Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dotykova vrstva an displayi Looxe 720

IntEx_ce4you (130)|26.5.2005 11:54
Ahiojda, od vcerejska jsem majitelem tohohle PDAcka a skoro cely vcerejsi den jsem stravil nasazovanim folie. V noci se mi ji podarilo tak nejak nasadit, ale tedka kdyz si s tim PDAckem hraju, tak tam dost citim rozdily senzitivity. Cca uprostřed smerem k leve strane mi prijde ta dotykova folie takova "odstata" - proste ji musim promacknout, aby fungovala (=vetsi sila), nez treba na okrajich, nebo pri prave pulce, kde staci opravdu vetsinou jen dotek. Mate na svem Looxu podobnou zkusenost, nebo jsem tam neco "zmrvil" nasazovanim te folie? (jeste uvedu, ze skutecne musim promacknout tu tap-sense folii a ne ochrannou folii na ni polozenou)
fockey (33)|26.5.2005 21:49
Podle mne by senzitivita měla být všude stejná. Z tvého popisu si myslím, že jsi folii po tolika nasazovacích pokusů nějakým způsobem zkroutil a teď není úplně přilehlá k celému displeji. Těžko bych to dával za vinu displeji LOOXu - takové vady se prostě nestávájí (a jestli ano tak seš hroznej pechař :)). Zajímalo by mne od jaké firmy máš folii? Některé levnější ani nejsou určeny pro znovunasazování...
Zkusil bych folii sundat a vyzkoušet displej stylusem, pokud vše OK zkus znovu nasadit folii a když to bude zlobit - investuj do něčeho lepšího - třeba Brando (pokud to není ta co máš). :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|26.5.2005 22:44
Na lepení fólie použij windmasterovu metodu - návod zde
IntEx_ce4you (130)|26.5.2005 23:39
Takze jsem ke konecnemu zoufalstvi byl donucen poslat Loox zpet :-(. Ona nalepovana folie byla samozrejme Brando, ale ikdyz jsem ji zase sundal, tak ona touch-sense folie stale na displayi odstavala a dokonce bylo i ze strany videt, jak je mirne zvlnena. Navic se mi vubec nepodarilo rozbehat ten VoIP repracek. Zkousel jsem Skype (jen spodni) , SJPhone (uplne ticho, na sluchatka OK) a BetaPlayer (nevim, jestli to umi, ale na firstloox.org jsem cosi cetl o balancich, tak jsem si s tim hral, ale bezuspesne). Hlavne jsem si ale vsiml pri pohledu na display, ze na ciste bile plose je pri odstupu videt takova tmavsi skvrna. Nevim, nejspis zase stesti na kus - ostatne jako vzdycky...zavolal jsem tedy z5 do kramu a poprosil je, jestli by mi ho nemohli vymenit, kde mi milou slecnou/pani bylo receno, ze pry bez problemu ano, tak uvidim, jaky bude dalsi :sarcastic: .

Ad. Windmaster: Tuto metodu jsem zkusil az kdyz jsem mel folii z neustaleho sucheho nasazovani a sundavani uz v pomerne dezolatnim stavu, ale mel bych k tomu par otazek. Jednak se chci zeptat, jak je to vlastne s tim jarem, protoze kdyz vytahnu onu folii z lazne, tak na ni vidim jeste takove tecky (zbytky peny) od jaru, je to spravne? Za druhe se mi porad nedarilo polozit tu folii na display tak, aby se s ni dalo volne posouvat - drzela jak prilepena...potom se mi to pri jednom nasazeni povedlo, ale nevim, jak jsem to dokazal. A otazka asi nejvetsi - folie schne od okraju ke stredu, cili se okraje odlepuji....jak tomu zamezit? (vzdycky mi tam totiz laita pod odchlyply kraj prach a muzu zacit znova)? A jeste jedna vec - Windmaster uvadi, ze po polozeni na display neni treba vymackavat bubliny....no nevim, ale mne se tam vzdy vzduchove bubliny udelaly, ktere diky vlhkemu podkladu (defacto folie lezela na vode) sly krasne hadrikem vytlacit. Je to holt veda a asi to skonci tak, ze mi ji nekdo bude muset nalepit za mne, jinak z toho opravu zesilim :evil: .
Zdenek Malinsky (9781)|27.5.2005 00:01
Brando je tlustší, takže možná s ní bude trošku větší práce, než třeba s tenčí od Sunnysoft. Některé jsou 3 vrstvé, tak na to nezapomeň. Možná také bude potřeba očistit displej od lepidla z původních pokusů o lepení.
IntEx_ce4you (130)|27.5.2005 00:17
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Brando je tlustší, takže možná s ní bude trošku větší práce, než třeba s tenčí od Sunnysoft. Některé jsou 3 vrstvé, tak na to nezapomeň. Možná také bude potřeba očistit displej od lepidla z původních pokusů o lepení.[/QUOTE]
No pokud vim, tak Brando funguje na elektrostatickem principu, takze by se tam zadne lepidlo vyskytovat nemelo. Kazdopadne jsem ale vzdy pri dalsim pokusu display radne ocistil (alespon dle mych moznosti, ale jak rikam, prach je vsudypritomny :mad: ).
dort (1212)|27.5.2005 07:36
[QUOTE="IntEx"]Ad. Windmaster: Tuto metodu jsem zkusil az kdyz jsem mel folii z neustaleho sucheho nasazovani a sundavani uz v pomerne dezolatnim stavu, ale mel bych k tomu par otazek. Jednak se chci zeptat, jak je to vlastne s tim jarem, protoze kdyz vytahnu onu folii z lazne, tak na ni vidim jeste takove tecky (zbytky peny) od jaru, je to spravne? Za druhe se mi porad nedarilo polozit tu folii na display tak, aby se s ni dalo volne posouvat - drzela jak prilepena...potom se mi to pri jednom nasazeni povedlo, ale nevim, jak jsem to dokazal. A otazka asi nejvetsi - folie schne od okraju ke stredu, cili se okraje odlepuji....jak tomu zamezit? (vzdycky mi tam totiz laita pod odchlyply kraj prach a muzu zacit znova)? A jeste jedna vec - Windmaster uvadi, ze po polozeni na display neni treba vymackavat bubliny....no nevim, ale mne se tam vzdy vzduchove bubliny udelaly, ktere diky vlhkemu podkladu (defacto folie lezela na vode) sly krasne hadrikem vytlacit. Je to holt veda a asi to skonci tak, ze mi ji nekdo bude muset nalepit za mne, jinak z toho opravu zesilim :evil: .[/QUOTE]

když vytáhnete fólii z lázně, tak na ní samozřejmě špetka jaru zůstane, ale opravdu špetka, neb to původní ředění do lázně je opravdu minimální množství jaru :-)

proč se nadařilo pohybovat fólií - no odhadl bych to na nedostatečně mokrou fólii položenou na PDA, neb při mých prvních pokusech jsem položil fólii a konec, prostě jsem s ní nehnul, až v momentě, kdy jsem s hrůzou v očích a třesoucí se rukou nechal na fólii dostatek vody, moc jsem ji neotíral, tak pak právě díky dostatku vody mezi displejem a fólií se s ní dalo krásně pohybovat

odlepování v krajích - neporadím, používal jsem fólii rozměrově větší než je můj displej a zastrkoval jsem ji pod kryt - cca 1,5 mm na každé straně a hlavně je potřeba ji přihlazovat od středu do kraje ;)

vzduchové bublinky tak těch tam bylo požehnaně, respektive řekněme bublinek tam bylo požehnaně, ale spíše než vzduchové to jsou bublinky ještě nevyschlé vody, které se během 2 - 3 dnů absolutně ztratí a pak nepoznáte, že máte na displeji fólii

Nalepování fólie nechce nic jiného než absolutní klid a pohrát si s tím, to je celá věda - a věřte, že ji nalepí, když hodně dobře, tak na 3 - 5 pokus a to budete moct považovat za úspěch :D

P.S. ještě dodateček k lepidlu na fólii, já myslím že i na Brando fóliích je na vnitřní straně lepidlo :cool:
IntEx_ce4you (130)|27.5.2005 10:40
Ikdyz asi mozna ano, lepidlo tam bude, protoze na Aceru N50, kde jsem take folii bez uspechu nenalepil, sla nechtem sundat ta prilnava vrstva, takze to bude cosi na zpusob lepidla. Nonic, pockam na nove zarizeni, objednam novou folii a zacnu znova :sarcastic: .

EDIT: Jeste bych mel ale otazecku k tomu VoIP speakeru. Kdy ma vubec hrat? Pri normalnim prehravanim (WM) asi nee. Nainstaloval jsem Skype, tam hral jen spodni. Nainstaloval jsem SJPhone a tam bylo uplne ticho, slo pouze mluvit - kdyz jsem pripojil sluchatka, slysel jsem v pohode druhou stranu. Hral jsem si s Oz_Speaker uttilitou, zkousel veskere kombinaci i v OzSpeakerTgl, ale nic, porad bylo vysledkem, ze hral pouze spodni. A jeste jedna vec, nevim, jestli to maji vsechna zarizeni, ale pri pohledu na SD slot byl plech (paska?) pritlacujici VoIP repracek zvlneny...neco podobneho jsem videl na firstloox.org:

jenomze to se dotycnemu PDAcko proletelo vzduchem. Mate na svem Looxikovi podobny "ukaz", nebo je to mozna pricina nefunkcnosti VoIP repracku. (popravde mne to na prvni pohled pri vkladani karty bouchlo do oci).

EDIT: Lepsi fotka zde .
oltcit (1098)|27.5.2005 11:41
ad Brando :)

i ked sa to spominalo viackrat,popišem svoj postup.
Displej som očistil prosriedkom na čistenie displejov a obrazoviek(mám zakúpenú čistiacu sadu) vyfúkal stlačeným vzduchom,odlepil ochrannú vrstvu z Brando folie nasadil presne na displej v lavom hornom rohu a uhlopriečne nechal prilahnut k displeju,jemne v smere prilnutia som ju pritlacal handrickou.Zľahka prešiel po celej ploche folie handričkou a nakoniec odstránil vrchnú kryciu vrstvu z folie. Folia drží ako pribitá,lepšie sa na nej píše ako na originál ploche. Základ je nasadiť ju na prvý krát dobre.Skúšal som ju aj odstrániť a použiť "jarovú metodu" nieje to žiadna novinka,tento spôsob sa používa pri nalepovaní samolepiacich flií napr. na sklá áut či reklám na karosérie,ale nedosiahol som taký kvalitný výsledok ako pri použití originál doporučovanej metody uvedenej riamo na folii.Mokrá cesta je vhodná skôr na nekvalitné folie.
A ešte k folii Brando ,videl som dva druhy: Ultra Clear(táto je lesklá a dosť odráža svetlo a tak práca na slnečnom svetle je niekedy namáhava na oči,ale ma dobré klzné vlastnosti stylusu) a tzv. matná ktorú má napr. Soráč(nezrkadlí,ale stylus po nej trošku ide ťažšie a zdalo sa mi že absorbuje viac svetla z displeja,ale isto to neviem)
Dalšie doporučenie je robiť to vo vlhkom prostredí,kde je minimum prachu v ovzduší(kúpeľňa po sprchovaní) :D Skutočne to nieje žiadna veda ked sa dodrží uvedený postup na balení folie.
mvata (64)|17.8.2005 21:38
Mam izolopovou metodu :-) Folie musi bzt elektrostaticka, se silikonovou vrstvou, umyt, osusit, otocit prilepovaci vrstvou nahoru na stul, sejmout sirokou izolepou vsechno smeti, jde to lehce, to same na dispeji - to uz jde hur, pak si tam kus izolepz nechat, abz se to dalo drzet mezio prsty, pekne nasadit, srovnat, odloupnout izolepu, nechat dolehnout a voila. Vlastní metoda.