Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

prestal fungovat active sync

aaischa (660)|23.5.2005 17:08
najednou mi prestal fungovat active sync pocitace delaj ze neni mda pripojeny.. delaj to i jiny pdacka.. staci hard reset ale to se mi nechce.. co stim..? prez bt synchronizuje ale to neni tak rychly
PavelR. (2184)|23.5.2005 18:02
... odpojit kabel/kolebku a preinstalovat ActiveSync na PC ... pokud nepomuze asi ti nic jineho nez HW reset nezbude ...

PavelR.
beecher (9270)|23.5.2005 18:07
Smazat a znova zalozit Partnership?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.5.2005 18:27
Sakra, to je nějaká epidemie? U mne to samé, ale zjistil jsem, že je asi v cihle uvolněný konektor.. pokud cihlu v kolíbce či na USB kabelu vykloním, tak je kontakt a AS naběhne, tzn. není to softwarem, ale hardwarem... to zas bude peněz za opravu... blbne i dobíjení v autokolíbce... pomalu jdu vyhledat původní nastavení a asi navštím servis...
Zdenek Malinsky (9781)|23.5.2005 19:08
A nemáte tam náhodou Win 2005 a AS 4.0 ???
yasmeene2 (794)|24.5.2005 02:15
Divný mě to zas píše u driverů v PC ovladač nefunguje správně a pomůže jen restart pc. Ale to bude asi tou tisíckrát vrácenou zálohou.
aaischa (660)|24.5.2005 06:03
mam wm2003se a as 4.0 vzdy to fungovalo..do druhyho pc sem nainstaloval as 3.8 a taky se nespoji, lze nak odstranit partnerstvi v mdacku?
Zdenek Malinsky (9781)|24.5.2005 06:40
Jak psal Beecher-smazat VŠECHNY partnerství a vytvořit nové (nová).
aaischa (660)|25.5.2005 21:57
to je nanic na tom nezalezi na partnerstvi zadny pc nepozna ze je mda pripojeny.. active sync nic neregistruje a mda se jen nabiji jinak zadna reakce.. pomuze hard reset ale ten delat nechci protoze tohle se mi stava casto.. mocmoc prosim o radu.. diks
Bedřich Stejskal (57)|29.5.2005 22:52
[QUOTE="aaischa"]to je nanic na tom nezalezi na partnerstvi zadny pc nepozna ze je mda pripojeny.. active sync nic neregistruje a mda se jen nabiji jinak zadna reakce.. pomuze hard reset ale ten delat nechci protoze tohle se mi stava casto.. mocmoc prosim o radu.. diks[/QUOTE]
Tak přesně tohle se mi stalo před dvěma dny a mám tudíž stejný problém...už pomalu připravuji HR :(( opravdu nikdo neví,jak by se to dalo vyřešit jinak??Všechny mé pokusy selhaly....
aaischa (660)|29.5.2005 23:06
ja mam wm2003 se a mam zkusenost ze se to nedej jen v teto verzi, reseni nemam, no teda tak trochu jo, ja synchronizuju prez bluetoot to normalne funguje :) ale neni to nejlepsi reseni
Bedřich Stejskal (57)|29.5.2005 23:18
[QUOTE="aaischa"]ja mam wm2003 se a mam zkusenost ze se to nedej jen v teto verzi, reseni nemam, no teda tak trochu jo, ja synchronizuju prez bluetoot to normalne funguje :) ale neni to nejlepsi reseni[/QUOTE]
Asi se mi budeš smát,ale na compu modrý zoubeček nemám a nějak jsem ho zatím nepotřeboval...tak to vypadá,že ho budu muset koupit a nebo stále HR-kovat....:evil: :mad:
aaischa (660)|29.5.2005 23:24
jeste to jde i prez wifi.. no tohlecto me dost stve stalo se mi to uz po nekolikaty.. ten microsoft to dela snad naschval :evil: :evil:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|30.5.2005 00:09
No, jak to tady tak čtu, tak to vypadá více na problém hardware, než softu... Já tuto neděli provedl rozborku a zborku MDA2, sám jsem bez pájení vyřešil problém uvolněného konektoru v MDA... jde o to, že drátky 22 pinů z konektoru nejsou pájené, ale pouze opřené o sběrnici na desce a může se stát, že některé z nich mají špatný kontakt - jsou již bez potřebného přítlaku (nabíjení jede, ale AS ne, ten jeden pouze jako BT či WIFI...). U mne se v poslední době projevily nejen poruchy v nabíjení, ale i výpadky - přerušení AS, došlo k úplnému uvolnění konektoru v MDA, rozhodl jsem se pro razantní řešení a nyní mám vše OK, tzn. nabíjím stolní kolíbkou, v autě, AS jede v NB (AS 3.8) i v PC (AS4)... pokud bude zájem, popíšu opravu...
Bedřich Stejskal (57)|31.5.2005 22:05
[QUOTE="Jarouš"]No, jak to tady tak čtu, tak to vypadá více na problém hardware, než softu... Já tuto neděli provedl rozborku a zborku MDA2, sám jsem bez pájení vyřešil problém uvolněného konektoru v MDA... jde o to, že drátky 22 pinů z konektoru nejsou pájené, ale pouze opřené o sběrnici na desce a může se stát, že některé z nich mají špatný kontakt - jsou již bez potřebného přítlaku (nabíjení jede, ale AS ne, ten jeden pouze jako BT či WIFI...). U mne se v poslední době projevily nejen poruchy v nabíjení, ale i výpadky - přerušení AS, došlo k úplnému uvolnění konektoru v MDA, rozhodl jsem se pro razantní řešení a nyní mám vše OK, tzn. nabíjím stolní kolíbkou, v autě, AS jede v NB (AS 3.8) i v PC (AS4)... pokud bude zájem, popíšu opravu...[/QUOTE]
Ahojky!!!
To by bylo skvělý,kdyby to blblo jen na špatném kontaktu USB portu....jak moc se liší MDA2 od MDA Compact???Myslím v tom portu???
Díky :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|31.5.2005 22:21
[QUOTE="Bedřich Stejskal"]....jak moc se liší MDA2 od MDA Compact???Myslím v tom portu???Díky :D [/QUOTE]
Jooo, tak to já nevím... co XP, už se naboural do vnitřností MDAc??? Ten zná dost podrobně všechna MDAčka, neb je vlastnil a dost experimentoval... Já špatný přítlak drátků pinů identifikoval tak, že pokud byly konektory (samec i samice) v ose, tak to nenabíjelo a ani AS nefungoval. Pokud ale došlo mírným tlakem k vyosení samce, tzn. místo 180 stupňů byly konektory v úhlu cca 170 stupňů, tak se to spojilo a vše jelo... problém ale byl ve vyčvachtaném konektoru v MDA (samici), který toto vyosení umožnil... ale potom se konektor zcela uvolnil a musel jsem opravovat... Opatrně otestuj a pokud vše pojede, tak šup do servisu, MDAc je na trhu pár měsíců, to je na záruční opravu, pokud se nic nezlepší, tak to asi bude softem a tam babo raď :D ...
aaischa (660)|31.5.2005 23:10
u mda compactu je mini USB konektor aspon co ja wim, a ten se jen tak neoddeli, mel by byt priletovany, HW problem to muze byt ale u me neni, delal mi to iPAQ 3970, MDA2,iPAQ rz3715, iPAQ 2210 a ted mda III vzdy staci udelat hard reset a jede to znova tohle neni hw problem neco se podela a je to .. me nabiji vzdycky a na pritlaceni nebo cokoliv nereaguje as vubec
Pavel Koza (4761)|1.6.2005 08:42
...zkus PDA prejmenovat. Neptej se proc ale uz ve dvou pripadech mi to v podobne situaci pomohlo.
aaischa (660)|1.6.2005 15:08
stal se zazrak...... huraa ses mistr :)) takovouhle vec bych v tom nehledal :sarcastic: ted mi povez proc se tohle deje.. deje se to dost casto tak jednou do mesice nebo do dvou mesicu stopro... a co zmena jmena v mdacku udela?? na jinym pc to taky neslo a tam se to mda nikdy nepripojilo takze je to v nem a ne v as v pc.. diiky
Bedřich Stejskal (57)|4.6.2005 23:20
[QUOTE="Pavel Koza"]...zkus PDA prejmenovat. Neptej se proc ale uz ve dvou pripadech mi to v podobne situaci pomohlo.[/QUOTE]
Zdravím!!
Tak jsem přejmenoval a stále stejný problém...zkoušel jsem vše,co se zde popisuje a stále žádný výsledek.Pomůže pouze HR.
Přitom,když zapojím kabel,ozve se zvuk z PC připojení,ale AS hlásí nepřipojeno(to samé i v MDAC).MDAC se nabíjí,ale jinak nic..pouze se nepravidelně ozývá PC,že připojené zařízení v USB nemůže rozpoznat.Ale to mi začalo dělat až teď.Před dvěma dny bylo při připojeném kabelu MDAC jen "nepřipojeno v AS" a nic jiného se nedělo.Co to proboha může jen být????Začínám z toho být zoufalý :mad: :mad: :(
netron (129)|5.6.2005 00:07
Tento problem sa ubjavil aj mojho hpcka h1940. Tiez jedneho dna mi synchronizacia zahadne prestala fungovat. Po hw resete synchronizacia cez usb fungovala bez problemov. Az asi po dvoch dnoch - pravdepodobne po naistalovani nejakeho softu mi zrazu prestala fungovat. Zatial nepomohli ani predchadzajuce tipy :-(
dort (1212)|5.6.2005 01:14
setkal jsem se stejným problémem u DELL X50v, activesync fungoval vždy na 100% a pak jsem udělal HardReset a chtěl jsem si synchronizovat data a nic -> respektive PDA se připojilo a když mělo dojít k synchronizaci, tak se odpojilo :evil:

a kde byl zakopaný pes? no v prvním případě "nesynchronizace" nevím, ale pak jsem zkus všechno možné ( přejmenovat, několik dalších HR ) a stále nic -> po jednom HR jsem nastavil synchronizaci "ničeho" - prostě všechny sync políčka prázdná -> PDA zůstalo "zelené" v activesync, čímž bylo stále připojené a tak jsem zkusil synchronizavat schůzky -> povedlo se a od té doby to funguje ku spokojensti -> proč nevím -> ale funguje :D
aaischa (660)|5.6.2005 08:03
zmenil jsi nazev zarizeni v start-settings-about, nebo si menil owner..(vlastníka..)??
Bedřich Stejskal (57)|7.6.2005 21:24
[QUOTE="aaischa"]zmenil jsi nazev zarizeni v start-settings-about, nebo si menil owner..(vlastníka..)??[/QUOTE]
Jestli tento dotaz byl směrován na mě,tak jsem zkoušel oboje :( a samozřejmě nic...asi si zase udělám HR a budu doufat,že snad už to bude v pořádku...nic jiného mi ani nezbývá...:(( :mad: :evil: :no: .
shaawa_ce4you (3)|20.4.2006 13:00
Možná to sem nepatří, ale náhodou jsem přišel na to, proč nefungoval ActiveSync mě.
Odintaloval jsem v PC program Weather a vše funguje normálně. Podotýkám, že mi synchronizace nefungovala znenadání a když tak pátrám v paměti, tak se to mohlo shodovat s datem instalace právě pr. Weather. Možná je to euforické, ale nedivte se, neměl jsem synchr. 3 dny :(

:))
tomax (5)|11.5.2006 11:32
No, ja to reším přeinstalovanim ActivSynch. Při tom se nainstalujou i ovladače pro USB a jde to. Taky se můžeš podívat do systému HW jestli máš v pořádku ovladače USB.
Lukas.Manak (169)|17.6.2006 19:42
tak nevim 3 HR za 2 dny a pokazde to stejne pri zapojeni MDAc ke kabelu se jen nabiji a nesynchronizuje!!ostatni veci pres USB jedou jen to MDA nevite nekdo co s tim uz sem zoufalej
beecher (9270)|17.6.2006 19:56
Nemate v AS na PC vypnutou synchronizaci pres USB?

Podival bych se taky do spravce zarizeni, jestli je zarizeni spravne detekovano.
Lukas.Manak (169)|17.6.2006 20:03
jeste rano mi to synchronizovalo normalne tedka jsem dosel a nic!!to je snad nejaka anomalie nebo co!!
beecher (9270)|17.6.2006 20:09
Podivejte se do Spravce zarizeni v PC, jestli se to PDA spravne detekuje...
Lukas.Manak (169)|17.6.2006 20:12
je v poradku detekovany a nevim kde muze byt zakopany pes!!
heinrich (2)|18.6.2006 17:16
Ja mam stejny problem se svym Qtekem. Vcera sem synchronizoval a dneska sem nainstaloval jinou verzi activesync a a uz to nejelo. Nabiji, probehne hlaska o rozpoznani zarizeni, ale samotne pripojeni se neuskutecni. Tohle se mi stalo i po preinstalovani synchron. softu pro SE K750i...
Lukas.Manak (169)|19.6.2006 07:44
nevim co to je ale udelal jsem HR zalohu kdy to funguje a uz to jede je to neco v MDA ale v tom uz se vic nevyznam
mike99 (18)|3.8.2006 14:22
MDAc mi dela podobne problemy, pri pripojeni se zazelena AS ale pri prozkoumani to napise "Spusteni dulezite komunikacni sluzby se nezdarilo, restartujte....bla bla" Zkousel jsem MDAc na jinem PC a tam to je OK, takze je to v tom pocitaci, tipy z teto diskuze sem zkousel AS byl nejdriv 4.1 ted tam po vsech pokusech mam 4.2, 3.8 mi tuhne na 92% ..:( Zkousel jsem i tipy na www.activesync??? bylo jich tam celkem dost ale taky to nepomohlo.
mike99 (18)|3.8.2006 14:53
Pote co sem prolez stranky tak sem ziskal toto:
---- ActiveSync Communications Log - Resets each time you connect -----
.
08/03/2006 14:41:55.234 - Windows CE Services (4.1.0) Communication Logging.
08/03/2006 14:41:55.234 - Logging file auto-purge after a successful device connection.
08/03/2006 14:41:55.234 - Connection: Process connection from IP address .
08/03/2006 14:41:55.234 - CesProxy: Close Win socket 990
08/03/2006 14:41:55.234 - Connection: Init RAPI port failed 0x8007271D.
O te chbe 0x8007271D sem uz nekde cetl ale ted to nemuzu najit, nevite co ten vypis znamena? Nefunguje port 990? Dik za radu. Mike99
Surgical (2364)|3.8.2006 14:59
Dokolecka dokola...co zavira porty? Ze by firewall?
mike99 (18)|3.8.2006 15:00
Dikes kouknu tu kde se to resilo... :)
flashman (1366)|31.8.2006 20:17
já u mám taky problémy s AS, ale stačil nainstalovat CAB : nejak other connection a všechno bylo v poho.. (MDA Vario 2.26 TMO WWE) a druhé řešení bylo odškrtnout políčko v settings/connections/usb to pc a tam je enable advanced network funkcionallity. Ale skoro pokaždý se to při novém syncování muselo dělat znovu.. Bohužel je toto nastavení s těch ROM, které jsem používal jenom v té 2.26 TMO WWE a že sem jich už použil hodně..
boby6k (21)|11.9.2006 15:39
Mám Mio P550 (R01) a tam mi synchoronizace s AS 4.2.0 přestala fungovat. Ale na tom samém stroji používám druhé PDA iPAQ 1915 a tam funguje vše bez nejmenších problémů. Pokud někdo problém vyřeší, dejte vědět
beecher (9270)|11.9.2006 17:14
A co to presne znamena, prestala fungovat? To je definice problemu s odpustenim jak noha... :? :sarcastic:
boby6k (21)|12.9.2006 07:33
To znamená, že se nepřenese nic z PDA do PC ani opačným směrem. AS sice nadetekuje zařízení, ale tím to končí.
Unite (159)|22.9.2006 22:33
[QUOTE="beecher"]A co to presne znamena, prestala fungovat? To je definice problemu s odpustenim jak noha... :? :sarcastic: [/QUOTE]
No me to prestalo synchro. z niceho nic. jedine pomaha je HW reset a pak obnova ze zalohy. pokud to ale vyjmu z kolebky a zase vratim,tak zase nic a tak dokola
flashman (1366)|22.9.2006 22:38
moje zkušenosti sou, že AS si chodí podle nálady, i když je nastavenej OK. Jednou mi asi 2 dny nešel a to sem přeinstaloval úplně všechno včetně com portů a všem registrum co by mohly bejt od AS a stejně to nepomohlo.. Asi po po dnu potom se to zase rozchodilo
rratio_ce4you (39)|30.9.2006 09:34
Tak jsem se nedomluvil s ActiveSync 4.1. Už mne ten šmejd přestává bavit a chtěl bych si koupit SW na obdobnou synchronizaci ale od jiné firmy než Microsoft.
Koupil jsem navigaci TomTom pro Pda a mobily verze 6. Funguje bezvadně, ale její SW požaduje při aktualizaci připojt zařízení pomoci kabelu na PC. A to mi pije krev že AS jednou jde a teď uže zase nejde. Jinak jsem používal AS na sdílení el. pošty. dále bych chtěl kabelem provádět synchronizaci přípojení Varia na notebook pro přístup na internet.
Prosím má někdo takovýto AS ale od jiných výrobců (i placený), poraďte.
Díky Jiří
flashman (1366)|30.9.2006 09:37
pokud vím, tak alternativa AS pro windows neexistuje, jediná možnost je nainstalovat si linux a na něm už alternativa je, akorát nevím, jak se ten program jmenuje..
narazil jsem na zajímavou stránky, pokud vás to něoho štve tak moc, tak se v tom povrtejte a vono to IMHO zase bude šlapat a už pořádně
patrik.jakubcik (9)|30.9.2006 19:38
Tak dnes se mi PDA taky přestalo synchronizovat přes USB (přes bluetooth vše OK), mám AS 4.2, reinstalace nic nevyřešila, pomohl až HR a obnova ze souboru, kdy všechno fungovalo. Škoda, musím znovu nainst. pár aplikací, to mám za to, že nezálohuju pravidelně :D
Pro upřesnění: ActiveSync vůbec nedetekoval připojené zařízení (čili nezezelenal).
rratio_ce4you (39)|30.9.2006 20:15
Tak budu zase somrovat. Opravdu někdo nezná profesionální SW ktyrý bi nahradil AsctieSync Microsoftu. Co potřebuji - stahovat poštu, provádět instalace souborů (CAB-exe) práce s TOMTOM home, atd.Sakra na Handango a Pocketgear je řada programů pro synchro přes kabek, ale který je ten pravý. Já blbec jsem se nechtěl učit anglicky a tak to musím vyžrat.
Jiří
beecher (9270)|1.10.2006 09:00
rratio: Jako napr.? Stejne je 99% programu zavislych na AS... Co vam na AS nefunguje? Nebude spise to jednodussi vyresit?
rratio_ce4you (39)|1.10.2006 09:21
No to je to slovo - nefunguje. Ne co mi nefuguje, ale proč? SW jsem několikrát nainstaloval, připojil kabel a - čekal a čekal a čekal. To zelené kolečko se točilo a na konec vyplivlo chybovou hlášku v češtině, že si načte chyby a já je musím poslat Microsoftu a oni budou zkoumat jaká to chyb asi je. Prostě chybí mi to, že jsem byl dosud zvyklý program nainstalovat a používat, protože jsem uživatel a ne programátor. Všimněte si kolik příspěvků popisuje nekorektní chování tohoto potřebného programu a protože jej potřebuji při svém denním užívání PDA a co je zadarmo většinou není funkční tak pátrám po SW pterý by splnil má očekávání za poplatek, ne zdarma.
Jiří
beecher (9270)|1.10.2006 10:04
Jenze, jak zde jiz bylo nekolikrat zmineno, problem je ve firewallu na vasem pocitaci, ktery brani komunikaci mezi PC a PDA...