Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak nastavit active sync prez WIFI ale nemyslim ms exchange server.. proste normal active sync

aaischa (660)|19.5.2005 16:49
Zdravim, lze nak rozbéhat synchronizaci s active synce prez wifi, myslim tim s pocitatcem kterej je pripojenej k tomu ap nebo prez ad-hoc ale to uz je jedno jak bude pripojenej.. proste synchro :) moc moc diky
peter.nr (501)|19.5.2005 16:57
V skratke:

1. podmienka - aby ti behalo WiFi na PPC - čiže musíš vidieť ostatné PC na sieti, resp. ten, na ktorý sa chceš pripájať. Zistíš napr. cez vxUtil cez ping.
2. podmienka - na PC musíš mať nainštalovaný ActiveSync a zapnutú voľbu "Allow network ..." v "Connection Settings".

Spustíš ActiveSync na PPC. Nastavíš server v "Tools/Options/Server/Sync with this server" - to je názov PC v sieti, plus nastavíš meno a heslo v "Options". Spustíš synchronizáciu.
Pavel Koza (4761)|19.5.2005 17:37
...a jeste musis mit pro WiFi nastaveny pripojeni Work. Pokud je Internet, tak to nechodi...
beecher (9270)|19.5.2005 17:56
Tady je asi nejlepe popsane, jak to nastavit: http://wifi.aximsite.com/sync.html
Pomoci nej jsem rozchazel WiFi sync kolegovi dortovi na Dell X50v k jeho notebooku, no kdyz to videl, jak jsem to za chvili mel rozchozene, tak mi rek, ze jsem uchyl... :D

Jeste dodam, ze pokud je v AS na PC nadefinovano vice Partnershipu, tak se pres WiFi/Ethernet pripoji zarizeni pouze jako Guest...
Pavel Koza (4761)|19.5.2005 18:18
V kazdem pripade jedna dulezita vec - uzivejte, dokud muzete, v ActiveSync 4.0 uz to NEBUDE MOZNE. Pres WiFi ano, ale pouze k Exchange serveru. Klientska stanice proste nebude odpovidat. Kdo ma nainstalovano AS4, potvrdi - zadny Enable Network tam proste neni. Pokud se vam to nelibi, napiste Billovi...
Paullus_ce4you (400)|19.5.2005 18:41
Jako u všeho, co zavání OS Windows či jeho klony, se jedná částečně o alchymii. Já jsem např. Wi-fi síť zprovoznil, vesele jsem si pingal, ale ActiveSync jsem nerozchodil. Pomohlo až, když jsem znovu v nastavení driveru Wi-Fi CF karty vymazal IP adresu včetně subnet masky a poté to samé napsal znovu a resetoval. Od té doby chodí síť bezchybně, lépe než když mám tu samou kartu v notebooku.

P.S. Středověcí alchymisté tvrdili, že když se připravuje substance, nesmíte myslet na bílého medvěda. Taky se doporučuje před spuštěním ActiveSyncu třikrát otřít displej PDA kouskem rubáše z oběšence popraveného na sv. Jana.....
beecher (9270)|19.5.2005 18:42
[QUOTE="Pavel Koza"]V kazdem pripade jedna dulezita vec - uzivejte, dokud muzete, v ActiveSync 4.0 uz to NEBUDE MOZNE. Pres WiFi ano, ale pouze k Exchange serveru. Klientska stanice proste nebude odpovidat. Kdo ma nainstalovano AS4, potvrdi - zadny Enable Network tam proste neni. Pokud se vam to nelibi, napiste Billovi...[/QUOTE]No, rumors say, ze to neni jen v tech verzich, co jsou aktualne dostupne, tedy ta beta, co je "nutna" s WM5 pro MDA2, a jakasi aktualni pro vyvojare... V ostre to pry zase ma byt a jeste pry dost vylepsene...
Tak nevim... :oops:
Pavel Koza (4761)|19.5.2005 18:53
Je to mozne, protoze se proti tomu zameru zvedla vskutku SILNA vlna odporu, ale kdo vi...
peter.nr (501)|20.5.2005 00:40
To by bolo fakt blbé. Doma inak ako cez WiFi nechodím.
aaischa (660)|22.5.2005 19:32
tak to ste me moc nepotesily protoze ja i s wm2003se pouzivam as4.0 takze nic ale jinak moc diik :sarcastic:
Zdenek Malinsky (9781)|22.5.2005 19:47
Docela mě zarazilo, že nejde v AS nastavit "nechat na později" je tam jen přehrát PC PDA nebo naopak. Taky tam není sync kontinuálně, ale min.po 5 minutách a taky se musí spustit ručně, ne jako po zasunutí do kolébky.
flashman (1366)|25.8.2006 22:26
tak co jak to dopadlo? v AS nikde nevidim allow network (v 4.1) tak co s tim.. jelikoz ma Vario MSI BT stack, tak bych rad presel na wi-fi..
Paullus_ce4you (400)|25.8.2006 23:56
Nedopadlo to nijak, Wi-Fi na MSAS s WM5 (s výjimkou Exchange serveru) nechodí a jak to vypadá, chodit ani nebude. Jedinou naší nadějí je kolega Beecher, který se (byť i trochu vágně) vyjádřil v tom smyslu, že by s tím možná šlo něco udělat...

Jinak bližší diskuse k tomuto výroku i k problému jako takovému zde.
beecher (9270)|26.8.2006 00:49
To Johhny: A co, ze ma Vario MS BT Stack? Sync pres BT jde na nem bez problemu rozchodit.

To paullus: njo, ideu mam porad v hlave, bohuzel potrebuje programtora znajiciho programovani driveru pro Windowsy... Coz ja, jako programator business aplikaci, nejsem...
flashman (1366)|26.8.2006 08:39
to beecher: jasne, ze sync de rozchodit v pohode, ale jak už jsem psal někde jinde: vadí mi ten file transfer a navíc je tu ta rychlost a dosah. nestěžuju si, že by byla rychlost pomalá, ale posílat fily přez wi-fi je přece jenom trochu svižnější, nehledě na to, že bych si pak moh do okolí vysílat net.
Je to tak, že na AS 3.8 nefungují WM5.0 zařízení a na 4.0 nefunguje AS přez WI-FI? jesli to, tak to se divim, že to bill eště neschytal
EDIT: jasně, že si můžu koupit vobojí, ale to už nebude vono (taky proto mam Vario a ne PDA + mobil)
EDIT 2:sem tak trochu pomalejší, ale teď mi vlastně došlo, že net se nemusí přez wi-fi pouštět jenom přez AS njn, prostě si asi počkám na NTB a do tý doby to přežiju s BT