Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n50 premium - jak na WiFi

havy (18)|27.5.2005 11:53
Pokouším se přes n50 Premium připojit k podnikové síti přes WiFi. Spojení se ale nedaří. PDA siť detekuje, ale to je tak vše. Manuál je v tomto bodě velmi "zjednodušený". Máte někdo zkušenosti s tím, jak nastavovat WiFi připojení. Nebo jsou nějaké záludnosti u n50 premium.

Jak se pozná, že integrovaná WiFi karta je vandá?

Děkuji moc.
Pavel Koza (4761)|27.5.2005 16:46
No napred byste spis mel napsat / zjistit, jak je ta vase sit vlastne nakonfigurovana. Moznosti jsou spousty, ta zakladni (nezabezpecena) to podle vseho nebude...
havy (18)|29.5.2005 23:48
Je to podniková síť v menší firmě. WEP šifrování 128 bit. Když to zkouším, tak sedím u kolegů v IT. Taky si s tím nevědí rady. Samozřejmě znám WEP klíč. Když se pokouším konfigurovat připojení k síti, tak v menu nastavení-připojení není nikde možnost konfigurovat připojení skrze síťovou kartu.

Když zadám wep klíč, tak mi pda oznámí, že je klíč nesprávný. Ani pdačko nezíská IP adresu od serveru. Kolega z IT to zkoušel taky nastavovat. Předešlého iPAQa nastavil v pohodě. U mě si vylámal zuby. Tak mě napadlo, jestli nakonec nemám třeba špatnou síťovou kartu.

Nechci ale ještě hodit flintu do žita, tak zkouším zjistit, jak se spojení přes WiFi nastavuje na PDA. Manuálovej postup typu "připoj a surfuj" moc nefunguje :-(
beecher (9270)|30.5.2005 00:10
No, nehci byt kverulant, ale WM neumi 128bit WEP klic... Tedy pokud se nepletu...
Pokud pletu, jsou vsechny IP adresy spravne pridelovany DHCP serverem? Pokud ano, jde pingnout z PDA na nejaky stroj (doporocuji utilitu vxUtil z www.cam.com)?
havy (18)|30.5.2005 08:30
V receznzi na ce4you píší, že n50 Premium má shodný ovládací panel WiFi jako iPAQ hx2750 (https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=210) a v recenzi na tento iPAQ píší, že 128-bit šifrování zvládá (...Jinak by měl podle dokumentace iPAQ zvládat WEP 64/128-bit, 802.1X (EAP-TLS, PEAP), LEAP, WPAV a další standardy...). Odvozuji z toho, že by mohlo fungovat 128-bit šifrování i na Aceru. Ale zkusím přesvědčit kolegy z IT, aby použili na serveru 64-bit klíč a zkusíme to znovu.

Jinak pracuje se s WiFi takto?
1. Pustím wifi
2. Vyhledá se síť a zeptá se mě jestli jí chci připojit jako práce/internet
3. Dotáže se mě na wep klíč
4. Surfuju?
Nebo se nasatvuje ještě něco (minimálně proxy)?

Díky za rady...
Gwist (2)|25.6.2005 22:55
Me se podarilo rozchodit wifi jen bez jakehokoliv zabezpeceni, nebo jen s malym wepem ;(
ad nastavuju jeste neco- v nekterych sitich je samozrejme potreba nastavit proxy, nebo popripade IP adresa, maska podsite a dalsi informace, pokud je neprideluje server, nebo se tam nedostanou nejakym jinym zahadnym zpusobem;)
MaAaT_ce4you (16)|2.7.2005 18:24
nebude problem v dlouhem WPA pre-shared klici?
Eurino_ce4you (72)|5.7.2005 00:24
No ja som mal zatial dobre skusenosti s wifi na acer n50 basic.Som v londyne a agentura mi mala zabezpecit net lenze na mojej strane ulice sa neda dat,takze som nasiel susedov co byvaju tri baraky vedla a normalne sa pri okne pripojim bez najmensich problemov na wifi ako na pda tak aj na notebooku...parada som happy..podotykam ze som nic neastavoval...
beecher (9270)|5.7.2005 06:57
Pokud se pripojite na svou WiFi a nic jste nenastavoval (pouze dal pripojit do vasi WiFi site), to pak ta WiFi asi moc bezpecna teda nebude...
IntEx_ce4you (130)|6.7.2005 23:35
A neni ta sit spis "chranena" filtrovanim MAC adres? Tady totiz zalezi na tom, jestli se do te site pripojis (pak to chce WEP klic), nebo jestli se tam neda vubec pripojit (slaby signal/MAC control).
misoka_ce4you (3)|20.3.2006 21:33
Ja mam zasa ten problem , ze ked sa uz do nejakej siete prihlasim , tak neviem , ako si zmenit inu wifi siet, viete mi niekto poradit ako to urobit na acer n50, cital som aj navod , ale nikde to tam nie je, dakujem
beecher (9270)|21.3.2006 07:15
Pokud se chcete prepojit do jine WiFi site, tak staci vypnout a zapnout WiFi a mel by nabidnout site, ktere vidi v okoli, pokud je mezek, tak puste WiFi a pak v Start->Nastaveni->Pripojeni->Sitove Karty si vyberte potrebnou sit a po Tap&Hold dejte pripojit.