Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem s vyberom PDA k mobilu nokia 6230i

markjag (386)|20.5.2005 10:04
Jednoznacne chcem mobil Nokia 6230i. Mam problem ze krote z VGA zarideni mi bude vyhovovat. Ja viem ze je to tu milion krat prebrate ale toto je uplne ina situacia. Chcem malicky mobil do vacku a PDA na opasok takze by my velkost hx4700 neprekazala. Ale chybal by mi usb host a fotak aj ked skaredy fotak ale aj tak.

Tak som si pvoedal ze su ludia co zmyslaju ako ja a maju zaujmi ako ja a necham sa nimi inspirovat. Pozrem si userov kto ma aky mobil a pda v popise napisane. Peter.nr mi udrel do oci a mal presne to co chcem aj ja. Cize mi len potvril ze konbinacia Loox a N6230 je super kombinacia. Potom som naraz na usera s hx4700 a N6230 a usera s DELL AXIM X50v a mobilom N6230. To ma vyviedlo z mieri. Sice som rozhodnuty , teda bol som rozhodnuty pre looxika ale tito useri mi kecaju, ze ak chcem shitne PDA tak kludne si looxa mozem kupit. Majitel Dellu, ospevoval vykon, kvalitu, a na vydrz mi povedal ze je v pohode. hx-ak mi dal vetu ohladne ze chce mat profesionalne zariadenia tak sa k podradnym znackam nevenuje (teda HP vede u PPC tak ma HP NOKIA vede u mobilov tak ma nokiu).

Prosim poradte mi a nevravim ze my radte co si mam kupit!!! Nevravte mi ani to ze sa mam sam rozhodnut. Chcem len proste od vas aby ste jednou vetou napisali nevyhodu podla vas najvecsiu uzivatelsku nevyhodu pre hx4700, loox 720 a DELL AXIM X50v.

Dakujem.
dort (1212)|20.5.2005 10:22
no rozhodnutí bude vždy jen na Vás :D

HX 4700 jsem neměl, takže k němu se vyslovovat nebudu, ale tento přístroj není můj šálek čaje :-)

LOOX 720 - používal jsem ho cca 3 měsíce - nebylo by fér ho hanět, ale já osobně jsem ho raději prodal

a nyní mám DELL x50v a neměnil bych!

Nebudu se rozepisovat o tom co mne k tomu dovedlo, neb si živě dokážu představit následující reakce, jedno přesunutí takové diskuze najdete v OFF-TOPIC diskuzích a tam si myslím, že bylo napsáno dost, byť to tolik off-topic nebyl!

Sám musíte vědět co chcete -
USB Host?
Foťák?
Design?
Výkon?
Spolehlivost?
Kvalitní obraz?

nebo co vlastně hledáte?

BTW N6230i bude asi fungovat jako N6230 s většinou PDA, takže tam bych neviděl omezení výběru, neb od 6230 je Nokia opět výrobcem mobilních telefonů a ne designových pokusů bez valné funkčnosti - sorry OT :oops:
Pavel Koza (4761)|20.5.2005 10:47
[QUOTE="markjag"]Mam problem ze krote z VGA zarideni mi bude vyhovovat.[/QUOTE]

Pane kolego, to je porad dokolecka - proc tady neustale prenasite (nejen vy, ale spousta dalsich) zodpovednost s vyberem zarizeni na nekoho jineho? Kupujete si zarizeni pro sebe a ne pro ostatni, navic jsou to Vase penize. Z vyse uvedeneho pribehu byste si spis mel vzit ponauceni o tom, ze vsechna tri zarizeni jsou spickova a vsichni jejich uzivatele si je maximalne pochvaluji.

Tady prece nejde o obavu z toho, ze si vyberete nejakyho smejda. Informaci o jednotlivych zarizenich tu mate tuny (recenze + diskuze), tak si muzete vybrat podle sveho gusta.

Nemam nic proti diskuzim o KONKRETNIM problemu ci vlastnosti, ale podobne obecne diskuze jsou uplne na nic. Nota bene - kolik lidi podle Vas melo ta tri zarizeni k dispozici tak, aby se jejich informace daly povazovat za hodnotne? Vetsina ma jedno, maximalne 2 zarizeni a logicky bude chvalit spis to svoje (stejne jako jste o tom psal Vy).

Pokud to shrnu - na tomto serveru najdete spoustu informaci, ktere vam zarizeni popisi jak z technicke, tak prakticke stranky. V diskuzich mate tuny nazoru pravidelnych uzivatelu, kteri nejen chvali, ale i kritizuji - davaji vam tak moznost poznat i negativa (zadne zarizeni neni bez chyb). Ale to rozhodnuti CO JE PRO ME NEJLEPSI proste musite udelat vy. A je-li to takovy problem, napiste si jmena zarizeni na listecky a losujte. Garantuji Vam, ze at si vyberete jakekoliv zarizeni z tech tri jmenovanych, nemuzete byt nespokojen.

P.S. Neberte to osobne (i kdyz je to reakce na Vas prispevek:), jde spis o obecnou kritiku stale se casteji vyskytujicich diskuzi, ktere jsou z principu nesmyslne.
markjag (386)|20.5.2005 10:49
Kludne napis nevyhody Looxa 720 a vyhody Dellu. Ja som zvedavy na nazor, diky.

Ale na dellu mi vadi vydrz baterie a ta hrubsia nahradna mi vadi.....
a loox ma nadherne kovove puzdro, krajsie som nevidel :)
ale prosim napis nevhody
a to ze spolahlivost to je uz aky parameter? ja dufam ze vsetky tieto 3 zariadenia su spolahlive


ale zalezi mi na USB host
zide aj mi samozrjeme fotak
obcas samozrejme budem hrat takze preto strasne vadi mala baterka vydrzou
beecher (9270)|20.5.2005 10:56
Markjagu, dost!!! :evil: :evil: :evil:

Cituji tvoji SZ: "No USB host ani neveim na co chcem, ja ho ale proste chcem..." Konec citatu.
Je to na snad neco treba rikat? :? :sarcastic:

Zalezi-li tak moc na USB hostu, ze nevis na co ho chces, tak si kup Looxe a budes mit klid! Ani Hx4700 ani Dell X50v ho nema...
Howgh.
markjag (386)|20.5.2005 11:06
:) :)

Tomuto som sa chcel vyhnut. Ja viem ze sa mam sam rozhodnut a aj sa sam rozhodnem aj ked mi budu userovia kecat ze BER DELL JE SUPER, take veci ja ignorujem ja som tam napisal takuto vetu.


Prosim poradte mi a nevravim ze my radte co si mam kupit!!! Nevravte mi ani to ze sa mam sam rozhodnut. Chcem len proste od vas aby ste jednou vetou napisali nevyhodu podla vas najvecsiu uzivatelsku nevyhodu pre hx4700, loox 720 a DELL AXIM X50v.

Teda som ty myslel ze nechcem omielat omlete ze mi mate radit :> . Preto chcem len uzivatelske nazory na jeho zariadenie v com vidi nedostatok. Samozrejem dokonale PDA usite na mieru pre mna nie ej ja len sa pytam, pretoze som bol na 100% rozhodnuty na Looxa ale som cital diskusie a take veci ze to vrza, lame sa stylus, tak to teda su mi veci ma uplne odradzuju a cital som vela o looxovi a zabit dalsi cas citamim hx a del mi zabere abornalne vela casu, aj tyzden, preto ma zaujjimaju nazory takto pokope cos a tyka nevyhod, a preto to moze mat aj uzitok pre dalsich userov co sa bdu rozhodovat.. :D
markjag (386)|20.5.2005 11:12
[QUOTE="beecher"]Markjagu, dost!!! :evil: :evil: :evil:

Cituji tvoji SZ: "No USB host ani neveim na co chcem, ja ho ale proste chcem..." Konec citatu.
Je to na snad neco treba rikat? :? :sarcastic:

Zalezi-li tak moc na USB hostu, ze nevis na co ho chces, tak si kup Looxe a budes mit klid! Ani Hx4700 ani Dell X50v ho nema...
Howgh.[/QUOTE]


Hej hej. Pametam na tu hlasku :> . Ale na druhu stranu som aj pisal (neviem ci tebe) ze nezide sa ti niekedy pripojit USB kluc ked nemas poruke NB? pripadne ja mam fotak na SD karty a ftedy sa zide fotak pripojit cez usb kedze sd slot bude na 100% v PDA obsadeny.

Prosim neviem ako to vystizne napisat POCHOPTE ZE NECHCEM OD VAS RADY CO SI MAM KUPIT!!!! Chcem vedet aky mate nazor na nevyhody vaseho PDA a ako ste sa s nimi vysporiadali


TU je priklad na vysporiadanie sa s problemom chybajuceho USB hostu. Mat fotak na CF karty alebo mat PDA 1 GB stalu kartu CF a nie SD. Takze pre mna nie je nic kriteriom ja len chcem proste nazory uzivatela na PDA. Pozri mna ked sa s pytas na nevyhody tohoto NB alebo mobilu tak ja ti ich poviem aj keby som bol zo svojim zariadenim spokojny.
beecher (9270)|20.5.2005 11:17
Posledni problem Dell X50v (slabsi vydrz) jsem vyresil zakoupenim 2200mAh baterie. Nyni jedu 9h nonstop zapnute PDA a pustene BT/GPRS a BT/klavesnice...
Pavel Koza (4761)|20.5.2005 11:19
V diskuzi o HP je 7000 prispevku, o FSC je jich 3000 a Dell jich ma jen 200, nicemene jde o velmi malo rozsirene zarizeni. Myslim, ze se o techto zarizenich v jedne vete skutecne nic noveho nedozvite, proto tuto diskuzi uzaviram.

VSE, NA CO SE PTATE, JE V DISKUZICH UZ MINIMALNE 100x PROBRANO ZE VSECH MOZNYCH UHLU.