Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Programování pro WM5 - už žádné vývojové prostředí zdarma?

Pavel Koza (4761)|19.5.2005 19:26
Jedním z velkých kladů světa Pocket PC či Smartphonů bylo kompletní a velmi povedené vývojové prostředí, které Microsoft poskytoval zcela zdarma. Stačilo si stáhnout 300MB instalátor (nebo si ho objednat na CD), emulátor a systémový obraz daného zařízení a mohli jste začít vyvíjet svoji první aplikaci.

U Windows Mobile 5 je podobnému dobrodiní ze strany Microsoftu dost možná konec. Alespoň pokud jsem různé informace pochopil správně. Se stávajícím eVC++ 4.0 SP4 už aplikaci přímo pro Magneto nevytvoříte - v nějakém omezeném režimu to možná půjde, ale pro složitější projekty to bude neschůdné. Pro plnohodnotné programování a ladění budete potřebovat Visual Studio 2005, jehož nejlevnější verze bude stát asi 300 dolarů.

Stále doufám, že to chápu špatně, ale pokud to bude skutečně pravda, je to velká škoda. 300 dolarů sice nejsou peníze, které by mohly pro kohokoliv znamenat nepřekonatelnou překážku, ale pár lidí, především autoři vyvíjející ve svém volném čase freeware pro Pocket PC, se na to určitě vykašle...
dodox (79)|20.5.2005 10:42
Vsechno spatne je pro neco dobre.
Treba to podpori stahu naportovat na pda linux.
A pak si muze mikro$oft ...
plachow_ce4you (159)|20.5.2005 11:23
Dodox: to určitě lidi co programují v vb.net ocení :-/
Arkobad (134)|20.5.2005 11:56
Proboha, stejne se vsechny novejsi veci (pro WM2003SE) delaly ve VS.NET, nebo ne? Me by tedy (u profi aplikace) nenapadlo ani nic jineho...
solory (201)|20.5.2005 17:29
Zdravím Vás!

zatím se na mrkvosoftu dá objednat VisualStudio2005 beta2 zcela zdarma a dokonce do týdne dojde kurýrem až domů :-) až jsem se lek jak rychle a zdarma to jde :-)
kupodivu prostředí funguje, žádné obtěžující informace o omezení, žádný povolený počet spuštění a ani při instalaci nic takového nepsali... čekám kde je zrada :? doufám že i za měsíc, nebo za rok bude fungovat, ale o tom pochybuju... jsem asi naivní, že?
zdarma bude i nadále VS2005 jen "malá" verze pro učení, takže ta asi mobily nebude podporovat, zatím ji stahuji, tak nevím... ale tak za 20dní to stáhnu :-)
Fuki_ce4you (24)|22.5.2005 19:17
[QUOTE="solory"]Zdravím Vás!

zatím se na mrkvosoftu dá objednat VisualStudio2005 beta2 zcela zdarma a dokonce do týdne dojde kurýrem až domů :-) až jsem se lek jak rychle a zdarma to jde :-)
kupodivu prostředí funguje, žádné obtěžující informace o omezení, žádný povolený počet spuštění a ani při instalaci nic takového nepsali... čekám kde je zrada :? doufám že i za měsíc, nebo za rok bude fungovat, ale o tom pochybuju... jsem asi naivní, že?
zdarma bude i nadále VS2005 jen "malá" verze pro učení, takže ta asi mobily nebude podporovat, zatím ji stahuji, tak nevím... ale tak za 20dní to stáhnu :-)[/QUOTE]

Daj prosim link kde sa to da stiahnut..
Standa_ce4you (380)|23.5.2005 10:35
[QUOTE="solory"]zdarma bude i nadále VS2005 jen "malá" verze pro učení, takže ta asi mobily nebude podporovat, zatím ji stahuji, tak nevím... ale tak za 20dní to stáhnu :-)[/QUOTE]
Ahoj, jestli stahuješ Express Edition, tak ta fakt mobilní zařízení (viz. zde) nepodporuje...
AleqCZ (105)|23.5.2005 11:59
Z tohohle mam fakt blbej pocit, to by mohlo znamenat konec mymu PocketPuTTY, ktery je free software (a behem par dni i Open Source)
:(
bop_ce4you (14)|23.5.2005 12:36
Docela souhlasim s tim, ze to nekoho muze odradit, ale pochybuju ze by nekdo chtel mit napr pro PPC, ASP a Win 3 samostana dev studia. Me to prijde logicky konec, kdyz to prezenu - taky nikdo nechce mit dva napr. 2 Wordy - jeden pro doc a druhej pro rtf.
AleqCZ (105)|23.5.2005 13:39
No vzhledem k tomu, ze VS 2005 se profiluje primarne na .NET, mohlo klidne zustat nadale alespon eVC samostatne a zdarma. Prinejmensim by mohli vydat free kompilator.
Myslel jsem, ze dostatek sw pro mobilni platformu je vyznamnejsi nez zvyseni zisku z prodeje VS.NET (pricemz si dovolim odhadnout, ze o tolik to zase prodejnost nezvysi)
solory (201)|23.5.2005 22:36
Umístění souboru: http://download.microsoft.com/download/4/8/3/4831AFE7-00A3-481F-8899-B8C0C54B355E/VB.img
z tama to stahuju, ale bude to to samé, jako výše uvedené :-(