Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

(Nedobrovolné) smazání paměti na n10

David Weller (16)|23.5.2005 23:04
Nemáte někdo podobný problém - asi dvakrát (v rozpětí několika měsíců) se mi stalo, že se mi z neznámých důvodů vymazala paměť na n10. Prostě jsem zapnul počítač a uvítala mě rovnou obrazovka prvního spuštění..
Nedávno to bylo dost možná způsobeno vybitím akumulátoru (nejsem si jistý jestli jsem nenechal přes noc přehrávat mp3 ve "spícím" režimu - vypnutý display), ale stejně mi to připadá divný, to nemá handheld v tomhle režimu žádnou ochranu (vypnout se sám..?)?
(Nestává se to ještě někomu?)
IntEx_ce4you (130)|23.5.2005 23:19
Bohuzel s Vasim problemem vam nepomohu, ale pricinou smazani pameti urcite nebylo vybiti hlavniho akumulatoru, protoze tato zarizeni maji akumulatory dva - hlavni a backup (zalozni). Zalozni je kvuli ochrane dat pri vybiti/vymene hlavniho akumulatoru. Takze by mohla byt chyba ve spatnem konaktu zalozniho akumulatoru, softwarova pricina (nekorektni chovani nejakeho programu) nebo obecne vada v pameti/zarizeni.

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
Zdenek Malinsky (9781)|23.5.2005 23:26
[QUOTE="David Weller"]... možná způsobeno vybitím akumulátoru (... přes noc přehrávat mp3 ve "spícím" režimu - vypnutý display)[/QUOTE]
Možné to je.
1. Nejlepší je nechávat přes noc PDA v kolébce (nebo na nabíječce), takže případný spuštěný program nehrozí vybitím.
2. Zálohovat. Lépe na kartu než přes AS, protože v případě HR máš zálohu u sebe a obnova je dílem řádově minut.
3. Backup manager nastav na automatické zálohování (klidně denně, třeba 23:00, 3:00, 6:00), taky při nízkém stavu baterie (10-15%). Zálohuj tak, aby záloha byla ve spustitelném formátu a při zálohování se vypnuly všechny ostatní aplikace. Pak by mělo být vše good.

Když tě přivítala úvodní obrazovka, byly baterie prázdné? Je tam i záložní, která by měla chvíli vydržet, ale je otázkou, jak dlouho, v jakém jsou baterie stavu. Spíše bych to tipnul na jiný problém.
Erikt68i (266)|24.5.2005 07:55
Pánové - Acer n-10 NEMÁ záložní baterii:evil: Bohužel -protože strašně moc chybí.
Jinak i mě se již několikrát stalo něco podobného, doplněného jěště o problém vůbec Acera spustit. Až když mě došlo, že problém bude ve vybité baterii, tak po připnutí k nabíječce se konečně potvora spustil a přivítal mne známým oknem po HW resetu. Zjistil jsem, že to zapříčiní několik programů, např. Sprite Backup pokud nastavím na automatickou zálohu při poklesu napětí pod zvolenou mez při testu stavu baterie Acera zapne a už nevypne!! To stačí aby se přes noc vybil a ráno je vymalováno. Obdobně zlobí dokonce sám ActiveSync pokud např. spojení přes WiFi neregulérně ukončím, tak ActiveSync v intervalu po cca 20 minutách nepřetržitě oznamuje, že došlo ke ztrátě spojení, PDA však ponechává zapnuté - výsledek přes noc je opět vybitý. Zajímavé je, že automatické vypínání v těchto případech není funkční i když normálně funguje! Takže pátrat, který to soft dělá podobné nectnosti a naučit se ho zkrotit. Univerzální rada neexistuje, snad jen před spaním se pořádně podívat na displej PDA, zda není zapnutý, podsvícení se samozřejmě po nastaveném čase vypíná, takže obraz nemusí být na dálku patrný!!!!
David Weller (16)|24.5.2005 07:56
(Napsáno už poněkud ex-post..)

(Re: ) První takový nedobrovolný výmaz (asi před dvěma měsíci) nebyl v důsledku baterie; s počítačem prostě nešlo dělat nic (zapínání, soft r, domlouvání, výhružky..), tak jsem tam dal HR a naběhlo to v klidu. Ale bez mých dat. Právě proto mě dostalo, když jsem si tentokrát (stalo se mi to celkem dvakrát), už moudřejší nerestartoval, připíchl jen na chvíli handheld do proudu, pak zapnul.. chvilka napětí.. a stejně se mi všechno vymazalo!

Je jasný, že je to tedy někde v napájení toho backup-aku (o něm jsem nevěděl; myslel jsem, že je v PDA jen jeden hlavní) (a o to víc chráněný). Takže tak. Jen, kdyby se vám to (nedejbože) taky někdy stalo, dejte info, jestli jste si tu paměť zachránili. (Pokud možno do mé příští "nehody"..)
David Weller (16)|24.5.2005 08:01
Hmm, tak to kolega (minutu přede mnou) konečně rozčísnul. Každopádně moc díky za rady!
Zdenek Malinsky (9781)|24.5.2005 08:11
Tak to je tedy na ...:( s tou baterií. Proto také před rokem, když jsem vybíral PDA, jsem z výběru vyloučil nejdříve ty, kde byla baterie napevno nebo chyběla záložní. To je poučení pro příště.
Je divné, že při 10% stavu baterie se tato při záloze vybije natolik, že už zařízení nanaběhne. Buď máte něco špatně nastaveno nebo je to chyba zařízení. Asi bych to pak reklamoval. Zkus ještě zvýšit 10 na 15 nebo víc %.

Když se vám stává, že se přes noc vybije, tak proč nenecháváte PDA přes noc nabíjet v kolébce (na kabelu)? Ráno při odchodu z domu máte plnou baterii.
Erikt68i (266)|25.5.2005 08:53
Taky jsem zjistil, že je lepší nechat PDA přes noc pověšené na dobíjecí kšandě, zkrátka zkušenostma se nejvíc naučíme ovšem máte-li doma pozorného mladého energetika typu "nesvítí někde něco zbytečně?" :D :D :D
Zdenek Malinsky (9781)|25.5.2005 14:56
Nejen přes noc, ale i přes den. Pokud tam máš třeba SPB Time, tak to může cihla sloužit i jako hezké stolní hodiny. U mě je to z nouze cnost, protože můj dodavatel je asi z Ulánbátáru nebo Kábulu (někde z východu), takže mám objednanou a zaplacenou od ledna náhradní baterii a dosud nebyla dodána. :? :sarcastic: :( :(( :mad: :evil: :dead: :no:

Teď mi psala jedna kamarádka s iPAQem 4150-měla na baterii 27%, 2 nebo 3 dny nenabíjela (zapomněla) a kdyz cihlu zapnula tak byla po HR. Hlavně, že jsem jí několikrát říkal o pravidelném zálohování.:(( Poslední zálohu má starou asi 14 dní, což je na píp.
Tady je vidět, že stejně jako je důležitá hygiena u člověka (mytí, čištění zubů, česání), musí se dbát i na PDA (pravidelná záloha, nabíjení). ;) Vždyť jsou to naši miláškové. :D
Koblih_ce4you (5)|8.12.2006 13:54
Já mám tu zkušenost, že po HR je sice záloha fajn, ale nejdřív se musí nainstalovat čeština, jinak mi to zálohu nevezme :(( .A celou zálohu si dělám na kartu asi tak jednou za měsíc, jinak mám nastaveno, že při poklesu pod 20% se udělá na kartu záloha PIM. N10 mám 3 roky a naprostá spokojenost :yes: :yes: :yes: