Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 88

Téma: Zmizely všechny data z SD karty - hledám souvislosti

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

hm, tak teď jen počkat zda budou další oběti, nebo ne - neb Adobe Acrobat jsem měl naintalovaný už dlouho a jediné co jsem prováděl se svým PDA během víkendú - bylo "čištění" paměti od nepotřebných programů a poznámek, které jsem si přenesl kam jinam než na kartu a jsou FUČ :-(
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Feb 2007

V teto souvislosti mam dotazek, zda existuje nejaky programek, ktery by umel nakopirovat kartu A na kartu B? Pro pametniky - neco jako kopirovani disket v dobach, kdy bylo jeste malo RAM.
    Jiny zpusob jak mimo civilizaci zalohovat kartu me nenapada.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

stále si v hlavě probírám co jsem udělal za změny v PDA a napadla mne ještě jedna spojitost - o víkendu jsem přesunul většinu položek My Documents z PDA na SD a nastavil jsem si tam ukládání Poznámek -> nemůže být zakopaný pes v této operaci, neměl jste to nastavené stejně pro ušetření interní paměti?

Registrace
    Feb 2007

Hmm, tak tuto operaci jsem taky delal. Mel jsem nejake zvukove poznamky, ktere byly strasne velike, tak jsem je presunul na SD kartu do slozky My Documents.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

no já nejen, že jsem tam ty položky přesunul, ale ještě jsem poznámkám nastavil defaltně cestu k ukládání na SD kartu - no nic, doinstaluji několik posledních map a jdu to zkusit znovu, jen s tím rozdílem, že zálohu PDA budu mít jak na SD kartě, tak v PDA a PC - není nad to být paranoidní ( mírně )

uvidíme, zda se bude problém opakovat :?:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

Tak se přidám do klubu ops: : , v sobotu se mi taky karta vymazala ... už podruhý .... jen nevím, čím to bude ... moje poslední operace byly:
    1) nastavení Backupu na pravidelné zálohování při 15% baterky a nastavení na určitou hodinu - vyzkoušela jsem to
    2) hrála jsem několikrát Solitaire

pak byla karta prázdná .... před zálohou plná

Už se mi takhle smazala někdy v březnu, jen si už nepamatuju okolnosti, každopádně programy při minulém smazání jsem při tomto smazání na PDA neměla .

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

a opět 1 GB SD karta - není to nějaký "BUG" v WM?

EDIT ještě mně napadlo to zálohování se Sprite Backup jste měla nastavené do nějakého adresáře na kartě? :disgusted:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

... uvažoval už někdo o viru?
    "Freewaru" používá každý asi spoustu ...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od dort
    a opět 1 GB SD karta - není to nějaký "BUG" v WM?

EDIT ještě mně napadlo to zálohování se Sprite Backup jste měla nastavené do nějakého adresáře na kartě? :disgusted:
    Bylo to na kartu, ale NE do adresáře.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od Pavlucha
    ... uvažoval už někdo o viru?
    "Freewaru" používá každý asi spoustu ...
    Nestraš ops: ... já na net přes pda skoro nechodím a z toho "Freewaru" toho moc nepoužívám ... a teď už ani moc nedělám pokusy, protože za poslední měsíc se mi povedly minimálně 4 HR (z toho 2 bez zálohy )a teď mě naposledy dorazila ta karta : .

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Prostě musíme dodržovat zásady:
    1. Freeware od Crackonoše instalovat jen na PDA
    2. Pravidelně zálohovat PDA, kartu i PC
    3. Modlit se a doufat, že to bude stačit, popř. se poradit s nějakým odborníkem na věci mezi nebem a zemí - třeba tady:yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Na viry ani kartářky bych nevěřil Zdeňku, mě se SD karta takto smazala už na starém Looxovi 600. Data jsem ale zachránil pomocí ScanDisk. To znamená mít čtečku karet a PC.:yes:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Zdá se, že by problém mohl souviset s obsluhou slotu SD po zapnutí PDA. Na tomto "portu" po vypnutí PDA není napětí. PDA o vložené kartě tedy neví. Po zapnutí PDA probíhá inicializace a mezi jiným též "ošahání" slotu/ů pro karty. Zjistí-li vloženou kartu začne probíhat sekvence pro zjištění typu zda MEM / IO a zda napájení 5V nebo 3,3V. Zdá se, že v driveru v ROM nebyl asi důsledně ošetřen výskyt větších pamětí a tak asi někdy selže identifikace karty a zápisem do pseudoFAT karty dojde k zničení informací o souborech. Faktem je, že takto "prázdnou" kartu ve čtečce bylo možné pomocí určitého programu zachránit (zaboha si nevzpomenu, jak se jmenuje - snad ho mám doma, večer doplním, jen tuším "SD recovery???"). Zajímavé je, že se to nikdy nestalo při vložení karty ale vždy, když je karta vložena a PDA se zapne.

EDIT 02.05.2005 09:45 - Tak jsem už doma ten prográmek nenašel, musím se stavit u přítele, snad ho ještě bude mít. Pro nedočkavé - zkuste hledat na seznamu.cz o poškozených kartách SD - tak jsem ho našel já!

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

Erik68 ....... zajímavé, mně se karta vymazávala pokud jsem ji vyndal při zapnutém PPC, pokud jsem ji tam dal (nebo vyndal) při vypnutém, bylo vše v pohodě.
    Jinak chci touto cestou podělovat lidem v tsbohemia - jak jsem psal, nefungovala mi Transcend MMC 1 GB - nejdříve ji PPC poznal až na 3.-4. pokus, nakonec v neděli ani mobil (hláška karta poškozena) ani PPC (vůbec nepoznal vložení karty do slotu). Přitom ve čtečce se chovala zcela korektně.
    Včera mi ji v pohodě vyměnili i když chybu nenašli (vrátili by jen peníze, kdybych nechtěl nic kupovat) za jinou, kterou jsem si vybral ( http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=43829 ). Tahle karta jede zcela v pohodě (a snad jí to i vydrží) :yes:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

Erikt68 - to zní zajímavě a doufám, že se mi podaří i ověřit teorii v praxi, díky pak za název toho programu

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. N560 a mizející data z SD karty
    Od tomasd_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-07-2007, 14:31
  2. zmizely data
    Od Pavel357 v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-10-2006, 07:53
  3. Mizi data z MMC a SD karty (MDA I)