Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Propojeni hp ipaq 4150 a gps garmin etrex legend

Twinsen (6)|23.5.2005 18:42
Nemate nekdo rozchozenou tuhle kombinaci ?
Sehnal jsem si oba konektory a podle obrazku a rad tohoto threadu jsem se snazil pristroje spojit.

Komunikace GPS a PC pres vyrobeny seriovy kabel funguje.Ale propojit muj ipaq a etrexe se mi nepodarilo.
Dle prilozeneho schematu a obrazku ,ktery by mel pasovat i na radu 4100 sme s mym kamaradem profi pajecem a elektromaniakem zkouseli mozne i nemozne a nepodarilo se nam to za dva vecery rozbehat.

Muzete mi prosim nekdo pomoct,poradit, poslat schema vaseho zapojeni,ktere funguje ?
Popr. se nejak domluvit a napajet mi to - kabely a konektory dodam, obcerstveni uhradim ;)
Kazdy pise,ze nejtezsi je sehnat konektory, to bylo v mem pripade to nejmensi.
I tohle sme studovali ale nejak to proste nefunguje.
hybo (3107)|24.5.2005 06:16
Nepises ale, co nefunguje, jestli treba vyhodi system nejakou chybu, nebo tak neco.
Twinsen (6)|24.5.2005 08:25
[QUOTE="hybo"]Nepises ale, co nefunguje, jestli treba vyhodi system nejakou chybu, nebo tak neco. [/QUOTE]

To je prave ono, nedela to totiz vubec nic.At jsme to zapojili jakkoliv dle schematu nebo i jinych tak komunikace ipaq <--> gps neudela vubec nic.Ani to nevytuhlo a to uz sme ke konci zkouseli ze zoufalstvi a odevzdanosti data posilat ruzne po tech 22 pinech.
Protokol v gps na to zrejme nema vliv (aby se to chytlo a nejaky datovy tok ukazalo), ale zkouseli sme nmea/nmea popr. rtcm /nmea , garmin...

Konektor primo v ipaqu odpaleny nebude, kdyz ho strcim do kolebky tak vse normalne funguje.

Mozna by stalo za to zkusit jesti ma nekdo tohle rozbehane a byl by ochoten se sejit, ze bych si zkusil propojit ty svoje dve masinky pres jeho kabel , ktery dotycnemu funguje.
hybo (3107)|24.5.2005 08:33
no, ono to, ze to v kolebce nic neznamena, hlavne, kdyz pro seriovou komunikaci uzivas jine piny nez pro USB (i kdyz taky vlastne seriovou:-) komunikaci. Idealni by bylo nepouzit kabel, co jste delali, pokud mat eneco special, ale puvodni k GPS a ten od iPAQu z kolebky (ted se priznam, ze nevim, jestli ma taky COM kabel, ale snad jo) a propojit to klasickym nullmodemem (at uz delanym, nebo ne). Proste co nejmene vlastnich veci a zkusit, jestli to jinek jde bez problemu a az pak hledat problem v tom svem zapojeni, ktere klidne muze byt spravne udelane.
Twinsen (6)|24.5.2005 12:25
K gps serial kabel mam od vyrobce, k ipaq IMHO nemam krome kolebky zadne dalsi kabely.
A myslim ze sme se snazily vytvorit i nul modem spojeni mezi PC a ipaq.Ale samozrejme se zakoupenym konektorem a "nasim schematem" a kabelem.
Nic se nestalo a hyperterminal kterej poslouchal na prislusnem com portu nic neprijal ani neposlal...
Ivanm_ce4you (466)|24.5.2005 12:41
Taky jsem to zkousel, sice s magellanem, ale to je stejne.
podivej se na:http://mobile.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=7419

Pracuje to treba s OZIm v PC? Jestli ano, tak bych postupoval v tomto poradi:
1. zkontrolovat zapojeni konektoru na iPaq
2. nastaveni stejnych rychlosti prenosu v GPS a iPaqu /GPS softu/
3. nastaveni spravneho portu COM1 v ipaqu
4. nepouziva neco ten port? pak se na nej neda posilat
5.modlit se , abyste tema testama nic neodpalili.

PINOUT
dalsi
Podle tohodle jedu ja.
Odkud mas konektor?
Twinsen (6)|24.5.2005 14:11
Tohle vypada zajimave, musim to vsechno postupne vyzkouset a dam vedet.Dik moc !

Konektor pro ipaq jsem kupoval v ahmobile.cz , nemaji ho primo v nabidce,ale po telef. dohode nebyl problem ho objednat a do tydne jsem ho mel za 150kc.

Ten muj ipaq je teda v rade 38 a vyse ? (vim ze 41xx je vice nez 38xx, ale radeji se zeptam;)

Ten tvuj 2210 ma taky 22 pinu a neni to teda rada 38 a vyse a presto se zda ze ma stejne zapojeni jako muj 4150?

Jakym programem/zpusobem v PDA zjistim obsazenost seriovych portu ?
Ivanm_ce4you (466)|24.5.2005 14:26
Ja myslim, ze je dulezite, ze to ma tech 22 pinu, takze to bude asi to same.ASI !!!
Obsazenost portu se mi ukazala tak, ze treba VisualGpsCe a OziCE mi psal, ze Unable open port. Ze ho bud pouziva jina aplikace, nebo v systemu neni. HR to spravil, takze postupne jsem zjistil, ze to byla ext. klaves.
Ozi, pokud nedostava data, tak za nejakou dobu /10 vterin/ napise, ze nic nedostal.
Me ta chyba /unable open port/vyskocila okamzite po pokynu ke komunikaci s GPS. Pokud to bude tohle, nejspis bych to videl v prohozenych RxD a TxD, pripadne nezapojena GND.
hybo (3107)|24.5.2005 17:13
uplna prkotina, ale zkusil jste vypnout ve start/settings/coonection/beam prijimani pres IrDa?
Twinsen (6)|24.5.2005 20:15
[QUOTE="hybo"]uplna prkotina, ale zkusil jste vypnout ve start/settings/coonection/beam prijimani pres IrDa?[/QUOTE]

Nekdy prkotiny rozhoduji - daval jsem si pozor na wifi a BT... irda me vubec nenapadlo ze mi bezi - samozrejme jsem tam mel zaskrtnuto prijmout vsechna prichozi spojeni. Myslite ze tohle blokovalo com port 1 ?
Ja sem teda zkousel porty 0 az 6 myslim a autodetekci pres ruzne rychlosti,nicmene tohle muze byt ono ;-)

No tak s ohledem na to co tu uz bylo receno to musim rozbehat.Ale driv jak pristi tyden to nebude, jsem cely tyden na skoleni a nejblizsi mikropajku maji kolegove v praci.
Rozhodne dam vedet jak jsem dopadl.

Diky moc !!
Ivanm_ce4you (466)|24.5.2005 20:19
no, pokud je zapojene RxD, Txd a GND, tak bych zatim na mikropajku nesahal, vypnul to IRDA a mastavil COM 1 na 4800 nebo 9600 Bd -shodne i na GPS a zkusil to.
hybo (3107)|24.5.2005 22:23
ne spise 2400 nebo 4800? ;)
Ivanm_ce4you (466)|24.5.2005 22:33
No, pokud by to pracovalo, tak je to asi jedno, ale nedavat 19200, to uz by mohlo delat problem samo od sebe.
Twinsen (6)|31.5.2005 08:35
Tak se to podarilo rozbehat - uz to beha jako vino.Zrejme na tom mel svuj podil i zablokovany com port diky Irda.Kamaradi mi do doutniku udelali i stabilizatory napeti pro obe zarizeni (3V a 5V), takze muzu napajet i pres doutnik v aute popr. ho odpojit a pouzivat to naprimo bez externiho napajeni v terenu.

Dekuji Vam obema panove.
Ivanm_ce4you (466)|31.5.2005 21:19
jestli je ta stabilizace jinak, nez pomoci 7805, tak by me to docela zajimalo, jak to tam napasovali. Docela by se mi to hodilo. Pro me 5V a 3,5V. Tak sezen schematko,joooo? diky :-)