Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uživatelé MDA II s instalovaným Windows Mobile 5 - diskutujte pouze zde!

Pavel Koza (4761)|19.5.2005 10:04
Přátelé,

chápu vaše nadšení z nového systému, ale protože používáte nějakou před-před-předprodukční betu systému, která prostě plně nefunguje z principu, tak PROBLÉMY s provozem této verze diskutujte od této chvíle pouze na tomto místě. Děkuji.
Wayne_ce4you (199)|19.5.2005 10:05
Zkoušel jsme si natočit pomocí kamery v MDAII s WM2005 krátké video.
S nahráváním nemám problém, ale problém mám po jeho přhrávání.
Pokud natáčím video ve kvalitě pro PC (128*96), tak při nahrávání vidím na displeji vše tak jak má být.
Po přehrávání ale video nemá správné barvy.
Abych to upřesnil....červená ja na snímku modrá, modrá je hnědá atd...
Pokud to natáčím ve kvalitě pro PC (240*180), tak žádný problém není.
Nevíte někdo v čem je problém...:oops:
Igor96 (42)|19.5.2005 15:27
Podarilo sa niekomu nainštalovať SPB finance do WM2005 , mne prebehla instalácia ale program nenahralo. Zložka je tam ale prázdna
.::Richmond::. (48)|19.5.2005 23:51
[QUOTE="Wayne"]...Pokud natáčím video ve kvalitě pro PC (128*96), tak při nahrávání vidím na displeji vše tak jak má být.
Po přehrávání ale video nemá správné barvy.
Abych to upřesnil....červená ja na snímku modrá, modrá je hnědá atd...
Pokud to natáčím ve kvalitě pro PC (240*180), tak žádný problém není...[/QUOTE]
tenhle problem mam taky (a asi vsichni) - pouzitelna (s nadsazkou - cukatura + blivajs + kostky) je pouze PC 240x180...
...ale rad bych se zeptal jak obchazite nefunkcni xBackup? potreboval bych neco na zalohu kontaktu, Sunnysoft Backup zazalohuje data v poradku (akorat zmizi nainstalovane aplikace v Add/Remove programs - nevadi) ale na PIM je kratky...
Wayne_ce4you (199)|20.5.2005 00:03
[QUOTE=".::Richmond::."]
tenhle problem mam taky (a asi vsichni)...
...ale rad bych se zeptal jak obchazite nefunkcni xBackup? potreboval bych neco na zalohu kontaktu, Sunnysoft Backup zazalohuje data v poradku (akorat zmizi nainstalovane aplikace v Add/Remove programs - nevadi) ale na PIM je kratky...[/QUOTE]

Ten problém se zálohou mám taky, ale zálohu kontaktů jsem vyřešil šikovně...začal jsem používat pro tuto zálohu softík jménem Jeyo Mobile Companion ;)
Umí i odesílat sms, snímat obrazovku s mašinky, zobrazovat systémové informace, historii volání, správce úkolů.
Ale hlavně dokáže zálohovat ty kontakty z WM2005 ;) :)
jval (453)|20.5.2005 09:07
[QUOTE=".::Richmond::."][QUOTE="Wayne"]...Pokud natáčím video ve kvalitě pro PC (128*96), tak při nahrávání vidím na displeji vše tak jak má být.
Po přehrávání ale video nemá správné barvy.
Abych to upřesnil....červená ja na snímku modrá, modrá je hnědá atd...
Pokud to natáčím ve kvalitě pro PC (240*180), tak žádný problém není...[/QUOTE]
tenhle problem mam taky (a asi vsichni)...
...ale rad bych se zeptal jak obchazite nefunkcni xBackup? potreboval bych neco na zalohu kontaktu, Sunnysoft Backup zazalohuje data v poradku (akorat zmizi nainstalovane aplikace v Add/Remove programs - nevadi) ale na PIM je kratky...[/QUOTE]

fakt jo???

Ja pres nej zalohuju kazdej den abych mel jistotu. No a kontakty mam zalohovane v Outlooku, takze neni co resit.
manager (75)|20.5.2005 12:40
Měl bych dotaz na "testery" WM_5.0 - Jak v tom vypadá Internet Explorer? Chová se to už alespoň občas jako "rozumný prohlížeč", anebo je to pořád ten "zpátečnický stupid" jak ho důvěrně známe z WM 2003? Umožní vám současné otevření více oken? Dostanete se třeba na www.seznam.cz nebo na jiné zde často diskutované stránky?
mce (9)|20.5.2005 13:53
IE v WM2005 je už vcelku použitelný. Jediný rozdíl (možná jsempouze nepřišel na to, je na to) je, že se neotevře více oken. Jinak se už dostanete všude (WWW.seznam.cz a pod), pracuje s cookies.
.::Richmond::. (48)|21.5.2005 11:17
[QUOTE="jval"]
fakt jo???

Ja pres nej zalohuju kazdej den abych mel jistotu. No a kontakty mam zalohovane v Outlooku, takze neni co resit.[/QUOTE]
ja nemuzu xBackup ani spustit, vyhodi to hlasku a pak muzu klidne milionkrat klikat... jedu na 1.50f.blWWE

/OT: pod WM2k5 nejede Multipad - nainstaluje se ale po kliknuti na nej se pocket kousne:no:
00065640_xBackup_97Ct.gif
manager (75)|27.5.2005 13:04
[QUOTE="mce"]IE v WM2005 je už vcelku použitelný. ...[/QUOTE]

Mohl bych mít ještě dotaz, jestli jdou v nové verzi prohlížeče spustit televizní programy z on-line vysílání ČT? Mě se je ve WM 2003 rozchodit nepodařilo.
david131 (67)|27.5.2005 16:37
lze pouzit mad 2 jako modem s WM5? jakmile pustim wirless Modem a usb tak mi napise com open error (8) , tak ho nemuzu instalovat jako modem v pc . any ideas diky
yasmeene2 (794)|30.5.2005 16:00
Já tedy jen, že prosím o zamčení všech diskuzí na téma wm2003se pro mda/xda1 a 2. Nechápu proč toto omezení. To je jako nediskutovat problémy v betaverzi nějakého programu, protože je to betaverze, to taky nedává smysl.
Pavel Koza (4761)|30.5.2005 16:35
To je trochu jinak - vetsina dotazu se porad toci kolem toho jak to ci ono nefunguje. Na rozdil od WM2003SE pro XDA I a dalsich variant co uvadis drtiva vetsina nefunknich veci na XDA II a WM5 proste NEFUNGUJE proto, ze pouzivate v tuto chvili uz archaickou betu, ktera v sobe polovinu veci proste nemela integrovanou nebo uplne dotazenou do konce. A ktera se proste dostala na verejnost omylem - srovnavat to s full verzi WM2003 SE je myslim nemozne.

Oprava techto veci tudiz neni mozna nejakym hackem ci upravou souboru, ale jen instalaci nove verze ROM, ktera se zcela jiste v dohledne dobe objevi.
Kato_ce4you (970)|30.5.2005 23:11
[QUOTE="Pavel Koza"]To je trochu jinak - vetsina dotazu se porad toci kolem toho jak to ci ono nefunguje. Na rozdil od WM2003SE pro XDA I a dalsich variant co uvadis drtiva vetsina nefunknich veci na XDA II a WM5 proste NEFUNGUJE proto, ze pouzivate v tuto chvili uz archaickou betu, ktera v sobe polovinu veci proste nemela integrovanou nebo uplne dotazenou do konce. A ktera se proste dostala na verejnost omylem - srovnavat to s full verzi WM2003 SE je myslim nemozne.

Oprava techto veci tudiz neni mozna nejakym hackem ci upravou souboru, ale jen instalaci nove verze ROM, ktera se zcela jiste v dohledne dobe objevi.[/QUOTE]
LOL, lol, lol... Je videt, ze jsi asi nemel MDA II s WM5 v ruce... (a jestli mel, tak malo). Protoze jinak by jsi tohle nemohl rict :cool: WM5 je zmrazenej za a) uz trochu dyl, za b) WM2kSE bylo nekdy oficialne urceny pro XDA 1? Tak to teda cumim... c) drtiva vetsina nefunkcnich veci proste nefunguje - chce to taky trosku hledat - viz. ze zacatku pamet, MMS, atd. A krome toho nam funguji apps ze smartphone - vam taky? No a vyraz "archaicka beta" se mi zda trosku silny kafe - jak uz jsem uvedl - imho jestli je to beta, tak spis tak RC2... A posledni dotaz - proc je podle tebe nemozne srovnavat to s full verzi W2k3SE?
Btw. tohle forum je zamcene jenom kvuli tomu, ze je to beta? Hmm... tzn., ze jakmile vyjde WM5 oficialne, tak se odemce? Resp. kdyby se tahle "beta" dostala na povrch az za pul roku, tak by to podle tebe "beta" nebyla? Taky nazor...
Pavel Koza (4761)|31.5.2005 08:00
Tak jeste jednou pro ty mene chapave:

WM2003SE pro XDA1 - finalni verze systemu uzpusobena trochu jinemu zarizeni
WM5 pro XDA II - velmi stara beta, zadny RC :sarcastic: , ale ukradena ROMka v rannem stadiu vyvoje. Ze tam velmi sikovni lide dobastli ovladace a doupravi aplikace je pekne, ale nic to nemeni na tom, ze stavite Ferrari na podvozku Trabanta.

P.S. Ale to je jedno. Jestli vam skutecne tak moc chybi moznost porad dokola probirat vsechny nefunkcnosti teto slavne bety, tak toto omezeni rusim a dal si vesele diskutujte v dalsich a dalsich diskuzich;) Muj zamer byl mit vse v jednom foru, protoze problemu tam proste je hafo - jak je videt, nesetkalo se to s pochopenim...
yasmeene2 (794)|31.5.2005 15:27
já bych to teď už neřešil, když se objevila RSC verze (plná verze zasílaná výrobcům) a počkal bych si na ni. :)
Wayne_ce4you (199)|2.6.2005 14:42
Uvažuji o koupi paměťové karty MMC nebo SD 1GB. Máte někdo zkušenost na WM2005? Pobere to tu kartu? Aby se mi nestalo, že vyplácnu 2500kč a pak se na ní budu moct jen dívat :?
dyndy (159)|3.6.2005 21:34
Víte že, PocketPlus 3 beta funguje na WM5 naprosto korektně a leží na http://4pocket.ru/forum/index.php?showtopic=558&st=0&
buzz_lightyear (34)|4.6.2005 20:17
pokial viem, tak uz je vonku RTM verzia pre XDA2, tak nechapem presne o co tu ide?
zrejme patrim medzi tych nechapavych...

alebo vas len sere, ze to na vasich compactoch nebezi?

buzz
johnz_ce4you (59)|5.6.2005 18:46
[QUOTE="dyndy"]Víte že, PocketPlus 3 beta funguje na WM5 naprosto korektně a leží na http://4pocket.ru/forum/index.php?showtopic=558&st=0&[/QUOTE]

nechcem byt zly, ale takto si nepredstavujem naprosto korektne beziaci program ;)
dost vela veci nejde.. napriklad temy, ukazovatel nemeni farbu, stale bug s ukazovatelom storage memory, v ie ani v fe nie je vobec..
ale ja nic :)
dyndy (159)|5.6.2005 19:27
Tak sorry, asi máme na tento prg rozdilné požadavky.Já pouze porovnávám v.2.5 tak jak běží na WM2003SE a na WM5 to nešlo. Ve v.3beta mně myslím chodí v WM5 to samé co běhá na WM2003SE a sem spokojen. Pokud to tobě nestačí, nemohu sloužit, ale možná někdo jiný bude stejně rád za tuto betu jako já.
johnz_ce4you (59)|6.6.2005 17:38
ach jaj, neber to zas az tak tragicky, ja som len podotkol, ze zas az tak dokonale nefunguje :D
samozrejme aj ja som rad, ze pekne postupne pribuda softu "wm5 compatible" ;)
a pocket plus som pouzival vo wm2k3se, teraz sa bez neho obidem :)
prajem prijemny den
jurodivy (17)|7.6.2005 06:40
[QUOTE="buzz_lightyear"]pokial viem, tak uz je vonku RTM verzia pre XDA2, tak nechapem presne o co tu ide?
zrejme patrim medzi tych nechapavych...

alebo vas len sere, ze to na vasich compactoch nebezi?

buzz[/QUOTE]

ahoj,
da se uz tato verze nekde stahnout? tesim se na ni jak maly kluk ... :-)

dik

jakub
Roman.34 (76)|8.6.2005 10:10
ja se nani taky tesim .. ale jeste ji nikdo nema to si budes muset pockat.

yasmeene2 (794)|9.6.2005 22:20
[QUOTE="Roman.34"]ja se nani taky tesim .. ale jeste ji nikdo nema to si budes muset pockat.

[/QUOTE]

Už nějaký ten den je k dispozici RTC verze na xda-developers - buzzova rom s písmenem H
Roman.34 (76)|11.6.2005 07:52
no nevym podle tech reakci na 1.50 H i kdyz to ma bejt RTM verze tak stim je vic problemu nez s G tak nevym hodne lidi se vratilo zpet na G.
Wayne_ce4you (199)|11.6.2005 13:01
[QUOTE="Roman.34"]no nevym podle tech reakci na 1.50 H i kdyz to ma bejt RTM verze tak stim je vic problemu nez s G tak nevym hodne lidi se vratilo zpet na G.[/QUOTE]

Proč se vrátily na G. Já si to neumím přeložit. Povídej, přeháněj :)
Wayne_ce4you (199)|11.6.2005 15:16
Na mašince se mi rozbilo tlačítko ON/OFF :? . V mašince mám WM2005 a chtěl bych tam hodit zpět WM2003. Když jsem tam dával WM2005, tak se mašinka při potvrzení upgradu dostala do režimu, kdy na displeji je napsáno SERIÁL a USB a upgrade byl pak jednoduchý.
Teď co tam zkouším dát zpět WM2003, tak se mi to automaticky neudělá.
Bez toho tlačítka ON/OFF už jinak nevím jak se tam dostat.
Existuje nějaký způsob jak se dostat do toho režimu bez toho tlačítka? :oops:
dyndy (159)|11.6.2005 19:46
Neřekl bych, že verze H je horší od G. Možná, ale nepoužívám některé programy (např.MMS),takže to nemohu seriozně posoudit. SIMtoolkit nejde ani v jedné, ale mohu s tím žít. Jinak mě vše co potřebuji chodí :-)
Roman.34 (76)|12.6.2005 11:25
jeste dotaz ?
Kterou verzi RADIO pozivate pro 2WK5 a s kterou vam to chodi nejlip.
Dik
Kato_ce4you (970)|12.6.2005 12:30
[QUOTE="Roman.34"]jeste dotaz ?
Kterou verzi RADIO pozivate pro 2WK5 a s kterou vam to chodi nejlip.
Dik[/QUOTE]
Mel jsem 1.18 a downgradoval jsem na 1.17.... Ale nakonec jsem zjistil, ze ty problemy, co jsem mel nebyly radiem, ale jednou apps. Nicmene jinak zadne rozdily :cool: (a na xda-dev doporucuji spis tu 1.17)
dyndy (159)|13.6.2005 18:56
Jinou než 1.17 sem neměl a radio mě chodí. Stavá se mě jen, že zůstává viset active sync i po odpojení MDA a zabere jen soft reset. Myslím, že za to může nějaká aplikace, protože hned po HR to běhá normoš. Včera sem přišel na dost pro mě problémovou záležitost. MobileExel mě správně nesesynchronizuje tabulku, kde se sčítá hodně čísel. Výsledný vzoreček zmizne a je tam jen N/A. Když stejnou tabulku sesynchroním na MDAc, tak je to v pohodě. Tudíž by to nemělo být vzorečkem. Jestli to je nějaké omezení MobileExelu tak to mě fak prudí.
Roman.34 (76)|14.6.2005 23:37
WM2k5_1.60a_XDA2_HIMALAYA.rar

na XDA DEVELOPERS ze by uz konecne vse fungovalo ?
Wayne_ce4you (199)|15.6.2005 07:54
[QUOTE="Roman.34"]WM2k5_1.60a_XDA2_HIMALAYA.rar

na XDA DEVELOPERS ze by uz konecne vse fungovalo ?[/QUOTE]

Nech si jen zdát...Jediný rozdíl (zatím) který vidím je, že mašinka má veškerou paměť 128MB určenou jako Programovou a paměť Storage jako úložný prostor pro uživatele (14MB + Extended_ROM 16MB)
kchrz_ce4you (120)|15.6.2005 11:50
Chtěl jsem se zeptat ohledně WM5.
Četl jsem, že se dají synchronizovat (přes AS) fotografie u volajícího s otografiemi v Outlooku u kontaktů.
Co je na tom pravdy a jak to funguje.
Dík
Igor96 (42)|15.6.2005 12:45
[QUOTE="kchrz"]Chtěl jsem se zeptat ohledně WM5.
Četl jsem, že se dají synchronizovat (přes AS) fotografie u volajícího s otografiemi v Outlooku u kontaktů.
Co je na tom pravdy a jak to funguje.
Dík[/QUOTE]


Ano , daju sa
Wayne_ce4you (199)|18.6.2005 16:43
Kam zmizla diskuze o WM2005 rom 1.60a?
Co se stalo?
Roman.34 (76)|18.6.2005 18:44
ja nevym ale koukam ze nikdo moc otom nediskutuje. ))

v 1.60a me jede MDA jako modem pres bluetooh .. OK
takze sem ozelel USB modem kterej ne a ne fungovat.

Ale co me vadi ze me nefunguje SIM toolkit.. neslo by vykopirovat aplikaci *.exe z 2003 SE a hodit to do W2005 ? pac hodne pouzivam eBANKU a bez toho sem namydlenej.)

nekde se to resilo u COMPACTA.. a slo to .

Nebo vyresil to nekdo ?
Roman.34 (76)|20.6.2005 08:36
Tak na XDA DEVELOPERS v FTP mazali 2005 :( Microsoftu se to asi nelibilo

Dear itsme,

I am a Software Design Engineer with Microsoft on the Windows Mobile product
team. We recently discovered that your site has an unauthorized copy of our
Windows Mobile 5.0 software. These files are proprietary to Microsoft, and
include internal test items that are not intended to be released to the public.

Microsoft would greatly appreciate it if you would quickly remove and destroy
these files from your site. If you have any questions, please feel free to
contact me.

you say 'an unauthorized copy'?

which of the wm2005 copies is unauthorized?
a quick look reveals these files or directories with wm2005 versions:

BlueAngel/Programs/win_mobile_2005_beta
Win2k5
Himalaya2005
Uploads/Blueangel/Win_Mobile_2005
Uploads/Himalaya/Uploads2005
Uploads/smartphone/SmartphoneC500Magnetofixedbyrosebud.rar
smartphones/Typhoon/SmartphoneC500Magneto.zip
smartphones/Typhoon/SmartphoneC500Magneto-other-tools.zip

( i will move them now to a temporary inaccessible directory, and delete the unauthorized ones as soon as i read your reply )
Wayne_ce4you (199)|20.6.2005 21:59
[QUOTE="Roman.34"]Tak na XDA DEVELOPERS v FTP mazali 2005 :( Microsoftu se to asi nelibilo[/QUOTE]

No ale koukám, tak diskuze tam zůstala. Jen byla přemístěna sem :?
Roman.34 (76)|25.6.2005 08:39
1.60a ma to uz nekdo vyzkouseny ? nekdo tam psal o funkcni STK (Sim Tool kit) .. nebo je to jen prejmenovana verze.1.60 na (a)

viz :


--------------------------------------------------------------------------------

buzz_lightyear wrote:
we123 wrote:
buzz.. anyway u could fix the SIM tool kit problem? it seems it couldn't work since the first w2k5 rom...
i use the 1.60.. its great.. i dun have to worry about the battery life..

unfortunately can not, because i dont have it's source code...
buzz


STK (Smart Gold Menu) on mine seems to work ok.. If using SPB Pocket Plus I had to put it in the exceptions list so that it does not exit on tappin 'X'..
Roman.34 (76)|20.7.2005 21:27
Tak je venku 1.60b.96 slape to hezky ale SimToolkit porad tuhne.

s xda-developers se prestehovalo WM2005 ROM atd nekam jinam .. radsi budu sticha at si to kazdej najde sam. nerad bych aby to zas nekdo zakazal.

nerozbehal to nekdo.? ten STK simtoolkit ?
ElSoft (1244)|5.8.2005 18:53
chci se jen zeptat, slape na tom nejaka cestina(zrejme jen mala) a kde byse dala sehnat?
Jirkac_ (269)|7.8.2005 17:59
z procitani prispevku k tomutu tematu jsem usoudil, ze wm5 pro MDA II jsou pouze v beta verzi, ktera mrkvosoftum unikla omylem. Nekde jsem vsak cetl, ze existuje i normalni stabilni verze WM5, je tomu pravda (pro MDA II) nebo je to jen ,,flame,, ?
Uvazuji o koupi tohoto skveleho zarizeni a jsem velkym fandou wm5, proto bych byl rad, kdyby jste mi zodpovedeli mou otazku. :))
Jirkac_ (269)|7.8.2005 20:03
tak uz jsem zjistil jak to je s temi verzemi... ted jeste to mdacko sehnat:)
hybo (3107)|7.8.2005 20:26
Zdenek Malinsky (9781)|7.8.2005 21:50
[QUOTE="jerrry"]... ze wm5 pro MDA II jsou pouze v beta verzi, ktera mrkvosoftum unikla omylem. Nekde jsem vsak cetl, ze existuje i normalni stabilni verze WM5, je tomu pravda (pro MDA II) nebo je to jen ,,flame,, ?[/QUOTE]Ne beta, spíš alfa a ten únik asi moc omyl nebyl. Zda bude pro MDA II WM 2k5 a jak jej bude možno získat, zatím (pokud vím) nic oficiálně zveřejněno nebylo. Pokud to bude prostřednictvím našich operátorů, tak to asi jen tak hned nebude.:(
Jirkac_ (269)|9.8.2005 17:35
mda II se prodalo spousty kusu a je skoda, ze microsoft pro tak rozsireny telefon neuvolnil ,,legalne,, wm5.
beecher (9270)|9.8.2005 17:39
Ale to neni o Microsoftu, ale o spolecnosti HTC, ktera MDA2/XDA2/Qtek2020 vyrabi... Ta musi "vanilla" WM5.0 upravit na dane zarizeni, otestovat, nechat schvalit Microsoftem a pak "prodat"...
Kubiiiik (37)|28.8.2005 08:22
Zdravím, a žádám o radu.

Mám nainstalovanou verzi 1.60b.96wwe a docela si mi to líbí, bohužel mám problémy s GPRS připojením. Telefon se připojí, ale potom v IE jakoukoli chci načíst stránku, tak mi to napíše: the address is not valid. Tedy hlášku, kterou to píše v off-line. Vypadá to, že tam vubec netečou data, i když se to dle ikonky tváří připojeně.

I když mám nastavené připojení jak na GPRS tak na MMS, tak tyto připojení nejsou po kliknutí na "čtvereček G" na today screenu vůbec dostupné, píše mi to abych udělal nové připojení v settings. Většinou se má telefon připojova automaticky, když se dožaduju dat z internetu, ted to ale nedělá.

Nevíte někdo co s tím? Dík.

Jakub