Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zkušenosti s GPS do CF slotu-aneb zaznamenali jste problémy s "externí" GPS?

Karm (365)|23.5.2005 08:15
Zdravím,
chystám se ke koupi PDA kvůli navigaci(ale nejen kvůli ní).Nejdříve sem se zahleděl do Acera n35 prootže má GPS již v sobě...Ale čím více přemýšlým o věcech,které bych na PDA využil,tím více se mi zdá toto pda "chudé".USB host,WiFi.....U n35 mi také vadilo že jsem i po dlouhém hledání nenašel žádnou klávesnici která by se k ní dala připojit......A našel jsem Acera n50.Ten sice nemá GPS,ale má funkce přesně ktéré bych potřeboval.No a k němu dokoupit nějakou GPS do Compact Flash slotu.(BT moc nechci,bude žrát baterku a navíc baterky musí být i ve vysílači).Zaznamenali jste nějaké problémy při používání CF GPS????NApříklad že to nespolupracovalo s nějakým softem apod...Pokud ne,n50 by byla jasná volba,jestli jo budu se muset spokojit s n35....Díky za odpovědi.
petr22_ce4you (454)|23.5.2005 08:22
CF prijimac Navilock 308 (nebo takovy nejaky cislo) chodi perfektne, akorat v hustym lese to chce externi antenu (obcasne vypadky signalu)

Moje N10 s obstarozni baterii, cca 3 roky starou, jede s CF GPS cca 11 hodin v kuse na jedno nabiti baterii
wilibald (46)|23.5.2005 17:07
CF-Pretec Gold LP, otestováno se všemi běžně dostupnými SW, která k něčemu využívají GPS. Navigační SW absolutně bez problémů (myslím si, že vím o všech ;) .Nedotahoval jsem zprovoznění u aplikací od Kasuei (obsluha Wi-fi), které cílevědomě hledají v CF slotu pouze Wi-fi modem.
Výhrady mám pouze k studenému startu, kde trvá nabíhání min 5 min.
V Electro Word na Černém mostě

Pretec LP + omezená verze Tom Tom za 2 000,- Kč
Pretec LP Gold za 3 000,- Kč
dort (1212)|23.5.2005 20:46
[QUOTE="petr22"]CF prijimac Navilock 308 (nebo takovy nejaky cislo) chodi perfektne, akorat v hustym lese to chce externi antenu (obcasne vypadky signalu)

Moje N10 s obstarozni baterii, cca 3 roky starou, jede s CF GPS cca 11 hodin v kuse na jedno nabiti baterii[/QUOTE]

mám doplňující dotaz - jakou máte baterku v N10???

- 11 hodin mi připadá opravdu hodně - neb při běžném provozu N10 v dobách recenze zde na serveru byla výdrž baterie cca 5 hodin a Vy uvádíte dvojnásobek ještě s CF GPS ????????????
Karm (365)|25.5.2005 21:49
Jo ještě bych se zeptal,rozhodl jsem se pro koupi té CF GPS.ALE.U acera n50je CF slot otoceny o 180° (aby do sebe karty ve slotech "netlacily").Nebude to vadit GPS v přijímání signálu????nebo je ta anténa "všesměrová" a dokáže přijímat z jakého koliv úhlu....Osobně Myslím si že by sice měla být uzpůsobena pro příjem ze všech směrů(protže satelity nejsou jen jedním směrem) ale radši si nechám svou domněnku potvrdit......Díky
petr22_ce4you (454)|26.5.2005 08:23
Baterku mam tu co tam byla kdyz jsem to kupoval v bazaru a je docela jeta - tusim ze 750 mAh nebo co se tam dava

S novou baterkou by to melo vydrzet cca 20 hodin provozu
Vláček (3)|9.9.2005 10:01
Řeším totéž. Jak to je s tím konektorem a připojením GPS-CF do n50?
U GPS-CF jsem viděl poznámku "Nepracuje s Acer n50".
Není to tím otočeným konektorem?

Dík Vláďa
Vláček (3)|9.9.2005 10:03
Pardon. Je to GPS-CF od iTecu.
hosic (156)|9.9.2005 10:27
Mam CF GPS Micronet SP3130 a zadny problem, pouzivam TomTom 5.1, GPS Tuner, BeeLineGPS. Na zadny problem jsem nenarazil.

Studenej start je tak 1-2 minuty.

Do mist s blbym prijmem (les, mesto) to chce externi antenu.
wisp_ce4you (200)|9.9.2005 12:55
Asi to bude na prvni pohled vypadat jako OT ale pri koupi GPSky jsem take dlouho uvazoval o koupi GPSky do CF/SD slotu.
Nakonec jsem koupil BT GPSku a nelituju - pri vypinani pouze displeje mi hx4700 vydrzi cca 8hodin a GPSka urcite dele (nemam presne zmereno) a tato kombinace ma tu vyhodu ze napriklad kdyz jedu na kole tak mam GPSku+externi antenu v/na batuzku stale zapnutou a s PDAckem mohu libovolne manipulovat(ukladat do kapsy na kole, hledat cestu a pod.) aniz bych ztratil kontakt se satelity, pripadne se prudil s kabelem od externi anteny.
Proste BT GPSka je mnohem flexibilnejsi - jedina nevyhoda je potreba nabijeni obou zarizeni zvast (i to se da resit napr. pomoci rozdvojky kabelu).
Karm (365)|9.9.2005 16:49
Já taky nakonec zvolil BT GPS BT-338 a neměnil bych...