Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bluetooth modem s 2003se a hovory

Thomas Tracy (28)|21.5.2005 15:33
Pokusil sem se hledat odpoved ve starsich diskuzich,ale nenasel,tak zakladam novou-estli sem to prehlid a nekde to je tak se omlouvam.

Jde mi o to,ze kdyz mam PC pripojeny prez bluetooth s MDA 2 k internetu,sem nedostupnej a tak sem bez mobilu.

Uz se to tu resilo asi pred rokem,ale odpoved sem nenasel.
Sem u t-mobilu a pouzivam jejich celkem fajn utilitku T-mobile Communication Center.

Kdyz sem pripojenej normalne z mda tak se mi kdokoliv dovola,tak proc je s tim takovej problem.
Dik moc
klak (148)|22.5.2005 11:04
[QUOTE="Thomas Tracy"]Kdyz sem pripojenej normalne z mda tak se mi kdokoliv dovola,tak proc je s tim takovej problem.
Dik moc[/QUOTE]

myslím že se mýlíš v závěrech a dovolím si spekulovat jak je to doopravdy:

když probíhá GPRS komunikace, tak je mobil pro příchozí hovory nedostupný a netýká se to jen mobilů s operačním systémem Windows Mobile ale úplně všech (IMHO). jenže tahle komunikace není jako klasický dial-up na pevné lince, kde je linka blokovaná pořád, ale zde to linku blokuje JEN tehdy když skutečně tečou nějaká data.

když se připojíš jen z MDA, tak tam asi probíhá komunikace jen když jí vyvoláš, to záleží na tom co ti tam běží za software. stačí abys nainstaloval něco co bude na síť přistupovat hodně často či dokonce stále a taky se ti nikdo nedovolá. v PC je takových programů spousta už v samotném operačním systému ...
reditel_ce4you (206)|22.5.2005 12:16
[QUOTE="klak"][QUOTE="Thomas Tracy"]Kdyz sem pripojenej normalne z mda tak se mi kdokoliv dovola,tak proc je s tim takovej problem.
Dik moc[/QUOTE]

myslím že se mýlíš v závěrech a dovolím si spekulovat jak je to doopravdy:

když probíhá GPRS komunikace, tak je mobil pro příchozí hovory nedostupný a netýká se to jen mobilů s operačním systémem Windows Mobile ale úplně všech (IMHO). jenže tahle komunikace není jako klasický dial-up na pevné lince, kde je linka blokovaná pořád, ale zde to linku blokuje JEN tehdy když skutečně tečou nějaká data.

když se připojíš jen z MDA, tak tam asi probíhá komunikace jen když jí vyvoláš, to záleží na tom co ti tam běží za software. stačí abys nainstaloval něco co bude na síť přistupovat hodně často či dokonce stále a taky se ti nikdo nedovolá. v PC je takových programů spousta už v samotném operačním systému ...[/QUOTE]

To máš sice pravdu. U MDA je to ale bug. Kdykoliv se připojíš přes bluetooth nebo kolébku (to je jedno) k internetu, stává se MDA nedostupným a je jedno, jestli stahuješ nebo nestahuješ data. Korunu tomu všemu ještě dáva fakt, že když Ti někdo volá slyší normální vyzvánění a má pocit, že mu to jen nechceš nebo nemůžeš zvednot. No a Ty vlastně ani nevíš a nemáš šanci zjistit kdo Ti volal...
Orloj_ce4you (299)|22.5.2005 16:05
problem je take u prijimani SMS -ma treba nekdo ideu, jak se dostanu ke svemu ucu v ebance, kdyz jako jedine pripojeni k netu mam MDAc modem a pristup k uctu je za pomoci SMS kodu posilaneho na ten samy telefon ? (MDAc) -nepocitam (i po patchnuti) spatne fungujici SIM toolkit
klak (148)|22.5.2005 16:12
[QUOTE="Orloj"]problem je take u prijimani SMS -ma treba nekdo ideu, jak se dostanu ke svemu ucu v ebance, kdyz jako jedine pripojeni k netu mam MDAc modem a pristup k uctu je za pomoci SMS kodu posilaneho na ten samy telefon ? (MDAc) -nepocitam (i po patchnuti) spatne fungujici SIM toolkit[/QUOTE]

nekteří operátoři snad umějí přeposlat příchozí SMS na e-mail. u ČSOB kterou mám já je limit na odeslání kódu 10 minut, to by se mohlo dát stihnout ...
Miloš Strouhal (3997)|22.5.2005 19:14
[QUOTE="reditel"]
To máš sice pravdu. U MDA je to ale bug. Kdykoliv se připojíš přes bluetooth nebo kolébku (to je jedno) k internetu, stává se MDA nedostupným a je jedno, jestli stahuješ nebo nestahuješ data. Korunu tomu všemu ještě dáva fakt, že když Ti někdo volá slyší normální vyzvánění a má pocit, že mu to jen nechceš nebo nemůžeš zvednot. No a Ty vlastně ani nevíš a nemáš šanci zjistit kdo Ti volal...[/QUOTE]A o jakém MDA hovoříš? U MDA II když jsem jej používal jako modem pro notebook přes BlueTooth se mi lidé téměř vždy dovolali, pokud jsem zrovna nestahoval či neodesílal data. Stejně mi to funguje s MDA Compact, pokud jsem připojen (MDA Compact jako modem pro notebook přes BlueTooth), a nedochází aktuálně k pohybu dat, lidé se mi normálně dovolají, telefon začne vyzvánět, a já hovor přijmu. Jediné co musím učinit ještě před zvednutím hovoru je kliknout v notebooku u připojení na tlačítko odpojit. Pokud tak neučiním, hovor se po cca 1 sekundě sám zavěsí.
romix (134)|22.5.2005 21:31
[QUOTE="xp"][QUOTE="reditel"]
Kdykoliv se připojíš přes bluetooth nebo kolébku (to je jedno) k internetu, stává se MDA nedostupným a je jedno, jestli stahuješ nebo nestahuješ data. Korunu tomu všemu ještě dáva fakt, že když Ti někdo volá slyší normální vyzvánění a má pocit, že mu to jen nechceš nebo nemůžeš zvednot. No a Ty vlastně ani nevíš a nemáš šanci zjistit kdo Ti volal...[/QUOTE] U MDA II když jsem jej používal jako modem pro notebook přes BlueTooth se mi lidé téměř vždy dovolali[/QUOTE]
Ja mam teda stejne zkusenosti jako reditel, pouzivam ovsem pouze USB (kolibku), ale neprijde ani SMS a o hovorech ani nemluve...
Miloš Strouhal (3997)|22.5.2005 21:48
Už skoro týden používám dva telefony najednou, bohužel. Takže můžu udělat malý testík. Schválně se z Nokie budu prozvánět na Compacta, který je nyní použit jako BlueTooth modem pro notebooka, ze kterého píšu tento příspěvek. Jdu na to! ;)

Edit: Výsledkem je, že z jedenácti prozvonění jsem se na Compacta desetkrát dovolal. Takže žádná změna. Pokud jsem zrovna surfoval, byl Compact nedostupný, ale jakmile jsem neměl žádný pohyb dat, vždy jsem se na Compacta dovolal. Pokud surfuji, sms chodí s velkým zpožděním. Pokud ne, přijdou hned. Ani prozvonění ani sms mi navíc nijak nepřeruší připojení notebooka na internet, pouze pokud se rozhodnu hovor zvednout..

Podotýkám, že na podobné chování zařízení jsem navyknut i z používání MDA II, takže by mne zajímalo proč to některým z vás nefunguje..
reditel_ce4you (206)|23.5.2005 02:52
[QUOTE="xp"]Už skoro týden používám dva telefony najednou, bohužel. Takže můžu udělat malý testík. Schválně se z Nokie budu prozvánět na Compacta, který je nyní použit jako BlueTooth modem pro notebooka, ze kterého píšu tento příspěvek. Jdu na to! ;)

Edit: Výsledkem je, že z jedenácti prozvonění jsem se na Compacta desetkrát dovolal. Takže žádná změna. Pokud jsem zrovna surfoval, byl Compact nedostupný, ale jakmile jsem neměl žádný pohyb dat, vždy jsem se na Compacta dovolal. Pokud surfuji, sms chodí s velkým zpožděním. Pokud ne, přijdou hned. Ani prozvonění ani sms mi navíc nijak nepřeruší připojení notebooka na internet, pouze pokud se rozhodnu hovor zvednout..

Podotýkám, že na podobné chování zařízení jsem navyknut i z používání MDA II, takže by mne zajímalo proč to některým z vás nefunguje..[/QUOTE]

Že by nebyl kus jako kus? :) Ale ne, já jsem tyto problémy měl s MDA II., ale asi máš pravdu v tom, že to zlobí jen přes kolébku. Bluetooth byl "relativně" v pohodě. Ikdyž to rozpojování hovoru bylo neuveřitelně k vzteku. Při počtu hovorů, které jsem přes den absolvoval bylo celkem obtížné nezapomínat se před přijetím hovoru odpojit...