Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: jsou pda spolehliva?

Nováček
    Registrace
    Nov 2004

Vlastnil jsem po sobe dva palmy a dve pocket pc a u vsech me prekvapuje dodnes jak jsou to nespolehliva zarizeni - nebo je to mnou?

Mam dost spatne zkusenosti - reset nekdy i dvakrat za den, to ze alarm zazni v nastavenou chvili je spise vzacnost - stava se vam to take?

Zajimalo by mne jestli jste se spolehlivosti sveho pda spokojeni, jestli se vam stavaji veci jako jako reset v nevhodnou chvili, reset vicekrat nez jednou mesicne, (moje oblibena) nespolehlivost alarmu, ztrata dat a podobne.

Zavisi spolehlivost na typu zarizeni? jsou palmy spolehlivejsi nez ppc, nebo je to obracene?

Pripiste svoje zkusenosti, co vam jde nebo nejde. Zajimali by mne take jakekoli postrehy ohledne mda compact
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Nemyslim si ze by PDA boli nespolahlive. Kolko krat za mesiac restartujes PC? To je uplne rovnaky pripad.Kolko krat za mesiac ti zblbne nejaky soft?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

jde spise o to, ze mobilni widle jako system tu jsou teprve par let a tak nejsou jeste zcela odladene, to same u aplikaci.. vezmete si treba rozdil mezi win98 a XP -to je co do spolehlivosti a stability OBROVSKY krok kupredu -takze zbyva jedine.. ladit, ladit a cekat na novejsi stabilnejsi system.. Treba co se tyka nespustenych alarmu, najdete zde na webu nekolik auditorii, kde se tento problem resi a nakonec (verte nebo ne ) i vyresi.. stejne tak i s ostatnimi vecmi.. je to fakt, ktery mozna muze i z casti za stale tak malou penetraci PDA u normalnich smrtelniku.. Ale i tak je treba pro mne PDA squela hracka :yes:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

No, ja myslim, ze v necem mate pravdu, spolehlivost nei to, co bych si taky sam predstavoval. Tedy ne, ze bych o data prichazel, resetu mam malo v mesici a proste vse slape dle moznosti OK, problem je, ze "psychicky" me zatim zadne zarizeni "nepresvedcilo", ze se nemusim bat. Ale jak rikam, problemy nemam, alarmy jdou, kdyz chci a jak chci, reset jen sporadicky a spise planovane, ale....

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Abych tě uklidnil, softreset používám pro zapínání cihly (vyčistí se veškerý plevel, zavřou přebytečné aplikace a uvolní paměť).
    Co se týká stability - veškeré aplikace, soubory a dokumenty instaluji (ukládám) na kartu (anebo do "trvalé paměti"), takže pokud jsem kdy o něco přišel, vymazal jsem si to dobrovolně, za plného vědomí a přes varování systému.
    Čili cihlu považuji za stejně spolehlivou jako pécéčko.

Nováček
    Registrace
    Nov 2004

na alarmy jsem zkousel pocket plus od sbp, verzi 1.5 a 2.0 a nepomohlo to prilis. sice alarm zvoni vicekrat a je vic slyset, ale stoprocentni to urcite neni. nejradsi mam kdyz se alarm ozve az po zapnuti zarizeni, treba o den pozdeji). pak jsem jeste zkousel nejaky ap. notify a to moc nefungovalo.

jinak pouzivam visbar nebo vbar jako taskmanager a programy porad vypinam, takze volne pameti je 10mb+

programy na karte spolehlivosti neprospivaji, casto se mi pda sekne kdyz ho vypnu a je spusteny program z karty.

pc se mi seka asi jednou za mesic, mam notebook a hibernuji ho, takze zadne restarty. windows mobile bych prirovnal asi k w3.11

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

To bude spíš rukama a zároveň nevhodnou kombinací softů. Chceš-li "spolehlivé zařízení", pořiď sobě "Blůberi", "Blekberi" nebo jak se to jmenuje. Prodává to T-Mobile. Sice není možnost doinstalovávat další softy atp., jenže zase na úkor spolehlivosti. Vždycky je to otázka priorit.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Spoľahlivosť môjho PDA je priamo úmerné počtu záloh. Takže mám nastavenú automatickú zálohu pri 20% batérie a manuálne spoľahlivosť zvyšujem cca. 2x týždenne.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

pokud mluvíme o HardReset tak ty mne postihují cca 1x za měsíc, bez vysvětlitelné příčiny (

a proto pro super spolehlivost PDA doporučuji SpriteBackup nastavený na automatickou zálohu denně v 5:00 hod. ráno do formátu .exe a zároveň o pracovní pravidelnou synchronizaci během dne s PC a není důvod k diskuzi o spolehlivosti PDA versus PALM :yes:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

PDA vs PALM? PALM je PDA. Krom toho, pokud bych delal co pises, spolehlivost by to nebyla ani zdaleka, spise naopak.

Nováček
    Registrace
    Nov 2004

Citace Původně odesláno od hybo
    PDA vs PALM? Krom toho, pokud bych delal co pises, spolehlivost by to nebyla ani zdaleka, spise naopak.
    jak to myslis hybo?

Nováček
    Registrace
    Nov 2004

ad blubery, blebleberry aj: to je myslim vymluva, ktera naznacuje ze jsi se soucasnym stavem spokojeny - podle mne je mozny postavit pocitac ktery nepada - mensi restart jednou mesicne bych odpustil, neni to server.

jde jen o to ze microsoft a potazmo vyrobci zarizeni potazmo sw firmy s tim nebudou nic delat pokud neuvidi ze lidi nekupuji veci co se musi furt restartovat a jinak na ne neni spoleh.

treba stolni pc: xp jsou mnohem stabilnejsi nez predchozi verze, proc tomu asi je?

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od rattkin
    ..treba stolni pc: xp jsou mnohem stabilnejsi nez predchozi verze, proc tomu asi je?
    Žeby proto, že si češi konečně začali wokna kupovat? Anebo proto, že je téměř nemožné koupit značkový počítač bez systému?

Nováček
    Registrace
    Jan 2005

Ja si jen dovolim poznamenat, ze se na svyho mazla muzu pomerne spolehnout... restartuju pravidelne (je to par vterin a fakt se to krasne procisti), alarm zadny problem, samovolny hardreset sem mel jednou a to jeste vlastni blbosti. Kdyz k tomu prictu fakt, ze se vsechno pravidle zalohu na kartu, tak mi pda prijde o dost spolehlivejsi nez normalni domaci pc (servery sem netaham

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

Citace Původně odesláno od rattkin
    Citace Původně odesláno od hybo
    PDA vs PALM? Krom toho, pokud bych delal co pises, spolehlivost by to nebyla ani zdaleka, spise naopak.
    jak to myslis hybo?
    jednoduse, spolehlivost je dle meho to, pokud nepotrebujes myslet na zalohy a spolehat se na ne, stejne tak na synchronizaci, jako priklad postaci fakt, ze lidi, co maji jen PDA (a ze jich je dost) bez PC a nemaji kartu (nac taky) maji smulu, protoze spolehlivost jejich telefonu je X krat vetsi, nez PDAcka (rikam telefon, ne neco jineho), nebo jeste jinak, premyslel jsi treba nekdy nad tim, ze prijdes o data v telefonu? Nebo ze SIM karty?

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 73
    Poslední příspěvek: 21-07-2006, 00:10
  2. Heroes of MM jsou Tu!!!!
    Od yasmeene2 v sekci Hry pro Pocket PC
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-03-2006, 17:12
  3. Kuchyně jsou jen pro MDA?
    Od frogale_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 5