Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Align Screen - Problem

PsZch0 (40)|29.5.2005 08:16
Dobry den,
mam problem s PPC Cassioepia EM-500, po obnově tovarniho nastaveni (full reset ... RESET + POWER po dobu 5 sekund) se nemužu dostat přes obrazovku Align Screen (takove to nastaveni pěti bodu na displeji)....nastavim pět nodu a zobrazi se mi zaes ta stejna obrazovka. Zkoušel jsem to nastavovat takhle dokola cca 20x ale pořad to děla to same. PPC komunikuje normalně s PC jde do něho i kopirovat jenom se nedostanu přes vyše zminěne nasaveni.

Budu vděčny za jakoukoli radu.....děkuji
Zdenek Malinsky (9781)|29.5.2005 08:21
A co udělat ještě jednou hard reset?
hybo (3107)|29.5.2005 08:35
pokud po 5 kliknutich jde znovu align, znamena to, ze dotekovka pracuje, ale spatne, protoze tech 5 bodu odklikne jinde, nez je predpokladana tolerance, coz muze byt "necim" po HR, nebo klidne i HW problem.....
PsZch0 (40)|29.5.2005 09:36
No novej Reset nepomuže......Takže to zanamena že to asi už nerozchodim že :-(
PsZch0 (40)|29.5.2005 10:25
Mmch pokud myslite tim HR..hard Reset tak tim by to byt nemělo vždiť to přece jenom obnovi tovarni nastaveni ne....a navic to nebylo poprve co jsem ho daval.
hybo (3107)|29.5.2005 10:37
kdyby jsme nevedeli, ze se to stat muze i po HR, tak to asi nepiseme, ze jo ;) i po HR se nahravaji veci do RAM a hold proste chyba se muze stat
PsZch0 (40)|29.5.2005 10:54
No jo to je fakt...vy toho vite určite o PPC vic než ja......no jo ale kdyby to bylo po HR tak když dam HR zovu tak by to mělo byt OK, nebo se pletu???
hybo (3107)|29.5.2005 11:20
zkus par HR a neres okolnosti, pak se uvidi
PsZch0 (40)|29.5.2005 11:51
No problem je že už sem par Hard Resetu zkusil a žadna změna...nedalo by se to třeba oblbnout přes nějake vzdalene ovladani PPckča...něco jako rCE (http://www.nakka.com/soft/ptools/index_eng.html)...ale v rCE mi nejde simulovat Stylus že bych to odklikal na PC a ono by si to myslelo že zadavam ty body (jo vim že by to možnapak nešlo moc přesně v CEčkach
hybo (3107)|29.5.2005 12:05
align dela to, ze mapuje HW dotykovou vrstvu, takze simulace je k nicemu. Co jsi s tim delal predtim? To slo vse OK a najednou po HR uz ne? Mozne je, ze nekde na displayi jeste neco tlaci na tu vrstvu (kryt, pozor na prsty, ...) a pak system dostane spatne vysledky, nebo to zkousel odklikavat vice krat, mozna se to vzpamatuje
PsZch0 (40)|29.5.2005 12:20
No...ja tušil že align děla něco takoveho....a vickrat sem to zkoušel.....no a s tim HR to bylo přesně tak ono to fungovalo....ale ja chtěl čistej system..dal sem HR a už to nejde.
PsZch0 (40)|29.5.2005 12:21
Vlastně ještě chvilku předtim začala blikat ta červena ledka a Pipat to...ale vubec nevim k čemu to je.....ani v manualu to neni popsane
PsZch0 (40)|29.5.2005 12:49
teda jo ta červena ledka je na upozorněni alramu a nějake varovani ale popis ruznych varovani v manualu neni.
PsZch0 (40)|29.5.2005 13:58
no takže nastaveni ALIGNU při startu sem zrušil (stačilo smazat Windows\Startup\Welcome.lnk...ale vubec nic to neřeši, protože to neni zkalibrovane......Zatim ovladam POcketko přes rCE z PC a snažim se to zkalibrovat ručně.....v registrech v HKEY_LOACL_MACHINE\Hardware\DeviceMap\Touch je klič CalibrationData takže se snažim měnit jeho hodnoty..ale moc mi to nejde...asi to vypada na nove PPCčko...je třeba začit šetřit :-(
Zdenek Malinsky (9781)|29.5.2005 14:18
Nemáš náhodou jen slabou baterii? To mě u iPAQu bliká červená.
Jinak jak psal Hybo, udělat pár HR po sobě (bez kalibrace) a pak to zkusit znovu s kalibrací a dalším postupem po HR (nastavení datumu, času, regional settings a obnovou dat ze zálohy). Nedávno mi betaverze jednoho softu kousla PDA tak, že jsem musel udělat 3 HR po sobě, než vůbec naskočila původní kalibrační obrazovka. A taď v pohodě.
Nevím, jak je Tvoje PDA staré, ale nepřemýšlel jsi o novém? Nejen v případě (který Ti nepřeju), že Ti dává včas vědět, že odchází do věčných lovišť
PsZch0 (40)|29.5.2005 14:50
Nooo mně ta červena ledka blikala ještě předtim HR a to to bylo v nabiječce...takže baterka asi ne...možna backup baterka .... zkusim ji vyměnit až koupim novou....ale ja to testim v nabiječce a nejde to....a o koupi noveho PDAčka uvažuju už nějakej čas..ale pořad nějak nevychazeli penize....no a pokud chci PPC tak už enni jine vychodisko. Stare je 5 let...takže vyměna je na mistě.
Zdenek Malinsky (9781)|29.5.2005 15:01
Tak to přestaň týrat. Udělej HR a ulož "k ledu" (ne do ledničky :D ) a nech do zítra uležet. Třeba se to samo vzpamatuje. Nemysli na to, udělej si neděli. Pak ještě vyzkoušej párkrát v pondělí. Když to nepomůže, zanes to do servisu, dej si nějaký limit opravy a pokud to bude víc, tak to asi prodej - třeba na součástky a jukni v bazaru (třeba zde) po něčem zánovním - pokud není peněz na nové.
Držím palce, ať to dobře dopadne.:yes:
PsZch0 (40)|29.5.2005 15:32
no asi maš pravdu... nějak tak to udělam. Diky moc...mněj se hezky. Čau
pavouk28 (31)|8.9.2007 09:39
vyresil jsi prosím tenhle rpoblem ? mam totiz uplne to same u Varia ale já vím ze me nefunfuje na displeji 1x1cm uprostred :( zmokl mi.. poradte jak z toho ven...
pavouk28 (31)|8.9.2007 09:41
HKEY_LOACL_MACHINE\Hardware\DeviceMap\Touch je klič CalibrationData

mohla by mi nejaka dobra duse poslat data co ma vario a ja bych je tam zadal...
hensn_ce4you (5)|1.4.2008 10:11
AHOJ HSC SPV M650
No třeba mě vůbec nezajímá dotyková vrstva prostě umřela ... je to celý sedřený opravovat jí nehodlám ale pomocí joistiku mě furt fungoval potřebuju jen přeskočit zarovnávání .... jinak jsem spokojen nevíte někdo ??

dík
hensn_ce4you (5)|3.4.2008 07:14
Jde o to že v případě anglických win to zařídí program remote align screen (nebo tak nějak) ale v případě českých vin prostě nevim jak odstranit soubor "vítejte" Dík za radu

pedro13 (24)|7.5.2008 19:56
Taky jsem se s tím trápil (u Varia),vymazat soubor Vítejte se mi nepodařilo,tak jsem nakonec flashnul anglickou ROM a použil tento program:
http://www.codefactory.es/descargas/family_1/product_3/MSP_RemoteAlignment.zip
Program jsem zkoušel i s českou ROM,ale tam to taky nejde.S anglickou obejde kalibraci v pohodě.
Pokud jsem to dobře pochopil tak ten program má kalibrační údaje pro různé PDA ve své složce,které pak nakopíruje do PDA,čímž vlastně udělá kalibraci.
Tak je třeba mít PDA,které ten program zná.
fester (1)|23.1.2009 08:28
Nazdarek all. Aj ja som sa s tym trapil tyzden a riesenie je uplne trivialne ;c)
Na SD karte treba v roote vytvorit prazdny subor s nazvom welcome.not a restartnut.
Tym vo Windows Mobile preskocis uvodny screen align. Potom vo Windows\Startup staci vymazat odkaz welcome.lnk.
Nevyriesis tym ale to ze stylus bude neskalibrovany a teda fakt mimo. ;c)
vela zdaru ;)