
Pokud by se nepovedlo, tak vždy lze ještě použít CF backup.

1. Zkopírovat všechny soubory do jednoho adresáře
2. Na AS deaktivovat seriál (Connection setting-aloow seriál odškrtnout
3. Aktivovat papouška
4. Vložit ipaqa do kolíbky
5. spustit mtty.exe a vybrat správný ser. port. (je to termínálový emulátor)
6. v terminálu zmáčknout ENTER, objeví se FW 0:15:51> (to číslo je jenom čas)
7. vybrat z menu AUTO->Download file name a napsat MBOOT241.bin (musí být ve stejném adresáři, ale to sem už psal, měl by to být adresář s krátkým názvem)
8. napsat l MBOOT241.bin a v programu MTTY stisknout AUTO Down Load (poslední tlačítko) – ten příkaz je malé L jako Láďa – informace o příkazu l jsou v tom txt souboru nebo tak, že napíšeš jenom l)
9. vypíše to asi toto:

(mtty -> Auto -> Auto Down load)
FW 1:22:16>l MBOOT241.bin
:F=MBOOT241.bin
start download
SH
Programming flash blocks by serial port...
INTEL Strataflash MEMORY 64 Mbit found
Number of chip = 2, bus = 32
*********
Done
Code entry point at 0x1000
Clear some data of DRAM---force O.S do coldboot
FW 1:24:35>
10. softwarový reset a pomocí instaleru pro 2.07 vrátit 1.69 nebo tu verzi, co si měl předtím a pak teprve uploadovat na 2.14.03
pupinko (3)|20.2.2002 16:19
Díky za návod, ale zatím visím na mtty.exe. Našel jsem dva weby,ale ani z jednoho se mi jej nepodařilo stáhnout.Pokud jsi jej stáhl odepiš prosím odkud. Dík
Michal Jelínek (220)|26.2.2002 21:14
Napiš mi na můj majl. Měl jsem nedávno totálně rozhozenýho iPAQka, pokusím se pomoct.