Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 5 a CF GSM/GPRS

libor_m (1026)|26.5.2005 08:32
Kamarád se mě zeptal na otázku, na kterou jsem mu nedokázal odpovědět. Koneckonců by zajímala i mě, i když o ničem takovém neuvažuji, protože pro komunikaci používám BT.

Bude možné s Windows Mobile 5 mít v PDA zasunutou CF GSM/GPRS kartu se SIMkou a používat zařízení nachlup stejně, jako MDA bez jakéhokoli dalšího softu? Pokud se nepletu, tak jsem někde četl, že u Windows Mobile 5 se již nebude rozlišovat systém tak, jako u WM2003 (Phone Edition).
hybo (3107)|26.5.2005 08:39
myslim, ze to neni otazka jen systemu, ale i HW
libor_m (1026)|26.5.2005 08:44
má taky hx4700, ale stareho siemense
beecher (9270)|26.5.2005 10:03
[QUOTE="libor_m"]Bude možné s Windows Mobile 5 mít v PDA zasunutou CF GSM/GPRS kartu se SIMkou a používat zařízení nachlup stejně, jako MDA bez jakéhokoli dalšího softu? Pokud se nepletu, tak jsem někde četl, že u Windows Mobile 5 se již nebude rozlišovat systém tak, jako u WM2003 (Phone Edition).[/QUOTE]Njo, zajimava otazka... Je pravda, ze se to nebude rozlisovat, bohuzel mam obavy, ze vyrobce klasickeho PDA pri tvorbe ROMky pro dane zarizeni nebude do ni zbytecne davat neco, co vyuzije par lidi a co zbytecne zatezuje system. To spise vyrobi zarizeni s integrovanym telefonem...

Jinak je CF GSM/GPRS hezky napad, bohuzel oproti reseni BT telefonu dost drahe, baterie PDA zerouci reseni... Nemluve o tom, kde je nejake EDGE ci 3G?
hybo (3107)|26.5.2005 10:23
cozpak o to, dyt "telefonni funkce" jsou i v beznem PDA, v tom bych nevidel problem, jenze co mikrofon, reprak, jejich umisteni, ...
beecher (9270)|26.5.2005 10:30
[QUOTE="hybo"]cozpak o to, dyt "telefonni funkce" jsou i v beznem PDA...[/QUOTE]Jo? To bych je chtel ve svem Dellu videt...
hybo (3107)|26.5.2005 10:33
[QUOTE="beecher"][QUOTE="hybo"]cozpak o to, dyt "telefonni funkce" jsou i v beznem PDA...[/QUOTE]Jo? To bych je chtel ve svem Dellu videt...[/QUOTE]

jenze tvuj Dell je unikat, ze jo :-) vsechny tam asi nejsou a otazka je, co je za tim, co vidime, ale v registrech to jde povolit. Zas tak velke to neni, si porovnej velikost ROMky neceho jako MDAc nebo XDA a velikost treba jineho adekvatniho PDA :-) Problem je, ze to, co by tam bylo je "univerzalni" a jak vidime treba na BT manageru od MS, je to "na ho..o" :D
libor_m (1026)|26.5.2005 10:43
[QUOTE="beecher"][QUOTE="libor_m"]Bude možné s Windows Mobile 5 mít v PDA zasunutou CF GSM/GPRS kartu se SIMkou a používat zařízení nachlup stejně, jako MDA bez jakéhokoli dalšího softu? Pokud se nepletu, tak jsem někde četl, že u Windows Mobile 5 se již nebude rozlišovat systém tak, jako u WM2003 (Phone Edition).[/QUOTE]Njo, zajimava otazka... Je pravda, ze se to nebude rozlisovat, bohuzel mam obavy, ze vyrobce klasickeho PDA pri tvorbe ROMky pro dane zarizeni nebude do ni zbytecne davat neco, co vyuzije par lidi a co zbytecne zatezuje system. To spise vyrobi zarizeni s integrovanym telefonem...

Jinak je CF GSM/GPRS hezky napad, bohuzel oproti reseni BT telefonu dost drahe, baterie PDA zerouci reseni... Nemluve o tom, kde je nejake EDGE ci 3G?[/QUOTE]
To jsem mu říkal taky, jenže si nechce nechat vymluvit, že malý mobil v kapse přeci nevadí.
libor_m (1026)|26.5.2005 10:46
[QUOTE="hybo"]cozpak o to, dyt "telefonni funkce" jsou i v beznem PDA, v tom bych nevidel problem, jenze co mikrofon, reprak, jejich umisteni, ...[/QUOTE]
Má BT headset.
libor_m (1026)|26.5.2005 10:46
Takže lepší řešení bude dokoupit soft, jako třeba Running Voice GSM? Popř. něco jiného?
beecher (9270)|26.5.2005 11:22
[QUOTE="hybo"]jenze tvuj Dell je unikat, ze jo :-) vsechny tam asi nejsou a otazka je, co je za tim, co vidime, ale v registrech to jde povolit. Zas tak velke to neni, si porovnej velikost ROMky neceho jako MDAc nebo XDA a velikost treba jineho adekvatniho PDA :-) Problem je, ze to, co by tam bylo je "univerzalni" a jak vidime treba na BT manageru od MS, je to "na ho..o" :D [/QUOTE] Neni unikat... Nema to ani zadne jine nePhone Edition PPC...
To, ze nePhone Edtion ROMka a Phone Edition ROMka mohou mit priblizne stejnou velikost neni o tom, ze by v te nonPhoneEdition byly funkce z Phone Edition... Kdyz MS vyvijel Phone Edition, vytvoril pro ni separatni vyvojovou vetev...
A v registrech, ktere mam prochozene krizem krazem, jsem toho snad krome moznosti pripojeni modemu pres COM nic jineho nenasel...

Jinak receno, pokud by tam ty telefonni funkce byly, proc by Pretec daval k te sve CompactGPRS karte BVRP mobile Phone Tools? Viz zde. ;)
libor_m (1026)|26.5.2005 12:08
No logiku to má, ale jemu se jedná o WM5. Jenže to se dozvíme, až je budeme mít, že? :D
hybo (3107)|26.5.2005 12:26
nerikam, ze velikost je dukaz, ze je to v kazdem PKPC, ale ze rozdil je dost malej a tedy ze velikost neni problem mit to v kazde ROMce, co se tyce toho klice v reg, vazne to ted nemuzu najit, ale mam pocit, ze i zde na ce4you to bylo - ne funkcni telefon, ale nektere funkce, resp. mam pocit ze nastaveni telefonu jako takoveho se dalo zobrazit