Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WisBar Advance 2 - rady, tipy, triky, zkušenosti

JP_ce4you (215)|17.5.2005 08:57
Features:
- Compatible with PPC2002, WM2003, WM2003SE and Windows Mobile 5.0
- Close, minimize or ignore any application
- Switch between any application currently running on your device
- Provides a cascading start menu (as in the screenshot)
- Never miss a system notification again with the new dynamic notification icon
- Tap and hold the OK button to cancel a dialog
- Add or remove functions to the taskbar
- Each button on the taskbar can be assigned a tap and a tap-and-hold action
- Change the appearance of the taskbar, menubar, buttons and start menu in any program
- Supports high-resolution and landscape mode skins
- Customize the clock's appearance on the taskbar
- Hear sounds for system events, just like on your desktop
- Download and install themes created by other people
- Available in many languages

EDIT 10.2.2007:
Nová beta verze
2.8.0.3 BETA (ZDE),
- aktuální verze češtiny je již v instalaci!

.......................................
Doporučení k instalaci, máte-li již na PDA starší verzi:
1. Pokud se při stahování souboru *.CAB zobrazí *.TGZ, pak extenzi přejmenujte zpět na *.CAB.
2. Před instalací zrušte v Nastavení – Základní nastavení – volbu „Spouštět WisBar po restartu“.
3. Restartujte PDA a teprve pak instalujte.
.......................................


Jinak neváhejte sem přidat vaše postřehy, upozornění na chyby ap.
Díky
JP_ce4you (215)|17.5.2005 09:33
Ješte dotaz :
Nejsem si zde jist významem extended sound hook
Zřejmě se to týká MDAček.
Dík za objasnění.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|17.5.2005 09:53
Hmm, koukám, že se asi nudíš ;) , PocketWeather máš hotový a tak jsi se pustil do dalšího programu... díky. Ohledně problému se špatným zobrazováním češtiny se zeptej Beechera, při překladu PocketBreeze musel řešit stejný problém a vyřešil ho obratem a úspěšně...

EDIT: Zběžně jsem projel překlad a mám zatím jedinou připomínku.. "Tlačítko objednání" je asi přesný překlad původního pojmu, ale osobně se přimlouvám za "Zobrazení tlačítek" nebo něco podobného...
Zdenek Malinsky (9781)|17.5.2005 11:00
Proč děláš překlad zrovna bety (28), když se mění skoro stejně tak často jako aktualizace IDOSu pro PID? Nebylo by lepší přeložit plnou prodejní verzi (2.0.1.10)? Beta verze jsou pro testování a po problémech s 24 - 26, kdy jsem měl asi 5 HR / h, jsem se skoro začal poohlížet po náhradě.
JP_ce4you (215)|17.5.2005 11:20
2Jarouš"
- výraz "Tlačítko objednání" je již opraven na správný výraz "Pořadí tlačítek"
- ke kódování - zatím se nedomnívám, že by byl problém na mé straně :-)
Od Chrise:
It's a good thing that I've got Visual Studio 2005 because the Czech stuff wasn't being compiled properly under Embedded Visual C++.
I had similar problems with the Russian language, too.


2Zdenek
- překlad z Bety bude jednoho krásného dne zcela jistě i v plné verzi! :O
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|17.5.2005 11:34
Jó, "Pořadí tlačítek" je te správný výraz :yes:
JP_ce4you (215)|20.5.2005 09:34
Je opravena knihovna s češtinou pro WisBar Advance 2.
Použitelná je jen OD této verze 2.0.1.28 Beta.

Soubor je přiložen v prvním příspěvku tohoto threadu!
Tam vždy stáhněte poslední očíslovanou verzi *.DLL v případě dalších změn.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|20.5.2005 09:58
Díky :yes: , je to tam a čeština nyní vypadá OK, jen doufám, že se to nebude kousat, jak je u tohoto programu obvyklé, otestuji přes víkend...
bmw (151)|20.5.2005 11:54
Kam si to mám nahrát, nemůžu stejnej soubor najít
JP_ce4you (215)|20.5.2005 12:24
[QUOTE="bmw"]Kam si to mám nahrát, nemůžu stejnej soubor najít
[/QUOTE]
Do stejného adresáře kam jsi instaloval verzi 2.0.1.28 Beta,
tzn. tam kde se nachází WisBarAdv2.exe.
bmw (151)|20.5.2005 14:35
aha tak už chápu asi bude problém v tom že mám jinou verzi2.0.1.10 a v ní to nefunduje
Zdenek Malinsky (9781)|20.5.2005 18:43
[QUOTE="bmw"]aha tak už chápu asi bude problém v tom že mám jinou verzi2.0.1.10 a v ní to nefunduje[/QUOTE]
Škoda. Ptal jsem se, proč překládá betu 28 a ne full verzi, a bylo mi odpovězeno, že beta bude časem full. Jenže to může být za 4 měsíce nebo více. A po multiHR zkušenosti s betami 24-27 už raději neriskuji.
JP_ce4you (215)|27.5.2005 18:11
Nová verze má již opravenou češtinu v instalaci
2.0.1.29 Beta (ZDE),
- není tedy nutno z prvního příspěvku tohoto threadu dodatečně stahovat *.dll,
pokud tam nebude uvedeno jinak!
JP_ce4you (215)|7.6.2005 10:30
Nová verze
2.0.1.30 Beta je k dispozici ke stažení.

Viz první příspěvek tohoto threadu !
Zdenek Malinsky (9781)|7.6.2005 22:40
Beta testéři, chci se zeptat, zda jsou 29 a 30 stabilnější, než 24-27? Obnovu po HR zvládám sice pod 2 minuty, ale že by to bylo moje hobby.:(
Žulda_ce4you (244)|8.6.2005 10:08
.30 se jeví stabilně, ale musím říct, že sem neměl větších problémů ani s předchozíma. Až na to, že se mi WB2 kouše zcela náhodně, někdy 2x denně, někdy vůbec.
Zdenek Malinsky (9781)|8.6.2005 10:24
No, já s 2.0.1.9 a 10 ne a s betoou do cca 23 taky nebyl problém (žádné kousání), ale 24-27 to byl jeden HR za druhým.:( Myslel jsem, že to dělá SPB Diary, ale nakonec jsem přišel na to, že WisBar beta hlavně 25 a myslím 27. Proto už nechci riskovat.
Žulda_ce4you (244)|8.6.2005 13:52
Aha, SPB Diary sem v tu dobu zkoušel taky a Loox padal jak hrušky, ale přičítal sem to Diary, tak šel pryč. Ale HR mě nepotkal (naštěstí, ještě sem ho nikdy nezažil...).
Zdenek Malinsky (9781)|9.6.2005 15:15
Nová full Version 2.4.0.1 z dnešního dne funguje s češtinou 4. z 7.6.2005. Zatím jsem na žádný problém s WA2 ani s češtinou nanarazil, žádný HR.:yes:
myssak_ce4you (38)|9.6.2005 16:56
Zdravicko, kam nejlepe nainstalovat WisBar do pameti nebo na kartu? Dik
dort (1212)|9.6.2005 17:30
rozhodně do defaultního adresáře - takže do paměti, neb Wisbar funguje na TODAY obrazovuce

a to je maličko vodítko - co je na TODAY obrazovce, tak 100% program patří do paměti PDA, ne na kartu, neb z karty to dosti často dělá problémy :no:
Zdenek Malinsky (9781)|9.6.2005 17:30
Jednoznačně do PDA. A zaškrtni si "spouštět ....po restartu".
dort (1212)|9.6.2005 17:34
OT - Zdeňku opět :-) a tentokrát platíš pivo Ty ;) /OT
simir_ce4you (274)|9.6.2005 17:34
Myslite si ze by mi to nespomalovalo cihlu kdyz mam instalovany pocket breeze,pocket plus.Mam obavy ze by to me pda nestihalo kdyz mi bezi jen na 266.
dort (1212)|9.6.2005 17:48
no všechny tyto aplikace mají trial a pak se dají bez problémů odinstalovat - takže co Vám brání to vyzkoušet ;)
Zdenek Malinsky (9781)|9.6.2005 17:51
Ad dort:
Neplatím. Budeš mít reklamu na Marigoldu, tak se připrav na narvanou putyku. ;)

Ad Simir
Myslím, že ne. Někdo si stěžoval, že mu pomalu vyjíždí nabídka start (místo 0,27 s 0,89 s), většinou majitelé Looxů. Vyzkoušej a pokud nebude vyhovovat, tak Magic Button nebo Pocket Nav. Já osobně řadím WisBar Advance 2 mezi Top Five a už bych si bez něj nedovedl představit práci s PDA.
simir_ce4you (274)|9.6.2005 19:17
Ad Malinsky:Diky tak jsem to nainstaloval a jde to sice o malinko pomaleji ale jinak je to cool:yes: :) Diky
Erikt68i (266)|10.6.2005 09:46
Nechci být za oportunistu ale poslední verze mě šlapou z SD katy naprosto v pohodě. Jediný problém byl s interakcí z Spb pocket Plus - tlačítko zavřít. Pokud bylo povoleno, tak vypnutí některých programů (náhodně) doprovázel zátuh a je nutno udělat softreset. Po vypnutí této volby v PoPlus již vše šlape OK.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.6.2005 10:10
Zatím mám jen jediný problém na MDA2, jedná se o to, že užívám jiné skiny, než WA Default, no a při GPRS to hodí na horní lištu ikonu Intenzita signálu vždy z WA Default skinu, i když mám nastavený jiný skin... Dělá to až finální verze, v předchozích betách tomu tak nebylo... má někdo stejný poznatek, resp. co mám někde blbě nastavené?? Jen dodávám, že používám skiny, které jsou určené pro MDA a mají proto vlastní ikony pro intenzitu signálu... Nedošlo ve finální verzi k jinému pojmenování ikony Intenzita signálu? V tom případě by bylo možné, že program ikonu v užívaném skinu nenajde a šoupne tam tu z WA Default...
Zdenek Malinsky (9781)|10.6.2005 10:21
[QUOTE="Erikt68i"]Nechci být za oportunistu ale poslední verze mě šlapou z SD katy naprosto v pohodě. Jediný problém byl s interakcí z Spb pocket Plus - tlačítko zavřít. Pokud bylo povoleno, tak vypnutí některých programů (náhodně) doprovázel zátuh a je nutno udělat softreset. Po vypnutí této volby v PoPlus již vše šlape OK. [/QUOTE]
1. Zatím, ale může nastat problém nebo zpomalení. WA2 není tak velký, aby nemohl být v PDA.
2. Proč máš WA2 a zároveň SPB+ ? Mám pocit, že většinu funkcí mají společnou nebo podobnou. Není to zbytečné? Mě SPB softy moc "nesedí" a ani mi nepřijdou moc spolehlivé.:(
Erikt68i (266)|10.6.2005 12:43
K bodu č.1 - dávám přednost paměti pro běh programů před zabráním instalacemi. Jak mám zabráno víc než 15MByte instalacemi a daty tak jsem již nervozní. Při potřebě běhu více programů současně je pak každé Mega žádoucí!
K bodu č.2 - potřebuji (chci mít) na ploše ikony ke spouštění programů dělených podle skupin a tak jsem vyzkoušel od c-launcheru až po Pocket Plus snad vše a kupodivu nejspolehlivější se mě jeví PoPlus. Nejmenší počet pádů a následných SR. Další dobrou vlastností je začlenění programů Spb (které kecají na plochu) přímo do PoPlus - Finance, Weather, GPRS Monitor. Vyzkoušel jsem všechny tři a bez problémů - finance jsem si pro termíny plateb a pohledávek spolu s Monitorem ponechal - dost často v terénu používám pro stahování pošty mobil a tak orientace jak to běží, případně na kolik to přijde, je celkem fajn. Ostatní neznám -- nemohu posoudit.
Takže mám na ploše pouze PocketBreeze a PocketPlus. A Wisbar - ten je však vidět jen na liště. A mám vše co potřebuji, nemluvě o snadné orientaci a dobré čitelnosti všech údajů. A tlačítko START vlastně ani nepoužívám.
P.S. A Wisbar používám vlastně jen z jednoho důvodu :D , pravý horní roh již není tak citlivý jak býval ;) :oops:
xkovi_ce4you (568)|26.6.2005 13:30
Chtel sem se zeptat, jak verze 2.4.0.1. tak posledni 2.4.1.1. mi sice zobrazuje cestinu,ale veskere napisi s hacky,krouzky.. mi ukazuje spatne,takze takova slova jako pruzkumnik ci pamet jsou uplne spatne..v cem mam co nastavit,abych to opravil..pisete tu,jak s tim problem nemate,tak nevim,kde je chyba, dekuji
xkovi_ce4you (568)|26.6.2005 14:00
Tak sem na to uz prisel, staci v uprave vlastnosti tematu zatrhnout "Nahradit pismo tematu timto:" ... na Tahomu to jede super..
Ale chtel sem se zeptat, dela mi to desny problemy s ActiveSync,pravidelne mi selze pripojeni kdyz treba udelam SR,po znovuspusteni se to spolu pere a casto nedojde k synchronizaci...jo a taky nabihani Wisbaru po startu je brutalne pomaly,pak uz je to ok,ale ten start,to je zly,da se to nejak zrychlit?
Zdenek Malinsky (9781)|26.6.2005 14:26
Dělají Ti to až ty 2 poslední verze nebo i ty před tím? Postup instalace češtiny děláš doufám dle návodu JP.
Seš rychlejší než stačím odepsat :D
Tahomu nemám a problém s češtinou taky ne, takže tím to nebude. Na problém s AS doporučuji v Řízení programových úloh dát ActiveSync (ignorovat). Také doporučuji instalovat do PDA a ne na kartu.
xkovi_ce4you (568)|26.6.2005 15:21
Nevim,ktery pismo by bylo nej,ale urcite to aspon uz zobrazuje ok..ja zkusil poprve az ty dve posledni verze,takze nemam zkusenosti s predchozima..ignorovat u AS mam,ale stejne to nekdy hapruje..ale uz se to nejak uklidnilo :) Kazdopadne ale start je brutalne pomalej,nez si to nacte vse,tak to abych si da kafe :?
Zdenek Malinsky (9781)|26.6.2005 15:38
Všiml jsem si, že si na pomalost načítání stěžovali nejvíce majitelé Looxů. Jak opakuji, já s tím na iPAQ 4150 problém nemám a pokud vím, tak ani beecher na Dellu. Koukni na prodlevy/časy, co tam máš nastaveno. Nemáš WA na kartě? To také může zpomalit chod.
xkovi_ce4you (568)|26.6.2005 21:54
Kdepak,vse mam v pda,nikoli na karte,ale proste pokud udelam soft reset,tak to docela trva, ale je fakt,ze vedle wisbar mi nabiha jeste pocket plus a pocket breeze,weatherpanel,tak mozna bych po n30 chtel uz opravdu moc,aby naskakovala svizne :) Jinak sem zpozoroval,ze AS cim vickrat se spojim,tim mene uz dela problemu,vypada to,jako by si na sebe wisbar a AS zacali zvykat :D
xkovi_ce4you (568)|27.6.2005 04:07
Ackoli sem s wisbar nadmiru spokojen,uz jen kvuli ty nabidce start,ta je super,tak co ho tam mam ty dva dny,tak se mi nekolikrat stalo,ze sem musel HR, nebo aspon SE :? Je pravda,ze mam vse, Pocketplus,weatherpanel,pocketbreeze a ted wisbar..poradte,ktery z nich by se spolu meli teoreticky nejvic prat,pripadne co zatrhnout,aby se intenzita tuhnuti snizila..pomaha treba to vyrazeni pravidel vypinani u P+ kdyz ho vlastne prekryva wisbar a tudiz minimalizace tahem,pripadne vyjimky pro minimalizaci namisto vypnuti nejdou?
Zdenek Malinsky (9781)|27.6.2005 13:27
Zkus používat WA2 bez SPB+ a naopak, tedy samostatně. Je možné, že se ti tam něco s něčím "pere". Podívej se do nastavení. Oba jsou task manažeři, tak bych problém hledal tam. Ale že by toto způsobovalo HR? :?
Žulda_ce4you (244)|27.6.2005 13:49
[QUOTE="xkovi"]Ackoli sem s wisbar nadmiru spokojen,uz jen kvuli ty nabidce start,ta je super,tak co ho tam mam ty dva dny,tak se mi nekolikrat stalo,ze sem musel HR, nebo aspon SE :? Je pravda,ze mam vse, Pocketplus,weatherpanel,pocketbreeze a ted wisbar..poradte,ktery z nich by se spolu meli teoreticky nejvic prat,pripadne co zatrhnout,aby se intenzita tuhnuti snizila..pomaha treba to vyrazeni pravidel vypinani u P+ kdyz ho vlastne prekryva wisbar a tudiz minimalizace tahem,pripadne vyjimky pro minimalizaci namisto vypnuti nejdou?[/QUOTE]

Na fóru WB jsem četl, že je třeba v SPB+ vypnout task manager.
xkovi_ce4you (568)|27.6.2005 14:19
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Zkus používat WA2 bez SPB+ a naopak, tedy samostatně. Je možné, že se ti tam něco s něčím "pere". Podívej se do nastavení. Oba jsou task manažeři, tak bych problém hledal tam. Ale že by toto způsobovalo HR? :? [/QUOTE]
No bohuzel vcera se to tak jevilo, co sem tam dal wisbar,tak to blblo..ale zatim sem zkusil vyradit z provozu close button u P+ a docela se to uklidnilo..nepouzivat P+ by me mrzelo,ikony na plose v jeho podani mi vyhovuji, ovsem kaskadovita nabidka startu tez neni k zahozeni, tak doufam,ze nebudu muset nakonec jeden z nich ozelet :sarcastic:
xkovi_ce4you (568)|27.6.2005 21:00
Tak ackoli se to zlepsilo,tak nejvic problemu to ma,kdyz serfuju na netu,tam se mi bud nahle vyradi spojeni pres AS, to je ta lepsi varianta, ale pri delsim browseni casto vytuhne tak, ze nic nez HR nepomuze :( Nechce se mi verit ale,ze by zrovna wisbar tahle zlobil..a bylo by mi ho lito odinstalovat..ale jeste tak dva HR a uz na nej opravdu kaslu :(( Nemit sprite backup a do 4 minut zpet data tak,jak byla pred HR, tak uz asi zesedivim :(
xkovi_ce4you (568)|4.7.2005 22:59
Tak po asi 10 HR behem 3 hodin sem se tak nastval,ze sem si zacal instalovat po jednom programu a testovat stabilitu.. a prisel sem na zajimavou vec, SPB P+ a WA se spolu vubec neperou(po vypnuti funkce close button v P+),cely ten problem zpusobuje a to zcela pravidelne multiIE :( Zkusil sem to asi 10krat..vzdy to zamrzlo az po instalaci multiIE,do te doby to bylo zcela stabilni,az na nekolik nahodnych vypnuti WA..takze se zatim musim obejit bez multiIE,nez prijdu na reseni :(
dort (1212)|4.7.2005 23:35
BTW kam instaluješ MultiIE do RAM nebo na kartu?
xkovi_ce4you (568)|10.7.2005 16:16
[QUOTE="dort"]BTW kam instaluješ MultiIE do RAM nebo na kartu? [/QUOTE]
Samozrejme ze do pameti, nikoli karty...
osch (1330)|16.7.2005 14:13
ahj. nevím jestli mám podobný problém. ALE.Já mám v MDA2 nainstalovanou v. 2.4.1.1 a hned od začátku jsem zjistil, že pokud po SR nechám automaticky naběhnout WA2 tak vše funguje v pořádku až do okamžiku, kdy zapnu vysílací část přístroje. Od tohoto okamžiku, při nejbližším použití WA2, cihla zatuhne. pak pomůže jen SR. :no:
JP_ce4you (215)|16.7.2005 19:17
[QUOTE="osch"] .... ahj. nevím jestli mám podobný problém. ALE.Já mám v MDA2 nainstalovanou v. 2.4.1.1 .... [/QUOTE]

Sice nemám uváděné MDA, mohu jen upozornit, že je k dispozici další
stabilnější Beta 2.4.1.4 !!! Takže bych ji zkusil.

Viz VŽDY link v prvním příspěvku tohoto threadu.

Here's what's new in 2.4.1.4:
Enhancements
The close button will now close Weather Panel's Weather Details window.
Added some logging routines to monitor the signal strength values.

Bugs Fixed
Redesigned the process management code in order to stabilize the program.
Fixed a lockup that could occur when the program is shut down.
Fixed a bug where tapping on a button could cause the incorrect action to execute.

Autor právě v této verzi ověřuje chování sw na těchto mobilních zařízeních. Zdá se, že na našich hx4700 je to v pohodě.
osch (1330)|18.7.2005 10:44
[QUOTE="JP"]Sice nemám uváděné MDA, mohu jen upozornit, že je k dispozici další
stabilnější Beta 2.4.1.4 !!! Takže bych ji zkusil.
[/QUOTE]

Hmm. zkusil jsem a nic. nejde ani nainstalovat. Před koncem instalace hlásí chybu. :no:
Zdenek Malinsky (9781)|18.7.2005 14:52
Zkus nainstalovat verzi 2.4.0.1, je to plná verze (nikoli beta), takže by neměla dělat problémy. Před instalací nové verze vypni WA2 a pokud nepůjde ani takto nainstalovat, pak ještě zkus starou verzi nejprve odinstalovat.
xkovi_ce4you (568)|18.7.2005 16:35
[QUOTE="osch"]Hmm. zkusil jsem a nic. nejde ani nainstalovat. Před koncem instalace hlásí chybu. :no: [/QUOTE]

Taky sem zkusil tuto posledni beta verzi a nesla mi nainstalovat,na konci psala chybu,tak sem se vratil zpet k 2.4.4.1, ktera mi facha ok..