Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

jsou pda spolehliva?

rattkin (28)|25.5.2005 16:03
Vlastnil jsem po sobe dva palmy a dve pocket pc a u vsech me prekvapuje dodnes jak jsou to nespolehliva zarizeni - nebo je to mnou?

Mam dost spatne zkusenosti - reset nekdy i dvakrat za den, to ze alarm zazni v nastavenou chvili je spise vzacnost - stava se vam to take?

Zajimalo by mne jestli jste se spolehlivosti sveho pda spokojeni, jestli se vam stavaji veci jako jako reset v nevhodnou chvili, reset vicekrat nez jednou mesicne, (moje oblibena) nespolehlivost alarmu, ztrata dat a podobne.

Zavisi spolehlivost na typu zarizeni? jsou palmy spolehlivejsi nez ppc, nebo je to obracene?

Pripiste svoje zkusenosti, co vam jde nebo nejde. Zajimali by mne take jakekoli postrehy ohledne mda compact :D
ifco_ce4you (186)|25.5.2005 16:18
Nemyslim si ze by PDA boli nespolahlive. Kolko krat za mesiac restartujes PC? To je uplne rovnaky pripad.Kolko krat za mesiac ti zblbne nejaky soft?
Orloj_ce4you (299)|25.5.2005 16:26
jde spise o to, ze mobilni widle jako system tu jsou teprve par let a tak nejsou jeste zcela odladene, to same u aplikaci.. vezmete si treba rozdil mezi win98 a XP -to je co do spolehlivosti a stability OBROVSKY krok kupredu -takze zbyva jedine.. ladit, ladit a cekat na novejsi stabilnejsi system.. Treba co se tyka nespustenych alarmu, najdete zde na webu nekolik auditorii, kde se tento problem resi a nakonec (verte nebo ne ;) ) i vyresi.. stejne tak i s ostatnimi vecmi.. je to fakt, ktery mozna muze i z casti za stale tak malou penetraci PDA u normalnich smrtelniku.. Ale i tak je treba pro mne PDA squela hracka :yes:
hybo (3107)|25.5.2005 17:23
No, ja myslim, ze v necem mate pravdu, spolehlivost nei to, co bych si taky sam predstavoval. Tedy ne, ze bych o data prichazel, resetu mam malo v mesici a proste vse slape dle moznosti OK, problem je, ze "psychicky" me zatim zadne zarizeni "nepresvedcilo", ze se nemusim bat. Ale jak rikam, problemy nemam, alarmy jdou, kdyz chci a jak chci, reset jen sporadicky a spise planovane, ale.... ;)
ipf (2136)|25.5.2005 17:40
Abych tě uklidnil, softreset používám pro zapínání cihly (vyčistí se veškerý plevel, zavřou přebytečné aplikace a uvolní paměť).
Co se týká stability - veškeré aplikace, soubory a dokumenty instaluji (ukládám) na kartu (anebo do "trvalé paměti"), takže pokud jsem kdy o něco přišel, vymazal jsem si to dobrovolně, za plného vědomí a přes varování systému.
Čili cihlu považuji za stejně spolehlivou jako pécéčko.
rattkin (28)|25.5.2005 18:11
na alarmy jsem zkousel pocket plus od sbp, verzi 1.5 a 2.0 a nepomohlo to prilis. sice alarm zvoni vicekrat a je vic slyset, ale stoprocentni to urcite neni. nejradsi mam kdyz se alarm ozve az po zapnuti zarizeni, treba o den pozdeji). pak jsem jeste zkousel nejaky ap. notify a to moc nefungovalo.

jinak pouzivam visbar nebo vbar jako taskmanager a programy porad vypinam, takze volne pameti je 10mb+

programy na karte spolehlivosti neprospivaji, casto se mi pda sekne kdyz ho vypnu a je spusteny program z karty.


pc se mi seka asi jednou za mesic, mam notebook a hibernuji ho, takze zadne restarty. windows mobile bych prirovnal asi k w3.11 ;)
Zdenek Malinsky (9781)|25.5.2005 18:48
To bude spíš rukama a zároveň nevhodnou kombinací softů. Chceš-li "spolehlivé zařízení", pořiď sobě "Blůberi", "Blekberi" nebo jak se to jmenuje. Prodává to T-Mobile. Sice není možnost doinstalovávat další softy atp., jenže zase na úkor spolehlivosti. Vždycky je to otázka priorit.
bobo.4150.sk (176)|25.5.2005 19:30
Spoľahlivosť môjho PDA je priamo úmerné počtu záloh. Takže mám nastavenú automatickú zálohu pri 20% batérie a manuálne spoľahlivosť zvyšujem cca. 2x týždenne.
dort (1212)|26.5.2005 01:29
pokud mluvíme o HardReset tak ty mne postihují cca 1x za měsíc, bez vysvětlitelné příčiny :((

a proto pro super spolehlivost PDA doporučuji SpriteBackup nastavený na automatickou zálohu denně v 5:00 hod. ráno do formátu .exe a zároveň o pracovní pravidelnou synchronizaci během dne s PC a není důvod k diskuzi o spolehlivosti PDA versus PALM :yes:
hybo (3107)|26.5.2005 06:58
PDA vs PALM? ;) PALM je PDA. Krom toho, pokud bych delal co pises, spolehlivost by to nebyla ani zdaleka, spise naopak.
rattkin (28)|26.5.2005 10:44
[QUOTE="hybo"]PDA vs PALM? ;) Krom toho, pokud bych delal co pises, spolehlivost by to nebyla ani zdaleka, spise naopak. [/QUOTE]

jak to myslis hybo?
rattkin (28)|26.5.2005 10:50
ad blubery, blebleberry aj: to je myslim vymluva, ktera naznacuje ze jsi se soucasnym stavem spokojeny - podle mne je mozny postavit pocitac ktery nepada - mensi restart jednou mesicne bych odpustil, neni to server.

jde jen o to ze microsoft a potazmo vyrobci zarizeni potazmo sw firmy s tim nebudou nic delat pokud neuvidi ze lidi nekupuji veci co se musi furt restartovat a jinak na ne neni spoleh.

treba stolni pc: xp jsou mnohem stabilnejsi nez predchozi verze, proc tomu asi je?
ipf (2136)|26.5.2005 11:11
[QUOTE="rattkin"]..treba stolni pc: xp jsou mnohem stabilnejsi nez predchozi verze, proc tomu asi je?[/QUOTE]

Žeby proto, že si češi konečně začali wokna kupovat? Anebo proto, že je téměř nemožné koupit značkový počítač bez systému?
Zack_ce4you (15)|26.5.2005 11:33
Ja si jen dovolim poznamenat, ze se na svyho mazla muzu pomerne spolehnout... restartuju pravidelne (je to par vterin a fakt se to krasne procisti), alarm zadny problem, samovolny hardreset sem mel jednou a to jeste vlastni blbosti. Kdyz k tomu prictu fakt, ze se vsechno pravidle zalohu na kartu, tak mi pda prijde o dost spolehlivejsi nez normalni domaci pc (servery sem netaham :)
hybo (3107)|26.5.2005 11:37
[QUOTE="rattkin"][QUOTE="hybo"]PDA vs PALM? ;) Krom toho, pokud bych delal co pises, spolehlivost by to nebyla ani zdaleka, spise naopak. [/QUOTE]

jak to myslis hybo? [/QUOTE]

jednoduse, spolehlivost je dle meho to, pokud nepotrebujes myslet na zalohy a spolehat se na ne, stejne tak na synchronizaci, jako priklad postaci fakt, ze lidi, co maji jen PDA (a ze jich je dost) bez PC a nemaji kartu (nac taky) maji smulu, protoze spolehlivost jejich telefonu je X krat vetsi, nez PDAcka (rikam telefon, ne neco jineho), nebo jeste jinak, premyslel jsi treba nekdy nad tim, ze prijdes o data v telefonu? Nebo ze SIM karty?
hybo (3107)|26.5.2005 11:38
[QUOTE="rattkin"]ad blubery, blebleberry aj: to je myslim vymluva, ktera naznacuje ze jsi se soucasnym stavem spokojeny - podle mne je mozny postavit pocitac ktery nepada - mensi restart jednou mesicne bych odpustil, neni to server.[/QUOTE]

jiste, PC jen se systemem, pripadne "certifikovanymi aplikacemi" dokaze byt stabilni, ale neco to stoji, jakmile jsou tam dalsi aplikace, a neni mozne predvidat, co uzivatel bude delat, jistota jde dolu, protoze to proste neni zatim mozne napsat neco "100%" nezavisle na vsem kolem, nedokazi to ani vyrobci jednoucellovych zarizeni do kterych si davaji vlastni "system" a tedy vedi 100% o vsem a ne to jeste kdyz ma nekdo napsat app pro jinou app, jtera bezi na pozadi jine app, s tamtou odnozi chipsetu a toho vyrobce desek, toudle kombinaci pameti, grafikou, ktera je jak by smet na tom stejne.....
blue face (120)|26.5.2005 12:00
To je dost filozofické téma:)) A každý má jiné zkušenosti. Když si koupíš zařízení, kde je jeden výrobce hardu i softu, bude asi stabilnější (PSION). Když nebudeš instalovat žádné další aplikace, nebudeš mít žádné resety. Ale to asi nechceš.

Moje zkušenost - PSION - EPOC 32 - to nejstabilanšjí, co jsem měl. V nouzi nejvyšší Fn+K (odstřelí zlobivou aplikaci). Ani jednou jsem nemusel vyndavat baterie. PALM, resp. SONY CLIÉ naprostá tragédie, nestabilní a několik samovolných HR. Pravda po doinstalování několika aplikací, abych z toho holého systému vytvořil něco použitelného. MDA i, MDA II - i když původní ROM, radia, žádný HR. SR je takový pracovní nástroj.

Takže - asi lze vytvořit prakticky neodstřelitelný systém (EPOC32), ale toho se MS nedopracoval (a i třeba proto, že MS běží na spoustě různého hardware) hodně záleží na chování ostatních (programátorů, uživatele).

Spíš popřemýšlej, co jsi kde a kam nainstaloval.

P.S. ano, a můžeš zrovna ty mít smůlu na výrobní vadu konkrétního kusu výrobku.

rattkin (28)|26.5.2005 14:57
to ze jsem svoji 2210 trikrat reklamoval sem ani psat nebudu.

pc maji ruzny hardware, software od ruznych vyrodcu a vydrzi klidne mesic bez restartu. moje ppc vydrzelo mesic bez restartu jen kdyz bylo v zasuvce.

telefony jsou mnohem spolehlivejsi, windows moblie phone edition jsem v ruce nemel, ale telefon co se restartuje kazdy den bych asi nemohl pouzivat. mate nekdo prosim zkusenosti s touto tridou zarizeni? tj pda s mobilem
rattkin (28)|26.5.2005 16:10
ted (je 1609) se ozval alarm nastaveny na 1200. dela vam to nekomu take?
Zdenek Malinsky (9781)|26.5.2005 22:29
[QUOTE="rattkin"]ad blubery, blebleberry aj: to je myslim vymluva, ktera naznacuje ze jsi se soucasnym stavem spokojeny - podle mne je mozny postavit pocitac ktery nepada - mensi restart jednou mesicne bych odpustil, neni to server.

jde jen o to ze microsoft a potazmo vyrobci zarizeni potazmo sw firmy s tim nebudou nic delat pokud neuvidi ze lidi nekupuji veci co se musi furt restartovat a jinak na ne neni spoleh.

treba stolni pc: xp jsou mnohem stabilnejsi nez predchozi verze, proc tomu asi je?[/QUOTE]http://www.marigold.cz/item/bude-to-stale-spolehlivost-versus-rozsiritelnost
Blackberry ap. - tady o tom píše stručně a výstižně Patrick Zandl.

Nevím, proč by to měla být výmluva? A jak si přišel na to ,že jsem se současným stavem spokojený? Nechápu, co tím chtěl básník říci. Nic není ideální. Možná se zamysli, kde je chyba-zda v HW, OS nebo v nevhodné kombinaci softů. Pokud nejsi spokojený, nezbývá nic jiného než to vyřešit reklamací PDA, změnou platformy nebo takováto zařízení nepoužívat. Také si uvědom, že pokud by výrobci vyrobili dokonalé bezchybné zařízení, nebyl by důvod kupovat nové a oni by zkrachovali. Potřebují, aby si lidé kupovali rychlejší, větší, krémovější....
Pavel Koza (4761)|27.5.2005 08:23
Uz jsem to do ruznych diskuzi psal nekolikrat, takze strucne - kazdy pocitac PDA nevyjimaje se chova podle toho, jak se k nemu chova jeho majitel. Jsou samozrejme vyjimky - prvni verze ROMek jsou jen vyjimecne bez chyb a hardware take neni vzdy 100%, ale to neni ted dulezite...

Dulezite je, jestli PDA pouzivate pro praci nebo zabavu. Na svem MDA Compact mam krome defaultich aplikaci jen asi 4 aplikace navic - ostatni je na karte a ke svemu provozu nevyzaduje instalaci, takze nezadelava registry ci pamet. Resetuji jen vyjimecne, jen kdyz jsem liny prepinat se do aplety a postopovat bezici apliakce (WisBar a spol na Pocket PC Phone Edition porad nejsou dokonale a pravy ty jsou zdrojem spousty problemu). Ony totiz Windows NEJSOU spatne, ani Windows Mobile nejsou spatne. V drtive vetsine mohou za problemy aplikace tretich stran, presne receno prasacky napsane aplikace tretich stran. Memory leaky, nekorektni prace se zdroji a dalsi desitky problemu, to jsou vsechny ty krasne today screen pluginy, utilitky pro tuning vseho mozneho, obcas bohuzel i diky sve komplexnosti velka lokalizace...

Nedavno ty probehla jakasi "vystavka" toho, co mate na Today obrazovce. Byl jsem v soku, co vsechnose tam da nacpat. Staci, aby jeden plugin mel maly memory leak a kazdodenni reset je nezbytny, ne li horsi veci. A tak by se dalo pokracovat...

Jestli chcete mit zarizeni spolehlive, proste se musite smirit s tim, ze na nem nemuzete zkouset kazdou blbost, co se na webu vyskytne, kazdej trik v registru a podobne. Pokud si vytipujete par aplikaci, ktere potrebujete a ktere jsou dobre napsane a spolehlive, zarizeni si nastavite a pak "zakonzervujete", je Pocket PC naprosto spolehlivy pomocnik.
milda_ce4you (17)|8.6.2005 13:53
Mam PDA uz druhym rokem a porad zkousim naky vylepseni a ruzny "hovadiny" a tak sem na resetu upadlej skoro furt ale jinak kdyz neni co skouset a moje pda ma voddych od instalovani mazani a tak tak si myslim ze je to v pohode... parkrat se mi stalo ze mi zablbnul display..ale to bylo za ty dva roky snad 4x