Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový navigační soft pro Čr a zbytek Evropy za dveřmi

Erikt68i (266)|16.5.2005 11:20
Včera jsem měl shodou okolností možnost si chvilinku pohrát s novým navigačním softem (ukecal jsem syna), který zanedlouho přijde na trh (cca za měsíc) v ČR a posléze i ve světě. Distributorem bude jeden velký německý koncern, který se mimo jiné angažuje i do výpočetní techniky. Autoři programu jsou čeští programátoři, kteří se svým softem vyhráli výběrové řízení na navigaci pro jeden velký automobilový koncern - mimochodem porazili i firmu Bosch a další!!!
Jaký tedy tento soft je? Měl jsem možnost letmo ho vyzkoušet jak na ACER n10 s vloženou kartou GPS, tak i na ACER n35. Zapůjčený soft obsahuje kompletní českou republiku včetně všech měst - instalace na SD kartě zabírá cca 120 MByte. Zákazník dostane CD s instalací a uvažuje se i o kartě SD s přímo nainstalovanou aplikací a mapou ČR. Ostatní evropské země (cca 4 GByte dat) budou poté uvedeny na trh jako samostatné moduly. Po vložení karty do slotu se automaticky v menu Start objeví ikonka programu - Dynamický vizuální navigátor - po startu pak nabídka módů činnosti.
Vlastní navigace je vektorová s databází zájmových bodů, jednotlivé druhy zájmových bodů si jako vrstvy zapínáte k zobrazení na mapě(včetně popisů), při vlastní navigaci máte k dispozici dva módy, pevná šipka a pohyblivá mapa(texty vždy správně orientovány) - nebo opačně, pohyblivá šipka a mapa severem nahoru. Zoomování mapy je otázka pouhého kliknutí na displej - reakce okamžitá i při běžící navigaci! Hlasová navigace profi, česká a od slečny! Výběr trasy přímo na PDA zadáním počátečního a koncového bodu. Volby typu cesty /rychlost/vzdálenost - výpočet během desítek sec. podle náročnosti. Zkrátka srovnatelné s TOM TOMem. Testovaná trasa z Prahy Vysočany ke mě domů - pro případ rychlosti bych to vzal jinými "nábližkami" než testovaný program, ale protože denně po Praze jezdím a pokládám se v tomto směru za znalce Prahy, tak je to neobjektivní srovnání. Jinak test dopadl na výbornou, motanice přes Smíchov - program vybral nejlepší možné řešení.
Vyhledávání zájmových bodů v okolí počínaje bankomatem až po hotely přes benzinky probíhá svižně do 5 sec. a stanovení trasy k vybranému bodu též cca do 5 sec. Navigace hlasem je doplněna symboly směrových šipek - poloprůhledné na čtvrtině obrazovky a dobře viditelné. I po Starém městě v Praze se s tím dalo jet, zná to jednosměrky apod. Samozřejmě toto již je záležitost mapových podkladů, Siemens ovšem má (a chce!!!) na to koupit jen ty nejlepší!
Příští týden chci ještě vyzkoušet "zakufrování" a reakci systému! Každopádně se na trhu objeví další slušný soft včetně map pro navigaci po ČR a později po světě.
Doplněno: Předpokládaná cena 4000Kč
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.5.2005 11:23
A jaká je předpokládaná cena ?
petr22_ce4you (454)|16.5.2005 11:27
Tak to urcite nebude Siemens, rozhodne ne divize co dela navigacni softy pro VW/Audio/BMW.........

Protoze ty o tom nic nevedi
Erikt68i (266)|16.5.2005 11:29
:D :D :D :D Nechte se překvapit :D :D :D :D
Nesmí se o tom mluvit ale ......
petr22_ce4you (454)|16.5.2005 11:30
Toz ja se jich du zeptat jeste jednou :-)
ipf (2136)|16.5.2005 12:10
[QUOTE="Erikt68i"]... Distributorem bude jeden velký německý koncern, ...Předpokládaná cena 4000Kč[/QUOTE]

Žeby LIDL? Je přece levný ;) .
petr22_ce4you (454)|16.5.2005 12:32
Albert ... drzi ceny pri zemi
RomanCE (105)|16.5.2005 12:58
Sem s tim, bude nejake demo ? Nerad bych koupil PKima v pytli.
V soucasne dobe mit podrobnou mapu CR bych byl ochotnej koupit pouze 2programy TOMTOM a ROUTE66, v nouzi nejvyssi i ALTURION. Takze pokud to bude nejak podobne temhle trem a bude to mit hlavne kompletni mapu CR jdu do toho predpokladana cena za techto podminek OK.
Erikt68i (266)|16.5.2005 15:01
Demo nebude:no: :evil: Sice jsem kluky přesvědčoval, aby něco udělali, ale není čas, musí se ještě připravit registrační procedury a závěrečné podklady pro hromadnou výrobu. Navíc "nejmenovaný" distributor je v pozici, když nechceš koupit, nemusíš. Už samotná značka distributora zaručuje kvalitu. Před otevřením prodeje proběhne samozřejmě reklamní kampaň a tam budou k dispozici típnuté screeny, případně demíčka.
Ale fakt je tam komplet ČR, se všemi městy, prý mapové podklady jsou nejnovější a nejúplnější - lepší vektorovka pro ČR neexistuje. O vlastní program se nebojím, je dostatečně ověřen mnohaměsíčním testovacím provozem a v porovnání např. s route66 na PC je plně srovnatelný, a na obrazovce PDA to vypadá super. Na rozdíl od TomToma neumí "šikmé" zobrazení - v tom jediném se TomTomu nevyrovná!!
petr22_ce4you (454)|16.5.2005 15:07
Už samotná značka distributora zaručuje kvalitu

Tak to nebude Siemens
peter.nr (501)|16.5.2005 15:48
No ja by som tomu toľko neveril. Skrátka, demo musí byť! Známa značka ešte nezaručuje kvalitu.

Mimochodom, celá Európa (v ponímaní tej konkrétnej solídnej firmy) znamená aj Slovensko, Maďarsko, alebo Chorvátsko?

Mimochodom, značka Siemens kvalitu nezaručuje. Robili pre nás nejaké softy a bolo to brrrrrrr.:no:
Kocir (836)|16.5.2005 18:59
>výpočet během desítek sec. podle náročnosti.
V tom nevidim moc vyhodu programu.

>Kup nebo nech byt, znacka je kvalitou
To me pripomina komunismus. A spolehat se na jmeno znacky me pripade dost sebejiste.

Kdo je autorem podkladu map?

Co se tyce hlasove navigace, tak tu ma i Alturion a je to katastrofa.

Pokud to existuje necht mame moznost videt nejake screeny. Ale asi je to moc tajne.
RomanCE (105)|16.5.2005 19:16
[QUOTE="Erikt68i"]... Navíc "nejmenovaný" distributor je v pozici, když nechceš koupit, nemusíš. Už samotná značka distributora zaručuje kvalitu. [/QUOTE]

No to snad neee ? To si muze dovolit nekdo rict ? Mapove podklady neco stoji, nechce se mi verit ze by to kdokoliv prodaval a vyrabel v tomhle duchu ...
Erikt68i (266)|16.5.2005 21:14
Typické reakce, obdoba jiných diskuzí na tomto fóru, nezklamal jsem se ale mohu Vám pánové jen říct, kvalita a úplnost mapových podkladů a kvalita programu (nedělal ho Siemens jak už jsem psal v úvodu) se prosadí ať se to někomu líbí nebo ne. Nemíním se přít s lidmi, kteří vlastní názor pokládají za jedině správný a omílají stokrát omleté.
Pro normální čtenáře, kteří uvažují před létem o nákupu navigačního softu jsem jen chtěl předat informaci, že zhruba za měsíc vyjde nový program s kompletními mapovými podklady pro ČR, které pokud já vím, zatím nemá k dispozici žádná jiná firma! Takže není-li nákup akutní nevyplatí se počkat?
Všechno ostatní je nyní bezpředmětné, nelze z podnikových a vlastnických zájmů zveřejnit podrobnosti o datech, autorech atd. Počkejte si měsíc a pak uvidíte:D :D :D

Další diskuze je bezpředmětná, již se v ní nebudu angažovat až do přítomnosti nového softu na trhu. Jen si dovolím malé popíchnutí, jel jsem dnes podle této navigace z Barrandova do Jižního města a zpět na Staré město. Několikrát - testy. Vždy z konkrétní ulice s konkrétním popisným číslem ke stejně zadanému konečnému bodu. Po cca 30 sec. výpočtu jsem projel trasu a zastavil podle pokynu navigačního programu vždy před vchodem do budovy a pokud jsem trval při zadání i na správné straně ulice dostalo se mě i tohoto řešení!!! Tak který soft tohle po Praze a ČR umí?????
RomanCE (105)|16.5.2005 21:25
Ale jo, navigaci dle popisnych cisel by bylo fajn mit. Zatim je to pro CR ale z rise snu, tzn pockame si snad se dockame. Pokud to bude do mesice budu mile prekvapen.
ipf (2136)|16.5.2005 21:51
No, vem to naprosto reálně a bez osobních pocitů. Zatím si tu jen plácáš... (sorry, ale to už by bylo OT). Jenže tvůj příspěvek je také OT. Chvály až do nebes, ale ani jediný hmatatelný důkaz. A tak se prostě smiř s tím, že jsi vyrazil s (ne-)seriózní informací příliš brzy. A nediv se, že jsi narazil. Kdybys tuto informaci zveřejnil v Blesku, možná bys dopadl lépe. Bohužel jsi ji přednesl lidem, kteří mají praktické zkušenosti se spoustou SW a zařízení. A výsledek? Např. tolik zde vychvalovaný Alturion nedokázal dovést účastníky víkendového srazu do Bzence (všichni skončili podle Alt. místo v Bzenci na náměstí, někde v poli pod křížem a nemít papírovou mapu, bloudí dodnes). Další kandidát PocketKIM - někdo ho chválí, někdo na něj láteří. A tak bych mohl pokračovat.
A co s tím? Buď budeš muset nechat (i přes zákaz) udělat recenzi od někoho ze zde přítomných (doporučuji Šebu, Suoraje či Windmastera) anebo mlčky snášet dohady nad svojí recenzí až do doby, kdy bude soft na trhu.
TheMelin (1642)|16.5.2005 22:16
Když už tu ipf nakousnul jak se osvědčil Alturion do Bzence, mohl by jsi napsat,který navigační program obstál při této trase nejlépe?Určitě ty co tam jeli a vlastní GPS si nechali ukazovat cestu ;)
windmaster (307)|16.5.2005 22:44
Do této diskuze vůbec nemám chuť se míchat, je to mlácení prázdné slámy. Hodnotit v superlativech kvalitu navigace podle jedné jízdy z ulice do ulice připomíná reklamní šoty typu Horhe Hahna.

Mně dovedl do Bzence tolik zatracovaný (i mnou :oops: ), ale stále jediný spolehlivý PocketKim. Kdyby tak někdo donutil Tranis aby místo dokreslování nájezdů dálnic doplnil a aktualizoval alespoň okresní silnice.
našrot (126)|16.5.2005 22:57
Nevím, co není běžné na navigování od č.p. k č.p. a to, že to ví, na které straně je správný dům je snad v takovém případě už samozřejmostí? Jeden takový software s velmi slušnou hlasovou navigací (tak, že na display nemusím koukat, ale mouchy má pořád, ale jsem také velmi náročný uživatel...) používám... Navíc má možnost při výpočtu trasy navigovat nejen podle voleb nejkratší, nejrychlejší, offroad a vlastní dle různých zákazů a povolení, ale taky podle způsobu ježdění řidiče - tedy pokud jezdí 50% po okreskách a 50% po dálnici, tak nabídne trasu z obdobným rozvržením silnic, které lze stejně ještě před spuštěním výpočtu upravit. No a pokud jde o rychlost výpočtu a přepočítávání - dlouhá trasa po hustě zmapovaných oblastech (např. Praha - Curych) trvá tak minutu, přepočet po uhnutí z trasy do 5-10s, krátká trasa např. 10km po Praze cca 20s, přepočet do 2-5s... No a ten super navigační software, co má přijít na trh, pokud je to tedy ten správný a ne další super navigační SW, dělá tahle firma ;o)
Ivanm_ce4you (466)|16.5.2005 23:52
Jestli je to "ONO", tak po prohlednuti http://www.telematix.cz/GPS_navigator_tmxsw.pdf to nevypada spatne.
Pavel Koza (4761)|17.5.2005 07:32
[QUOTE="TheMelin"]Když už tu ipf nakousnul jak se osvědčil Alturion do Bzence, mohl by jsi napsat,který navigační program obstál při této trase nejlépe?Určitě ty co tam jeli a vlastní GPS si nechali ukazovat cestu ;) [/QUOTE]

SmartMaps Navigator s jedinym zavahanim - kdyz se cesta vetvi a ma se pokracovat po hlavni, tak program ani nepipne. V situaci, kdy hlavni prudce odbocuje a vedlejsi pokracuje dal je to matouci. Jinak OK (i kdyz s PocketKiMem by urcite dojel taky:P )
Erikt68i (266)|17.5.2005 07:44
No konečně :
Ano, správná odpověď je http://www.telematix.cz/GPS_navigator_tmxsw.pdf
Kocir (836)|17.5.2005 09:30
Popis na strankach je velice zajimave. Screen shoty jiz mene. Ale tezko posuzovat a odsuzovat na zaklade tech kusych informaci.
Pavel Koza (4761)|17.5.2005 09:58
...kdyz uz tady probirate veci budouci, tak tohle pripravuje PDAmill.com, autori Snails:) Nejak se s temi navigacemi roztrhl pytel. Nevim sice, jestli tam bude i CZ (zjistuji), ale kdyz uz je tam Madarsko...
00064797_ffscreen_00621_hsmM.png 00064797_ffscreen_00417_3Ol.png
xcrack (24)|17.5.2005 10:15
Nav'n'Go - správně, pojďme se bavit o budoucích softech, ten GPS Navigator je release October 2004 :)
RomanCE (105)|17.5.2005 10:16
[QUOTE="Pavel Koza"]...kdyz uz tady probirate veci budouci, tak tohle pripravuje PDAmill.com, autori Snails:) Nejak se s temi navigacemi roztrhl pytel. Nevim sice, jestli tam bude i CZ (zjistuji), ale kdyz uz je tam Madarsko...[/QUOTE]
Tak nejak takhle si predstavuju design a ergonomii :yes:
beecher (9270)|17.5.2005 10:47
Nav'n'Go vypada dobre, akorat mi chybi 3D pohled, ktery jsem videl na Alturionu, kdy to co jsem mel pred sebou ve vyhledu z auta, bylo i na PDA...
rk_ce4you (33)|17.5.2005 10:48
[QUOTE="Pavel Koza"]...kdyz uz tady probirate veci budouci, tak tohle pripravuje PDAmill.com[/QUOTE]

Ted druhý obrázek ve 3D je opravdu výborný. Ale asi to nebude reálné, co se členitosti terénu týče. Na druhou stranu budoucnost je zase o krok blíže. :)
Kocir (836)|17.5.2005 11:02
Nemuzu si pomoci, ale ja jsem TomTom-ovej
00064818_MrscapX1_uhKV.jpg 00064818_MrscapX2_206m.jpg 00064818_MrscapX3_3Bk1.jpg 00064818_MrscapX4_j48B.jpg 00064818_MrscapX5_sNeW.jpg 00064818_MrscapX6_L03Q.jpg 00064818_MrscapX7_puCO.jpg
xcrack (24)|17.5.2005 11:14
No mam pocit, ze TomTomovy bychom tu asi byli vsichni, byt tam mapa Ceska!:?
Kocir (836)|17.5.2005 11:15
Ja vim :-(
xcrack (24)|17.5.2005 11:18
A propos to jsou screenshoty z 3 nebo 5?
Zdenek Malinsky (9781)|17.5.2005 11:27
A co takhle udělat objektivní test navigačních systémů? Při cestě na další sraz ce4you může jet několik aut po stejné trase (většina jede z Prahy nebo přes Prahu) a jelikož má většinou každý jiný soft, uvidí se alespoň v tomto jednom konkrétním případě, který systém kolikrát zakufroval. To snad bude dost objektivní, ne?
Kocir (836)|17.5.2005 11:43
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]A co takhle udělat objektivní test navigačních systémů? Při cestě na další sraz ce4you může jet několik aut po stejné trase (většina jede z Prahy nebo přes Prahu) a jelikož má většinou každý jiný soft, uvidí se alespoň v tomto jednom konkrétním případě, který systém kolikrát zakufroval. To snad bude dost objektivní, ne? [/QUOTE]

Taky ne, ac se to nezda, kazdemu vyhovuje neco jineho.
vladimirek_ce4you (22)|17.5.2005 13:50
No ten letak ...www.telematix.cz ..v pdf je zokoli Ml.Bol.i vypadovka na Jicin u Hypernovy ,kdo se tam vyzna tak vi, ze treba pod mostem je to stezi najit cetu na Liberec..(odbocka cca3 metry za mostem )v tom letaku je to pekne vykresleno do ktereho pruhu se ma clovek zaradit.Jinak je to docela perfekni ..a cena ?? Jestli tam bude CRa SR v zakladu za 4000kc.Tak je to vyborna koupe.Jeste bych byl zvedavej ohledne update map. Protoze silnice se stale rozsiruji..... :yes:
Kocir (836)|17.5.2005 13:56
[QUOTE="xcrack"]A propos to jsou screenshoty z 3 nebo 5?[/QUOTE]

Je to z verze 3. Verze 5 vypada trochu jinak
Ivanm_ce4you (466)|17.5.2005 14:22
A jeste, aby to bylo opravdu v "dohledne dobe".

Ivan
[QUOTE="vladimirek"]...Jinak je to docela perfekni ..a cena ?? Jestli tam bude CRa SR v zakladu za 4000kc.Tak je to vyborna koupe.Jeste bych byl zvedavej ohledne update map. Protoze silnice se stale rozsiruji..... :yes: [/QUOTE]
Martin Nenička (25)|17.5.2005 15:12
Ahoj,
nezkoušel někdo telematixu poslat dotaz ohledně bližší specifikace/ceny/data uvolnění na trh apod.?
jan.honek (65)|17.5.2005 15:14
[QUOTE="Martin Nenička"]Ahoj,
nezkoušel někdo telematixu poslat dotaz ohledně bližší specifikace/ceny/data uvolnění na trh apod.?[/QUOTE]

zkoušel.... v sadě s PDA Siemens cca za měsíc... smaostatně asi za dva...
jinak nic bližšího se zatím neví nebo neříká...
richard2 (150)|17.5.2005 16:06
Já to zkoušel taky. Nikdo se zatím neozval.
R.
jan.honek (65)|17.5.2005 16:13
na maila taky ne, to vše je jen zpráva po telefonu....
našrot (126)|17.5.2005 18:49
No, vzhledem k tomu, že to "PDF"ko, mám doma v papírové formě přímo od nich už cca 10 měsíců, tak se s tím docela loudaj :o)) A to jsem to před těma deseti měsíci v podstatě viděl v praxi již funkční... Hlavně doufám, že implementovali i práci s jinými protokoly, než jen NMEA, např. Garmin...

Jinak co se týče nápadu a zakufrování - všechny navigační systémy vždy zvolí stejnou trasu a hodně záleží na 2 věcech, kterými se schopnosti navigace liší:
a) citlivost GPS - tedy současně i přesnost, protože není problém dosáhnout za určitých podmínek nepřesnosti i přes 30m, takže pokud jsou uličky za sebou hodně blízko nasekané, což většinou v místech, kde má člověk takhle "zatraceně přesně" určenou polohu, bývá, tak i když má sebelepší mapu, tak je mu v tu chvíli třeba hlasová navigace v podstatě k ničemu a musí ulice na displayi počítat sám -> a tady nastává chvíle, kdy jsou v plusu pevné navigace v autě, které zpřesňují polohu ze směru jízdy a otáček kol a pak navigační SW, který ukáže aspoň název ulice, do které se má odbočit (podmínkou samozřejmě je, že je ulice označená)
b) hlasová navigace - navigace, která říká "odboč druhou vpravo" místo "odboč za 50m vpravo", je podstatně přirozenější (to třeba nedělá Garmin, ale už jsem jim poslal do vývoje mail ještě s dalšími doporučeními ;o) ). A pak s tímto související: schopnost navigovat hlasem správně ve chvíli, kdy silnice nedělá jen Y, ale třeba W - a to záleží hodně na mapových podkladech. Např. Garmin to řeší tak, že má několik stupňů odbočení: "keep right", "turn right" a "turn rough right". Bohužel výběr toho, co řekne, záleží na tom, kdo dělaá mapové podklady, takže to někdy neodpovídá. No a vzhledem k tomu, že naprostá většina firem bere podklady od NavTequ, tak je většina lidí navigována stejně blbě ;o) Mimochodem jsem tak třeba dneska zjistil, že podle nového CitySelect Europe 7 od Garmin se vůbec nedá jezdit po Praze, narozdíl od starého - ti tupci v nové verzi zrušili jednosměrky a zákazy vjezdu a některé ulice tam jsou dokonce 2x vedle sebe, ačkoliv tam nejsou (třeba naše ;o) ), takže v tom pak má navigace docela guláš a radši ztratí satelity.... Takže si asi fakt budu muset koupit tu českou českou mapu, která je nechutně drahá a chyb má přitom taky dost, jak jsem slyšel...
richard2 (150)|17.5.2005 20:07
[QUOTE="jan.honek"]na maila taky ne, to vše je jen zpráva po telefonu....[/QUOTE]

Tohle mi před chvílí přišlo na mail:

"Dobry den,
nas navigacni SW pro PDA by mel byt v prodeji v cervnu pod nazvem Dynavix Mobile.
Predpokladame pokryti CR (Teleatlas) a cele Evropy (Navteq), koncova cena by mela byt 9 800,- Kc.
S pozdravem
Tomas Tvrzsky
Telematix Software a.s."


Snad autorovi nebude zveřejnění vadit.
Martin Nenička (25)|18.5.2005 00:12
Ahoj, mně před chvílí dorazilo na mejl tohle :

Dobry den,

vse nasvedcuje tomu, ze uz v cervnu budeme prodavat nasi verzi navigacniho
SW pracujici na operacnim systemu Win PocketPC 2003.
Predpokladame doporucenou koncovou cenu 9 800,- Kc, za tyto penize bude nas
produkt obsahovat kompletni pokryti CR (mapy Teleatlas) a Evropy (mapy
Navteq.
V prodeji bude tez verze s mapou CR a prujezdni siti Evropy s cenou cca o 2
000,- Kc nizsi.
Urcite s nakupem SW jeste tu chvili vydrzte, zatim jsme nas SW davali k
testovani obchodnim partnerum v beta verzich a ohlasy byly velice pozitivni.

S pozdravem

Tomas Tvrzsky
Telematix Software a.s.

...tak bych řek že si na to počkám ....
vladimirek_ce4you (22)|18.5.2005 05:40
No podle mne je cena vysoka.Chtelo by to vic verzi napr.
CR s SK max 4000kc
nebo "akcni balik" vse za max 6000kc.Kdys vemu ze to ma bezet i na pomalejsim HW cena je vysoka.To je muj nazor.Kdyby byla slusna cena tak by se to prodavalo lip a uzivatele by nemuseli koukat pak po jinem softu ..Navigom .TomTom atd..:( :( :(
RomanCE (105)|18.5.2005 07:06
Vic nez 5kKc pouze za CR me take pripadne priliz a celou Evropu nepotrebuju.

Nejake news ohledne nav'n go ? Kdy bude release a budou podrobne mapy CR ?
jan.honek (65)|18.5.2005 07:45
[QUOTE="Erikt68i"]Demo nebude:no: :evil: Sice jsem kluky přesvědčoval, aby něco udělali, ale není čas, musí se ještě připravit registrační procedury a závěrečné podklady pro hromadnou výrobu. Navíc "nejmenovaný" distributor je v pozici, když nechceš koupit, nemusíš. Už samotná značka distributora zaručuje kvalitu. Před otevřením prodeje proběhne samozřejmě reklamní kampaň a tam budou k dispozici típnuté screeny, případně demíčka.
Ale fakt je tam komplet ČR, se všemi městy, prý mapové podklady jsou nejnovější a nejúplnější - lepší vektorovka pro ČR neexistuje. O vlastní program se nebojím, je dostatečně ověřen mnohaměsíčním testovacím provozem a v porovnání např. s route66 na PC je plně srovnatelný, a na obrazovce PDA to vypadá super. Na rozdíl od TomToma neumí "šikmé" zobrazení - v tom jediném se TomTomu nevyrovná!![/QUOTE]

no možná, že je tak dobrý ale jeho předpokládaná cenu vůbec neodpovídá tomu co si tady psal a je více než dvojnásobná...
Ivanm_ce4you (466)|18.5.2005 07:54
I kdyz mi "puvodni" cena 4kkc prisla nepravdepodobna, tohle asi moc "pruchodne" pro uzivatele nebude.
Kazdy to ma nastaveno asi jinak, ale moje hranice je tak 5-6.000,- To se oproti stavajicimu softu muze zdat nizko, ale PK a SM by mely byt levnejsi, pak by tahle "moje" cena byla primerena.

Ivan

EDIT: mozna nejaka akcni cena za zacatek, nebo spešl pro CE4YOU :-)))
jan.honek (65)|18.5.2005 08:01
do tohoto moc "normálních "lidí nepůjde . taky si myslám, že pro začátek je to hooodně vysoko
petr22_ce4you (454)|18.5.2005 08:28
Tak to jsem zvedavej, jak tohle bude prodavat Siemens, ktery uz ma vlastni navigacni soft :-) s velice podrobnymi mapami CR a SR