Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 88 z 88

Téma: Zmizely všechny data z SD karty - hledám souvislosti

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Chtel jsem to rict spise takhle:
    Today Pluginy (pokud je nedavame do RAMky), tak je bezpecnejsi je dat do ROMky, nikdy na kartu. Software, ktery poustime pravidelne (nejaky PIM manager), tak je dobre taky dat do ROMky, ostatni softwary, ktere pustime a nejsou zivotne dulezite, mohou byt na karte, ale s vedomim, ze proste program muze chcipnout, pokud jej pred vypnutim PDA neukoncim...
    A programatori by to, ze z karty spusteny program muze pri uspani a znovuprobuzeni PDA padnout, meli vedet... To, ze to umozni instalaci na kartu je vlastnost toho, jak vytvorime instalacni CAB soubor daneho programu. To moc s tim, jestli mame osetrenu logiku provozu z karty, nema moc spolecneho...

Ad Mobipocket: Pokud je mi znamo, tak Mobipocketu je jedno, kde ma sve e-knihy (skenuje cele PDA), tzn. lze mit Mobipocket v ROMce a knihy na karte, pripadne rict tomu PC programu rict, kam to ma ukladat (teda aspon mne to tak jde nastavit u Mobipocketu 5.1).

No, je to v kartach obecne, protoze to proste chvilku trva, nez se ten jejich interni radic inicializuje, nez se pri navratu ze suspendu inicializuje ten jejich ovladac ve WM atd. Jsou to mikrosekundy, ale proste nekdy i ty mikrosekundy jsou dlouha doba...
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

beecher: jak muze ukonceni nekorektni aplikace smazat cely disk?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Celkem jednoduse, stejne jako PC muze smazat harddisk (formatovany na FAT)...
    Pokud totiz OS zapisuje neco do FAT tabulek dane karty nebo harddisku, tak se muze stat, ze pri nedokonceni tohoto zapisu se tyto tabulky poskodi a po resetu/znovu-pripojeni karty se stanou tyto tabulky necitelne a system vyhodnoti danou kartu nebo harddisk jako prazdny...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Asi to tak černobílé není jak popisuje beecher. Ono to bude ještě propletenější. Na svém PDA mám na kartách haldu softu, navigací počínaje a Pythonem konče. A když za chodu TomToma/Dynavixe/Pythona atd. vypnu PDA a do 4 hodin ho opět zapnu, program pokračuje po krátkém cca 5 sec. zatuhnutí dál bez problému, kde byl v okamžiku vypnutí - za těch cca 5 sec se inicializuje i pozice v navigacích podle GPS. Pokud je doba do znovuzapnutí delší tak většinou nastane totální zátuh a je třeba použít softreset. Takže PDA po vypnutí asi vnitřně kartu po nastavenou dobu má pod napětím a hlídá ji a proto je rozběh zajištěn. Ovšem zeptáte-li se, kde se ta doba nastavuje, či kde je definována, zda je to tak na všech PDA tak lituji ale nevím. Třeba nám větší znalci poradí.
    Jinak rady beechera o instalacích programů jsou opravdu zákonem, pokud mám program na kartě a vím, že PDA odkládám na delší dobu, vždy aplikace na kartě ukončím /ostatně jdu tak daleko, že vypnu všechny programy, pokud lze/ a nikdy ani s ACERn10 jsem neměl problém. A nemám ho ani teď, kdy mám v PDA 2 paměťové karty. A obě karty jsem ani neformátoval, jsou použity přímo od výrobce. Proto doporučuji zásadně používat nějakého správce aplikací, aby bylo na první pohled patrné, co je vlastně spuštěno.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Eriku, bohuzel, je to tak cernobile...
    Karty se urcite vypinaji, coz prave zpusobuje to vytuhnuti aplikace na 5 sekund pri zapnuti a v pripade tebou uvadene aplikace se jedna o skoro velmi dobre napsanou aplikaci, ktera si to dokaze pohlidat sama. Pokud ovsem zatuhne, tak se nepodarilo spravne inicializovat karty/y a aplikace na tento stav nedokaze zareagovat (hlasenim o nedostupnosti karty).

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Beecher: Tomu, že se karty vypínají, věřím. I v tom ostatním Vám plně dávám za pravdu. A pravidla pro umístění programů podle použití = zákon. Kdo ho porušuje, má problém.
    Jenže proč u mne krátkodobé vypnutí PDA nevede k pádu softu spuštěného z karty(třeba zmiňovaného TT) ale dlouhodobé vypnutí celkem spolehlivě má za následek soft reset? To je to co nechápu. Jakoby k vypnutí karty došlo až později. Už jsem myslel na filtrační kondenzátory u napájení slotu ale to je asi blbost i když nové technologie karet mohou mít v stand-by režimu nepatrnou spotřebu a kondenzátory jsou dimenzovány na velké odběry IO karet.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No, ja bych to videl na to, ze mate nastavene, aby se PDA po 4 hodinach vratilo na Today, ne?
    Pokud ano, tak v takovem pripade je OSem aplikace po probuzeni ze sleep modu minimalizovana a dana ji nizsi priorita v scheduleru procesu, nasledne jsou vyrizeny Today pluginy a bohuzel asi TT, jak je na nizsi priorite, si nestihne zkontrolovat dostupnost karty a tim, ze se ji snazi precist, tak to hnipne...
    Ale tohle je uz na oddebuggovani pomoci Platform Builderu, protoze tech faktoru muze byt vice...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Beecher": Díky za objasnění, máte pravdu - při záseku se aplikace zdála minimalizovaná a jakoby se obnovovala na displeji přes todaypluginy, zatímco při normálním restartu byla vlastně na popředí. Někdy zkusím polaborovat s nastavením obnovení Today.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Start->Nastaveni->Dnes->Polozky a dole odskrtnout to pole...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od beecher
    Start->Nastaveni->Dnes->Polozky.....
    Ani jsem nevedel, ze to tam je, resp. vedel, ale nikdy jsem tomu nevenoval pozornost - uuuuuuuz je to vyfajfkle

Dik :yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

a jsme u toho, chyba systemu, aplikace prece nemaji vyhradni pristup k HW, pristupuji pres API funkce systemu. Chapal bych, ze mi slitne aplikace, ktera je spustena z pametove karty, ale nechapu, proc sebou veme celou fatku...

Citace Původně odesláno od beecher
    Celkem jednoduse, stejne jako PC muze smazat harddisk (formatovany na FAT)...
    Pokud totiz OS zapisuje neco do FAT tabulek dane karty nebo harddisku, tak se muze stat, ze pri nedokonceni tohoto zapisu se tyto tabulky poskodi a po resetu/znovu-pripojeni karty se stanou tyto tabulky necitelne a system vyhodnoti danou kartu nebo harddisk jako prazdny...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Beecher: Kde se to nastavuje, to jsem věděl ale že to má i takové skryté vlastnosti!? Zahejbal jsem s tím - nastavil na 1 hodinu, počkal danou dobu a fakt -TT už zpátky nenaběhl! Zas jedna záhada vysvětlena. Ještě jednou dík.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od cubas
    a jsme u toho, chyba systemu, aplikace prece nemaji vyhradni pristup k HW, pristupuji pres API funkce systemu. Chapal bych, ze mi slitne aplikace, ktera je spustena z pametove karty, ale nechapu, proc sebou veme celou fatku...
    Protoze ta aplikace v momente odstrelu "nechavala" neco na kartu zapisovat?
    Nesmime taky zapomenout, ze FAT filesystem neni zrovna nejaky na data bezpecny souborovy system, stejne jako Ext2 ci jine nejournalovaci filesystemy. Jenze zase journalovaci filesystemy zase nejsou vhodne pro PDA diky sve komplikovanosti, zatezi na system atd.
    Jinak taky mohla nastat v dany okamziki nejaka hardwareova chyba na karte...
    Holt, nezbyva nam nic jineho nez, zalohovat, zalohovat, zalohovat...

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. N560 a mizející data z SD karty
    Od tomasd_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-07-2007, 15:31
  2. zmizely data
    Od Pavel357 v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-10-2006, 08:53
  3. Mizi data z MMC a SD karty (MDA I)