Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n30 pres noc se z plneho nabyti vybil.... jak to ?

Agnus_ce4you (32)|30.5.2005 07:29
Ahoj,

rano pripnu pda na synchro kabel, problikne mi bluetooth ledka a hned se objeví Welcome screen tak jak po hardresetu. Tak jsem se zdesil co se deje... pres noc se mi vybila baterka..
Nevite nekdo jestli to mohla udelat nejaka aplikace, nebo je to baterkou ? PDA je koupene v prosinci 2004 a od te doby slape v pohode. Posledni dobou jsem neinstaloval zadny novy software.
Ted nabijim a uvidim jak dlouho pak vydrzi :-(
hanysek3099 (115)|30.5.2005 08:18
pokud jsi měl PDA přez noc vypnuté, jako že předpokládám, že určitě jo protože u Aceru jde nastavit automatický vypnutí po určitý době, tak je to dost divný. Testni výdrž baterie, ale normální to rozhodně, není snad jen pokud bys měl rozjetý nějaký skrytý soft, ale ten by po vypnutí neměl dělat žádné problémy. Já u N50 nechal PDA vypnuté celý den (11 hod.) a baterka mi za tu dobu klesla o 2%.
ifco_ce4you (186)|30.5.2005 09:16
Nebol nahodou n30 spojeny celu noc s telefonom? Alebo si ho nenabijal nahodou cez usb s doskou kde USB nedobija? Mne sa stalo to, ze som zapojil n30 do USB, pocitac bezal celu noc a PDA tiez lebo bolo spojene s ActiveSync. Ale USB nedobijalo takze rano som nasiel PDA uplne dead.
Agnus_ce4you (32)|30.5.2005 11:31
Ani jedno :-( Pda mam nastavene tak ze se samo vypina...
Ke kompu pripojene nebylo.
Fakt jedina moznost se sekla nejaka aplikace, ale ktera kdyz me tam vsechny funguji uz mesic bez potizi :-(
Naposledy jsem instaloval tAgenda for Pocket PC / Pocket PC 2002

Tom Halasz
Zdenek Malinsky (9781)|30.5.2005 12:07
To je snad nějaká epidemie. Během týdne jsi asi 10. člověk, kterému se něco podobného stalo. Návod je jednoduchý i praktický:
1. Pravidelně zálohovat - nastav si pravidelný backup PDA denně na dejme tomu 22:00 (než jdeš spát, abys mohl pro jistotu překontrolovat)
2. Používat k zálohování soft, co je v PDA (nevím, co tam tvůj výrobce dává, ani zda tam něco je), popř. pořídit placený Sprite Backup. Zálohovat na kartu (v případě HR je pro obnovu po ruce).
3. Nabíjet přes noc. Ráno, než vyrazíš do klokotu života, máš plný koule. Tedy baterku nabitou na plný koule.
dort (1212)|30.5.2005 12:08
měl jsem podobnou zkušenost, tenkráte na LOOX 720, skor pravidelně jsem ho nachazel rano ve stavu kdy už se nedal ani zapnout a jednou dokonce po HR

celý problém byl u mne způsoben špatným nastavením v kalendáři a v odsouvání schůzek, které se v noci opět připomněli a PDA se nevyplo a tím se stále vybíjelo až k HR :-(
Agnus_ce4you (32)|30.5.2005 13:54
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]To je snad nějaká epidemie. Během týdne jsi asi 10. člověk, kterému se něco podobného stalo. Návod je jednoduchý i praktický:
1. Pravidelně zálohovat - nastav si pravidelný backup PDA denně na dejme tomu 22:00 (než jdeš spát, abys mohl pro jistotu překontrolovat)
2. Používat k zálohování soft, co je v PDA (nevím, co tam tvůj výrobce dává, ani zda tam něco je), popř. pořídit placený Sprite Backup. Zálohovat na kartu (v případě HR je pro obnovu po ruce).
3. Nabíjet přes noc. Ráno, než vyrazíš do klokotu života, máš plný koule. Tedy baterku nabitou na plný koule.[/QUOTE]

Rikam si, ze pro moje potreby je celkem fajn ta automaticka zaloha pri pripojeni k PC. Nastavil jsem si inkrementalni zalohovani, pac by melo byt rychlejsi. Jen mam strach, aby to bylo spolehlive.
Kdyz jsem totiz ted po to HR obnovil data z mesic stare zalohy, a spustil synchronizaci, tak se mi z outlooku ztratily posledni dva tydny udalosti, ukolu a poznamek. To uz vubec nechapu proc.
Zdenek Malinsky (9781)|30.5.2005 14:23
Ach, jo. :sarcastic: Měsíc stará záloha :? :no: Nevím, jak často a kolik máš v outlooku událostí atp., ale dělat zálohu každý den nezaškodí. Trvá to tak 2-3 minutky.

Psal jsem o zálohování softem (třeba Sprite Backup) na kartu, ne tu co je v AS. Když Tě HR postihne někde venku, tak je ti záloha v PC na ....
Agnus_ce4you (32)|30.5.2005 14:47
No, udalosti a ukolu mam pomerne malo (cca. 5-10 den) :-)

Ja si myslel, ze kdyz mam kontakty, udalosti a ukoly na desktopu v Outlooku, tak ze to je v podstate druh zalohy a bez potizi se mi prenese zpet do PDA.... zjevne se to nepovedlo, hlavne v pripade udalosti a ukolu....
hanysek3099 (115)|30.5.2005 14:49
Naprostý souhlas, mám PDA teprve druhý týden, ale zálohu jsem dneska dělal už popáté. Přeci jen mi každý den přibívá nějaká ta událost či úkol, nepočítaje občasné přiřazení nebo doplnění kontaktů. Takže záloha je dobrá věc, u PDA řekl bych skoro nutná. Jinak zálohuju zásadně na kartu, přesněji v mém případě dokonce obě, to kdyby se jedné z nich zachtělo stávkovat:D
Zdenek Malinsky (9781)|30.5.2005 14:57
[QUOTE="Agnus"]No, udalosti a ukolu mam pomerne malo (cca. 5-10 den) :-)

Ja si myslel, ze kdyz mam kontakty, udalosti a ukoly na desktopu v Outlooku, tak ze to je v podstate druh zalohy a bez potizi se mi prenese zpet do PDA.... zjevne se to nepovedlo, hlavne v pripade udalosti a ukolu....[/QUOTE]
To pak záleží při obnově, jak postupuješ a taky jak máš nastavený AS. Musel bys dát přehrát PDA PC, aby Ti tam ty události a úkoly zůstaly. Jednodušší je dle mého obnova z karty a jak už asi potřetí opakuji-je stále po ruce.
Agnus_ce4you (32)|30.5.2005 15:00
Ok, souhlasim, smiril jsem se s nutnosti zalohovat kazdy den :cool:
Soft co mi dodali neumi nastavit zalohovani v konkretni hodinu,existuje neco free ? Zatim hledam tady na ce4you.cz a nic nenachazim :-(
hybo (3107)|30.5.2005 15:17
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="Agnus"]No, udalosti a ukolu mam pomerne malo (cca. 5-10 den) :-)

Ja si myslel, ze kdyz mam kontakty, udalosti a ukoly na desktopu v Outlooku, tak ze to je v podstate druh zalohy a bez potizi se mi prenese zpet do PDA.... zjevne se to nepovedlo, hlavne v pripade udalosti a ukolu....[/QUOTE]
To pak záleží při obnově, jak postupuješ a taky jak máš nastavený AS. Musel bys dát přehrát PDA PC, aby Ti tam ty události a úkoly zůstaly. Jednodušší je dle mého obnova z karty a jak už asi potřetí opakuji-je stále po ruce.[/QUOTE]

spise stacilo smaznour partnership, protoze ono se ho to ani na nic nepta, kdyz mel zalohu jiz s vytvorenim partnershipem
dort (1212)|30.5.2005 15:20
jen k těm zálohám - také jsem se po jednom neočekávaném HR naučil zálohovat a to denně a na kartu a dnes se mi ta mrcha karta vymazala a s ni i celá záloha a pár věci, které jsem udělal pčes víkend a neměl je synchronizované s PC - takže jak píšete důležité je zálohovat :-)
Zdenek Malinsky (9781)|30.5.2005 15:37
Já mám v iPAQu od HP přímo zabudován zálohovací program - iPAQ Backup Manager. Pokud ten soft, co tam máš v PDA nebo na kartě neumožňuje automatickou zálohu, tak buď si nastavit připomínku v kalendáři a zálohovat manuálně nebo něco koupit. O free softu na zálohování nevím, ovšem to neznamená, že neexistuje. Já doporučuji Sprite Backup Premium Edition zde stránky výrobce
Ad dort
Málokdy se stane, že tě postihne HR a zároveň se smaže karta.
Ad Hybo
Kdy se konečně naučíš používat nějak inteligentně citace? :sarcastic:
Jo a ta záloha byla měsíc stará, takže žádné vítězství.
Agnus_ce4you (32)|30.5.2005 15:49
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já doporučuji Sprite Backup Premium Edition zde stránky výrobce
[/QUOTE]

Posledni otazka ;) nevis kde ho koupim tady u nas ? Nevim jestli mam mit duveru k platbe kartou pres net.
Zdenek Malinsky (9781)|30.5.2005 16:29
Zkus AH Mobile
Agnus_ce4you (32)|31.5.2005 06:56
Tak Acer zatím drží, asi se tam fakt něco seklo.....

Co mě trápí mnohem víc je to, že nerozumím metodám ActiveSyncu :-( Zjistil jsem totiž, že se mi ztratily i emaily za poslední dva týdny (měl jsem nastaveno jejich synchro).
Chápu, že HR může být brán jako poměrně nestandardní věc, ale proč mi při následné synchronizaci smaže část novějších dat ? Já si synchronizaci představuju tak, že se porovnávají nějaké časové značky u jednotlivých záznamů a novější se nechají, starší se přepíší. Proč mi tedy ActiveSync smazal záznamy, které byly novější než stav v PDA ? Připomenu, že jsem synchronizoval po obnově z měsíc staré kompletní zálohy.

Znáte někdo příčinu ?

díky
dort (1212)|31.5.2005 08:26
obávám se, že byť záloha je měsíc stará, tak systém PDA zálohu zaregistruje jako novější změnu v PDA :(

v takových případech je lepší nastavit AS a PDA ručně - a raději pár věcí, které se odablují smazat, než je pak marně hledat :yes:

anebo pro 100% jistotu bych odstranil "partner ship" a spároval znovu obě zařízení a nastavil možnost kombinace položek - je to nejlepší způsob jak nepřijít o data
Karm (365)|10.6.2005 05:48
Tak se mi to samý stalo dnes u mé N50.Ráno že svého miláčka zapnu a nic....Hodil sem ho na nabíječku,batekra byla úplně na 0%.Jen sem se chtěl zeptat na co je tam teda ta zálohovací baterie?Myslel sem že pro tyto případy že uchová obsahy pamětí dokud se to nepřipojí na nabíječku,ale byla podle ukazatele nabitá pořád na 100% a pda vymazaný...
Agnus_ce4you (32)|8.9.2005 08:45
Tak jsem tu zas. Stalo se mi to same.... Vcera v deset hodin dopoledne jsem s PDA normalne pracoval, pak jsem se o pul jedne chtel kouknout na schuzky a nic....
Pritom v tech deset neblikala ledka cervena (jakoze malo baterky) ani se nespustilo automaticke zalohovani, ktere mam nastavene. Tak jsem zavolal na Acer servis a tam mi rekli ze ho mam poslat ze to vypada na nejakou poruchu. Chteli po me seriove cislo, bohuzel se mi osoupalo jak to davam do toho origo pouzdra (co vam ?)
Bohuzel mi v servisu nerekli jednu zasadni vec, kterou jsem se tu docetl az po HR a ztrate dat. A to, ze pokud se PDA vybije pod urcitou uroven, nejde zapnout pokud se zase poradne nenabije.... takze jsem o ty data mozna vubec nemusel prijit.... no nic... Maji tuhle funkci vsechny PDA, nebo to je jen specialita nekterych ?
hybo (3107)|8.9.2005 08:56
vsechny...a i zde na ce4you se to popisovalo XX krat...
klima8_ce4you (0)|4.11.2007 21:28
[QUOTE="Agnus"]Ani jedno :-( Pda mam nastavene tak ze se samo vypina...
Ke kompu pripojene nebylo.
Fakt jedina moznost se sekla nejaka aplikace, ale ktera kdyz me tam vsechny funguji uz mesic bez potizi :-(
Naposledy jsem instaloval tAgenda for Pocket PC / Pocket PC 2002

Tom Halasz
[/QUOTE]

to se mi jednou stalo kdyz sem mel zaple bluetooth a vypl sem PDA misto 95% rano jen 12% :dead: :evil:
CommanderZ (1798)|6.11.2007 15:03
No, me se moje n30 vybije z plna na vypnuti asi za tricet vterin. Cerstve po HR :D
sufle (16)|13.11.2007 19:50
[QUOTE="hanýsek"]pokud jsi měl PDA přez noc vypnuté, jako že předpokládám, že určitě jo protože u Aceru jde nastavit automatický vypnutí po určitý době, tak je to dost divný. Testni výdrž baterie, ale normální to rozhodně, není snad jen pokud bys měl rozjetý nějaký skrytý soft, ale ten by po vypnutí neměl dělat žádné problémy. Já u N50 nechal PDA vypnuté celý den (11 hod.) a baterka mi za tu dobu klesla o 2%.[/QUOTE]
Mozna jestli tam byl zapnutej napr. WMP nebo neco takovyho tak se to nevypina